Sada je: sri 24 lip, 2026 3:54 pm.




Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 12 post(ov)a ] 
 II. dio, Skupina D -> Prometheus klasa i NX klasa 

Koja je klasa najbolja?
Steamrunner klasa 11%  11%  [ 2 ]
Wells klasa 6%  6%  [ 1 ]
Akira klasa 22%  22%  [ 4 ]
NX klasa 28%  28%  [ 5 ]
Prometheus klasa 33%  33%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 18

 II. dio, Skupina D -> Prometheus klasa i NX klasa 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Citiraj (i odgovori)
Post II. dio, Skupina D -> Prometheus klasa i NX klasa
Steamrunner klasa

slika

TNG razdoblje, federacijski brod

Steamrunner klasa predstavlja težnju ka modernizaciji Flote i zamjene zastarjelih klasa poput Mirande i Excelsiora. Brodovi ove klase sudjelovali su u obrani Zemlje pri drugom Borgovom napadu, a svoju punu afirmaciju doživljavaju u Dominijskom ratu tokom kojeg su, izmedu ostalog, sudjelovali i u Operaciji povratak kao i u Drugoj bitci za Chin'toku. Svojim dizajnom pomalo odskacu od dotadašnjeg standardnog dizajna te su nosaci motora spojeni izravno na primarni trup, dok je deflektor spojen na stražnju stranu nosaca, a sekundarni trup je u podpunosti izbacen.

slika

Prvo pojavljivanje: Star Trek: First Contact

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Wells klasa

slika

post TNG razdoblje, federacijski brod

Wells je klasa federacijskih temporalnih brodova iz 29. stoljeca. Glavna zadaca brodova ove klase je nadziranje aktivnosti koje mogu rezultirati narušavanjem vremenskog pravca te sprjecavanje takvih dogadaja. Tu zadacu ovi brodovi ispunjavaju pomocu temporalnih teleportera koji im omogucuju kako transportiranje kroz prostor tako i kroz vrijeme. Najpoznatiji brod ove klase je USS Relativity.

Prvo pojavljivanje: VOY 5×24, Relativity

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Akira klasa

slika

TNG razdoblje, federacijski brod

Dužina: 464 m
Širina: 317 m
Visina: 87 m
Broj paluba: 19
Posada: 500
Maksimalna brzina: warp 9.8
Ofenzivni sustavi: 3 fazorskih emitera, 15 lansera fotonskih torpeda
Defenzivni sustavi: sustav štitova

slika

Prvo pojavljivanje: Star Trek: First Contact

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



NX klasa

slika

ENT razdoblje, zemaljski brod

Dužina: 225 m
Širina: 138 m
Visina: 33 m
Broj paluba: 7
Maksimalna brzima: warp 5.2
Posada: 83
Ofenzivni sustavi: 12 faznih topova (originalno 3), 6 lansera fotonickih torpeda
Defenzivni sustavi: polarizirajuca oplata
U službi od: 2151.
Najpoznatiji predstavnik: Enterprise

"This engine will let us go boldly... where no man has gone before." - Zefram Cochrane, Broken Bow

slika

Prvo pojavljivanje: ENT 1×01, Broken Bow

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Prometheus klasa

slika

TNG razdoblje, federacijski brod

Maksimalna brzina: warp 9.9
Ofenzivni sustavi: fazori i barem 3 lansera kvantnih torpeda
Defenzivni sustavi: sustav regenerirajucih štitova, ablativni oklop, multivektoralni nacin rada
U upotrebi od: 2374.
Najpoznatiji predstavnik: USS Prometheus (prototip)

slika

Prvo pojavljivanje: VOY 4×14, Message in a Bottle

Memory Alpha link

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pet 13 srp, 2007 9:20 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Prometheus, multivector beauty.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 13 srp, 2007 9:45 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Über Trekker
Über Trekker
Avatar

Pridružen/a: čet 22 lip, 2006 11:50 pm
Postovi: 3227
Lokacija: Zagreb
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Prometheus, prvenstveno zbog multivectoral assault mode

_________________
slika


sub 14 srp, 2007 12:01 am
Prijavi post
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
akira me osvojila... i sve me jace osvaja tokom ove ankete :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 14 srp, 2007 6:06 am
Prijavi post
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Relativity

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sub 14 srp, 2007 3:23 pm
Prijavi post
Profil
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Akira, mada ni Parotrkac nije los. :mrgreen:
BTW, jel ovo ispalo slucajno da su svi brodovi u ovoj skupini federacijski?

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


ned 15 srp, 2007 1:19 pm
Prijavi post
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Gul Remal je napisao/la:
Akira, mada ni Parotrkac nije los. :mrgreen:
BTW, jel ovo ispalo slucajno da su svi brodovi u ovoj skupini federacijski?

NX je zemaljski :P

(da, sve 100% slucajno)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 15 srp, 2007 10:53 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Prometheus.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


pon 16 srp, 2007 1:44 pm
Prijavi post
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
NX klasa

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 16 srp, 2007 2:19 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: ned 09 tra, 2006 7:06 pm
Postovi: 406
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Steamrunner.
A Akiru i NX ste komotno mogli pod jedno staviti :P

_________________
I had a life once, but I lost URL.


pet 20 srp, 2007 12:27 am
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
Prometheus.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


pon 23 srp, 2007 4:18 pm
Prijavi post
Profil Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina D
NX klasa

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 28 srp, 2007 3:38 pm
Prijavi post
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 12 post(ov)a ] 
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan