Sada je: čet 25 lip, 2026 11:21 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 5x01 - Apocalypse Rising 

ocjeni epizodu
Anketa je završila: pon 06 tra, 2009 12:47 am.
10 44%  44%  [ 4 ]
9 22%  22%  [ 2 ]
8 33%  33%  [ 3 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 9

 5x01 - Apocalypse Rising 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 5x01 - Apocalypse Rising
Apocalypse Rising
(Sudnji Dan se bliži)




Sezona: 5
Epizoda: 01
Datum premijere: 30.09.1996.
Prikazano na HRT-u: 7.3.2009.



slika



Scenaristi: Ira Steven Behr i Robert Hewitt Wolfe

Redatelj: James L. Conway

Stardate: nepoznat

Gostujući Glumci:

Robert O'Reilly - Gowron
J. G. Hertzler - Martok



Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
Sisko izvijesti Stožer Zvjezdane flote o Odovim sumnjama kako je klingonski kancelar Gowron ustvari mjenjolik. Ubrzo Sisko dobiva naredbu da razotkrije Gowrona. U tu svrhu Flota ga opskrbljuje s četiri posebna emitera koje mora rasporediti oko Gowrona i potom ih aktivirati. Energetski puls emitera natjerati će prikrivenog mjenjolika da se vrati u svoje izvorno tekuće stanje i tako se razotkrije. Ekipa mora razraditi plan kojim će neprimjetno ući na klingonski teritorij i dovoljno se približiti Gowronu.

Detaljnije informacije: Memory alpha

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 07 ožu, 2009 12:47 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
Odo prvo postao solid a onda i klingonac :D
Mene u zadnje vrijeme smeta ta jednostavnost ubijanja kod klingonaca i dukata i cinjenica da sisko sve manje pokazuje kad je solo reakcije na ubojstva , iako je definitivno se naljutio kad je dukat unistio grabljivicu
Bili su ekipa jako dobri klingonci , malo ih je martok smeo ali je na kraju sam sebe zafrknuo kad je pokusao iskoristit ekipu da ubiju gowrona m odo je sve prepoznao i plan osnivaca osujetio
Svejedno cak i ovaj obrat dokazuje da su klingonci krvozedni dok pobjeđuju i da im je mir u interesu samo kad gube , a inace su divlja rulja :(

8

_________________
Surviving the new decade


sub 07 ožu, 2009 2:28 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
Pogledala sam danas tu epizodu. Snimila sam je na Max-tv.
Već dugo nije bilo ovako dobre epizode. Bilo je zabavno vidjeti toliko klingonaca. Ocjena 9.
:thumbs2:


sub 07 ožu, 2009 2:07 pm
Profil
Imperial Fleet Commander
Imperial Fleet Commander
Avatar

Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm
Postovi: 2067
Lokacija: Agud Aser, Andoria
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: </3
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
Volim epizode s Klingoncima,a pogotovo epizode gdje se ekipi mijenja izgled... Fora je vidjet Siska, Odu i O'Briena ko Klingonce. Ocijena 8 :thumbs2:

_________________
slika


sub 07 ožu, 2009 3:04 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
Flota šalje Siska da razotkrije Gowrona...
Odo je u depri... :D

LOL kakvu je samo Dukat facu napravio kad mu je Kira rekla da je O'Brain otac njezinog djeteta...

...cijela ekipa ko klingonci... :D

...opa, Dukat ne prekovara... samo stisne gumbić i KA BUUUM... :D i ode klingnski brod u komadiće...

...dvorana ratnika mi baš neštoo nije bila impresivna...
...i krvavo vino nekak prerijetko... :P

...uh, Martok je skoro prepoznao O'Braina...
...a Odu je ispala 'vuklanska igračka' ... :D

Martok prepoznaje Siska i cijeli plan je ugrožen... ali iskuplja se i pušta ekipu da srede Gowrona... Worf ga izazove na bitku...

...no ispostavi se da je Martok mjenjolik...
...i bude uništen...

...Sisko dogovori s Gowronom nekakvi savez i primirje...

...lošiji mi je ovaj nastavak od prethodnog...

8

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 07 ožu, 2009 3:25 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
10 bolje od proslog nastaka ,odlicno vidjeti Klingonsku postaju ,a zabava zakon najjace ono scena kad prikazu kako krvao vino nestaje :zivili:
Kad dode Gowron likovi leze na podu od cuge 8)

_________________
Image


sub 07 ožu, 2009 3:34 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
Dobri su mi bili umaskirani u Klingonce i Sisko i Odo i Miles. Ipak su nešto više naučili o svakodnevnom klingonskom komuniciranju i psihologiji. Ocjena 9, jer je događaj u epki važan i čiji će se utjecaj osjetiti prije rata s Dominijem. Šteta da i Kira nije bila s ekipom :zubo:


ned 08 ožu, 2009 2:20 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
Dosta dobra epizoda. Bilo mi je smjesno ono na kraju kad su svi Klingonci izvukli pistolji i upucali onog Foundera (nisam je gledao, sjecam se te scene od prije)

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 08 ožu, 2009 4:21 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 5x01 - Apocalypse Rising
MacGyver je napisao/la:
Dosta dobra epizoda. Bilo mi je smjesno ono na kraju kad su svi Klingonci izvukli pistolji i upucali onog Foundera (nisam je gledao, sjecam se te scene od prije)


Prvo da kažem ova boja ti je ok donekle, jer se čak može vidjet dobro i na tamnoj podlozi :thumbs2:

Što se tiče epke, čista desetka :biggrinlove: :thumbs2: Odo je depresivan i ne zanima ga više posao, ali ga privlači hrana :thumbs2: :lol: Sisko je poslan na misiju da razotkrije Gowrona :thumbs2: te se zato i on, i Miles, i Odo preoblače u Klingonce (Worf to već je :lol: ) :thumbs2: Po njih dolazi Dukat sa Bird of Preyom :shocked: :thumbs2: Zakon je to što Dukat nije odgovorio na poziv nego uništio taj drugi BOP :mrgreen: :thumbs2: Sisko je bio fakat uvjerljiv ko Klingonac :thumbs2: , onda Miles, a Odo najmanje :thumbs3: Worf je dobro izvukao Oda kad mu je ispala ''vulkanska igračka'' :thumbs2: :lolsmjeh: Dobro da Martok nije skužio Milesa, ali skoro. Martok je ipak prepoznao Siska te mu je operacija ugrožena :thumbs3: , ali ipak uspiju objasnit situaciju Martoku da je Gowron shapeshifter te im ovaj pomaže da pobjegnu, i da ga ubiju :thumbs2: Gowron ipak nije shapeshifter, nego Martok :shocked: Bilo je zakon kad su na kraju svi sredili fake Martoka s disruptorima i phaserima :thumbs2: Sisko ipak na kraju uspijeva dogovorit primirje sa Gowronom :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


pon 16 ožu, 2009 10:29 pm
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan