| Autor/ica |
Poruka |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 6x23 - Rightful Heir
"Rightful Heir" (Pravi nasljednik)Sezona: 6 Epizoda: 23 Datum premijere: 17.05.1993. Prikazano na HRT-u: 11.08.2008. Scenaristi: Ronald D. Moore i James E. Brooks Redatelj: Winrich Kolbe Gostujući Glumci:Alan Oppenheimer - Koroth Robert O'Reilly - Gowron Norman Snow - Torin Charles Esten - Divok Kevin Conway - "Kahless" Stardate: 46852.2 (2369) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra) Nakon što se Worf nije pojavio na dužnosti niti odgovara na pozive, Riker odlazi u njegove prostorije, gdje ga nalazi u transu, u stanju potpune katatonije, ali ga uspijeva probuditi. Zabrinut zbog njegove sve veće psihičke odustnosti, Picard odlučuje razgovarati s njim. Worf mu govori da je nakon misije u sektoru Carraya, kad je spasio neku klingonsku djecu, ostao prazan iznutra, te da pokušava prizvati viziju Kahlessa. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: Rightful Heir Background Information: # This episode marks the final appearance of Gowron on Star Trek: The Next Generation. His next appearance is in the Star Trek: Deep Space Nine episode "The House of Quark". # It is unclear how Worf was able to have a fire in his quarters. The fire suppression system should have extinguished it. One might conclude that he disabled it, possibly using his position as Security Chief on board the Enterprise, or that the computer allows small fires used for religious purposes. # Gowron says there hasn't been an emperor in 300 years. # The TOS episode "The Savage Curtain" shows Kahless in a much different light, as a barbaric murderer. This apparent inconsistency is likely because that Kahless was an image formed from the perception of Kirk and/or Spock's mind.
|
| uto 12 kol, 2008 2:54 am |
|
 |
|
Admiral
Pridružen/a: ned 27 svi, 2007 7:59 pm Postovi: 567
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
Ocjena 6. Ništa posebno nije bilo u epizodi prikazano.
|
| uto 12 kol, 2008 9:10 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
Meni 8 Eto klingonci spletkarosi napravili znanstveni poduhvat Uglavnom cesto epizode s klingoncima izgledaju nekako srednjovjekovno a ova se u to uklopila , religija , ukazanja i sve djeluje kao prica iz proslosti No ovaj put je genetika bila umijesana i ukazanje je zapravo bilo stvarno Gowron je na kraju igrao na politicku kartu , i postavio klona kahlessa za cara , prepao se covjek rata Uglavnom kahless klon se cinio skoro pa castan 
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 12 kol, 2008 11:27 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
7 Eto, i klingonci imaju duhovne krize  Worf u svojoj kabini zanemaruje duznosti i razmislja da li mu je vjera dovoljno jaka. Svecenicka klasa pokusava kroz tehnologiju doci do vise politicke moci.... Zanimljiva mi je paralela s krscanstvom - jer i krscani ocekuju kako ce im se Isus jednog dana vratiti. Bilo bi zanimljivo da netko za 10ak godina kad genetika jos malo napreduje, da pokusaju klonirati Isusa. Pitam se kako bi Crkva na to reagirala? Da li bi takav klon imao puno pravo smatrati se nasljednikom neke velike osobe, ili bi se smatrao samo losom kopijom orginala (ko Kineska roba  ) captain je napisao/la: Uglavnom kahless klon se cinio skoro pa castan  Mozda se doimao castan, ali nije se znao tuci 
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 13 kol, 2008 2:09 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
Nije se znao tuc ali aj mu se ti zamiri Nebi crkva nista klonirala jer se oni ionako protive toj tehnologiji , nekako do sada nisu bas davali blagoslove kloniranju
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 13 kol, 2008 3:13 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
captain je napisao/la: Nije se znao tuc ali aj mu se ti zamiri Istuko bi mene i tebe u sekundi,.. ali za kakti najveceg klingonskog ratnika ikada se nije bas iskazao  captain je napisao/la: Nebi crkva nista klonirala jer se oni ionako protive toj tehnologiji , nekako do sada nisu bas davali blagoslove kloniranju Nisam rekao da bi Crkva isla klonirati,... ali sta ako bi netko drugi klonirao Isusa i dosao za 30 godina i rekao - "eto vam Isusa natrag na Zemlji" - sta bi onda oni napravili? 
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 13 kol, 2008 3:41 pm |
|
 |
|
Dai-zvizda
Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm Postovi: 3972 Lokacija: U polju kukuruza Naj Serija: ENT Opis Stanja: Sranje
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
Cvicek je napisao/la: .......sta bi onda oni napravili? Isto što i Gowron ! Budi bez brige ! Inče je stvarnoo nepotrebno gubiti vrijeme ni trošiti riječi na tako koma lošu epiodu -1 ( trebali bi uvest i tu ocjenu? Ima toga u TNGu što bi bilo za nju . Ako je nekima ovo za 7 onda mi je jasno kako su mnoge dobile 9 i 10 ! Pozdrav Dvostrukih kriterija 3
_________________

Tehnika Pucanstvu !
|
| sri 13 kol, 2008 5:20 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
Citat: Dvostrukih kriterija 3 Osobnih misljenja 3 Poprilicno je glupo postavljat svoje misljenje o odgledanom kao jedino kompetentno pa mislim da ocijena -1 je pretjerana i bezveze 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 13 kol, 2008 9:14 pm |
|
 |
|
Dai-zvizda
Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm Postovi: 3972 Lokacija: U polju kukuruza Naj Serija: ENT Opis Stanja: Sranje
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
kapetan je napisao/la: Poprilicno je glupo postavljat svoje misljenje o odgledanom kao jedino kompetentno ..... Slažem se ! Samo gdje je to napisano u mom replayu ? što se ocjene tiče (-1) pa i meni je pretjerano 8 za zaista jednu od prilično dosadnih i da kažem " smiješnih " epizoda TNGa . A što se vidi i iz reakcije TNG-ljbaca , mislim one pisanom riječi . No one izražene brojem...tu već stavri drugačije stoje ! Pa neznam zašto autor ankete nije odmah izbacio brojeve od 5 na dolje !? To ne kužim , kad i tako loša epizoda i po stvaovima TNG-ljubaca dobiva ocjene 7--8 i slične , u brojkama !? Pozdrav Trla baba lan 9
_________________

Tehnika Pucanstvu !
|
| sri 13 kol, 2008 10:57 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
buco je napisao/la: Pa neznam zašto autor ankete nije odmah izbacio brojeve od 5 na dolje !? To ne kužim , kad i tako loša epizoda i po stvaovima TNG-ljubaca dobiva ocjene 7--8 i slične , u brojkama !? Pozdrav Trla baba lan 9 I meni je cudno kako ovako losa epizoda moze dobit 9 (ovo nije jedina, skoro sve imaju bar jednu devetku, a vise od pola ih ima i bar jednu desetku  )... dajte imajte nekakve kriterije ljudi... Ja sam dao 5, jer mi ipak nije bila tolko losa da dam nize, ali definitivno nije ni za vise... i primjetio sam da ja cesto dajem najlosiju ocjenu 
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| čet 14 kol, 2008 12:45 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
...hmmm... ...dajem 5...
...prvo smeta mi što su u jednoj epizodi prošli kroz 22 dana... (najmanje)
...Picard kaže Worfu da je onaj planet, 12 dana šatlom...
...12 dana putovati šatlom... sam?
... uvod je totalno nepotreban...
...jedino mi je zanimljivo kada se otkrije da je Kahless klonirani lik...
...dakle, niš posebna epizoda za mene...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| sub 16 kol, 2008 12:28 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
I jos jedna stvar koja mi je malo glupa... Klingonici cijelo vrijeme cekaju Kahlessa da se vrati i uzimaju to zdravo za gotovo, a kad se vrati, onda su sumnjicavi... npr. Worf, ide tamo meditirati da mu se Kahless ukaze u viziji, a kad dobije more than he bargained for, onda je sumnjicav i ne vjeruje da je to stvarno Kahless
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| pon 18 kol, 2008 10:27 am |
|
 |
|
Dai-zvizda
Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm Postovi: 3972 Lokacija: U polju kukuruza Naj Serija: ENT Opis Stanja: Sranje
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
MG je napisao/la: ...Klingonici cijelo vrijeme cekaju Kahlessa da se vrati i uzimaju to zdravo za gotovo, a kad se vrati, onda su sumnjicavi... Čuj bit će da im fali "kongregacija za nauk vjere " , zaboravili su ga izmislit ! A sad malo ozbiljnije , neznam kako im je uopće onako što palo napamet snimiti , vjerojatno da se popuni broj ..nevidim što drugo !? Prča je van svake logike čak i religijske ! @MG dobro si primjetio da je smiješno da tvrdi štovaoci "kanona" u Klingonaca postaju odjednom toliko sumljičavi čin se "njegova svetost " Khalles vrati među njih . Mislim mogli su malo bolji zaplet smislit od toga , to ni u vrtiću nebi prošlo ! Pozdrav Svete Gore 4
_________________

Tehnika Pucanstvu !
|
| pon 18 kol, 2008 5:41 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 6x23 - Rightful Heir
Ocjena 8. Pojavljuje se Kahless, istina kao klon, ali ipak i to je nešto.
|
| sub 24 lis, 2009 2:27 am |
|
 |
|