Sada je: čet 25 lip, 2026 10:10 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 5x16 - Doctor Bashir, I Presume? 

Ocjena:
Anketa je završila: pon 27 tra, 2009 2:17 am.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 18%  18%  [ 2 ]
8 27%  27%  [ 3 ]
7 36%  36%  [ 4 ]
6 9%  9%  [ 1 ]
5 9%  9%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 11

 5x16 - Doctor Bashir, I Presume? 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Doctor Bashir, I Presume?
(Doktor Bashir, pretpostavljam?)


Sezona: 5
Epizoda: 16
Datum premijere: 24.2.1997.
Prikazano na HRT-u: 29.3.2009.

slika

Scenaristi: Ronald D. Moore (Teleplay By), Jimmy Diggs (Story By)

Redatelj: David Livingston

Stardate: nepoznat (2373)

Gostujući Glumci:
* Brian George - Richard Bashir
* Max Grodénchik - Rom
* Chase Masterson - Leeta
* Fadwa El Guindi - Amsha Bashir
* J. Patrick McCormack - Bennett
* Robert Picardo kao:
- Lewis Zimmerman
- Emergency Medical Holographic program


Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Doktor Bashir je izabran kao model za novu verziju hologramskog doktora Zvjezdane flote. Glavni voditelj projekta je znanstvenik dr. Lewis Zimmerman. Kao dio projekta Zimmerman se mora upoznati sa svime što se tiče dr. Bashira od njegovog djetinjstva pa do njegovih međusobnih odnosa sa drugim ljudima što uključuje i razgovor sa Bashirevim roditeljima, prijateljima i kolegama. Nezadovoljan time Bashir zatraži Zimmermana da isključi njegove roditelje iz svega toga.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: ST Minutae

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 28 ožu, 2009 2:17 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Lijepa povezanost sa Voyagerom u ovoj epizodi.
Bashir je agument. Cijela radnja ove epizode može se povezati i mogu se povući paralele sa nekim našim temama na forumu kao što je umjetna oplodnja i slično.

Ocjena 8.


sub 28 ožu, 2009 2:49 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Morn za vrijeme razgovora o julianu je bio jako pricljiva osoba :rotfl: :rotfl: a rom opet nikako da kaze leeti da je voli :biggrinlove: :mrgreen: , da nekazem kako je kraj u kojem julian baca strelicu sa vece daljine od obriena bio strasan :)
Inace za veliku tolerantnu federaciju je diskriminacija geneticki poboljsanih ljudi normalna stvar , mislim ako vec treba sprijecit to onda zasto se mora i diskriminirat one koji su vec zivi ?
Cijeli bashirov stav o sebi (freak i tako nesto) je previse danasnji a premalo utopijski i star trekovski , danas smo saznali dosta o bashiru ali eto i da federacija nije bas tolerantna uvijek
Julianov (julesov kakoga on zove) otac je na kraju podnio potrebnu zrtvu i otisao u zatvor , ali svejedno ova genetska manipulacija je i dar i prokletstvo jer julian ima intelekt sada ali ima i osjecaj da ga roditelji nisu voljeli kad je bio zaostalo dite , ili mozda neshvaca da i ljubav ima cudne puteve
teska tema zapravo , ali eto i nju su obradili , steta sto sisko nema intelekt picarda pa da zacini epizodu sa legendarniim izjavama , no okey je ispalo

naravno , tu je i poznati zimmerman i njegov EMG , malo podsjecanja na voyager :)

9

_________________
Surviving the new decade


sub 28 ožu, 2009 2:53 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
7 ocjena
Nikad nebi reko da Julian genecki nadogradivan ,prije bi reko da je Picard .
Dobro je sto nije dao otkaz ,i da su to rijesili ,a ovog doktora s voy stvarno je lik iritantan da nemoze bit iritantniji :-&

_________________
Image


sub 28 ožu, 2009 3:00 pm
Profil
Fire and Blood
Avatar

Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm
Postovi: 4100
Lokacija: On the lost moon of Poosh
Opis Stanja: jet lagno....
Koje si vrste?: Time Lord
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
ocjena 9

The Doc. ili L. Zimmerman su mi uvijek odlični...
na taj sarkazam je teško ne obraćati pažnju.

odličan mi je kraj s tri pogotka u sredinu...

_________________
It is smaller on the outside!


sub 28 ožu, 2009 6:01 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
...jeee... Lewis Zimmerman je gost...

...hm, zanimljivo Julian ja genetički poboljšan...
...no ja sam mislio da je zahvat napravljen prije no što se on rodio... a ne kadnije već sa 6 godina...

...no ne razumijem zašto bi takva poboljšanja bila štetna... ?
...istina , to nije prirodan način...ali Julian je sasvim ok ispao...

LOL, po Julianu bi radili hologram...
...pa za čišćenje plazmenih cijevi bi bio dobar... :)

Rom je cijelo vrijeme slinio za Leetom...
...i tek skoro kad je pobjegla s postaje s Lewisom, smogne snage i kaže što zapravo osijeća...

...zanimljiv je kraj , gdje Julianov otac prihvača krivnju i na neki način sačuva položaj Julana u floti...
...malo prelako je sve to ispalo...

7

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 29 ožu, 2009 4:23 pm
Profil ICQ Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Napokon se saznalo da je doktor Bashir genetički poboljšan! To sam jedva čekala jer se prije svi prema njemu ponašaju kao da je normalan, običan itd., a ostavlja i takav dojam.
A ne volim obične i normalne ljude. [-X

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


ned 29 ožu, 2009 11:06 pm
Profil Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Sedmica. Zimmerman mi je preprepre iritantan i površan. Najbolji su bili Rom i Leeta. :biggrinlove:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


ned 29 ožu, 2009 11:12 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
Ocjena 7 - dobra epka :thumbs2:
Dolazi na postaju doktor iz VOY-a :mrgreen: :thumbs2: i hoće napravit EMH verziju Bashira :lolsmjeh:
Bashir ne želi da mu Zimmerman pozove roditelje te mu ovaj na kraju ipak to napravi :? :thumbs3: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Morn je na ispitivanju strašno blebetav :zubo: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
:shocked: Bashir je genetski modificiran :?
To po meni nije loše, ako su mu pomogli da postane normalan i neznam zašto takav nebi mogao radit u floti :thumbs3:
Otac ga ipak na kraju spašava tako da priznaje krivicu i odlazi na 2 godine robije, kako bi Bashir mogao nastaviti svoju karijeru :( :thumbs2:
Rom nikak da smogne snage da izjavi Leeti da ju voli :rotfl: :rotfl: :rotfl: te uspijeva taman prije nego što je namjeravala otići s Zimmermanom i napustit DS9 :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 01 tra, 2009 5:04 pm
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x16 - Doctor Bashir, I Presume?
5. tako tako epizda, mogla je i puno bolja biti

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 07 tra, 2009 4:08 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan