Sada je: čet 25 lip, 2026 11:21 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 5x04 - Nor the Battle to the Strong 

Ocjena:
Anketa je završila: sub 11 tra, 2009 2:18 am.
10 22%  22%  [ 2 ]
9 33%  33%  [ 3 ]
8 11%  11%  [ 1 ]
7 11%  11%  [ 1 ]
6 11%  11%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 11%  11%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 9

 5x04 - Nor the Battle to the Strong 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 5x04 - Nor the Battle to the Strong
...Nor the Battle to the Strong
(Ne dobiva bitku jači)


Sezona: 5
Epizoda: 04
Datum premijere: 21.10.1996
Prikazano na HRT-u: 12.3.2009.

slika

Scenaristi: René Echevarria (Teleplay By), Brice R. Parker (Story By)

Redatelj: Kim Friedman

Stardate: Nepoznat (2373)

Gostujući Glumci:
* Andrew Kavovit - Kirby
* Karen Austin - Kalandra
* Mark Holton - Bolian orderly
* Lisa Lord - nurse
* Jeb Brown - ensign
* Danny Goldring - Burke
* Elle Alexander - female guard
* Greg "Christopher" Smith - male guard

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Jake Sisko i doktor Bashir vraćaju se patrolnim brodom na DS9. Tijekom putovanja, Jake pokušava napisati profil doktora Bashira. U međuvremenu, uhvate hitan poziv za pomoć od jedne federacijske kolonije koji su napali Klingonci. Jake zna da kako bi priča o doktoru koji spašava ranjenike bila uistinu ekskluzivan materijal. Stoga uspijeva nagovoriti doktora da se zapute prema koloniji kako bi pomogli ranjenicima. Nakon što su došli, Jake je zaprepašten prizorima ranjenih i umirućih ljudi. Nešto kasnije, doktor Bashir preuzme ulogu glavnog doktora, a Jake je dobiva zadatak brinuti se o ranjenicima.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: ST Minutae

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 12 ožu, 2009 2:18 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Dobra epizoda , jake se nasao u neprilikama i napisao text o tome
Svakom novom epizodom klingonci izgledaju sve primitivnije , uglavnom sa psiholoskog aspekta je ovo realan portret rata jer stvarno svak jednom pukne u toj situaciji :(
Inace smijesna je ona zgoda sa odom , letenjem i shapeshiftanjem :mrgreen:

9

Ps , 2000 post koji je totalno star trek ontopican i nije spam , ponosim se sa sobom :mrgreen: :skok:

_________________
Surviving the new decade


čet 12 ožu, 2009 2:59 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Čistih 10... ma da bi ja dao i 20 da ima u ponudi.
Ne znam ovaj nastavak me je totalno opčinio. Jake piše članak o Bashiru.
Bashir mu nabacuje ne razumljive podatke i napočetku jedino što je Jake htio jest napisat o lječničkom iskustvu u bitci.
Ironično na kraju je dobio i više nego što je želio.
Sam njegov prvi izraz lica kad je ušao u prostoriju punu ranjenjenih je neprocjenjiv. Ljudi koji su mu umirali pred njim... ne mogu ni zamislit kako je to djelovalo na njega. I naravno famozni vojnik koji je sam sebi pucao u noge kako bi izašao iz borbe. Tu se definitivno vidi što strah čini od čovjeka i koliko je rat brutalna stvar... vodio se on u 16., 21. ili 24 st.
Kasnije Jake i Bashir idu po generator za struju... Klingonci ih bombardiraju, te se Jake i Bashir odvoje. Jake u strahu bježi, te od ovog trenutka dolazi presudan trenutak.
Pronalazi ranjenog vojnika, te mu ispovjedi što je učinio... misleči da će se tako barem djelomice iskupiti ostavivši Bashira.
Nedugo zatim vojnik umire...te se Jake ponovo baca u bijeg za život, te uspijeva se vratit nazad u bazu.
Umeđuvremenu nekako je Bashir sam uspio dovesti generator nazad u bazu.
Jakea počinje mučiti krivnja za svoj kukavičluk koji mu se dogodio. Počinje se uspoređivati s vojnikom koji se upucao u nogu. Do vrhunca krivnja dolazi pošalicom ostalih lječnika kako je najbolje umrijeti.
(osobno ja bi birao Bat'leth...bilo bi zanimljivo vidjeti svoje bezglavo tijelo :mrgreen: )
Zatim Klingonci upadaju... svi se povlače, Jake je u panici... no zbog krivnje se odlučuje suprostaviti Klingoncima... i pukom srećom ih uspijeva zaustavit. Biva proglašen herojem... no on sam jedino zna pravu istinu.

Za kraj još bi samo stavio onaj Jakeov citat na kraju rečen:
"Tanka je granica između hrabrosti i kukavičluka".

_________________
Image


čet 12 ožu, 2009 3:03 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Kukavicluk je instinkt koji prevlada barem u pola situacija a hrabrost je kontroliranje instinkta i borba sa istim kad postane prejak 8)

_________________
Surviving the new decade


čet 12 ožu, 2009 3:05 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Ocjena 7. Epizoda mi je na trenutke bila dosasdna.
To sa hrabrosti i kukavičlukom, i tankom granicom između toga je bilo uredu.


čet 12 ožu, 2009 2:05 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
10 ocjena
Pitanje sta je skakac ?

_________________
Image


čet 12 ožu, 2009 3:25 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
4 od 1 je napisao/la:
10 ocjena
Pitanje sta je skakac ?

Onolko kolko sam skužio to je vrsta broda koji služi za slijetanje vojnika.
Nisam siguran. :-k :-k

_________________
Image


čet 12 ožu, 2009 3:27 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
9

Počele i pomalo ratne epizode :)

Zanimljiva i dirljiva priča o čestoj temi treka - war sucks!

Jake je još jednom ispao normalan lik, ne supermen, preopterečen ratnim sr**jima ali i prilikom da iz toga nešto nauči, napiše priču koja će biti puno više od medibablinga od Bashira. Wesley, Naomi i ostala mlađarija treka se mogu sakriti pred Jakeom, najmanje mi je iritantan od svih drugih :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


čet 12 ožu, 2009 4:17 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Jake a i nog su najbolja mlađarija :thumbs2:

_________________
Surviving the new decade


čet 12 ožu, 2009 4:53 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
...hmmm... pa zr ovo ne bi trebalo biti 5x04 ??

LOL julian melje, melje... Jake poželi da prestane više... :)

Ajilon 1 traži pomoć u ranjenicima te Julian i Jake odlaze tamo...

Quarktađino... :rotfl: Quark ne može odvojiti kofein od popularnog pića...

LOL Odo se ozljedio hvatajući kradljivce...

Benjaminn se brine za Jakea koji doživljava užase s prve crte bojišnice...
No dobru je priču napisao na kraju...

6

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 12 ožu, 2009 10:48 pm
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 5x04 - Nor the Battle to the Strong
8-ica, prilično dobra emocionalna i dirljiva epizoda :thumbs2: Jake piše želi napisat članak o Bashiru, a ovaj mu priča neke nezanimljive teme :lol: Odo se razbio hvatajući prevarante :rotfl: Jake je sav uznemiren i prestrašen kad je došao na planet - razumljivo, jer bi svatko bio takav. Klingonci opet rade probleme nizašto, a na kraju se ponovno povlače (znači s obje strane su žrtve uzaludne) :thumbs3: Razumljivo je što se Jake onako ponio kad su počele padati granate i logično što se Sisko tolko brine za njega. Prvi put čujem za skakače :? :?: Jake je dobro sredio ona 2 Klingonca urušavanjem stropa na njih :thumbs2: , ali je skoro i sebe zatrpao. Na kraju je Jake dobio ipak dobru priču :thumbs2: Istina je da je između kukavičluka i hrabrosti tanka granica.

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


uto 17 ožu, 2009 1:07 am
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
captain je napisao/la:
Jake a i nog su najbolja mlađarija :thumbs2:
Pred kraj serije su i oni imali svoje "avanture u svemiru" - npr. u epizodi s USS Valiantom :)

Ovo je početak Jakeovog ozbiljnijeg književnog stvaralaštva :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 12 tra, 2009 9:32 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan