|
Sada je: sri 24 lip, 2026 5:06 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 5x03 - Ensign Ro
"Ensign Ro" (Zastavnica Ro)Sezona: 5 Epizoda: 03 Datum premijere: 07.10.1991. Prikazano na HRT-u: 29.05.2008. Scenaristi: Rick Berman & Michael Piller Redatelj: Les Landau Gostujući Glumci: * Michelle Forbes as Ro Laren * Scott Marlowe as Keeve Falor * Frank Collison as Dolak * Jeffrey Hayenga as Orta * Harley Venton as Collins * Ken Thorley as Mot * Cliff Potts as Admiral Kennelly Stardate: 45076.3 (2368) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra) Nakon terorističkog napada na federacijsku koloniju Solarion IV, Enterpriseova posada prima poruku od osobe koja tvrdi da predstavlja Bajorce - rasu koja se bori da vrati svoj matični planet koji je pod okupacijom Kardasijanaca. On preuzima odgovornost za teroristički napad. Picard odmah razgovara s admiralom Kennellyem o tom napadu. Admiral mu daje naredbe da pronađe Ortu, vojnog vođu Bajoraca, te da mu ponudi amnestiju u zamjenu za sklapanje mira sa Kardasijancima. Na Picardovo iznenađenje, Kennelly na Enterprise šalje novu časnicu - zastavnicu Ro Laren, koja treba pomoći Picardu u izvršavanju ove misije. Ro, Bajorka koju je Kennelly oslobodiio iz zatvora da pomogne u ovoj krizi, ne dobiva veliku dobrodošlicu. Uz njezinu pomoć, Picard se nalazi sa Keeveom, članom Bajorskog pokreta otpora, koji mu odaje Ortinu lokaciju. No, tada otkriva da je Ro nestala. Picard i izvidni tim je pronalaze u Ortinom skrovištu, gdje ih Ortini suradnici zarobljuju. Ro govori Picardu da je samo željela pomoći sa pregovorima, a bijesni Picard biva iznenađen kad mu Orta kaže da Bajorci nisu napali Solarion IV. Orta mu još govori da ga iskorištava netko tko želi eliminirati Bajorce. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: Ensign Ro
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| čet 29 svi, 2008 4:03 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
9 And the DS9 main races are coming on the air Pojavili su se napokon bajoranci i moram priznat da su najbolje razrađena rasa u svojoj prvoj epizodi (sjecate se kako je borg u svojoj bio drugaciji) Admiral je bio pravi naivcina i nastavio nevjerojatnu seriju admiralske korumpiranosti u floti , to postaje pomalo i neobicno Kako jedna tako prosvijetljena organizacija moze bit tako korumpirana Sviđa mi se kako kardassianci postaju sve vise pandan romulancima u zavjerama i urotama Danas je picard u paru sa ro bio posebno domisljat , kako li su samo zafrkali kardassiance sa onim praznim brodom , svaka cast Da i guinan je opet bila u svom elementu 
_________________ Surviving the new decade
|
| čet 29 svi, 2008 4:08 pm |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
aaa... admiral Cain... moram epku pogledati u vecernjem terminu (popodne mi je podmuklo promaknula!)
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| čet 29 svi, 2008 7:42 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm Postovi: 4913 Lokacija: Maksimir, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Koje si vrste?: BORG
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Jel itko primjetio da Kira i Ro nemaju isti nos? Kaj je moguce da svi Bazoranci nemaju iste noseve? 
_________________
|
| pet 30 svi, 2008 1:51 am |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Mr.Moto je genijalan, šteta što taj lik nije više razvijen. Ima tu zabavnog potencijala.
Jeeeeee, još jedan zanimljiv lik Ro Laren ! Picard i Riker nisu bili oduševljeni njzinim dolaskom, no nakon što je Guinan odigrala ključnu ulogu , stvari su počele sjedati na svoje mjesto.
Pogreška HRT titla, na plenati se teleportirao Worf, a pisalo je La Forge.
Od ove epizode počinje uvod u DS9…
Još jedna izvrsna predstava Picarda koji je ponovo diplomatski blistao… i nasmijao se na zahtjev za nošenje naušnice Ro.
…zanimljiva epizoda…10…
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pet 30 svi, 2008 11:18 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
8, dobra epizoda, al dvije cudne stvari...
Prvo, Ro je rekla da jako puno Bajoranaca prihvaca ime-prezime umjesto obrnuto, kako je uobicajeno za njih. U DS9 to nikad nije spomenuto, svi imaju prezime-ime
Drugo, netko je rekao da su Bajoranci protjerani sa svog svjeta, ali u DS9 je prikazano da su Bajoranci zivjeli i na njemu, ali kao robovi
Jos dvije stvari gdje DS9 krsi kanon...
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| sub 31 svi, 2008 12:33 am |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
8 Ro Laren, intrigantan lik sa zanimljivim dosjeom.
Zanimljiva pića o visoko korumpiranim Admiralima unutar flote, Picard je opet na dijelu da razotkrije i spusti na dno jednog od takvih.
Riker me nervirao sa onakvim stavom prema Leren, moš si mislit, nije joj dopustio da nosi svoje ukrase. (zašto nije Worfu zabranio da nosi obiteljski grb)
Guinen je se dokazala kao bolja savjetnica od Troi. Da nije ona uredno intervenirala tko zna koliko dugo bi Admiral kihao i koga bi sve zarazio.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| ned 01 lip, 2008 10:26 am |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
MacGyver je napisao/la: 8, dobra epizoda, al dvije cudne stvari...
Prvo, Ro je rekla da jako puno Bajoranaca prihvaca ime-prezime umjesto obrnuto, kako je uobicajeno za njih. U DS9 to nikad nije spomenuto, svi imaju prezime-ime
Drugo, netko je rekao da su Bajoranci protjerani sa svog svjeta, ali u DS9 je prikazano da su Bajoranci zivjeli i na njemu, ali kao robovi
Jos dvije stvari gdje DS9 krsi kanon... Prvo se vjerojatno često događa malo dalje od Bajora gdje ostali nisu upoznati ili manje mare za bajorske običaje. U DS9 nije bio takav slučaj jer su Fedsi došli na postaju u orbiti Bajora pa su prije bar neke osnovne stvari istražili i nisu radili bar takve greške. (Zamisli da je Sisko odmah počeo forsati "Nerys" onako nabrijanoj Kiri, odmah bi mu skočila za vrat.  ) Drugo, logično je da je puno Bajoranaca živjelo na okupiranom Bajoru, no dosta ih je živjelo na drugim planetima, neki u radnim logorima, a oni koji su uspjeli pobjeći, u izbjegličkim kampovima. Dakle, ovi koji su uspjeli pobjeći su doslovno protjerani sa svog matičnog planeta okupacijom, neljudskim tretmanom i životnim uvjetima.  To je «normalna» pojava kad su ratovi u pitanju. Dakle, ne vidim kršenje kanona u vezi Bajoranaca, pitanje je samo shvaćanja riječi kojima je njihova situacija opisana. Štoviše, neke stvari o Bajorancima su dobro postavljene otpočetka, kaže se da su imali razvijenu kulturu, umjetnost i filozofiju dok još ljudi nisu ni hodali uspravno. Toga će se scenaristi držati kroz DS9. Ro je baš fora. Ne sekiraju je previše Rikerove litanije i ne libi se svojim dugim i oštrim jezikom skresati ljudima što ih ide. Zanimljiva je i Guinan kako se odmah zagrijala da joj postane frendica. Admiral Kennelly je đubretar kakvih smo još susreli. Glumi nekakvog šerifa i igra za svoje interese kao da je šef Starfleeta. Još kad je i ovako naivan, posebno je opasan. Zanimljiva mi je bila informacija o kardasijskim brodovima kad su se pojavili uz granicu. Worf ih je identificirao kao Galor klasu tipa 3, a Picard kaže da su to njihovi najbolji brodovi. Za kratko vrijeme tron će preuzeti Keldon klasa (štoviše, po podacima sa DITL-a, Keldon klasa u pogonu je od 2365., što je 3 godine ranije od vremena radnje ove epizode pa bi se moralo znati za Keldon jer špijuni sigurno ne spavaju, no po kanonu prvi puta vidimo Keldon 2371., dakle 3 godine kasnije, u DS9 epizodi "The die is cast"). Na kraju je Picard dobro napravio nagovorivši Ro da ostane u Starfleetu i na brodu. Bit će zanimljivo. Kad sve odvagnem, epizodi jedna sedmica. Recimo da je dosta solidna, ali ništa spektakularno.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| ned 01 lip, 2008 11:08 am |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
9... epizoda me jednostavno osvojila dobrom pricom .... ro je jednostavno fora lik i odlicno osvježenje za TNG... bas bi bilo fora da je prihvatila glumiti u DS9-u... ali sto je tu je...
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| ned 08 lip, 2008 12:51 pm |
|
 |
|
Dai-zvizda
Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm Postovi: 3972 Lokacija: U polju kukuruza Naj Serija: ENT Opis Stanja: Sranje
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Chaky je napisao/la: ... epizoda me jednostavno osvojila dobrom pricom ... Mene gdjica Ro !?! dajem zato cistu 8 , samo zbog nje !!!!!!! Pozdrav G.Garbo 44
_________________

Tehnika Pucanstvu !
|
| ned 08 lip, 2008 6:04 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Ocjena 6. Prvo pojavljivanje bajoranaca.
|
| čet 29 lis, 2009 1:52 am |
|
 |
|
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm Postovi: 7805 Spol: Ženski Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Presmiješno je kad se Picard šiša. Kako mu Moto pomiče glavu.  Volim epizode s urotama. 
_________________ She's got a date at midnight with Nosferatu.
|
| sub 31 lis, 2009 4:16 pm |
|
 |
|
Founder
Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm Postovi: 3683 Koje si vrste?: er
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
10
|
| ned 01 stu, 2009 1:55 pm |
|
 |
|
PARTIJA
Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am Postovi: 1695 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Dobra epizoda, odlična priča i za promjenu jedan zanimljivi sporedni lik. Množina za Bajorance je ovdje "Bajora", a u DS9 "Bajorans". Ocjena 8.
|
| uto 02 ožu, 2010 10:09 pm |
|
 |
|
Number One
Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm Postovi: 6198 Naj Serija: TOS Naj Film: ST: XI Koje si vrste?: Wraith
|
 Re: 5x03 - Ensign Ro
Shadowmaster je napisao/la: Jel itko primjetio da Kira i Ro nemaju isti nos? Kaj je moguce da svi Bazoranci nemaju iste noseve?  Kaj je moguće da svi ljudi nemaju iste noseve? Super epka, no Ro me malkice iživcirala...7
_________________
|
| uto 02 ožu, 2010 10:48 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|