Sada je: čet 25 lip, 2026 9:47 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
 5x21 - Soldiers of the Empire 

Ocijeni epizodu
Anketa je završila: pon 04 svi, 2009 12:58 am.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 33%  33%  [ 3 ]
8 44%  44%  [ 4 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 11%  11%  [ 1 ]
4 11%  11%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 9

 5x21 - Soldiers of the Empire 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 5x21 - Soldiers of the Empire
Soldiers of the Empire
(Carski vojnici)



Sezona: 5
Epizoda: 21
Datum premijere: 28.04.1997.
Prikazano na HRT-u: 04.04.2009



slika


Scenarist: Ronald D. Moor

Redatelj: LeVar Burton

Stardate: nepoznat (2373)

Gostujući Glumci:
J.G. Hertzler - Martok
David Graf - Leskit
Rick Worthy - Kornan
Sandra Nelson - Tavana
Scott Leva - Ortakin
Aron Eisenberg - Nog


Kratak sadržaj: (preuzeto s ST CENTRA)
General Martok je primio naredbu od klingonskog Velikog vijeća da krene u potragu za klingonskim brodom B'Moth koji je nestao blizu kardasijanskog područja. To će biti Martokov prvi zadatak od kada se je pobjegao iz zatvora u Dominiunovom području. Dat mu je klingonski brod Rotarran, a za prvog časnika uzima Worfa, no s njima odlazi i Jadzia Dax kao časnica za znanost. Nedugo nakon što su se ukrcali na brod postaju svjesni da je posada demoralizirana od čestih poraza koji su ih nanijeli Jem'Hadar.


Detaljnije informacije: Memory Alpha

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 04 tra, 2009 12:59 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
Evo i rotarrana napokon :)
Uistinu prava klingonska epizoda , zanimljivo da klingonci imaju cak rijec i za momenat jasnoce između dva ratnika , stvarno za sve imaju opis
Inace zanimljivo je to kako je brod bio skup depresivnih klingonaca koji su umorni od gubitaka od strane jem haddara

Cak i worf to priznaje na neki nacin u svojim pomalo epohalnim recenicama :

Citat:
"I am Worf, son of Mogh. I now take my place as first officer. I serve the captain, but I stand for the crew."

- Worf


"It is clear to me that none of you are worthy of my blood or my life, but I will stand for you."

- Worf

Smijesno je bilo slusat sve te pijane klingonce i price o kardassiancima i trikovima unutar trikova i casti koju je donosila borba sa lukavim kardassiancima ali i nekakvog straha od necasnih jem haddara
Istih jem haddara koji su uspijeli slomit i martoka , ali worf se pokazao kao prijatelj i onda kad djeluje kao neprijatelj , pustio je martokada ga pobijedi i rasplamsao ratnicku zelju u martoka
Na kraju je uz klingonsku pjesmu spasena stvar , jem haddari su pobijeđeni a klingonci su sebi vratili cast :)

8

_________________
Surviving the new decade


sub 04 tra, 2009 1:49 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
...hm, a ne volim baš ovakve epizode...
...draže su mi nekakve anomalije, ili neke nove rase...

...vidjeli smo malo kako to funkcionira na klingonkom brodu... te se podsjetili na lanac zapovijedanja...

...Jadzia im se pridruži... te se jao dobro snašla u toj ulozi...
kao taktička časnica na grabljivici...

...ajd na kraju su logično postupili što su spasili 35 Klingonaca iz onog drugog oštečenog broda...

...na klingonskim planetima bi trebali biti veliki holodecki, gdje bi nadobudni klingonci mogli ostavljati svoj višak energiije... i zadovoljavati svoju potrebu za pobjedom...
...pa ne bi bili tak mrzovoljni... :mrgreen:

...4...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sub 04 tra, 2009 2:25 am
Profil ICQ Web stranica
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
Osmica. Svidjela mi se Jadzia u ulozi Klingonca i ona pjesma koju su pjevali. :biggrinlove: :biggrinlove:

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


sub 04 tra, 2009 12:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
8 ocjena
Klingonske epizode su mi uvijek dobre (s par iznimaka)

_________________
Image


sub 04 tra, 2009 3:17 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
9
Ovakve epizode su mi jako dobre. Worf je u punom svjetlu kao prvi časnik među svojima. Odlično je odigrao sa protivljenjem Martoku i izazivanjem na borbu (istina, nakon malo Jadzijinog poticanja). Toliko ga se dojmio da ga je Martok primio u svoju Kuću.
Citat:
"It is clear to me that none of you are worthy of my blood or my life, but I will stand for you."

Ovo je bilo fora čuti Worfovim ponosnim glasom. Lik je zbilja jako evoluirao dolaskom na DS9.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sub 04 tra, 2009 6:37 pm
Profil ICQ Web stranica
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
Ocjena 8.
Klingonski brod koji nikad ne pobjeđuje.
Posada u depresiji. Ogrlica od kardasijanskih vratnih kostiju.
Sve u svemu zanimljiva epizoda.
Šteta što nismo vidjeli borbu na kraju.


sub 04 tra, 2009 8:56 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
TerNek je napisao/la:
9
Ovakve epizode su mi jako dobre. Worf je u punom svjetlu kao prvi časnik među svojima. Odlično je odigrao sa protivljenjem Martoku i izazivanjem na borbu (istina, nakon malo Jadzijinog poticanja). Toliko ga se dojmio da ga je Martok primio u svoju Kuću.
Citat:
"It is clear to me that none of you are worthy of my blood or my life, but I will stand for you."

Ovo je bilo fora čuti Worfovim ponosnim glasom. Lik je zbilja jako evoluirao dolaskom na DS9.

Ma ko kaze , ono sa merry man je bila evolucija :zubo:

a ovo tek

http://www.youtube.com/watch?v=x012BnKW ... re=related

DIE :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


ned 05 tra, 2009 1:38 am
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 5x21 - Soldiers of the Empire
Ocjena 9 - jako dobra Klingonska epka :biggrinlove: :thumbs2:
Martok je u ovoj epizodi :biggrinlove: :thumbs2:
Worf napokon dobiva priliku služit na Klingonskom brodu :thumbs2:
I Dax ide s njim u spasilačku misiju :shock: :thumbs2: Začudo joj jako dobro ide ponašanje među Klingoncima :thumbs2:
Taj Rotarran je brod bez pobjeda i časti te je čitava njegova posada u depri :shock: :thumbs3: , ali je Worf jako dobro spasio situaciju :thumbs2:
Razbili su Jem'Hadare i spasili Klingonce sa oštećenog broda :thumbs2:
Šteta kaj se bitka nije vidjela :thumbs3:
Martok na kraju prima Worfa u svoju kuću :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 12 tra, 2009 12:45 am
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan