Sada je: čet 25 lip, 2026 11:21 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
 4x22 - For the Cause 

ocjena
Anketa je završila: pon 30 ožu, 2009 2:20 am.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 22%  22%  [ 2 ]
8 22%  22%  [ 2 ]
7 33%  33%  [ 3 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 22%  22%  [ 2 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 9

 4x22 - For the Cause 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 4x22 - For the Cause
For the Cause
(Za cilj)



Sezona: 4
Epizoda: 22
Datum premijere: 06.05.1996.
Prikazano na HRT-u: 28.2.2009.


slika


Scenarist: Ronald D. Moore

Redatelj: James L. Conway


Gostujući Glumci:

Kenneth Marshall - Michael Eddington
Penny Johnson - Kasidy Yates
Tracy Middendorf - Ziyal
John Prosky - Brathaw
Steven Vincent Leigh - poručnik Reese




Kratak sadržaj:
(preuzeto s ST centra)

Dok sukobi između Klingonaca i Kardasijanaca još uvijek traju, na Deep Space Nine trebaju biti dostavljeni replikatori koji su na Kardasiji hitno potrebni. Odo i poručnik Edddington iz Osiguranja Zvjezdane flote predlažu pooštrenje sigurnosnih mjera kako bi spriječili moguće sabotaže Klingonaca i terorističke skupine poznate pod nazivom Makiji. Obojica vjeruju da se na postaji nalazi krijumčar i imaju dokaze da se radi o Kasidy Yates, Siskovoj partnerici. Nakon što je poslušao njihove glavne argumente, Sisko im daje zeleno svjetlo za nalaženje opravdanog razloga kako bi mogli pretražiti njen brod.


Detaljnije informacije: Memory alpha

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 vel, 2009 2:17 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x22 -
Toru ziyal glume tri razlicite glumice , uistinu fascinantno

Jako dobra epizoda , garak nepovjerljiv kao inace je mislio da ga ziyal hoce ubit , izgleda da taj nema cistih namjera nikada , na kraju je ispalo kako je sve to pocetak njihova prijateljstva
Opet su se dogodili problemi sa makijima , edinghton je sve uspio nasamarit i otet replikatore , sisko je pobijesnio radi toga , stvarno covjek slabo podnosi izdaju
Nazalost na neki ga je nacin izdala i kapetanica yates :(
Uglavnom epizoda zavrsava sa tri savrsena citata od kojih onaj prvi u prici sa edinghtonom daje mozgu da razmislja , federacija nije kao borg ali istini za volju zeli asimilirat drustva i pretvorit ih u clanove svoje velike federacije , uz razliku sta ta drustva ne gube toliko kulturnu raznolikost i slobodu , koliko bi je izgubili da ih borg asimilira
Ovakve price previse vracaju DS9 u sveru tamne reale i nisu bas utopisticki nastrojene kao TNG ili cak voyager :/ :zubo:

8

_________________
Surviving the new decade


sub 28 vel, 2009 2:19 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x22 -
captain je napisao/la:
Toru ziyal glume tri razlicite glumice , uistinu fascinantno


...da to je zanimljivo...
...baš sam se pitao kako joj je brzo kosa narasla... :mrgreen:

...hmm... ispostavi se da Kasidy radi za makije... Sisko baš i nije osuševljen time...

...imamo novu verziju squasha... u epizodi... :)
...Kira rastura... :mrgreen:

Ziyal je u gledalištu... kasnije pozove Garaka u saunu...

LOL Quark i Gerek o urotama... :lolsmjeh:

...jooooj... opet ovaj mutavi Eddington napravi glupost...
on je zapravo prikriveni makij...
...nikad mi taj lik nije uljevao povjerenje...

7

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 vel, 2009 2:26 am
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x22 - For the Cause
Kosa koju glumica nosi ionako je perika, pa promjena glumice ni neme veze što joj je sad duga. :mrgreen:

Epizodi ocjena 7.


sub 28 vel, 2009 10:38 am
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 4x22 - For the Cause
Dobra epizoda. Najluđa mi je scena sa Quarkom i Garakom u njegovoj radnji. :mrgreen: Onaj paranoičan dijalog o uroti, ubojstvu... pa kada mu Quark kaže kako mu je Kira namjerno prijetila kako bi on mislio da je siguran. Pa onda ona Garakova faca... presmiješno, a Quark samo odmahne i kaže: ma ne, prekomplicirano. Legendarni su. Eddington je stvarno nasamario i Siska i Oda i ostatak ekipe. Još je Kasidy nešto petljala s Makijima, iako su njene namjere bile dobre i pozitivne. Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja...

_________________
slika


sub 28 vel, 2009 1:02 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x22 - For the Cause
T'Rapavi je napisao/la:
Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja...


...da i kad je rekao da je Federacija gora od Borga, da te Borg upozori da će te asimilirati ,a Federacija to učini tako da toga ljudi nisu ni svjesni...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 28 vel, 2009 1:37 pm
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x22 - For the Cause
Mr.bobo je napisao/la:
T'Rapavi je napisao/la:
Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja...


...da i kad je rekao da je Federacija gora od Borga, da te Borg upozori da će te asimilirati ,a Federacija to učini tako da toga ljudi nisu ni svjesni...

Ta rečenica mi je bila odlična. Čak se i slažem s njim. :)


sub 28 vel, 2009 3:27 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x22 - For the Cause
RAI'TARA je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:
T'Rapavi je napisao/la:
Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja...


...da i kad je rekao da je Federacija gora od Borga, da te Borg upozori da će te asimilirati ,a Federacija to učini tako da toga ljudi nisu ni svjesni...

Ta rečenica mi je bila odlična. Čak se i slažem s njim. :)



ja isto
7 ocjena
Cudno mi je to kako Sisko nije predvio razvoj situacije ,inace ti federaciski kapetani svasta rijese ,a mozda su napravili to da serija bude zanimljivija a kao ono fol moze i netko nasamarit federaciskog kapetana :mrgreen:

_________________
Image


sub 28 vel, 2009 3:56 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 4x22 - For the Cause
4 od 1 je napisao/la:
Cudno mi je to kako Sisko nije predvio razvoj situacije ,inace ti federaciski kapetani svasta rijese ,a mozda su napravili to da serija bude zanimljivija a kao ono fol moze i netko nasamarit federaciskog kapetana :mrgreen:

Naravno da može netko nasamarit federacijskog kapetana, pa i najboljeg.
Ipak je Eddington dugogodišnji Flotaš, radio i u Starfleet Securityu pa ni tamo nitko nikada u njega nije posumnjao, iako je i u to vrijeme već koristio svoj položaj i odavao Makijima korisne povjerljive informacije.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 28 vel, 2009 9:41 pm
Profil ICQ Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 4x22 - For the Cause
Zapravo i meni je bilo malo čudno to što nisu odmah skopčali da su u pitanju ti industrijski replikatori. Mislim OK je to da ih je zeznuo, izvukao Siska s postaje, ali ono kada su se malo lomili oko toga tko bi ga i zašto htio odvuć s postaje... mogli su to malo brže zaključiti. :D

_________________
slika


sub 28 vel, 2009 10:53 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 4x22 - For the Cause
dobra epka..8
..bas mi se svida to s Makijima, kako su ih izigrali :mrgreen:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


ned 01 ožu, 2009 1:58 am
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x22 - For the Cause
TerNek je napisao/la:
4 od 1 je napisao/la:
Cudno mi je to kako Sisko nije predvio razvoj situacije ,inace ti federaciski kapetani svasta rijese ,a mozda su napravili to da serija bude zanimljivija a kao ono fol moze i netko nasamarit federaciskog kapetana :mrgreen:

Naravno da može netko nasamarit federacijskog kapetana, pa i najboljeg.
Ipak je Eddington dugogodišnji Flotaš, radio i u Starfleet Securityu pa ni tamo nitko nikada u njega nije posumnjao, iako je i u to vrijeme već koristio svoj položaj i odavao Makijima korisne povjerljive informacije.



ipak je covijek covijeku vuk !

_________________
Image


ned 01 ožu, 2009 2:26 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 4x22 - For the Cause
Ocjena 9 - epizoda je jako dobra :thumbs2: Garak i Ziyal se sprijateljuju - čudno s obzirom da bi se trebali pobiti, ali ipak lijepo :thumbs2: Kasidy surađuje s Makijima i zbog toga Sisku stvara nevolje :thumbs3: Defiant se decloaka pred freighterom od Kasidy - predobro :biggrinlove: Zanimljivo izgleda svemirski badlands :thumbs2: Glupi Eddington se okreće protiv Starfleeta i Federacije - honorless petaQ :thumbs3: Quark i Garak raspravljaju o urotama, a ovaj zaj****a Garaka da mu je odjeća preuska i preduga... :lolsmjeh: Makiji su ukrali replikatore :thumbs3: Eddington je jedino dobro rekao da Borg bar kaže da će asimilirat, a da Federacija to radi podmuklo, ali mu je Sisko još bolje odbrusio da će ga tražit i pronaći te da neće biti sretan dok ga ne vidi na sudu i u zatvoru do starosti - legendarno :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 12 ožu, 2009 12:37 am
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan