Sada je: čet 25 lip, 2026 3:58 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Sljedeća
 Trek pitanja 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Trek pitanja
Genijalno mi je kako ste potpuno preskočili moj post...

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


sri 17 ožu, 2010 2:36 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Trek pitanja
The Boz je napisao/la:
Genijalno mi je kako ste potpuno preskočili moj post...

ma sadrzi previse relevantnih i tocnih informacija...
to bi samo ogranicilo kreativnost rasprave. :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 17 ožu, 2010 2:48 am
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
The Boz je napisao/la:
Genijalno mi je kako ste potpuno preskočili moj post...

Pa i nismo. Rekao sam kako scenaristi ne drže do tih stvari. Ta Okudina skala ne služi ničem drugom nego da bi malo žešći Trekiji doživljavali nerd-gazme po Trek enciklopedijama i forumima...


sri 17 ožu, 2010 1:16 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Trek pitanja
The Boz je napisao/la:
Genijalno mi je kako ste potpuno preskočili moj post...
ja sam se nadovezao na njega sa svojim komentarom...
Ali kako je i OZ napisao, u praksi je ta skala samo nekakva smjernica, scenaristi ju ni približno ne poštuju.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 17 ožu, 2010 3:48 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Trek pitanja
Kako se usklađuje vrijeme na brodu kad jedan planet ima 24 zone najčešće? Zna se da oni u Voyageru se orijentiraju prema Sjevernoameričkom vremenu.


čet 18 ožu, 2010 12:49 am
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
PrincMatias je napisao/la:
Zna se da oni u Voyageru se orijentiraju prema Sjevernoameričkom vremenu.

Hm, a ne prema GMT-u? :-k

Što se tiče usklađivanja vremena, to se u epizodama baš i ne spominje... Tko bi mislio sa sve te detalje? :zubo:

Na DS9-u npr. dan ima 26 sati kao na Bajoru.


čet 18 ožu, 2010 12:56 am
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Trek pitanja
Pa to sve ovisi odakle se kreće, na čijem si brodu, kuda ideš. Ako na forumu imamo glavobolje od pretvorbi stardateova u normalni 365odnevni kalendar, onda kamoli ne bi imali glavobolje od 24-26-150-satnog dana. :shock:

Vrijeme je relativno. :D


čet 18 ožu, 2010 12:59 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Trek pitanja
da, ali to mi je "genijalno" kako uvijek namjeste da do planeta dođu za vrijeme prve smjene.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 18 ožu, 2010 2:22 am
Profil ICQ Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
Ant je napisao/la:
da, ali to mi je "genijalno" kako uvijek namjeste da do planeta dođu za vrijeme prve smjene.

Pogotovo kad se uzme u obzir da su šanse da se išta bitno dogodi u vrijeme alfa smjene 1:3 :zubo:


čet 18 ožu, 2010 2:26 am
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
inače bi brod koji putuje warpom trebao imati puno sporije vrijeme. to je dokazano einsteinovom teorijom o relativnosti.

znači kad bi brod iz warpa pucao po nekom drugom brodu koji stoji trebalo bi cca 10 g da fazerski izboj dođe do broda koji stoji. a zna se da st brodovi imaju mogućnost pucanja iz warpa
hitac dođe odmah, ne za 10 g.
zašto


uto 13 tra, 2010 10:50 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
JEAN-LUC PICARD 2 je napisao/la:
inače bi brod koji putuje warpom trebao imati puno sporije vrijeme. to je dokazano einsteinovom teorijom o relativnosti.

Krivo, warp nije obuhvaćen teorijom relativnosti. Štoviše, warp je sam po sebi tzv. "plot device" pomoću kojega se Einsteinova relativnost zaobilazi.

Stvar je u tome što warp nije brzina (v=s/t), već faktor koji predstavlja iskrivljenje prostora.


uto 13 tra, 2010 10:58 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
to sve znam i sam. Warp zavojnice povuku dio podprostora u prostor pa brod zapravo stoji a potprostor se kreće.

ali treba pucati iz potprostora u prostor.. jer iako je brod prostoru dio potprostora je oku broda. znači treba probiti potprostornu barijeru fazerima,a potprostor je u warpu zajedno s brodom. znači hitac kad izađe iz potprostora svejedno neko vrijeme putuje u warpu. to ne zaobilazi einstainovu teoriju jer se hicu ne smanjuje prividna masa.


uto 13 tra, 2010 11:07 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Trek pitanja
Your technobabble makes my head hurt. :cry:

Da se poštuju zakoni fizike, SF bi bio znatno dosadniji. Eto.


uto 13 tra, 2010 11:13 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s


uto 13 tra, 2010 11:14 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
imam još. koji je pravilan iizraz za fazer

u TNG-u likovi govore fazor
u VOY-u likovi govore fazer
u TOS-u lilovi govore fejzer

koje je točno.


imam još. koji je pravilan izraz za impulsni pogon

u novom tosu govore raketni
u filmu generation govore raketni
u svem ostalom govore impulsni


uto 13 tra, 2010 11:15 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan