Sada je: čet 25 lip, 2026 11:44 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
 1x04 - A Man Alone 

Ocjena:
Anketa je završila: uto 28 lis, 2008 4:56 pm.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 10%  10%  [ 1 ]
8 40%  40%  [ 4 ]
7 20%  20%  [ 2 ]
6 10%  10%  [ 1 ]
5 20%  20%  [ 2 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10

 1x04 - A Man Alone 
Autor/ica Poruka
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post 1x04 - A Man Alone
"A Man Alone"
(Glavni Sumnjivac)


Sezona: 1
Epizoda: 04
Datum premijere: 17.01.1993.
Prikazano na HRT-u: 07.10.2008.

slika

Scenaristi: Michael Piller (teleplay), Gerald Sanford, Michael Piller (Story by)

Redatelj: Paul Lynch

Gostujuci Glumci:
Rosalind Chao - Keiko O'Brien
Edward Laurence Albert - Zayra
Max Grodénchik - Rom
Peter Vogt - Bajoranac
Aron Eisenerg - Nog
Stephen James Carver - Ibudan
Tom Klunis - Lamonay S.

Stardate: 46421.5 (2369)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Dok se vecina osoblja na DS9 uspješno prilagodila novom nacinu života i rada, pojedinci još imaju problema u privikavanju na novu sredinu. Tako O'Brienovoj ženi Keiko jako nedostaje život na Enterpriseu i njen posao botanicarke, dok se Jake Sisko osjeca usamljenim pa se pokušava sprijateljiti s Quarkovim necakom Nogom. Istovremeno, Odo ima mnogo neposredniji problem. Naime, na postaju je došao bajorski kriminalac Ibudan kojega je Odo davno uhitio pod optužbom za umorstvo.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: ST Minutae

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 07 lis, 2008 4:56 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 1x04 - A Man Alone
8
Još jedna detektivska priča sa dobro razrađenom temom. Lukav način da se Oda razapne su smislili njegovi neprijatelji. Quark je bio malo bezobrazan prema Odi, no mislim da je ipak na neki naćin žalio što se takva stvar dešava njegovom "Suparniku".
Početak prijateljstva između Jakea i Noga koje će se razviti u znamo kakav odnos i otvaranje škole su pozitivne stvari koje su se dešavale kroz ovu epizodu.
Julianovo uporno slinjenje za Daxicom je iritiralo mene, on nije svjestan da je ona za njega prevelik zalogaj dobrog kolača. :mrgreen:

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 07 lis, 2008 5:14 pm
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 1x04 - A Man Alone
8
Zgodna istragica.
Uopće nije čudno što su pokušali zavaljat Oda. Pravedan "čovjek" je mnogim banditima trn u oku.
Rom mi je smiješan u ovoj epizodi. Dosta odlučno je razgovarao sa Keiko. Kasnije su ga pretvorili u laganog debilčeka.
Mustafa je isto bio lagano smiješan, umjesto uobičajene iritantnosti, no Jadzia je stvarno preveliki zalogaj za njega.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 07 lis, 2008 5:25 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x04 - A Man Alone
7
Julian je na pocetku bio ko malo dijete a jadzia ga je kulturno i pristojno otpilala , danas je i na scenu stupio ROM :mrgreen:

Inace jako zanimljiv nacin je smjestit odu uz pomoc svog klona , tako da ubijes sam sebe i da nema stranog DNK , pa da se moze optuzit dezurni mjenjolik da je sve kriv
Opet cu se vratit na TNG i pitat u kojoj je epizodi bilo prisutno drustvo koje je samo sebe odrzavalo na zivotu uz pomoc kloniranja , znam da je bilo u prvoj sezoni a sad nemam nesto puno vremena za pretrazivat ?
Uostalom kako to sa klonovima ide , stanice se razviiju tako da nakon svrsetka razvoja odmah budu odrasla osoba , to mi je nekako nejasno , zar nebi klon trebao postat dijete kao i original nakon pocetnih dioba stanica i razvoja zivog bica ?

Inace ona rulja je bila iritantna ,bajoranci bas znaju bit naporni , uostalom koji idiotluk , linc bez dokaza a razlog sumlja da je odo kriv , nedokazana sumlja
Inace quark je ispao odov najbolji prijatelj danas :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 07 lis, 2008 5:31 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x04 - A Man Alone
6

Epizoda mi nije bila toliko zanimljiva kao prosla, isto donekle 'detektivska', ali ima zanimljivih momenata.

Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... :lolsmjeh:

Saznali smo da i Odo bez obzira jer je mjenjolik isto ima DNK.

One informacije iz rokovnika koje je Odo u istrazi proucavao, bojom (monokromatska) i fontom lici ko da gledas ekran prastarog mobitela :P
Bajoranci bas i nemaju naprednu tehnologiju :lol:

Ovaj Odov komentar mi je brutalan :) :
"The provisional government let him go. Killing a Cardassian isn't considered much of a crime nowadays."

... a i ovaj komentar mu je odlican, navodi na razmisljanje:
"The law? Commander, laws change depending on who's making them...
Cardassians one day, Federation the next... but justice... is justice..."


I Keiko je eto otvorila skolu, stvari se na DS9 polako pocinju stavljati u red...

BrickTop je napisao/la:
Quark je bio malo bezobrazan prema Odi, no mislim da je ipak na neki naćin žalio što se takva stvar dešava njegovom "Suparniku".
Bio je bezobrazan, ali ipak i poprilicno korektan (s obzirom da je Ferengi) jer je kad su Bajoranci pricali o njemu rekao da ga bas i ne voli previse, ali da Odo nije ni kolaborator ni ubojica.

TerNek je napisao/la:
Rom mi je smiješan u ovoj epizodi. Dosta odlučno je razgovarao sa Keiko. Kasnije su ga pretvorili u laganog debilčeka.
Uzeo si mi rijec iz usta. Stvarno je bio neuobicajeno odlucan, a kasnije mi Quarkov i Romov odnos pocinje liciti vise na odnos Cinobera i Dudeka :mrgreen:

TerNek je napisao/la:
Mustafa je isto bio lagano smiješan, umjesto uobičajene iritantnosti, no Jadzia je stvarno preveliki zalogaj za njega.
Kad vec spominjes.... bilo je cudno cuti Jadziu da prica kako Trillove veze bas i ne zanimaju, a i Odo je drzao monolog kako je sve to samo gnjavaza.... eh ... obojica su se malo zaletjeli sa izjavama (sto cemo u kasnijim sezonama vidjeti) :)

captain je napisao/la:
Opet cu se vratit na TNG i pitat u kojoj je epizodi bilo prisutno drustvo koje je samo sebe odrzavalo na zivotu uz pomoc kloniranja , znam da je bilo u prvoj sezoni a sad nemam nesto puno vremena za pretrazivat ?
Uostalom kako to sa klonovima ide , stanice se razviiju tako da nakon svrsetka razvoja odmah budu odrasla osoba , to mi je nekako nejasno , zar nebi klon trebao postat dijete kao i original nakon pocetnih dioba stanica i razvoja zivog bica ?
Pretpostavljam da mislis na epizodu "Up the long ladder" ?
Pretpostavka je da bi klon bio "prazna ploca",.. ali u epizodi nisu tocno objasnili o kakvom naprednom kloniranju se radilo, niti kakav je klon na kraju ispao (da li je imao osobnost i sjecanja) ... samo da ce za nekoliko dana postati punopravni clan Bajoranske zajednice.

Zanimljivo mi je da je Odo rekao da je i ubojstvo klona zlocin,... ocito u istoj toj epizodi TNG-a Riker i Pulaskica nisu bili istog misljenja kad su ubili svoje "skoro pa rodjene" klonove...

[jel uopce itko cita ove moje preduge komentare? :-k :) ]

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 07 lis, 2008 6:29 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Cita i to sa gustom 8)

_________________
Surviving the new decade


uto 07 lis, 2008 6:38 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Cvicek je napisao/la:
Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... :lolsmjeh:


Dan na Bajoru traje 26 sati... sjecam se da je i Kira to spomenula u par epizoda (26 sati na dan)

To kao fan DS9 bi trebao to znati :P

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 07 lis, 2008 6:39 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Citat:
Zanimljivo mi je da je Odo rekao da je i ubojstvo klona zlocin,... ocito u istoj toj epizodi TNG-a Riker i Pulaskica nisu bili istog misljenja kad su ubili svoje "skoro pa rodjene" klonove...

Ovaj klon je bio vec rođen a ta dva nisu , hmm bas nekakva moralna dilema :-k

_________________
Surviving the new decade


uto 07 lis, 2008 6:45 pm
Profil
Trill symbiont
Trill symbiont
Avatar

Pridružen/a: čet 12 srp, 2007 11:32 pm
Postovi: 2043
Lokacija: Zagreb
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Post Re: 1x04 - A Man Alone
8
Da... Detektivska epka... Tako-tako mi se svidjela. Nekako mi je izgledalo da već sad poćinje neka kemija između Oda i Kire, barem s Kirine strane.
Odova maska mi je i dalje iritantna, jedva čekam da to srede.
Dax kao i obično super, još da skuži kak bi joj sa Julianom bilo pregenijalno ( a ne jeb.. Worf... :evil: ). Julian kao i uvijek briljantan, :biggrinlove: . Ostali likovi mi i nisu tako baš zanimljivi pa neću niti komentirati.

_________________
It's me. Dax !


uto 07 lis, 2008 7:34 pm
Profil ICQ
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 1x04 - A Man Alone
MacGyver je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... :lolsmjeh:

Dan na Bajoru traje 26 sati... sjecam se da je i Kira to spomenula u par epizoda (26 sati na dan)

To kao fan DS9 bi trebao to znati :P
Znam to. Ali trenutak prije su se skoro potukli, ocekivao bih da mu da samo 26 sekundi da se izgubi sa postaje :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


uto 07 lis, 2008 8:04 pm
Profil
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Cvicek je napisao/la:
Zanimljivo mi je da je Odo rekao da je i ubojstvo klona zlocin,... ocito u istoj toj epizodi TNG-a Riker i Pulaskica nisu bili istog misljenja kad su ubili svoje "skoro pa rodjene" klonove...

Meni se svidjela ENT epizoda (mislim da se zvala Similitude), kada su ubili kloniranog Tripa kako bi spasili život originalnom Tripu. Na neki način mi se svidjela, a na neki način me šokirala.

To mi je jedna od najboljih ENT epizoda.

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


uto 07 lis, 2008 9:27 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Cvicek je napisao/la:
MacGyver je napisao/la:
Cvicek je napisao/la:
Smjesan mi je bio odo kad se na pocetku pofajtao s bad guy-om i zaprijetio mu da ima "26 SATI da se izgubi s postaje" .... ajme... :lolsmjeh:

Dan na Bajoru traje 26 sati... sjecam se da je i Kira to spomenula u par epizoda (26 sati na dan)

To kao fan DS9 bi trebao to znati :P
Znam to. Ali trenutak prije su se skoro potukli, ocekivao bih da mu da samo 26 sekundi da se izgubi sa postaje :)


Aha, onda sam krivo skuzio sta si htio reci, my bad

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 07 lis, 2008 9:29 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Julian se uporno upucava Jadzi-i… LOL

Odu pokušavaju smjestiti ubojstvo…

Klonirani Ibudan , zanimljiv način osvete…

…ubojstvo klona je ipak ubojstvo… zanimljivo moralno pitanje…

Keiko postaje učiteljica…

…9…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 13 lis, 2008 12:45 am
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant
Lieutenant
Avatar

Pridružen/a: sri 01 lis, 2008 1:25 pm
Postovi: 155
Post Re: 1x04 - A Man Alone
a šta je bilo sa tim klonom koji se je razvijo u bolnici???

_________________
"Danas su oružja utihnula. Velika je tragedija došla kraju. Spoznali smo gorčinu poraza i ushit trijumfa. Iz obojeg smo naučili da nema povratka. Moramo kročiti naprijed, da u miru očuvamo ono što smo stekli u ratu"


pon 13 lis, 2008 9:12 am
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 1x04 - A Man Alone
Biskup je napisao/la:
a šta je bilo sa tim klonom koji se je razvijo u bolnici???

BASHIR: "In about two days, he becomes a living, breathing member of Bajoran society."

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pon 13 lis, 2008 9:27 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan