Sada je: čet 25 lip, 2026 11:44 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
 2x07 - Rules of Acquisition 

Ocjene
Anketa je završila: čet 04 pro, 2008 11:02 pm.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
8 20%  20%  [ 1 ]
7 40%  40%  [ 2 ]
6 40%  40%  [ 2 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 5

 2x07 - Rules of Acquisition 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 2x07 - Rules of Acquisition
"Rules of Acquisition"
(Pravila stjecanja)


Sezona: 2
Epizoda: 07
Datum premijere: 06.11.1993.
Prikazano na HRT-u: 13.11.2008.
slika
Scenarist: Hilary Bader
Redatelj: David Livingston

Gostujuci Glumci:
* Hélène Udy as Pel
* Brian Thompson as Inglatu
* Max Grodénchik as Rom
* Emilia Crow as Zyree
* Tiny Ron as Maihar'du
* Wallace Shawn as Zek
Stardate: 47261.1 (2370)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Igrajući tongo s Romom, Dax, i mladim ferengijskim konobarom Pelom, Quarka prima poziv od Velikog Nagusa Zeka, koji ima dobre vijesti za njega - Zek ga je odabrao kao glavnog pergovarača u ferengijskom širenju u Gama kvadrant. Ubrzo nakon toga, Zek se susreće s Siskom i Kirom, nadajući se kako će mu prepustiti stanicu za poslovnu konferenciju s Dosijima, rasom iz Gama kvadranta, i oni se nevoljko slože. Zek tada ode do Quarkove kabine i kaže mu da kupi 10 000 bačava tulaberijskog vina od Dosijia, što je potez za kojeg on drži da će uspostaviti snažnu prisutnost Ferengija. Quark se kasnije hvali o svojem profitabilnom zadatku Romu, ali Pel, koji ga slučajno čuje, upozorava ga da bude oprezan oko Zekovih motiva, jer će Zeka hvaliti za svaki uspjeh ali će Quarka gotovo sigurno kriviti za svaki neuspjeh. Impresioniran, Quark moli Pela da mu postane pomoćnik, ostavljajući Roma začuđenog. Pel se vraća u svoju kabinu, skida lažne uši i otkriva da je zapravo žena.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Rules of Acquisition

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 13 stu, 2008 11:02 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x07 - Rules of Acquisition
Okey epizoda :D :mrgreen:
Moram rec kako je sustav vrijednosti ferengija jako paradoxalan , dok je pel u ocima zeka bila musko imala je dobre usi i buducnost , pamet i inteligenciju a kad je skinula usi , to je odjednom "nestalo" iako je ta lukavost od pel stalno bila u njoj , no u drustvu kao sto je ferengijsko predrasude su jace >:) (ali ipak je to drustvo manje nasilno od ljudskog koje postoji sada u reali i nekada je postojalo u povijesti) :(
Dosi su dosta agresivna rasa ali kad skuzis kakve se sve rase kriju u gami i dosta beznacajna rasa , no u ovoj epizodi se događa nest vazno , spominje se prvi put dominij
Izgleda da su mali trolovi ferengiji ipak prvi saznali za veliku silu u gami kvadrantu :zubo: , nije bas nesto pohvalno za ostale alpha sile , koje imaju jace resurse i jace obavijestajne skuzbe :D

7

_________________
Surviving the new decade


pet 14 stu, 2008 3:31 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 2x07 - Rules of Acquisition
LOL Morn j zaspao na promenadi...
Jadzia rastura u ''Tongu'' i peruši ferengije... 
...opet ovaj ljigavi 'naguz'...
...LOL Quark i Zek surađuju s ženom... ah, kako nisko...

Dosiji imaju zanimljive boje na licu...

...dominij se prvi put spominje u DS9-u...
...ehehehe Quark ima curu!... LOL ...čak se i profita odrekao... to nisam mogao vjerovati...
6

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 18 stu, 2008 1:45 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 2x07 - Rules of Acquisition
4 glasa nakon skoro 2 tjedna? Ovo je jos gore nego za vrijeme TNG-a... sto ni ne iznenadjuje jer je DS9 puno losija serija od TNG-a, ali ipak, 4 glasa? :thumbs3:

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pon 24 stu, 2008 8:37 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 2x07 - Rules of Acquisition
A nekoc se tako jako i slozno cekao DS9 :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 25 stu, 2008 2:01 am
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan