Sada je: sri 24 lip, 2026 5:06 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
 5x04 - Silicon Avatar 

Ocjene
10 20%  20%  [ 2 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 20%  20%  [ 2 ]
7 10%  10%  [ 1 ]
6 20%  20%  [ 2 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 20%  20%  [ 2 ]
3 10%  10%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 5x04 - Silicon Avatar 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 5x04 - Silicon Avatar
"Silicon Avatar"
(Silicijsko utjelovljenje)


Sezona: 5
Epizoda: 04
Datum premijere: 14.10.1991.
Prikazano na HRT-u: 30.05.2008.
slika
Scenarist: Lawrence V. Conley
Redatelj: Cliff Bole
Gostujući Glumci:
* Ellen Geer as Kila Marr
* Susan Diol as Carmen Davila
Stardate: 45122.3 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Za vrijeme geodetskog istraživanja jedne federacijske kolonije, Melone IV, Rikera, Datu i dr. Crusher prekida pojava masivne kristalne strukture koja se počinje spuštati prema površini planeta. Riker prepoznaje tu pojavu - to je kristalni entitet, s kojim su se već prije susreli. Riker odmah organizira evakuaciju kolonista. Užasnuti, promatraju kako biće uništava okoliš sa sjajnim zrakama svjetlosti. Osim dvije žrtve, svi uspijevaju skloniti se u maloj pećini, koja ima ograničen dovod zraka. Riker neuspješno pokušava kontaktirati Enterprise. Na Enterpriseu, ostatak posade se brine zbog očitanja koja dolaze sa Melone IV.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Silicon Avatar

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pet 30 svi, 2008 4:39 pm
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Jos jedna dosta dobra epizoda, 8

Ponovo stara bakica koja je luda (slicno kao ona istraziteljica iz "Drumhead"), ali ova je poludila zato jer joj je sin poginuo... Bilo mi je malo zao kristalnog bica, pogotovo zato jer bi vjerojatno uspjeli komunicirati

Jedina stvar koja mi je nelogicna... rekli su da je zasad zabiljezeno 10-ak napada tog bica (i to u dvadesetak godina, otkad je unistena Omikron Theta), a sad je unistilo onaj planet, a krenuli je prema jos jednom u par dana...

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sub 31 svi, 2008 2:13 pm
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
McGrayer je napisao/la:
...a krenuli je prema jos jednom u par dana...


Pa ogladnilo , od proljeca !? :D

Meni je to jedna od zanimljivih epizoda u TNG i dajem joj 10 !

Pozdrav

Antikorupcijskog tima b.b.

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


sub 31 svi, 2008 10:46 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Novoj budućoj koloniji kristalno biće dolazi u posjet .
Riker dogovori spoj s Carmen, no ona pogiba.

Urušavanje izlaza u špilju je bilo neuvjerljivo!

6 sati s warp 9 brodu je trebalo do kolonije… fakat se pitam u koji su sustav otišli… ROLL

WOW kristalno biće je zaista dar-mar na planetu napravilo.

Kapetan ima drugačiju uniformu.

Dana odlično svira gitaru!!

Opet sam zapeo, brod KALLISKO kojega je napalo kristalno biće uopće nisu znali što ih je spopalo…
…ok, ovo nije bio prvi susret s kristalnim bićem… zar njima te informacije nisu bile dostupne??

Uništiti MOĆNO kristalno biće frekvencijom je zaista za mene prenaivno i prejednostavo

...zbog tako nekih detalja koji su me smetali... 6... je omja ocijena...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 01 lip, 2008 11:20 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Prvo idilično osnivanje kolonije na početku, a zatim, [i]all hell broke loose[\i]. U tom paklu kojeg je svojim posjetom uzrokovalo Kristalno biće, Riker je ostao bez svoje «djevojčice». Čak je to dobro i podnio.
Prizor koji su kolonisti i Fedsi ugledali zbilja je obarao s nogu. Stupanj uništenja jednak je kao da je Borg «uredovao».

Baba doktorica bila mi je antipatična otpočetka. Još je gora ispala svojim stalno forsiranim animozitetom prema Dati. Kroz cijelu epizodu vuče se njezina kivnost zbog pogibije sina na Omicron Theti, a sama je rekla da je zbog toga postala stručnjakinja za Kristalno biće i želi ga pronaći. Bilo je jako očito da će ga pokušati uništiti ako ga pronađe, što joj je i uspjelo. Bez obzira na brojne žrtve, trebalo ga je prvo istražiti.

Kad su skužili kako dozvati «pahuljicu», bilo je tako nelogično što je isto doletjelo warp brzinom i nitko nije tome pridavao preveliku pozornost, a u epizodi «Galaxy's child» su se čudili k'o pile dreku kad ih je Junior mogao pratiti punom impulsnom brzinom.
Zbog iritantne babe, predvidljivosti epizode i neobjašnjene nelogičnosti, obična četvorka.

Mr.bobo je napisao/la:

Opet sam zapeo, brod KALLISKO kojega je napalo kristalno biće uopće nisu znali što ih je spopalo…
…ok, ovo nije bio prvi susret s kristalnim bićem… zar njima te informacije nisu bile dostupne??
Pa Kallisko je transportni brod, nije čak ni rečeno je li starfleetovski ili ne, zato ne možemo biti sigurni koliko je informacija posadi poznato.

Mr.bobo je napisao/la:
Uništiti MOĆNO kristalno biće frekvencijom je zaista za mene prenaivno i prejednostavo
Slažem se s ovim. Takvo bezvezno uništenje služilo je samo da se zaokruži priča kako je antipatična babuskara ispunila svoj osvetnički cilj i postigla svoju satisfakciju.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 06 lip, 2008 5:04 am
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
TerNek je napisao/la:
Takvo bezvezno uništenje služilo je samo da se zaokruži priča kako je antipatična babuskara ispunila svoj osvetnički cilj i postigla svoju satisfakciju.


Da , tocno ! Ali yar pola TNG epki nije isto tako sroceno kako bi se pokazalo suprotno , kako je PIcard "super natprirodno pametno ubermoralno bice" , ni Wesly mu u tome nije ravan , za cudo ! :mrgreen: ](*,)

I nitko se ne iscudjava ni ne daje dvice ili cervorke tim epizodama !?! :?

Pozdrav

Arsinova 55

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pet 06 lip, 2008 2:16 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Eto 10.. volim kristale... :P

_________________
slika


pet 06 lip, 2008 2:26 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
buco je napisao/la:

I nitko se ne iscudjava ni ne daje dvice ili cervorke tim epizodama !?! :?


...pa zašto bi dao lošu ocijenu kad je epizoda zanimljiva... ?
...a to što ima spletki i nekih osobnih interesa... to daje na kvaliteti...

...od početne ocijene 10... par nelogičnosti ili radnja malo smanje ocijenu... no to je TREK ... to nebre biti loše... ! (dobro ima koja epizoda iznimka)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 09 lip, 2008 4:46 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Jesi ti sigurno razumio što sam ja na pisao ?
Ja ne pišem u zadnjem replayu o toj epizodi vec opcenito o nekim stvarima iz prethodnih postova . #-o

A inace meni je baš ta epizoda dobra i kako sam ranije napisao dao sam joj 10 . :wink:

Pozdrav

Telekomova 44

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 09 lip, 2008 4:55 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
buco je napisao/la:
Jesi ti sigurno razumio što sam ja na pisao ?
Ja ne pišem u zadnjem replayu o toj epizodi vec opcenito o nekim stvarima iz prethodnih postova . #-o



...ajd dobro, uzeo sam rečenicu iz konteksta...
:wink: (nevin si, ovaj put)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 09 lip, 2008 5:04 pm
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Mr.Bobo je napisao/la:
(nevin si, ovaj put)


Hmm.. ak to pročitaju cure onda cu postat nezanimljiv ! #-o

Pozdrav

Palyboya b.b.

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 09 lip, 2008 6:17 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Ocjena 3. Storyline sa kristalnim bićem mi je dosadan. Mogli su ga bolje iskoristiti, a ne uništiti ga odmah u drugoj epizodi u kojoj se pojavljuje.


čet 29 lis, 2009 1:50 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Baba zbog grižnje savjesti posvećuje svoj život traganju za bićem i sudara se sa zidom Picardovog uber morala, ali ne zadugo.

Booooring. Ocjena 4.


sri 03 ožu, 2010 11:27 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x04 - Silicon Avatar
Meni je epizoda ok. Baba je pretjerala na kraju kada je uništila biće.

_________________
slika


sri 03 ožu, 2010 11:31 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan