Sada je: čet 25 lip, 2026 11:21 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
 5x15 - By Inferno's Light 

Ocjene:
Anketa je završila: ned 26 tra, 2009 2:58 am.
10 55%  55%  [ 6 ]
9 18%  18%  [ 2 ]
8 18%  18%  [ 2 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 9%  9%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 11

 5x15 - By Inferno's Light 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 5x15 - By Inferno's Light
By Inferno's Light
(Na svijetlu pakla)


Sezona: 5
Epizoda: 15
Datum premijere: 17.02.1997.
Prikazano na HRT-u: 27.3.2009.
slika
Scenaristi: Ira Steven Behr & Robert Hewitt Wolfe
Redatelj: Les Landau

Stardate: 50564.2 (2373)

Gostujući Glumci:
* Andrew J. Robinson as Elim Garak
* Marc Alaimo as Dukat
* Melanie Smith as Tora Ziyal
* J.G. Hertzler as Martok
* Ray Buktenica as Deyos
* James Horan as Ikat'ika
* Carrie Stauber as a Romulan
* Robert O'Reilly as Gowron

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
DS9 vrši posljednje pripreme za obranu pred nadolazećom dominijskom flotom. Međutim, neprijateljska flota iznenada skrene prema Kardasiji. Ubrzo se Gul Dukat izdvoji iz formacije s Defiantom i krene za dominijskom flotom. Sisko i Kira pomisle kako Dukat ide u samoubilački napad na neprijateljsku flotu. Stoga ga pozovu da prekine potjeru. Međutim, ispostavi se kako je Gul Dukat sklopio savez s Dominijem kojim je Kardasija postala dio Dominija s njime kao novim vođom Kardasije.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: By Inferno's Light

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pet 27 ožu, 2009 2:58 am
Profil ICQ
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
Super epizoda. Kardasija je postala dio Dominija.
Ocjena 9.


pet 27 ožu, 2009 3:05 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
RAI'TARA je napisao/la:
Super epizoda. Kardasija je postala dio Dominija.
Ocjena 9.

Ja bi volio kada bi ti malo više komentara davala epizodama. Nešto si mi škrta na rijećima na ovom podforumu dok na ostalima rasturaš.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pet 27 ožu, 2009 3:11 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
Odlicna epizoda :)

Citat:
"They're still not responding to our hails."
"I think they're trying to intimidate us."
"It's working."

- O'Brien and Sisko

Pomisao dominija u alphi je uistinu zastrasujuca na neki nacin jer se ovaj put dominij utaborio pred vratima federacije , cak su i klingonci obnovili khitomerski sporazum zbog toga 8)

Citat:
"The Jem'Hadar don't eat, don't drink and they don't have sex... and if that wasn't bad enough, the Founders don't eat, don't drink and they don't have sex either, which, between you and me, makes my financial future less than promising."
"It might not be so bad. For all we know the Vorta could be gluttonous, alcoholic sex maniacs."

- Quark and Tora Ziyal

Quarku ode posao :(

Citat:
"Dukat, stop trying to be a hero. Get back to the station!"
"Your concern is touching, Major, but I think you misunderstand me. I'm not attacking the Dominion fleet. I'm joining it."
"What are you talking about?"
"I'm afraid I have a confession to make, Major. For the past few months, I've been conducting secret negotiations between the Dominion and Cardassia. And, as of last week, Cardassia has agreed to become part of the Dominion."
"You can't be serious."
"Goodbye, Major. You and I on the same side; it never seemed quite… right, did it?"

- Kira and Dukat

Obrat koji je malo tko ocekivao , nesto necuveno , dukat je pokazao da je lazljivi i pohlepni kardassianac koji samo zeli sto vecu moc :|

Citat:
"Think of it. Five years ago no one had ever heard of Bajor or Deep Space 9. Now all our hopes rest here. Where the tides of fortune take us, no man can know."
"They're tricky, those tides."

- Chancellor Gowron and Sisko

Kako li samo vrijeme mijenja stvari , od nepoznate postaje ucini branik kvadranta , stvarno odlicna izjava 8)

Citat:
ain, I don't know if you can hear me, but if you can, I just want you to know, you may not have been much of a father, but I really wish you were alive right now. That way, you could be in here, instead of me."

- Garak

Garak se pokazao hrabar , uistinu i mene je hvatala klaustrofobija za vrijeme gledanja , stvarno reba imat hrabrosti da se suocis sa svojim strahom a klaustrofobija je tezak strah :(

Inace worf je biocar , pravi klingonac , na kraju je cak i jem haddar prvi to priznao i platio zivotom , uistinu bravo za worfa :)

Citat:
"There is no greater enemy than one's own fears."

- Martok, to Worf


"My people have a saying: 'Never turn your back on a Breen.'"

- The female Romulan prisoner, about the Breen prisoner

Boldana izjava je epohalna lol :mrgreen:


Citat:
"Sir, I'm reading a large tachyon buildup. Multiple vectors. Ships decloaking!"
"Romulans."
"They're requesting permission to join the fleet."
"I'll be damned. Permission granted."

- O'Brien and Sisko responding to the arrival of Romulan forces.



Svi na okupu :val:

Citat:
"Four weeks? Are you telling me I've been hanging around a Changeling for over a month?"
"And you even never suspected it wasn't me?"
"No! And the worst part is, the clues were right in front of me!"
"What clues?"
"Well, for one thing, he was a lot easier to get along with."

- O'Brien and Bashir

Plan i izvedba mijenjolika , varanje svih i pokusaj unistavanja sunca je smao jos jedan dokaz o zlu i promisljenosti osnivaca , gotovo da su zli kao borg :( , a dukat je gori jer osoba sa emocijama i sa kceri polubajorankom , podrzava genocid , stvarno jadno :thumbs3:

Citat:
"I yield. I cannot defeat this Klingon. All I can do is kill him. And that no longer holds my interest."

- Ikat'ika, when Worf refuses to stay down

Najvece priznajne worfu ikada izreceno :)

ma epizoda je za deset :) :sesir2:

Jedna od najboljih u cijeloj DS9 seriji :mrgreen: :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


pet 27 ožu, 2009 3:27 am
Profil
Captain
Captain
Avatar

Pridružen/a: pon 22 lis, 2007 2:12 pm
Postovi: 476
Lokacija: Đakovo
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Biti će bolje!!!
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
9. epizoda je vrlo zanimljiva!!!

_________________
slika
"Moramo vjerovati u sreću !!!
Jer kako bismo inaće mogli objasniti uspijeh onih koji nam nisu simpatični !?"


pet 27 ožu, 2009 12:36 pm
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
10 .ocjena
Bijeg iz logora ,Klingo. Romul i Federaciji svi protiv Dukata i Dominije !
Stvarno Dukat konta da je cardasiju ucinio jacom ja kontam je izgubila svu svoju moc !
Lijepo vidjeti toliko floti od jednom !

_________________
Image


sub 28 ožu, 2009 4:48 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
Dukat je sklopio savez s Dominijem... ajme budale... ](*,)
...a Dominijska flota se došla samo pokazati...

...mislim da je ovo počeak Dukatovih ludosti...

Worf se dobr borio protiv Jem'Hadara...

Garak je malo klaustrofobičan...

...onaj Breen je samo čekao da ga se upuca... :lolsmjeh: :lolsmjeh:

Dukat želi postaju nazad, a fakat je licemjeran...

Romulanci dolaze u pomoć... zanimljivo...
...uvidjeli su da bi novonastali događaju mogli utjecati na cijeli kvadrant... pa su izabrali logiča put i pridružili se federaciji... =D> =D> =D>

...hm, ekipa iz zatvora se malo prelako spasila...
...kako je šatl, baš bio na mjestu i spreman za bijag...??

...pa kaj nije logično da su ga trebali odvući u njeko njihovo sladište i proučiti ga...?

...he he Dominij je spremao yamku,ali su je Sisko i ekipa prokužili... :baeh:

...dajem 8 zbog par velikih nelogičnosti...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 29 ožu, 2009 4:39 pm
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
Ovo mi je jedna od najboljih epizoda DS9-a, Worf je pokazao da je najveći ratnik među svim Klingoncima. Kako je samo mlatio one Jem'Hadare. Skidam kapu i Jem'Hadaru koji se borio sa Worfom i imao ajmo reći Časti da ga ne ubije, nego se preda iako ga je ajmo reći svladao.
Garak je se također sukobio sa svojim Demonima i to je donijelo spas u zadnji čas. Iako ima nelogičnosti, epizoda zaslužuje debelu desetku.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 29 ožu, 2009 4:54 pm
Profil ICQ
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
Nastavak je još bolji i da mogu dao bi mu 20, ali pošto ne onda ocjena 10 :biggrinlove: :biggrinlove: :thumbs2: Jedna od boljih DS9 epizoda definitivno :biggrinlove: :biggrinlove: :biggrinlove: :thumbs2:
Dominijska flota nije napala već je otišla, a petaQ Dukat je sklopio savez sa Dominijem umjesto da se udruži s Fedsima protiv tih outsajdera iz Gamma kvadranta :beee: :beee: :beee: :thumbs3: :thumbs3: :thumbs3:
Worf se bori i nevjerojatno je izdržljiv te mu Jem'Hadari nemogu ništa =D> =D> =D> :thumbs2:
Garak se muči sa popravljanjem odašiljača i stalno kuka kak mu je tijesno, gasi mu se lampa i vruće mu je :lolsmjeh: :lolsmjeh: :lolsmjeh:
Enabran Tain je Garakov otac :shocked: Žao mi je što je umro na kraju :thumbs3:
Garak i Worf su u ovoj epizodi legende i baš su hrabri :biggrinlove: :thumbs2:
Dukat je ispao licemjerni papak, jer želi natrag DS9 i ubio bi čak i svoju kćer [-X [-X [-X :thumbs3: :thumbs3: :thumbs3:
U pomoć pri obrani DS9-a stiže Gowron sa Klingonskom flotom, a kasnije i Romulanci :shocked: :biggrinlove: :thumbs2:
Istina da su ovi prelagano pobjegli iz logora te su im Jem'Hadari budale ostavili runabout na prikladnom mjestu za bijeg :? :lolsmjeh:
Dobra mi je ona uzrečica od Jem'Hadara ''Victory is Life'' :biggrinlove: :thumbs2:
Ne znam kak se onaj changeling Bashir uspio infiltrirat u DS9 nezapaženo :shocked: :thumbs3:
Imali su Dukat i Dominij lijep plan kako se riješit Bajora, DS9-a i dijela galaksije pomoću supernove, ali im je na njihovu žalost propao zbog Defianta :baeh: :baeh: :baeh: :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


sri 01 tra, 2009 1:13 am
Profil YIM Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x15 - By Inferno's Light
5. razocaro sam se nakon ove epizode. prvi dio je bio odlican, al su ga zasrali s ovim...

Ono, Jem'hadari izadju iz crvotocine, stanu se ispred DS9 ko da ce je napasti, a onda se okrenu i odu... lame.

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 07 tra, 2009 4:15 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan