
Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
Evo i rotarrana napokon
Uistinu prava klingonska epizoda , zanimljivo da klingonci imaju cak rijec i za momenat jasnoce između dva ratnika , stvarno za sve imaju opis
Inace zanimljivo je to kako je brod bio skup depresivnih klingonaca koji su umorni od gubitaka od strane jem haddara
Cak i worf to priznaje na neki nacin u svojim pomalo epohalnim recenicama :
Citat:
"I am Worf, son of Mogh. I now take my place as first officer. I serve the captain, but I stand for the crew."
- Worf
"It is clear to me that none of you are worthy of my blood or my life, but I will stand for you."
- Worf
Smijesno je bilo slusat sve te pijane klingonce i price o kardassiancima i trikovima unutar trikova i casti koju je donosila borba sa lukavim kardassiancima ali i nekakvog straha od necasnih jem haddara
Istih jem haddara koji su uspijeli slomit i martoka , ali worf se pokazao kao prijatelj i onda kad djeluje kao neprijatelj , pustio je martokada ga pobijedi i rasplamsao ratnicku zelju u martoka
Na kraju je uz klingonsku pjesmu spasena stvar , jem haddari su pobijeđeni a klingonci su sebi vratili cast
8