Sada je: sri 24 lip, 2026 6:43 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
 5x23 - I, Borg 

Ocjene
10 31%  31%  [ 5 ]
9 25%  25%  [ 4 ]
8 19%  19%  [ 3 ]
7 6%  6%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 6%  6%  [ 1 ]
1 13%  13%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 16

 5x23 - I, Borg 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 5x23 - I, Borg
"I, Borg"
(Ja, Borg)


Sezona: 5
Epizoda: 23
Datum premijere:11.05.1992.
Prikazano na HRT-u: 01.07.2008.
slika
Scenarist: René Echevarria
Redatelj Robert Lederman

Gostujući Glumci:
* Jonathan Del Arco as Third of Five/Hugh
* Whoopi Goldberg as Guinan

Stardate: 45854.2 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Picard šalje izvidni tim da pregleda malu srušenu letjelicu na površini jednog planeta, u blizini koje pronalaze mladog Borgovog drona. Iako mu u početku nije želio pomoći, doktorica Crusher uspijeva nagovoriti kapetana da teleportiraju radilicu na brod, usprkos činjenici da bi njegovo prisutstvo na Enterpriseu moglo uzbuniti ostatak njegove vrste. No, doktorica isključuje usadak koji mu omogućuje komunikaciju sa ostatkom kolektiva. Troi osjeća ljutnju kod Picarda, kojeg je Borg pred dvije godine oteo, ali on o tome ne želi razgovarati. Ti osjećaji dolaze na površinu kad ga Crusherova pita da li La Forge može konstruirati nove usatke koji će zamijeniti pokvarene u mozgu. Picard shvaća da, ako La Forge može promijeniti strukturu mozga ove radilice, može tako uništiti cjelokupni kolektiv preko mreže kojom su svi međusobno povezani.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: I, Borg

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 03 srp, 2008 11:30 pm
Profil ICQ
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: 5x23 - I, Borg
hugh :biggrinlove: :biggrinlove: :biggrinlove: :biggrinlove:

love it,jako volim ovu epizodu :),hugh mi je baš sweet onak sav smušen :)

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


čet 03 srp, 2008 11:52 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x23 - I, Borg
Hugh je legenda :mrgreen:
10
Eto prvi put vidimo kako se borg ponasa kad nije dio kolektiva
Malo mi nije jasno zasto ga nisu ostavili na planetu s obzirom da bi na taj nacin uklonili mogucu borg prijetnju svom brodu

Picard kao i cijela posada je bila na pocetku dosta neprijateljski raspolozena prema radilici cak nit guinan nije htjela razgovarat s hughom kad je poceo davat znake nekakve djetinje dobrocudnosti
Smijesno je bilo kad je stalno govorio we are borg , we are hugh i tako , jadan nije znao sta je individualnost ali je s vremenom dobio i poceo imat nekakvu osobnost
Prvo se sprijateljio s geordiem kasnije je cak i guinan pocela sumljat u svoje neke misli o tom borgu
Koji kad nije dio kolektiva se ponasa potpuno bezopasno , skoro kao dijete :biggrinlove:

Picard ga je upoznao na nagovor guinan i na neki nacin testirao ali kad je vidio da unatoc tome sto ga radilica prepoznaje kao locutusa i sto bi po svoj logici trebala asimilirat geordia , ona odbija to ucinit i kaze kako nece i kako geordi ne zeli bit asimiliran
Meni je to legendarna scena opcenito ne samo u ovoj epizodi
Hugh je na kraju cak i odbio ostat na brodu kako bi zastitio enterprise od borga

jedno pitanje , dal bi vi iskoristili hugha kao oruzje ili se ponijeli kao picard i propustili tu sansu da se borgu zada smrtni (mozda) udarac ?

_________________
Surviving the new decade


pet 04 srp, 2008 12:11 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x23 - I, Borg
...ajd, nategnuta 9. ...
...neki djelovi su me iznenadili...

...Guinan je opet bila odlična...
...kako je samo prvarila Picarda u mačevanju... :thumbs2:

Nije mi jasno kako je Hugh prepoznao Picarda , a nije oznaku rase Guinan?

...jel Hughova samosvijest početak unimatrice 01?


@MG...Hugha bi iskoristio kao oružje...
...i Icheb je bio oružje...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 04 srp, 2008 12:50 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x23 - I, Borg
Dobra epizoda, iako mi je ponasanje borga, a kasnije posade malo nerealno.

Mislim, logicno bi bilo da ih borg zaskoci cim su mu usli u celiju, a kasnije cijela posada zaboravi da im je to najopasniji neprijatelj samo zato jer im je simpatican i zao im je preko njega unistiti borga. Ljudi su fakat glupi

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


čet 10 srp, 2008 1:32 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 5x23 - I, Borg
8
Dobra epizoda.

Bilo je zanimljivo vidjeti posadu kako se polako privikava na Hugha kao individuu.
Prva je bila Crusherica koja ge nije htjela ostaviti na planetu... a na kraju su cak i Picard i Guinan (koji imaju teske traume od iskustava s Borgom) takodjer nadisli mrznju, i prihvatili Hugha kao osobu, a ne samo kao Borga.

Dirljivo je bilo kada su se on i Geordi vratili na planetu, i dok je Hugh bio teleportiran, na trenutak pogledao Geordija...

captain je napisao/la:
jedno pitanje , dal bi vi iskoristili hugha kao oruzje ili se ponijeli kao picard i propustili tu sansu da se borgu zada smrtni (mozda) udarac ?
Bez gledanja epizode - definitivno da.
Na pocetku epizode isto tako, ali pred kraj... uffffff... :?
Default odgovor bi bio da... ali bi se nadao da ne bih ja morao biti taj koji ce dati tu naredbu u stilu "needs of the many..." [-o<
Da bas ja moram odluciti - fakat ne znam da li bi ili ne bi...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 10 srp, 2008 4:26 pm
Profil
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: 5x23 - I, Borg
Mr.bobo je napisao/la:


...jel Hughova samosvijest početak unimatrice 01?



zanimljiva teorija... znamo da se unimatrica pojavila negdje u ovo vrijeme... ali ne znamo kad... znamo i da je anika posjećivala dok je bila u kolektivu.... pa moglo bi biti...

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


čet 10 srp, 2008 4:43 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x23 - I, Borg
Mr.bobo je napisao/la:

...jel Hughova samosvijest početak unimatrice 01?


je

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


čet 10 srp, 2008 5:58 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: 5x23 - I, Borg
Hugh će se još pojaviti u 6x26 i 7x01 - Descent.
Lore je našao borgovsku kocku u kaosu, jer je kroz svakog borga prošao trenutak svijesti.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


čet 10 srp, 2008 8:03 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x23 - I, Borg
Ocjena 4. I to najviše zbog glupe teorije da je Borga moguće uništiti nekakvom matematičkom zagonetkom, jednažbom. :thumbs3:


sri 28 lis, 2009 8:37 pm
Profil
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: uto 26 sij, 2010 2:35 am
Postovi: 87
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: II
Post Re: 5x23 - I, Borg
Jedinica. Uzasno glupa i nelogicna epizoda. U ovoj su epizodi degradirali borga jako...


čet 11 vel, 2010 12:24 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x23 - I, Borg
Joj, dajem ocjenu 9 jer je stvarno dobra epizoda, ali me Crusherica taaaaaaaaaako naživcirala jojjjjjjjjj...Zbog istih razloga mi je Bones često išao na živce u TOS-u, moralizira kad nije ni mjesto ni vrijeme za to...Ajme, nisam se trebao prisjećat ove epizode, sad sam opet tako ljut....grrrrrr... ](*,) ](*,)


čet 11 ožu, 2010 3:46 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x23 - I, Borg
Meni isto odlična epka. Fora mi je bio Hugh i kako se sprijateljio s ekipom, posebno Geordijem.

_________________
slika


čet 11 ožu, 2010 6:22 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan