| Autor/ica |
Poruka |
|
PARTIJA
Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am Postovi: 1695 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
|
 Re: Trek pitanja
Malo mi je to nategnuto... 
|
| pon 15 ožu, 2010 10:18 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Ajde možemo predpostavit da ih od malih nogu šopaju raznim informacijama, pa onda na akademiji samo učvrste znanje. 
|
| pon 15 ožu, 2010 11:00 pm |
|
 |
|
Founder
Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm Postovi: 3683 Koje si vrste?: er
|
 Re: Trek pitanja
Zašto se u 90 godina warp faktor 7 povećao samo na warp 9?
|
| pon 15 ožu, 2010 11:40 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Povečao se na 9.999
Veća je razlika između faktora 9.9 i 9.99, nego između recimo 7 i 8.
Razlog tome je što je warp 2 dva puta brže od warpa 1, warp 3 je dva puta brže od warpa 2, warp 4 je dva puta brže od warpa 3 itd..
Tako što je brojka veća i najmanja decimala znaći ogromnu razliku.
|
| uto 16 ožu, 2010 1:00 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm Postovi: 2054 Lokacija: Uncanny Valley Spol: Muški Naj Serija: DS9 Opis Stanja: h+ Koje si vrste?: Da
|
 Re: Trek pitanja
_________________ MAKE LOVE, NOT SPAM!
|
| uto 16 ožu, 2010 1:14 am |
|
 |
|
Lieutenant Junior Grade
Pridružen/a: pon 01 ožu, 2010 9:39 pm Postovi: 100 Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact
|
 Re: Trek pitanja
warp jedan je jaci od warp 1 duplo,ali warp 2 nije . warp jedan je 300 000 km/sec , a warp 3 x 300 000km /sec...
_________________ LIVE LONG AND DRINK PROPER !!
|
| uto 16 ožu, 2010 2:35 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Trek pitanja
Sve te brojke scenaristima ne znače apsolutno ništa.
U jednoj epizodi Voyagera (Scorpion part1, mislim) Chakotay kaže da Voyageru treba pet dana da prijeđe 40 svjetlosnih godina maksimalnim warpom (koji iznosi oko 9.98 ako se ne varam).
U pilotu ENT-a ("Broken Bow") Enterprise NX-01 (čija je max. brzina tada bila warp 4.5) prijeđe 80 svjetlosnih godina za, mislim, 4 dana...
To ti je taj famozni "speed of plot" o kojem se toliko priča.
|
| uto 16 ožu, 2010 2:47 pm |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: Trek pitanja
_Oz je napisao/la: Sve te brojke scenaristima ne znače apsolutno ništa.
U jednoj epizodi Voyagera (Scorpion part1, mislim) Chakotay kaže da Voyageru treba pet dana da prijeđe 40 svjetlosnih godina maksimalnim warpom (koji iznosi oko 9.98 ako se ne varam).
U pilotu ENT-a ("Broken Bow") Enterprise NX-01 (čija je max. brzina tada bila warp 4.5) prijeđe 80 svjetlosnih godina za, mislim, 4 dana...
To ti je taj famozni "speed of plot" o kojem se toliko priča. Ma to je samo dokaz da je NX-01 brži od Intrepida... viđeno je u seriji, dakle kanon je. 
_________________

|
| uto 16 ožu, 2010 2:58 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Hehe i to je objašnjeno warp brzacima, odnosno područjima svemira gdje je warp pogon unčikovitiji nego u normalnim.
Postoje čak i područja svemira gdje je situacija obratna i gdje se ni ne može skočiti u warp.
Zapravo warp skala je poput skala za mjerenje jačine potresa, svaki novi cijeli broj je duplo jači od prethodnog.
|
| uto 16 ožu, 2010 6:40 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Trek pitanja
Nije baš "duplo jači". U nekim slučajevima je i više nego duplo, u nekima manje nego duplo. Kao što su i drugi napomenuli, ta skala nije linearna. Mislim da se radi o nekoj vrsti eksponencijalne jednadžbe ili tako nečega (ne da mi se računati koja bi formula otprilike vrijedila za nju)
Tako da je warp 1 = brzina svjetlosti, dok bi warp 9.9999(itd) bila brzina koja teži beskonačnosti, a warp 10 "beskonačna" brzina.
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 16 ožu, 2010 6:51 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Trek pitanja
RAI'TARA je napisao/la: Zapravo warp skala je poput skala za mjerenje jačine potresa, svaki novi cijeli broj je duplo jači od prethodnog. Ne koje ljestvice misliš? MCS ( Mercalli-Cancani-Siebergova) i Richterova ne funkcioniraju tako...
|
| uto 16 ožu, 2010 7:20 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Mislim da se radi o Richterovoj.
Bio je dokumentarac na NG-u o potresima i tsunamijima.
Govorilo se baš o tome kako je razlika između magnitude 1 i 2 daleko puno manja, nego recimo 9 i 10.
Zato jer je svaki cijeli broj znači deset puta jači potres od prethodnog.
|
| uto 16 ožu, 2010 7:36 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Trek pitanja
RAI'TARA je napisao/la: Mislim da se radi o Richterovoj.
Bio je dokumentarac na NG-u o potresima i tsunamijima.
Govorilo se baš o tome kako je razlika između magnitude 1 i 2 daleko puno manja, nego recimo 9 i 10. Odnos između magnitude 1 i 2, te 9 i 10 je gotovo isti. Potres magnutude 1 po Richteru oslobađa energiju ekvivalentnu eksploziji cca 32 Kg TNT-a, a magnitude 2 oko 1000 Kg TNT-a. Slično tome, potres magnitude 9 je ekvivalentan eksploziji od 31,6 gigatona, dok je magnituda 10 (teoretska, nikad izmjerena vrijednost) ekvivalentna eksploziji od jednog teratona (1000 gigatona).
|
| uto 16 ožu, 2010 7:51 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Odnos je isti ali ne i razlika.
Jer kako si i sam rekao magnituda 1= 32 kg TNT-a magnituda 2= 1000 kg TNT-a
Znači razlika od oko 968 kg TNT-a
Magnituda 9= 31,6 gigatona TNT-a
Magnituda 10= 1000 gigatona
Znači razlika otprilike 968 gigatona
Znači 968 kg TNT-a naspram 968 gigatona TNT-a.
|
| uto 16 ožu, 2010 7:59 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Trek pitanja
RAI'TARA je napisao/la: Odnos je isti ali ne i razlika. LOL, okej, nemojmo cjepidlačit...  Samo sam nadopunio, nigdje nisam rekao da nisi u pravu.
|
| uto 16 ožu, 2010 10:25 pm |
|
 |
|