Sada je: čet 25 lip, 2026 10:07 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x20 - Shattered Mirror 

Ocjena:
Anketa je završila: sub 28 ožu, 2009 3:19 am.
10 25%  25%  [ 3 ]
9 33%  33%  [ 4 ]
8 25%  25%  [ 3 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 17%  17%  [ 2 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 12

 4x20 - Shattered Mirror 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 4x20 - Shattered Mirror
Shattered Mirror
(Razbijeno zrcalo)


Sezona: 4
Epizoda: 20
Datum premijere: 22.4.1996.
Prikazano na HRT-u: 26.2.2009.

slika

Scenaristi: Ira Steven Behr & Hans Beimler

Redatelj: James L. Conway

Stardate: nepoznat (2372)

Gostujući Glumci:
* Felecia M. Bell as Jennifer Sisko (mirror)
* Aron Eisenberg as Nog (mirror)
* Carlos Carrasco as Klingon Officer
* Andrew Robinson as Elim Garak (mirror)
* James Black as Helmsman
* Dennis Madalone as Guard

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Jake ne može vjerovati svojim očima kada ga otac upozna sa ženom koja potpuno izgleda govori i ponaša se kao njegova majka Jennifer. Ona i Sisko otkrivaju da ona doista je Jennifer – ili barem njena kopija iz paralelnog svemira koji je Sisko već jednom posjetio kada je bila udana za svog Siska koji sada više nije živ. Sisko ih ostavlja nakratko ostavlja nasamo, no kada se vrati njih više nema. Jedino što je ostalo jest uređaj koji Sisko identificira kao uređaj za teleportaciju u paralelni svemir. Nakon što ga aktivira, pojavljuje se na postaji Terok Nor koja je zapravo Deep Space Nine postaja u paralelnom svemiru. Tamo susretne O'Brienovog dvojnika kojem rekne da želi vratiti Jakea u svoj svemir.O'Brien uperi oružje u Siska i kaže mu da se ni on niti Jake mogu vratiti.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: ST Minutae

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 26 vel, 2009 3:19 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
I kaze regent worf make it so :)
Bas razmisljam kako je jebada vidjet dvojnicu svoje majke koja je mrtva a ta dvojnica je iz paralelnog svemira, nekako mi je jedino jenifer sisko slicila sama na sebe u paralelnom svemiru (kao i smiley) , svi ostali pa cak i nog su bili drugaciji

Kao i u AGT-u i ode je worf bio nekakav glavasevic i faca , jadni garak je cak zavrsio na lancu , onaj klingonski glavni brod je inace ogroman
Krađa specifikacija defienta se isplatila pobunjenicima pa su dobili jedan jako mocan brod i zaustavili flotu saveza , bitka na kraju je bila super
Jenifer je pravo zavoljela jake-a i na kraju se zrtvovala radi njega :( , mozda najtuzniji dio epizode :(

9

_________________
Surviving the new decade


čet 26 vel, 2009 3:23 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
Ocjena 8, sviđa mi se epizoda.


čet 26 vel, 2009 11:17 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
Ocijena 9... kao i svaka epizoda čija se radnja odvija u Mirror Univarseu ni ova nije pobacila. Zanimljivo je bilo za vidjet kako se minijaturni Defiant bori protiv gigagntskog Worfovog broda i svejedno pobjeđuje. :wink:
Još mi je zanimljiva činjenica da u Mirror Univarseu uopče nisu imali pojma za
Quantum torpedo.

_________________
Image


čet 26 vel, 2009 11:36 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
Super mi je bilo Worfovo "Make it so" pred kraj. :D Iako epizoda i nema neke veze sa originalnim DS9-om, njihovom pričom itd. nije loša. Bitka i fajt na kraju je jako lijepo prikazan... kako Defiant juri i žari i pali po onoj brodetini i ostalim brodićima. Opet malo tužan kraj sa smrću Jennifer. Sisko ju je opet izgubio. Znam, nije to bila njegova Jennifer, ali opet. Garak na lancu? LOL :mrgreen: I malo mi je bilo čudno gledati Worfa kao negativca. :D

_________________
slika


čet 26 vel, 2009 12:58 pm
Profil Web stranica
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
eto cini mi se da sam propustio najzanimljivije..... šteta

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


čet 26 vel, 2009 1:33 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
10 ocjena
Paralelni svijetovi zakon , upraviteljica je seksi ,Garak u lancima
Koji je ovo brod kojim upravalja Worf ?

_________________
Image


čet 26 vel, 2009 2:06 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
Ogromna vorchaaa :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


čet 26 vel, 2009 3:21 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
captain je napisao/la:
Ogromna vorchaaa :mrgreen:


...da i meni je bio malo prevelik... :mrgreen:

Jake je u spidsateljskoj krizi...
...naletio je na Jennifer iz paralelnog svemira koja ga i tamo odvuče..., a to je bio mamac za Siska, jer je ekipa s one strane rebala da riješi neke probleme s Defaintom koje su imali...

...paralelni Julian je imao preiku koja se jasno vidjela... :mrgreen: :mrgreen:

...Worf je na suprotnoj strani...

...'paralelni' Nog napravi glupost i oslobodi Kiru - upraviteljicu koja potom upuca njega i kasnije Jennifer... ](*,) ](*,)

...Gerek je dobar na klingonskom brodu...

...na kraju su klingonci poraženi, a za sve je bila kriva upraviteljica... :zubo:

...dajem 5...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 26 vel, 2009 10:30 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
8
Fora je i u mirror universeu vidjeti Defianta, a pogotovo kako owna višestruko veći brod. Žao mi je što je Jennifer i u ovom svemiru umrla, Siska je to ponovo jako pogodilo.
Ferengiji su izgleda u ovom svemiru "je**na stranka". Ranije je ubijen Quark, pa onda dvostruki agent Rom, a sada i Nog kad ga gadura Kira više nije trebala.
Koliko god mi "pravi" Mustafa često išao na živce svojim prenemaganjima, mirror Mustafa mi je 100 puta gori i njegova "tough guy" preser***a me totalno iritiraju.

Inače, za informaciju svima onima koji su u nedoumici, flagship regenta Worfa je dvokilometarska replika Negh'Vara, ne radi se o Vor'chi.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 27 vel, 2009 1:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Imperial Fleet Commander
Imperial Fleet Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm
Postovi: 2067
Lokacija: Agud Aser, Andoria
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: </3
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
9... Mirror epke su zakon... :thumbs2: :thumbs2:

_________________
slika


pet 27 vel, 2009 4:51 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
4 od 1 je napisao/la:
10 ocjena
Paralelni svijetovi zakon , upraviteljica je seksi ,Garak u lancima
Koji je ovo brod kojim upravalja Worf ?


Mislim da si zaboravio glasat. Ima samo jednu desetku, i to je moja

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 03 ožu, 2009 8:20 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
MacGyver je napisao/la:
4 od 1 je napisao/la:
10 ocjena
Paralelni svijetovi zakon , upraviteljica je seksi ,Garak u lancima
Koji je ovo brod kojim upravalja Worf ?


Mislim da si zaboravio glasat. Ima samo jednu desetku, i to je moja


Evo sad sam :wink:

_________________
Image


sri 04 ožu, 2009 2:06 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
Čista desetka :biggrinlove: :thumbs2: Zanimljive su te epizode s paralelnim svemirima. Kira mi je totalno išla na živce :thumbs3: Mora da je Sisku i Jakeu teško bilo gledat svoju ženu/majku iz paralelnog svemira, a najtužnije kad ju je glupa upraviteljica ubila :( Nog i Bashir su pretjerano bahati :thumbs3: Worf vuče jadnog Garaka na lancu :( Ne znam kako su ovi uspjeli ukrast Defiantov schematic :shocked: :?: Najbolja mi je bila bitka na kraju :biggrinlove: :thumbs2: Mali Defiant protiv nekoliko BOP-ova, 2 Galora i ogromnog Negh'Vara :thumbs2: (svi koji misle da je to Vor'Cha varaju se [-X ). Defiant je stvarno dobro razbio tu flotu :thumbs2: Po meni su trebali ovi boardat Worfovog Negh'Vara i zauzet ga :thumbs3: Drago mi je što su se i Jake i Sisko sretno vratili natrag :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 09 ožu, 2009 1:10 am
Profil YIM Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: 4x20 - Shattered Mirror
volim epizode sa paralelnim dimenzijama. nastane prava zbrka :)

_________________
Dif-tor heh smusma!


uto 10 ožu, 2009 1:39 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan