Sada je: čet 25 lip, 2026 12:57 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Sljedeća
 Trek pitanja 
Autor/ica Poruka
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Trek pitanja
Miki je napisao/la:
Spet je napisao/la:
Miki je napisao/la:
Zašto se ne pokaže Janeway kada ima PMS, al onak brutalan :twisted: Zanima me kak bi onda Tuvok bio trigger happy.

Lol... prikazana je janeway na pms-u u onoj epki kad su alieni (u nekom vremenskom pomaku) radili pokuse na njima... a tuvok je bio trigger happy kad je doživio onu nesreću pa je izgubio sjećanje i smisao za logiku... netko nije pratio voyager... :P



:-s Ak misliš na alienske pokuse u epki Scientific Method, tamo su alieni pumpali Janewayicu hormonima stresa, no tamo Tuvok nije bio trigger happeh...ne znam na koju epku misliš

Nisam ni rekla da je to u istoj epizodi... a za Tuvoka - sezona 6: Riddles...

_________________
Image


uto 02 ožu, 2010 11:56 pm
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Trek pitanja
Pa nije bila nešto peemestična Katica u toj epki... :-k


uto 02 ožu, 2010 11:58 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Trek pitanja
drunky je napisao/la:
ma ne ne , nisi me skuzil ](*,) ne kad su se sreli s fedsima, to znam :zubo: nego da li ima taj borg kakvu povijest ? ko je stvrio tog borga?

Borg je nekoć bio normalna vrsta kao i svaka druga, koja se tehnološki počela jako razvijati. U jednom trenutku postali su toliko ovisni o svojoj tehnologiji da su se počeli spajati sa njom.

Na kraju su se spojili u kolektiv u jedan um. I nekako su izgubili sposobnost razmnožavanja, te su počeli asimilirati pripadnike drugih vrsta, kao i njihovu tehnologiju da usavrše svoju. Na kraju smo dobili ovog Borga kojeg vidimo u star treku.

Zapravo je pitanje postoji li više uopće orginalni borg. Jer borga sad čine asimilirani pripadnici raznih vrsta.


sri 03 ožu, 2010 12:26 am
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Trek pitanja
Miki je napisao/la:
Pa nije bila nešto peemestična Katica u toj epki... :-k

Miki... riječ je o dvije odvojene epizode... ](*,)

_________________
Image


sri 03 ožu, 2010 12:29 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Trek pitanja
Šta je s tim brojem 47 u Treku?


sri 03 ožu, 2010 1:58 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Trek pitanja
shirajzl je napisao/la:
Šta je s tim brojem 47 u Treku?


Ima sve na netu pojašnjeno... http://memory-alpha.org/en/wiki/47

_________________
slika


sri 03 ožu, 2010 2:43 am
Profil Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Trek pitanja
Gracias, Trap. :thumbs2:


sri 03 ožu, 2010 11:24 am
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pon 01 ožu, 2010 9:39 pm
Postovi: 100
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Trek pitanja
moze mi neko samo ukratko objasniti kae to istrakon ?
ja bi rado posjecivao i dolazio na vase skupstine , naravno sad ne mogu ali slijedece godine idem na fax u zagreb pa mi je sve blize . thx =;

_________________
LIVE LONG AND DRINK PROPER !!


ned 07 ožu, 2010 8:42 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Trek pitanja
Istrakon ti je domaća SF konvencija koja se održava krajem ožujka u Pazinu svake godine. Bude raznih predavanja, kvizova, igara te drugih zabavnih i poučnih sadržaja. Razne udruge i sl. izlažu svoje sf i f related stvari. Tako da se može ponešto i kupiti. Odi na njihovu stranicu, a i tu na forumu imaš podforum o konvencijama i reportove sa istih pa pročitaj. Neka me netko dopuni ako sam što zaboravio.

EDIT: Jesi li siguran da želiš dolaziti na skupštine? :zubo:

_________________
slika


ned 07 ožu, 2010 10:20 pm
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Trek pitanja
Skupštine i konvencije nisu isto :)

U okvirima foruma i udruge, "skupština" predstavlja godišnje nalaženje članova udruge gdje se razrješavaju bitne stvari poput izbora predsjednika i ostatka predsjedništva i sl., a "konvencije" su SF/F događanja kao što je Trapavi iznad napisao, i trenutačno ih se održava 7 godišnje (uključujući Magicon) u raznim djelovima Hrvatske.

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 07 ožu, 2010 10:25 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pon 01 ožu, 2010 9:39 pm
Postovi: 100
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Post Re: Trek pitanja
EDIT: Jesi li siguran da želiš dolaziti na skupštine? :zubo:[/quote]
pa ja mislim da bi :zubo: , a kaj to je nekaj posebno?

_________________
LIVE LONG AND DRINK PROPER !!


sri 10 ožu, 2010 11:09 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Trek pitanja
E ovako, moraš razlikovati tri stvari koje očito malo miješaš...

Dakle, Cvicek je pojasnio razliku između konova i skupština.

Konovi - konvencije (Istrakon, Sferakon, Rikon...) koje se odvijaju u raznim mjestima RH tokom godine. Okupljanje SF fanova iz RH i ostatka regije. Traju nekoliko dana (obično vikend), predavanja, kvizovi, zabave, već sve spomenuto prije.

Skupštine - Cvicek je napisao, godišnje ili koliko već bude po potrebi okupljanje članova udruge USS Croatia radi rješavanja nekih bitnih pitanja i izbora članova izvršnog i nadzornog odbora...

Uobičajena okupljanja udruge - standarno svaki tjedan četvrtkom i nedjeljom u određenom terminu i na određenom mjestu. Imaš i programe u udružnom podforumu pa možeš vidjeti šta se radi na takvim okupljanjima. Razne igre, kvizovi, gledanje epki, parlaonice...

Dakle odgovor na tvoje pitanje, skupštine jesu neka posebno. Znaju potrajat dosta dugo i neudružnim članovima zna biti dosadno. :zubo:

_________________
slika


čet 11 ožu, 2010 1:54 am
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Trek pitanja
T'Rapavi je napisao/la:
Znaju potrajat dosta dugo i neudružnim članovima zna biti dosadno. :zubo:

mislim da se dosada bez ikakvih problema da pripisati i normalnim članovima. :zubo:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 11 ožu, 2010 1:57 am
Profil ICQ Web stranica
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: Trek pitanja
Nego...Akademija traje 4 godine, jel? E, sad...časnici izađu kao savršeni strojevi. Ne samo da su odlični u svom području djelovanja u vrijeme mira (znači istraživanje blabla) već postaju perfektni časnici u vrijeme rata. Već za početak je to teško spojivo. Ali idemo dalje; osim te praktične stručnosti, za 4 godine im ugrade savršeni, ali savršeni osjećaj vjernosti Floti i ubermorala. I za kraj, Akademija ih široko obrazuje, u smislu općeg znanja i kulture (često se spominje kako na Akademiji imaju književnost itd.)...

Kako je moguće od čovjeka napraviti takva svestran stroj u 4 godine? Koje su to metode rada? :P


pon 15 ožu, 2010 10:11 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: Trek pitanja
Ljudi su kao evoluirali u 24. stoljeću.

Nisu toliko dilvlji poput ovih u 21. st.
:)


pon 15 ožu, 2010 10:13 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 24  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan