| Autor/ica |
Poruka |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 4x22 - For the Cause
For the Cause (Za cilj) Sezona: 4 Epizoda: 22 Datum premijere: 06.05.1996. Prikazano na HRT-u: 28.2.2009. Scenarist: Ronald D. Moore Redatelj: James L. Conway Gostujući Glumci:Kenneth Marshall - Michael Eddington Penny Johnson - Kasidy Yates Tracy Middendorf - Ziyal John Prosky - Brathaw Steven Vincent Leigh - poručnik Reese Kratak sadržaj: (preuzeto s ST centra) Dok sukobi između Klingonaca i Kardasijanaca još uvijek traju, na Deep Space Nine trebaju biti dostavljeni replikatori koji su na Kardasiji hitno potrebni. Odo i poručnik Edddington iz Osiguranja Zvjezdane flote predlažu pooštrenje sigurnosnih mjera kako bi spriječili moguće sabotaže Klingonaca i terorističke skupine poznate pod nazivom Makiji. Obojica vjeruju da se na postaji nalazi krijumčar i imaju dokaze da se radi o Kasidy Yates, Siskovoj partnerici. Nakon što je poslušao njihove glavne argumente, Sisko im daje zeleno svjetlo za nalaženje opravdanog razloga kako bi mogli pretražiti njen brod. Detaljnije informacije: Memory alpha
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| sub 28 vel, 2009 2:17 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 4x22 -
Toru ziyal glume tri razlicite glumice , uistinu fascinantno Jako dobra epizoda , garak nepovjerljiv kao inace je mislio da ga ziyal hoce ubit , izgleda da taj nema cistih namjera nikada , na kraju je ispalo kako je sve to pocetak njihova prijateljstva Opet su se dogodili problemi sa makijima , edinghton je sve uspio nasamarit i otet replikatore , sisko je pobijesnio radi toga , stvarno covjek slabo podnosi izdaju Nazalost na neki ga je nacin izdala i kapetanica yates Uglavnom epizoda zavrsava sa tri savrsena citata od kojih onaj prvi u prici sa edinghtonom daje mozgu da razmislja , federacija nije kao borg ali istini za volju zeli asimilirat drustva i pretvorit ih u clanove svoje velike federacije , uz razliku sta ta drustva ne gube toliko kulturnu raznolikost i slobodu , koliko bi je izgubili da ih borg asimilira Ovakve price previse vracaju DS9 u sveru tamne reale i nisu bas utopisticki nastrojene kao TNG ili cak voyager :/ 8
_________________ Surviving the new decade
|
| sub 28 vel, 2009 2:19 am |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 4x22 -
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| sub 28 vel, 2009 2:26 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 4x22 - For the Cause
Kosa koju glumica nosi ionako je perika, pa promjena glumice ni neme veze što joj je sad duga. Epizodi ocjena 7.
|
| sub 28 vel, 2009 10:38 am |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: 4x22 - For the Cause
Dobra epizoda. Najluđa mi je scena sa Quarkom i Garakom u njegovoj radnji.  Onaj paranoičan dijalog o uroti, ubojstvu... pa kada mu Quark kaže kako mu je Kira namjerno prijetila kako bi on mislio da je siguran. Pa onda ona Garakova faca... presmiješno, a Quark samo odmahne i kaže: ma ne, prekomplicirano. Legendarni su. Eddington je stvarno nasamario i Siska i Oda i ostatak ekipe. Još je Kasidy nešto petljala s Makijima, iako su njene namjere bile dobre i pozitivne. Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja...
_________________

|
| sub 28 vel, 2009 1:02 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 4x22 - For the Cause
T'Rapavi je napisao/la: Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja... ...da i kad je rekao da je Federacija gora od Borga, da te Borg upozori da će te asimilirati ,a Federacija to učini tako da toga ljudi nisu ni svjesni...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| sub 28 vel, 2009 1:37 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 4x22 - For the Cause
Mr.bobo je napisao/la: T'Rapavi je napisao/la: Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja... ...da i kad je rekao da je Federacija gora od Borga, da te Borg upozori da će te asimilirati ,a Federacija to učini tako da toga ljudi nisu ni svjesni... Ta rečenica mi je bila odlična. Čak se i slažem s njim. 
|
| sub 28 vel, 2009 3:27 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: 4x22 - For the Cause
RAI'TARA je napisao/la: Mr.bobo je napisao/la: T'Rapavi je napisao/la: Eddingtonov monolog na kraju je bio dobar i ima i ponešto istine u njemu. Pogotovo ono kada je rekao da Federaciju boli što postoje ljudi koji bježe iz raja... ...da i kad je rekao da je Federacija gora od Borga, da te Borg upozori da će te asimilirati ,a Federacija to učini tako da toga ljudi nisu ni svjesni... Ta rečenica mi je bila odlična. Čak se i slažem s njim.  ja isto 7 ocjena Cudno mi je to kako Sisko nije predvio razvoj situacije ,inace ti federaciski kapetani svasta rijese ,a mozda su napravili to da serija bude zanimljivija a kao ono fol moze i netko nasamarit federaciskog kapetana 
_________________
|
| sub 28 vel, 2009 3:56 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 4x22 - For the Cause
4 od 1 je napisao/la: Cudno mi je to kako Sisko nije predvio razvoj situacije ,inace ti federaciski kapetani svasta rijese ,a mozda su napravili to da serija bude zanimljivija a kao ono fol moze i netko nasamarit federaciskog kapetana  Naravno da može netko nasamarit federacijskog kapetana, pa i najboljeg. Ipak je Eddington dugogodišnji Flotaš, radio i u Starfleet Securityu pa ni tamo nitko nikada u njega nije posumnjao, iako je i u to vrijeme već koristio svoj položaj i odavao Makijima korisne povjerljive informacije.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| sub 28 vel, 2009 9:41 pm |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: 4x22 - For the Cause
Zapravo i meni je bilo malo čudno to što nisu odmah skopčali da su u pitanju ti industrijski replikatori. Mislim OK je to da ih je zeznuo, izvukao Siska s postaje, ali ono kada su se malo lomili oko toga tko bi ga i zašto htio odvuć s postaje... mogli su to malo brže zaključiti. 
_________________

|
| sub 28 vel, 2009 10:53 pm |
|
 |
|
nešt po svom izboru
Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
|
 Re: 4x22 - For the Cause
dobra epka..8 ..bas mi se svida to s Makijima, kako su ih izigrali
_________________

Citat: 25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
|
| ned 01 ožu, 2009 1:58 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: 4x22 - For the Cause
TerNek je napisao/la: 4 od 1 je napisao/la: Cudno mi je to kako Sisko nije predvio razvoj situacije ,inace ti federaciski kapetani svasta rijese ,a mozda su napravili to da serija bude zanimljivija a kao ono fol moze i netko nasamarit federaciskog kapetana  Naravno da može netko nasamarit federacijskog kapetana, pa i najboljeg. Ipak je Eddington dugogodišnji Flotaš, radio i u Starfleet Securityu pa ni tamo nitko nikada u njega nije posumnjao, iako je i u to vrijeme već koristio svoj položaj i odavao Makijima korisne povjerljive informacije. ipak je covijek covijeku vuk !
_________________
|
| ned 01 ožu, 2009 2:26 pm |
|
 |
|
Overlord
Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm Postovi: 9995 Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: First Contact Opis Stanja: Future planning and having fun Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
|
 Re: 4x22 - For the Cause
Ocjena 9 - epizoda je jako dobra Garak i Ziyal se sprijateljuju - čudno s obzirom da bi se trebali pobiti, ali ipak lijepo Kasidy surađuje s Makijima i zbog toga Sisku stvara nevolje Defiant se decloaka pred freighterom od Kasidy - predobro Zanimljivo izgleda svemirski badlands Glupi Eddington se okreće protiv Starfleeta i Federacije - honorless petaQ Quark i Garak raspravljaju o urotama, a ovaj zaj****a Garaka da mu je odjeća preuska i preduga... Makiji su ukrali replikatore Eddington je jedino dobro rekao da Borg bar kaže da će asimilirat, a da Federacija to radi podmuklo, ali mu je Sisko još bolje odbrusio da će ga tražit i pronaći te da neće biti sretan dok ga ne vidi na sudu i u zatvoru do starosti - legendarno
_________________ “Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

ST battles audio/video tribute!
|
| čet 12 ožu, 2009 12:37 am |
|
 |
|