Sada je: sri 24 lip, 2026 5:07 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 5x10 - New Ground 

Ocjene
10 15%  15%  [ 2 ]
9 8%  8%  [ 1 ]
8 8%  8%  [ 1 ]
7 23%  23%  [ 3 ]
6 15%  15%  [ 2 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 15%  15%  [ 2 ]
3 15%  15%  [ 2 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 13

 5x10 - New Ground 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 5x10 - New Ground
"New Ground"
(Novo područje)


Sezona: 5
Epizoda: 10
Datum premijere: 06.01.1992.
Prikazano na HRT-u: 09.06.2008.
slika
Scenaristi: Sara i Stuart Charno
Redatelj: Robert Scheerer
Gostujući Glumci:
Georgia Brown - gđa. Roszhenko
Brian Bonsall - Alexander
Jennifer Edwards - Lowry
Richard McGonagle - dr. J'Dar
Sheila Franklin - zastavnica

Stardate: 45376.3 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Enterprise je na putu prema Bilani III, gdje će sudjelovati u testiranju nove pogonske metode zvane solitski val, a Worfa neočekivano posjećuju njegova majka Helena i sin Alexander. Njegovo iznenađenje se pretvara u šok kad mu sin kaže da namjerava ostati živjeti s njim na Enterpriseu.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: New Ground

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 09 lip, 2008 6:18 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: New Ground
To mi je bila zanimljiva epizoda , oni "val " kako je ubrzao brod a i Worf & brige i frke a sokom od šljiva (jel vec tad pocea pit to zanimljivo piće !? ) .

Dajem 10

Pozdrav

Brljina 33

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 09 lip, 2008 6:21 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: 5x10 New Ground
Dobra je epizoda , ali mi je glupo kaj su MORALI
proci kroz val, a nisu ga stigli zaobici,
jer ide brzinom warp 6,37 . Ko da se voze u

jugicu , a ne u Enterprize- u :twisted:

Pa Enterprise moze preko warp 9,6 bar na kratko.

a to mi zvuci 50% brze , cak i ako se gleda linearni
porast brzine, a kamoli ako je warp skala logaritamska,
jer warp 10 je ` beskonacna ` brzina.

Dakle mogli su malo zaostati iza vala,
ubrzati na maximum , i tako zaobici cijelu anomaliju oko vala,
docekati val i sredit ga torpedima, ali onda bi otpala katastrofa sa
klincem i ugrozenim zivinama.
Al su se experti na seriji obrukali skup sa scenaristima ...
](*,)

Zbog te sramote samo 8 , inace je bilo fora gledat Worfa ,
kak bi radije ratovao s 10 nekih ratnika , nego s jednim
klincem. :)

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


pon 09 lip, 2008 7:56 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x10 - New Ground
3
Nisam uopće impresioniran klingonskim character developmentom. Alexander je zločest k'o vrag što je normalno za klingonsko dijete, a Worf je i u ovoj situaciji vidio da ne može sve ići po PS-u kako si je on zamislio. Uglavnom, ova radnja ne donosi ništa novo.

Što se tehnološke strane epizode tiče, vidimo jednu veliku novost, solitonski val, no postoje dvije velike gluposti.
Prva je ona koju je naveo Nenad, a tiče se brzine vala, brzine Enterprisea i pretjecanja vala. Val ima brzinu warpa 6.37 (479.1 c) i došao bi od Bilane 3 do kolonije (udaljenost 3 ly) za oko 2 dana i 6 sati. Budući da je već ranije prešao oko pola puta (1.5 ly) do točke kad su se Fedsi i dr. J'Dar zabrinuli i dosegao brzinu od warpa 7.2 (720.7 c), vrijeme dosega kolonije iznosi oko 18 sati. Maksimalna brzina Enterprisea D je warp 9.6 (1915.2 c), koju može održavati 12 sati, i 1.5 ly može prijeći za nešto manje od 7 sati. Sasvim dovoljno za obavljanje posla bez dramatiziranja i bespotrebnog ugrožavanja broda, posade i putnika, među kojima su i ugrožene životinje (posebno je spomenut onaj drvenasti gilvo, i presume) i klingonska verzija vragolastog Denisa.

Druga glupost je što je pogon brodova solitonskim valom (kad bi mogli kontrolirati vala da ne "podivlja")gotovo neiskoristiv u druge svrhe osim u planet-to-planet transportu jer na polazištu mora postojati postrojenje koje će stvoriti val, a na odredištu postrojenje za disperziju vala, što je potpuni apsurd kad se radi o istraživanju svemira, fajtovima i svemu ostalom što se događa u "otvorenom svemiru", odnosno međuzvjezdanom prostoru.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 13 lip, 2008 1:19 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm
Postovi: 1166
Lokacija: Zg
Post Re: 5x10 - New Ground
TerNek je napisao/la:
3..............................
Druga glupost je što je pogon brodova solitonskim valom (kad bi mogli kontrolirati vala da ne "podivlja")gotovo neiskoristiv u druge svrhe osim u planet-to-planet transportu jer na polazištu mora postojati postrojenje koje će stvoriti val, a na odredištu postrojenje za disperziju vala, što je potpuni apsurd kad se radi o istraživanju svemira, fajtovima i svemu ostalom što se događa u "otvorenom svemiru", odnosno međuzvjezdanom prostoru.


Dobro , nije bas iskoristivo za istrazivanje,
ali za prijevoz izmedju gusto naseljenih
zvjezdanih i medjuzvjezdanih sustava ,
moglo bi biti zgodno.

npr. nastancas hrpu 'luksuzno namjestenih kanti
sa sustavom za odrzavanje zivota',
i teleportiras ih u orbitu skup s putnicima,
te ih solitoniziras do drugog odredista ,
gdje ih zaustavis i teleportiras na planetu.

Zvuci super na uhodanim i vrlo prometnim pravcima,
uz ogradu , da na tim rutama treba patrolirati
i poneki normalni warp brod,
i zbog mogucih pirata , i za slucaj hitne pomoci,
jer bi te kante bez pogona
bile jeftine , ali i bespomocne. :teleport:

_________________
Hvala Daso :
“Shvatio sam da čovjek
drugoga čovjeka smije gledati s visine
samo kada mu pomaže da se pridigne.”


pet 13 lip, 2008 1:40 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x10 - New Ground
...joj , još jedna lošija epizoda...

...idu napraviti neki ludi val nosioc... nepredvidivog ponašanja...

...cijela situacija ima mana i riješavanje iste...

...situacija s Alexanderom je isto tako tako...

...3...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 15 lip, 2008 1:09 am
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 5x10 - New Ground
fora ideja... sto se dijela epizode sa valom tice...
nadam se da nisu odustali od te tehnologije u buducnosti (ipak nije to crtic u kojem glavni lik nakon prvog neuspjeha u potpunosti odustaje od ideje :) ... ili mozda je :) )

jos jednom vidimo da djeci nije mjesto na Enterpriseu... pa tolika kolicina nezgoda je ipak "malcice" previse za okolinu u kojoj bi netko htio odgajati dijete...

ocjena 7 (bilo bi vise da nema ovog, loseg, character developmenta)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 15 lip, 2008 1:48 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x10 - New Ground
4, lose epizoda, pogotovo zbog klinca... dio s valom je bio dobar, ali su ga malo lose obradili, mogao je i bolje ispasti

Dobro mi je ono kad Worf kaze Picardu zasto kasni: "I was detained at school"

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 15 lip, 2008 1:57 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x10 - New Ground
Di je sliver surfer? :shock:

_________________
slika


čet 19 lip, 2008 7:34 pm
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x10 - New Ground
Ocjena 6. Zanimljiv način putavanja u ovoj epizodi, ali nepraktičan u potpunosti. Ne shvaćam po čemu bi to zamjenilo warp motore i kako im to uopće može konkurirati.


sri 28 lis, 2009 8:53 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x10 - New Ground
Ocjena 4, loša epizoda, i Klingonci i val...


pet 05 ožu, 2010 2:04 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x10 - New Ground
Solitonski val, samo zbog toga epizoda zaslužuje čistu desetku! :thumbs2:

_________________
slika


pet 05 ožu, 2010 4:42 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan