|
Sada je: čet 25 lip, 2026 8:47 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
|
Stranica: 1/1.
|
[ 12 post(ov)a ] |
|
5x04 - Nor the Battle to the Strong
5x04 - Nor the Battle to the Strong
| Autor/ica |
Poruka |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 5x04 - Nor the Battle to the Strong
...Nor the Battle to the Strong (Ne dobiva bitku jači)Sezona: 5 Epizoda: 04 Datum premijere: 21.10.1996 Prikazano na HRT-u: 12.3.2009. Scenaristi: René Echevarria (Teleplay By), Brice R. Parker (Story By) Redatelj: Kim Friedman Stardate: Nepoznat (2373) Gostujući Glumci: * Andrew Kavovit - Kirby * Karen Austin - Kalandra * Mark Holton - Bolian orderly * Lisa Lord - nurse * Jeb Brown - ensign * Danny Goldring - Burke * Elle Alexander - female guard * Greg "Christopher" Smith - male guard Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra) Jake Sisko i doktor Bashir vraćaju se patrolnim brodom na DS9. Tijekom putovanja, Jake pokušava napisati profil doktora Bashira. U međuvremenu, uhvate hitan poziv za pomoć od jedne federacijske kolonije koji su napali Klingonci. Jake zna da kako bi priča o doktoru koji spašava ranjenike bila uistinu ekskluzivan materijal. Stoga uspijeva nagovoriti doktora da se zapute prema koloniji kako bi pomogli ranjenicima. Nakon što su došli, Jake je zaprepašten prizorima ranjenih i umirućih ljudi. Nešto kasnije, doktor Bashir preuzme ulogu glavnog doktora, a Jake je dobiva zadatak brinuti se o ranjenicima. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: ST Minutae
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| čet 12 ožu, 2009 2:18 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Dobra epizoda , jake se nasao u neprilikama i napisao text o tome Svakom novom epizodom klingonci izgledaju sve primitivnije , uglavnom sa psiholoskog aspekta je ovo realan portret rata jer stvarno svak jednom pukne u toj situaciji Inace smijesna je ona zgoda sa odom , letenjem i shapeshiftanjem  9 Ps , 2000 post koji je totalno star trek ontopican i nije spam , ponosim se sa sobom 
_________________ Surviving the new decade
|
| čet 12 ožu, 2009 2:59 am |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Čistih 10... ma da bi ja dao i 20 da ima u ponudi. Ne znam ovaj nastavak me je totalno opčinio. Jake piše članak o Bashiru. Bashir mu nabacuje ne razumljive podatke i napočetku jedino što je Jake htio jest napisat o lječničkom iskustvu u bitci. Ironično na kraju je dobio i više nego što je želio. Sam njegov prvi izraz lica kad je ušao u prostoriju punu ranjenjenih je neprocjenjiv. Ljudi koji su mu umirali pred njim... ne mogu ni zamislit kako je to djelovalo na njega. I naravno famozni vojnik koji je sam sebi pucao u noge kako bi izašao iz borbe. Tu se definitivno vidi što strah čini od čovjeka i koliko je rat brutalna stvar... vodio se on u 16., 21. ili 24 st. Kasnije Jake i Bashir idu po generator za struju... Klingonci ih bombardiraju, te se Jake i Bashir odvoje. Jake u strahu bježi, te od ovog trenutka dolazi presudan trenutak. Pronalazi ranjenog vojnika, te mu ispovjedi što je učinio... misleči da će se tako barem djelomice iskupiti ostavivši Bashira. Nedugo zatim vojnik umire...te se Jake ponovo baca u bijeg za život, te uspijeva se vratit nazad u bazu. Umeđuvremenu nekako je Bashir sam uspio dovesti generator nazad u bazu. Jakea počinje mučiti krivnja za svoj kukavičluk koji mu se dogodio. Počinje se uspoređivati s vojnikom koji se upucao u nogu. Do vrhunca krivnja dolazi pošalicom ostalih lječnika kako je najbolje umrijeti. (osobno ja bi birao Bat'leth...bilo bi zanimljivo vidjeti svoje bezglavo tijelo  ) Zatim Klingonci upadaju... svi se povlače, Jake je u panici... no zbog krivnje se odlučuje suprostaviti Klingoncima... i pukom srećom ih uspijeva zaustavit. Biva proglašen herojem... no on sam jedino zna pravu istinu. Za kraj još bi samo stavio onaj Jakeov citat na kraju rečen: "Tanka je granica između hrabrosti i kukavičluka".
_________________
|
| čet 12 ožu, 2009 3:03 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Kukavicluk je instinkt koji prevlada barem u pola situacija a hrabrost je kontroliranje instinkta i borba sa istim kad postane prejak 
_________________ Surviving the new decade
|
| čet 12 ožu, 2009 3:05 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Ocjena 7. Epizoda mi je na trenutke bila dosasdna. To sa hrabrosti i kukavičlukom, i tankom granicom između toga je bilo uredu.
|
| čet 12 ožu, 2009 2:05 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
10 ocjena Pitanje sta je skakac ?
_________________
|
| čet 12 ožu, 2009 3:25 pm |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
4 od 1 je napisao/la: 10 ocjena Pitanje sta je skakac ? Onolko kolko sam skužio to je vrsta broda koji služi za slijetanje vojnika. Nisam siguran. 
_________________
|
| čet 12 ožu, 2009 3:27 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
9 Počele i pomalo ratne epizode  Zanimljiva i dirljiva priča o čestoj temi treka - war sucks! Jake je još jednom ispao normalan lik, ne supermen, preopterečen ratnim sr**jima ali i prilikom da iz toga nešto nauči, napiše priču koja će biti puno više od medibablinga od Bashira. Wesley, Naomi i ostala mlađarija treka se mogu sakriti pred Jakeom, najmanje mi je iritantan od svih drugih 
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| čet 12 ožu, 2009 4:17 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
Jake a i nog su najbolja mlađarija 
_________________ Surviving the new decade
|
| čet 12 ožu, 2009 4:53 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
...hmmm... pa zr ovo ne bi trebalo biti 5x04 ??
LOL julian melje, melje... Jake poželi da prestane više... 
Ajilon 1 traži pomoć u ranjenicima te Julian i Jake odlaze tamo...
Quarktađino... Quark ne može odvojiti kofein od popularnog pića...
LOL Odo se ozljedio hvatajući kradljivce...
Benjaminn se brine za Jakea koji doživljava užase s prve crte bojišnice... No dobru je priču napisao na kraju...
6
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| čet 12 ožu, 2009 10:48 pm |
|
 |
|
Overlord
Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm Postovi: 9995 Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: First Contact Opis Stanja: Future planning and having fun Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
|
 Re: 5x04 - Nor the Battle to the Strong
8-ica, prilično dobra emocionalna i dirljiva epizoda Jake piše želi napisat članak o Bashiru, a ovaj mu priča neke nezanimljive teme Odo se razbio hvatajući prevarante Jake je sav uznemiren i prestrašen kad je došao na planet - razumljivo, jer bi svatko bio takav. Klingonci opet rade probleme nizašto, a na kraju se ponovno povlače (znači s obje strane su žrtve uzaludne) Razumljivo je što se Jake onako ponio kad su počele padati granate i logično što se Sisko tolko brine za njega. Prvi put čujem za skakače Jake je dobro sredio ona 2 Klingonca urušavanjem stropa na njih , ali je skoro i sebe zatrpao. Na kraju je Jake dobio ipak dobru priču Istina je da je između kukavičluka i hrabrosti tanka granica.
_________________ “Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

ST battles audio/video tribute!
|
| uto 17 ožu, 2009 1:07 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 5x03 - Nor the Battle to the Strong
captain je napisao/la: Jake a i nog su najbolja mlađarija  Pred kraj serije su i oni imali svoje "avanture u svemiru" - npr. u epizodi s USS Valiantom  Ovo je početak Jakeovog ozbiljnijeg književnog stvaralaštva 
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| ned 12 tra, 2009 9:32 pm |
|
 |
|
|
Stranica: 1/1.
|
[ 12 post(ov)a ] |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|