|
Sada je: čet 25 lip, 2026 11:41 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
|
Stranica: 1/1.
|
[ 15 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 1x04 - A Man Alone
"A Man Alone" (Glavni Sumnjivac)Sezona: 1 Epizoda: 04 Datum premijere: 17.01.1993. Prikazano na HRT-u: 07.10.2008. Scenaristi: Michael Piller (teleplay), Gerald Sanford, Michael Piller (Story by) Redatelj: Paul Lynch Gostujuci Glumci:Rosalind Chao - Keiko O'Brien Edward Laurence Albert - Zayra Max Grodénchik - Rom Peter Vogt - Bajoranac Aron Eisenerg - Nog Stephen James Carver - Ibudan Tom Klunis - Lamonay S. Stardate: 46421.5 (2369) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra) Dok se vecina osoblja na DS9 uspješno prilagodila novom nacinu života i rada, pojedinci još imaju problema u privikavanju na novu sredinu. Tako O'Brienovoj ženi Keiko jako nedostaje život na Enterpriseu i njen posao botanicarke, dok se Jake Sisko osjeca usamljenim pa se pokušava sprijateljiti s Quarkovim necakom Nogom. Istovremeno, Odo ima mnogo neposredniji problem. Naime, na postaju je došao bajorski kriminalac Ibudan kojega je Odo davno uhitio pod optužbom za umorstvo. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: ST Minutae
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 07 lis, 2008 4:56 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
8 Još jedna detektivska priča sa dobro razrađenom temom. Lukav način da se Oda razapne su smislili njegovi neprijatelji. Quark je bio malo bezobrazan prema Odi, no mislim da je ipak na neki naćin žalio što se takva stvar dešava njegovom "Suparniku". Početak prijateljstva između Jakea i Noga koje će se razviti u znamo kakav odnos i otvaranje škole su pozitivne stvari koje su se dešavale kroz ovu epizodu. Julianovo uporno slinjenje za Daxicom je iritiralo mene, on nije svjestan da je ona za njega prevelik zalogaj dobrog kolača. 
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 07 lis, 2008 5:14 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
8 Zgodna istragica. Uopće nije čudno što su pokušali zavaljat Oda. Pravedan "čovjek" je mnogim banditima trn u oku. Rom mi je smiješan u ovoj epizodi. Dosta odlučno je razgovarao sa Keiko. Kasnije su ga pretvorili u laganog debilčeka. Mustafa je isto bio lagano smiješan, umjesto uobičajene iritantnosti, no Jadzia je stvarno preveliki zalogaj za njega.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| uto 07 lis, 2008 5:25 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
7 Julian je na pocetku bio ko malo dijete a jadzia ga je kulturno i pristojno otpilala , danas je i na scenu stupio ROM Inace jako zanimljiv nacin je smjestit odu uz pomoc svog klona , tako da ubijes sam sebe i da nema stranog DNK , pa da se moze optuzit dezurni mjenjolik da je sve kriv Opet cu se vratit na TNG i pitat u kojoj je epizodi bilo prisutno drustvo koje je samo sebe odrzavalo na zivotu uz pomoc kloniranja , znam da je bilo u prvoj sezoni a sad nemam nesto puno vremena za pretrazivat ? Uostalom kako to sa klonovima ide , stanice se razviiju tako da nakon svrsetka razvoja odmah budu odrasla osoba , to mi je nekako nejasno , zar nebi klon trebao postat dijete kao i original nakon pocetnih dioba stanica i razvoja zivog bica ? Inace ona rulja je bila iritantna ,bajoranci bas znaju bit naporni , uostalom koji idiotluk , linc bez dokaza a razlog sumlja da je odo kriv , nedokazana sumlja Inace quark je ispao odov najbolji prijatelj danas 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 07 lis, 2008 5:31 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
6 Epizoda mi nije bila toliko zanimljiva kao prosla, isto donekle 'detektivska', ali ima zanimljivih momenata. Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... Saznali smo da i Odo bez obzira jer je mjenjolik isto ima DNK. One informacije iz rokovnika koje je Odo u istrazi proucavao, bojom (monokromatska) i fontom lici ko da gledas ekran prastarog mobitela  Bajoranci bas i nemaju naprednu tehnologiju Ovaj Odov komentar mi je brutalan  : "The provisional government let him go. Killing a Cardassian isn't considered much of a crime nowadays." ... a i ovaj komentar mu je odlican, navodi na razmisljanje: "The law? Commander, laws change depending on who's making them... Cardassians one day, Federation the next... but justice... is justice..."I Keiko je eto otvorila skolu, stvari se na DS9 polako pocinju stavljati u red... BrickTop je napisao/la: Quark je bio malo bezobrazan prema Odi, no mislim da je ipak na neki naćin žalio što se takva stvar dešava njegovom "Suparniku". Bio je bezobrazan, ali ipak i poprilicno korektan (s obzirom da je Ferengi) jer je kad su Bajoranci pricali o njemu rekao da ga bas i ne voli previse, ali da Odo nije ni kolaborator ni ubojica. TerNek je napisao/la: Rom mi je smiješan u ovoj epizodi. Dosta odlučno je razgovarao sa Keiko. Kasnije su ga pretvorili u laganog debilčeka. Uzeo si mi rijec iz usta. Stvarno je bio neuobicajeno odlucan, a kasnije mi Quarkov i Romov odnos pocinje liciti vise na odnos Cinobera i Dudeka TerNek je napisao/la: Mustafa je isto bio lagano smiješan, umjesto uobičajene iritantnosti, no Jadzia je stvarno preveliki zalogaj za njega. Kad vec spominjes.... bilo je cudno cuti Jadziu da prica kako Trillove veze bas i ne zanimaju, a i Odo je drzao monolog kako je sve to samo gnjavaza.... eh ... obojica su se malo zaletjeli sa izjavama (sto cemo u kasnijim sezonama vidjeti)  captain je napisao/la: Opet cu se vratit na TNG i pitat u kojoj je epizodi bilo prisutno drustvo koje je samo sebe odrzavalo na zivotu uz pomoc kloniranja , znam da je bilo u prvoj sezoni a sad nemam nesto puno vremena za pretrazivat ? Uostalom kako to sa klonovima ide , stanice se razviiju tako da nakon svrsetka razvoja odmah budu odrasla osoba , to mi je nekako nejasno , zar nebi klon trebao postat dijete kao i original nakon pocetnih dioba stanica i razvoja zivog bica ? Pretpostavljam da mislis na epizodu "Up the long ladder" ? Pretpostavka je da bi klon bio "prazna ploca",.. ali u epizodi nisu tocno objasnili o kakvom naprednom kloniranju se radilo, niti kakav je klon na kraju ispao (da li je imao osobnost i sjecanja) ... samo da ce za nekoliko dana postati punopravni clan Bajoranske zajednice. Zanimljivo mi je da je Odo rekao da je i ubojstvo klona zlocin,... ocito u istoj toj epizodi TNG-a Riker i Pulaskica nisu bili istog misljenja kad su ubili svoje "skoro pa rodjene" klonove... [jel uopce itko cita ove moje preduge komentare? ]
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 07 lis, 2008 6:29 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Cita i to sa gustom 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 07 lis, 2008 6:38 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Cvicek je napisao/la: Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... Dan na Bajoru traje 26 sati... sjecam se da je i Kira to spomenula u par epizoda (26 sati na dan) To kao fan DS9 bi trebao to znati 
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| uto 07 lis, 2008 6:39 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Citat: Zanimljivo mi je da je Odo rekao da je i ubojstvo klona zlocin,... ocito u istoj toj epizodi TNG-a Riker i Pulaskica nisu bili istog misljenja kad su ubili svoje "skoro pa rodjene" klonove...
Ovaj klon je bio vec rođen a ta dva nisu , hmm bas nekakva moralna dilema 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 07 lis, 2008 6:45 pm |
|
 |
|
Trill symbiont
Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm Postovi: 2043 Lokacija: Zagreb Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
8 Da... Detektivska epka... Tako-tako mi se svidjela. Nekako mi je izgledalo da već sad poćinje neka kemija između Oda i Kire, barem s Kirine strane. Odova maska mi je i dalje iritantna, jedva čekam da to srede. Dax kao i obično super, još da skuži kak bi joj sa Julianom bilo pregenijalno ( a ne jeb.. Worf...  ). Julian kao i uvijek briljantan,  . Ostali likovi mi i nisu tako baš zanimljivi pa neću niti komentirati.
_________________ It's me. Dax !
|
| uto 07 lis, 2008 7:34 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
MacGyver je napisao/la: Cvicek je napisao/la: Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... Dan na Bajoru traje 26 sati... sjecam se da je i Kira to spomenula u par epizoda (26 sati na dan) To kao fan DS9 bi trebao to znati  Znam to. Ali trenutak prije su se skoro potukli, ocekivao bih da mu da samo 26 sekundi da se izgubi sa postaje 
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 07 lis, 2008 8:04 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Cvicek je napisao/la: Zanimljivo mi je da je Odo rekao da je i ubojstvo klona zlocin,... ocito u istoj toj epizodi TNG-a Riker i Pulaskica nisu bili istog misljenja kad su ubili svoje "skoro pa rodjene" klonove... Meni se svidjela ENT epizoda (mislim da se zvala Similitude), kada su ubili kloniranog Tripa kako bi spasili život originalnom Tripu. Na neki način mi se svidjela, a na neki način me šokirala. To mi je jedna od najboljih ENT epizoda.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| uto 07 lis, 2008 9:27 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Cvicek je napisao/la: MacGyver je napisao/la: Cvicek je napisao/la: Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... Dan na Bajoru traje 26 sati... sjecam se da je i Kira to spomenula u par epizoda (26 sati na dan) To kao fan DS9 bi trebao to znati  Znam to. Ali trenutak prije su se skoro potukli, ocekivao bih da mu da samo 26 sekundi da se izgubi sa postaje  Aha, onda sam krivo skuzio sta si htio reci, my bad
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| uto 07 lis, 2008 9:29 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Julian se uporno upucava Jadzi-i… LOL
Odu pokušavaju smjestiti ubojstvo…
Klonirani Ibudan , zanimljiv način osvete…
…ubojstvo klona je ipak ubojstvo… zanimljivo moralno pitanje…
Keiko postaje učiteljica…
…9…
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pon 13 lis, 2008 12:45 am |
|
 |
|
Lieutenant
Pridružen/a: sri 01 lis, 2008 1:25 pm Postovi: 155
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
a šta je bilo sa tim klonom koji se je razvijo u bolnici???
_________________ "Danas su oružja utihnula. Velika je tragedija došla kraju. Spoznali smo gorčinu poraza i ushit trijumfa. Iz obojeg smo naučili da nema povratka. Moramo kročiti naprijed, da u miru očuvamo ono što smo stekli u ratu"
|
| pon 13 lis, 2008 9:12 am |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 1x04 - A Man Alone
Biskup je napisao/la: a šta je bilo sa tim klonom koji se je razvijo u bolnici??? BASHIR: "In about two days, he becomes a living, breathing member of Bajoran society."
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| pon 13 lis, 2008 9:27 pm |
|
 |
|
|
Stranica: 1/1.
|
[ 15 post(ov)a ] |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|