
Re: 2x07 - Rules of Acquisition
Okey epizoda
Moram rec kako je sustav vrijednosti ferengija jako paradoxalan , dok je pel u ocima zeka bila musko imala je dobre usi i buducnost , pamet i inteligenciju a kad je skinula usi , to je odjednom "nestalo" iako je ta lukavost od pel stalno bila u njoj , no u drustvu kao sto je ferengijsko predrasude su jace >:) (ali ipak je to drustvo manje nasilno od ljudskog koje postoji sada u reali i nekada je postojalo u povijesti)

Dosi su dosta agresivna rasa ali kad skuzis kakve se sve rase kriju u gami i dosta beznacajna rasa , no u ovoj epizodi se događa nest vazno , spominje se prvi put dominij
Izgleda da su mali trolovi ferengiji ipak prvi saznali za veliku silu u gami kvadrantu

, nije bas nesto pohvalno za ostale alpha sile , koje imaju jace resurse i jace obavijestajne skuzbe
7