|
Sada je: čet 25 lip, 2026 10:10 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
|
Stranica: 1/1.
|
[ 10 post(ov)a ] |
|
5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
| Autor/ica |
Poruka |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Doctor Bashir, I Presume? (Doktor Bashir, pretpostavljam?)Sezona: 5 Epizoda: 16 Datum premijere: 24.2.1997. Prikazano na HRT-u: 29.3.2009. Scenaristi: Ronald D. Moore (Teleplay By), Jimmy Diggs (Story By) Redatelj: David Livingston Stardate: nepoznat (2373) Gostujući Glumci: * Brian George - Richard Bashir * Max Grodénchik - Rom * Chase Masterson - Leeta * Fadwa El Guindi - Amsha Bashir * J. Patrick McCormack - Bennett * Robert Picardo kao: - Lewis Zimmerman - Emergency Medical Holographic program Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra) Doktor Bashir je izabran kao model za novu verziju hologramskog doktora Zvjezdane flote. Glavni voditelj projekta je znanstvenik dr. Lewis Zimmerman. Kao dio projekta Zimmerman se mora upoznati sa svime što se tiče dr. Bashira od njegovog djetinjstva pa do njegovih međusobnih odnosa sa drugim ljudima što uključuje i razgovor sa Bashirevim roditeljima, prijateljima i kolegama. Nezadovoljan time Bashir zatraži Zimmermana da isključi njegove roditelje iz svega toga. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: ST Minutae
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sub 28 ožu, 2009 2:17 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Lijepa povezanost sa Voyagerom u ovoj epizodi. Bashir je agument. Cijela radnja ove epizode može se povezati i mogu se povući paralele sa nekim našim temama na forumu kao što je umjetna oplodnja i slično.
Ocjena 8.
|
| sub 28 ožu, 2009 2:49 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Morn za vrijeme razgovora o julianu je bio jako pricljiva osoba  a rom opet nikako da kaze leeti da je voli  , da nekazem kako je kraj u kojem julian baca strelicu sa vece daljine od obriena bio strasan  Inace za veliku tolerantnu federaciju je diskriminacija geneticki poboljsanih ljudi normalna stvar , mislim ako vec treba sprijecit to onda zasto se mora i diskriminirat one koji su vec zivi ? Cijeli bashirov stav o sebi (freak i tako nesto) je previse danasnji a premalo utopijski i star trekovski , danas smo saznali dosta o bashiru ali eto i da federacija nije bas tolerantna uvijek Julianov (julesov kakoga on zove) otac je na kraju podnio potrebnu zrtvu i otisao u zatvor , ali svejedno ova genetska manipulacija je i dar i prokletstvo jer julian ima intelekt sada ali ima i osjecaj da ga roditelji nisu voljeli kad je bio zaostalo dite , ili mozda neshvaca da i ljubav ima cudne puteve teska tema zapravo , ali eto i nju su obradili , steta sto sisko nema intelekt picarda pa da zacini epizodu sa legendarniim izjavama , no okey je ispalo naravno , tu je i poznati zimmerman i njegov EMG , malo podsjecanja na voyager 9
_________________ Surviving the new decade
|
| sub 28 ožu, 2009 2:53 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
7 ocjena Nikad nebi reko da Julian genecki nadogradivan ,prije bi reko da je Picard . Dobro je sto nije dao otkaz ,i da su to rijesili ,a ovog doktora s voy stvarno je lik iritantan da nemoze bit iritantniji 
_________________
|
| sub 28 ožu, 2009 3:00 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
ocjena 9
The Doc. ili L. Zimmerman su mi uvijek odlični... na taj sarkazam je teško ne obraćati pažnju.
odličan mi je kraj s tri pogotka u sredinu...
_________________ It is smaller on the outside!
|
| sub 28 ožu, 2009 6:01 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
...jeee... Lewis Zimmerman je gost...
...hm, zanimljivo Julian ja genetički poboljšan... ...no ja sam mislio da je zahvat napravljen prije no što se on rodio... a ne kadnije već sa 6 godina...
...no ne razumijem zašto bi takva poboljšanja bila štetna... ? ...istina , to nije prirodan način...ali Julian je sasvim ok ispao...
LOL, po Julianu bi radili hologram... ...pa za čišćenje plazmenih cijevi bi bio dobar... 
Rom je cijelo vrijeme slinio za Leetom... ...i tek skoro kad je pobjegla s postaje s Lewisom, smogne snage i kaže što zapravo osijeća...
...zanimljiv je kraj , gdje Julianov otac prihvača krivnju i na neki način sačuva položaj Julana u floti... ...malo prelako je sve to ispalo...
7
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| ned 29 ožu, 2009 4:23 pm |
|
 |
|
Felis Minor
Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm Postovi: 2937 Lokacija: Heterotopija <3 Opis Stanja: namjerila se kosa na brus Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Napokon se saznalo da je doktor Bashir genetički poboljšan! To sam jedva čekala jer se prije svi prema njemu ponašaju kao da je normalan, običan itd., a ostavlja i takav dojam. A ne volim obične i normalne ljude. 
_________________ Miruj u njih. Kako znadu rade, a da znadu, bilo bi ih sram; želi radje, grudi kad ohlade, da ne bude tako nam.
Hugo Badalić, Otkud pjesan?
|
| ned 29 ožu, 2009 11:06 pm |
|
 |
|
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm Postovi: 7805 Spol: Ženski Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Sedmica. Zimmerman mi je preprepre iritantan i površan. Najbolji su bili Rom i Leeta. 
_________________ She's got a date at midnight with Nosferatu.
|
| ned 29 ožu, 2009 11:12 pm |
|
 |
|
Overlord
Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm Postovi: 9995 Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: First Contact Opis Stanja: Future planning and having fun Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Ocjena 7 - dobra epka Dolazi na postaju doktor iz VOY-a i hoće napravit EMH verziju Bashira Bashir ne želi da mu Zimmerman pozove roditelje te mu ovaj na kraju ipak to napravi Morn je na ispitivanju strašno blebetav
Bashir je genetski modificiran To po meni nije loše, ako su mu pomogli da postane normalan i neznam zašto takav nebi mogao radit u floti Otac ga ipak na kraju spašava tako da priznaje krivicu i odlazi na 2 godine robije, kako bi Bashir mogao nastaviti svoju karijeru Rom nikak da smogne snage da izjavi Leeti da ju voli te uspijeva taman prije nego što je namjeravala otići s Zimmermanom i napustit DS9
_________________ “Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

ST battles audio/video tribute!
|
| sri 01 tra, 2009 5:04 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
5. tako tako epizda, mogla je i puno bolja biti
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| uto 07 tra, 2009 4:08 pm |
|
 |
|
|
Stranica: 1/1.
|
[ 10 post(ov)a ] |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|