Sada je: čet 25 lip, 2026 10:07 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
 4x12 - Paradise Lost 

Ocjena:
Anketa je završila: pon 16 ožu, 2009 12:17 pm.
10 20%  20%  [ 2 ]
9 10%  10%  [ 1 ]
8 20%  20%  [ 2 ]
7 10%  10%  [ 1 ]
6 10%  10%  [ 1 ]
5 20%  20%  [ 2 ]
4 10%  10%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 4x12 - Paradise Lost 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 4x12 - Paradise Lost
Paradise Lost
(Izgubljeni raj)


Sezona: 4
Epizoda: 12
Datum premijere: 8.1.1996.
Prikazano na HRT-u: 14.2.2009.

slika

Scenaristi: Ira Steven Behr & Robert Hewitt Wolfe (Teleplay By), Ronald D. Moore (Story By)

Redatelj: Reza Badiyi

Stardate: Nepoznat (2372)

Gostujući Glumci:
* Robert Foxworth - Admiral Leyton
* Herschel Sparber - Jaresh-Inyo
* Susan Gibney - Erika Benteen
* Aron Eisenberg - Nog
* David Drew Gallagher - Riley Aldrin Shepard
* Mina Badie - security officer
* Rudolph Willrich - Bolian Starfleet Academy commandant
* Brock Peters - Joseph Sisko
* Bobby C. King - security chief

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Kada je okrivljujući za to dominijsku sabotažu srušen planetarni energetski sustav, Flotine trupe stacionirane diljem Zemlje su spremne na invaziju. Sisko je sumnjičav kada načuje da je Crveni odred, elitna grupa kadeta Flotine Akademije, također mobilizirana nedugo nakon proglasa o izvanrednom stanju. Pretvarajući se da zna o misiji, Sisko prevari jednog člana Crvenog odreda koji mu otkriva kako je njegova grupa dobila naredbu da prekine dotok energije. Sisko se pribojava da admiral Leyton planira uništiti federacijsku vladu i zamijeniti je vojnim vodstvom.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: ST Minutae

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sub 14 vel, 2009 12:17 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
Efekti su super
Napetost je super
Ali epizoda je daleko od okey , puna je nelogicnosti i bezvezarija , kako jedan admiral moze zapovijedat zemljom i flotom , napravit krizu a da se njegovi kolege ne jave nista i da ne djeluju
Svaka vojska ili organizaciaj ima nekakav svoj nacin dogovaranja u kojem sudjeluje vise admirala i nijedan od njih nije bog

Druga stvar ova epizoda krsi sve principe star treka , premocni admiral , federacijski brodovi pucaju jedan na drugog , lazi i prijevare da bi se doslo do cilja
U TNG-U su admirali bili alieni koji su napravili zavjeru a ode su to ipak ljudi , nelogicno je layton radi sve i kontrolira sve a svi drugi admirali sute i ne djeluju , a i sisko ej neuvjerljiv , evakuacija obitelji sa zemlje , neredi i slicne opasnosti a sve to zbog nesto napetije situacije
Uistinu gdje je admiral paris , gdje je jean luc picard , gdje je netcheyeva , zar nitko ne postoji na zemlji osim laytona i jaresha inya ?

5

_________________
Surviving the new decade


sub 14 vel, 2009 2:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
captain je napisao/la:
Efekti su super
Napetost je super
Ali epizoda je daleko od okey , puna je nelogicnosti i bezvezarija , kako jedan admiral moze zapovijedat zemljom i flotom , napravit krizu a da se njegovi kolege ne jave nista i da ne djeluju
Svaka vojska ili organizaciaj ima nekakav svoj nacin dogovaranja u kojem sudjeluje vise admirala i nijedan od njih nije bog

Druga stvar ova epizoda krsi sve principe star treka , premocni admiral , federacijski brodovi pucaju jedan na drugog , lazi i prijevare da bi se doslo do cilja
U TNG-U su admirali bili alieni koji su napravili zavjeru a ode su to ipak ljudi , nelogicno je layton radi sve i kontrolira sve a svi drugi admirali sute i ne djeluju , a i sisko ej neuvjerljiv , evakuacija obitelji sa zemlje , neredi i slicne opasnosti a sve to zbog nesto napetije situacije
Uistinu gdje je admiral paris , gdje je jean luc picard , gdje je netcheyeva , zar nitko ne postoji na zemlji osim laytona i jaresha inya ?

5



pa vidi vjerovatno su rasporedeni dalje od zemlje da cuvaju federaciske planete .
ovaj je osto na zemlji i napravio je raspored da njemu ljudi vjerni budu u okolici zemlje .
ovo drugo pa to nije istina ,a kad su vojne vjezbe (naravno nepucaju pravim oruzjem vec njihovom verijom coraka )
7 ocjena

_________________
Image


sub 14 vel, 2009 4:44 pm
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
Opet nisam gledao :(

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


sub 14 vel, 2009 6:33 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
Ni ja nisam gledao :( Bio sam vani.

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 14 vel, 2009 6:50 pm
Profil YIM Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
Nisam gledala, bila sam vani. Ali koliko se sjećam epizode nije me se baš nešto dojmila. Bila mi je samo dobra borba između defianta i onog broda.

Stoga ocjena 5.
:)


sub 14 vel, 2009 9:17 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
Neka jadna 7 zbog scena Pariza.
Epizoda me donekle podsjeća na slične događaje iz B5. Vojno stanje na Zemlji, preuzimanje vlasti nelegalnim putem. Zanimljiv razgovor između Siska i mjenjolika O'briena. Fajt između dva Federacijska broda je dosta nepotreban i da postoji imalo logike u scenarističkim glavama, do toga nije trebalo doći, mogli su to malo bolje napraviti.
Tko bi rekao da će Nog i Quark pridonjeti riješavanju jedne krize na Zemlji.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


pon 16 vel, 2009 12:48 am
Profil ICQ
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
captain je napisao/la:
Napetost je super
Ali epizoda je daleko od okey , puna je nelogicnosti i bezvezarija , kako jedan admiral moze zapovijedat zemljom i flotom , napravit krizu a da se njegovi kolege ne jave nista i da ne djeluju
Svaka vojska ili organizaciaj ima nekakav svoj nacin dogovaranja u kojem sudjeluje vise admirala i nijedan od njih nije bog


...napetost u ovoj epizodi meni baš i nije bila prezanimljiva... :beee:

...dobro kažeš što se tiće admirala... a di su ostali admirali, kapetani...
...kako jedan čovijek na svoju ruku može donjeti toliko odluka... promaknuća... (nelogičnih odluka :mrgreen: )

...drago mi je bilo vidjeti da su se sljedbenici admiralovog režima okrenuli protiv njega te uvidjeli da je to pogrešan način kako se riješava neka sitaucija 6


BrickTop je napisao/la:
Tko bi rekao da će Nog i Quark pridonjeti riješavanju jedne krize na Zemlji.


...ma Nog izgleda smiješan, no zapravo je dosta inteligentan...
...napravio je pravi potez što je odlučio na akademiju...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 17 vel, 2009 2:15 am
Profil ICQ Web stranica
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
Toliko o skrivenoj dominijskoj floti koja je prošla kroz crvotočinu... :mrgreen: Epizoda - OK, ali je mogla i bolja biti. Opet imamo nekog zaluđenog admirala. Skoro je pokrenuo građanski rat. Sisko bi trebao malo disati kada se ovako uzruja i počne galamiti/govoriti. Ugušit će se jadnik... :mrgreen:

Dogodilo se nešto vrlo nevjerojatno i u biti nemoguće. Baš da nitko nije reagirao na postupke ovog admirala i da on tako lako može izvršiti udar na vlast... da može toliko ljudi prekomandirati u praktički jednom danu, a da to nitko ne primjeti. Stvarno vrlo nemoguće. :mrgreen:

_________________
slika


čet 26 vel, 2009 2:28 am
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
T'Rapavi je napisao/la:
Toliko o skrivenoj dominijskoj floti koja je prošla kroz crvotočinu... :mrgreen:


...da, Rai'Tara se malo zeznula... :mrgreen:


T'Rapavi je napisao/la:
Skoro je pokrenuo građanski rat. Sisko bi trebao malo disati kada se ovako uzruja i počne galamiti/govoriti. Ugušit će se jadnik... :mrgreen:


...joj, da... trebao bi malo poraditi na tome...
...ponekad izgleda fakat smiješno dok tako priča... :mrgreen:


T'Rapavi je napisao/la:
Dogodilo se nešto vrlo nevjerojatno i u biti nemoguće. Baš da nitko nije reagirao na postupke ovog admirala i da on tako lako može izvršiti udar na vlast... da može toliko ljudi prekomandirati u praktički jednom danu, a da to nitko ne primjeti. Stvarno vrlo nemoguće. :mrgreen:


...nije to bilo u jenom danu... ;)
...bilo je čak i više od tedan dana...
...kadkad mi je nelogično koji vreenski period obrade i epizodi ,a da se uopće ne skuži razlika... već samo kažu da je toliko i toliko prošlo...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 26 vel, 2009 3:39 am
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
OK, za ovaj nastavak sam dao za jedan slabiju ocjeu (9-ku), jer su mi nije tolko dobar ko prvi, ali još uvijek je bilo tu zanimljivih stvari :thumbs2: Borba između Defianta i Lakote (obadva broda mi se sviđaju :biggrinlove: ) je bila ok (kapetanica je dobro postupila, što nije htjela poslušati naredbu Admirala Leytona da uništi Defiant) :thumbs2:
Bilo je zanimljivo kada je fake Miles (shapeshifter) pričao sa Siskom, ali nisam siguran da li je rekao točan podatak da ima samo 4 changelinga na Zemlji :? :?: Zemlja se napokon vratila u normalu (nema više naoružanih Starfleet officera po ulicama), a admiral je dao ostavku (tako mu i treba, kad je htio uništit Defiant) :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


pet 27 vel, 2009 1:40 pm
Profil YIM Web stranica
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 4x12 - Paradise Lost
10

Odlična oba nastavka....

Policijski sat uveden na Zemlji, igra živaca među likovima, nepovjerenje prema bližnjima, admiral sumnjivih namjera,.... prikazana je i druga strana "raja"... nastavlja se tmurniji Trek započet nešto epizoda ranije...

Ostaje pitanje da li su founderi zakuhali cijelu tu spletku s pučem, ili su sami ljudi bili dovoljno paranoični da sami stvore tu situaciju.
U epizodi to nisu spomenuli, ali founderi su bili infiltrirani u starfleet, znali su što događa i lako je moguće da su pripomogli stvaranju takve situacije sa željom da stvore građanski rat.
Od jednog od njih izrečena je rečenica:
"Oh, four is more than enough. We're smarter than solids. We're better than you. And most importantly, we do not fear you the way you fear us. In the end, it's your fear that will destroy you."


...

Možda i je bilo pretjerano da se dogodi to da 2 federacijska broda zapucaju jedan u drugog, ali sve je to bilo u svrhu priče - do čega takva vrsta paranoje pred neprijateljem može dovesti.

Od brige za obranu planeta admiralove akcije su dovele do opsadnog stanja, policijskog sata i pale su prve žrtve tog pokušaja... zaustavljeno je taman prije nego bi i prvi federacijski brod bio uništen.
Da je stanje na terenu bilo samo malo drugačije, moglo je doći do građanskog rata...

Predsjedniku skidam kapu jer ni u teška vremena nije zaboravio na tekovine demokracije, i trudio se da radi sigurnosti ne pati i sloboda i demokracija...

Stari Sisko je opet na svoj način pokazao kako mu se ne sviđa razvoj situacije - odbijanjem da da krv. I odlično je rekao Sisku da founderi lako mogu prevariti i taj test - noseći nešto krvi od nekog jadnika kojeg su prije ubili...

Tanka je linija između opravdane sigurnosti i diktature, ponekad nije na prvi pogled ni vidljivo da li se prelazi... da li (manje više opravdana) prijetnja može biti dovoljan razlog da se odbaci ono što je stotinama godina građeno... da li je u ekstremnim situacijama takva ekstremna stvar opravdana...
Epizoda je jako dobra pouka svima nama da se sa slobodom ne treba cjenkati na račun sigurnosti, jer se na kraju može izgubiti i jedno i drugo :deda:

Naj quote:

Citat:
"If the Changelings want to destroy what we've built here, they're going to have to do it themselves. We will not do it for them."
- Benjamin Sisko





--- Moj 4000. post ---

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 11 ožu, 2009 6:03 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan