Sada je: sri 24 lip, 2026 3:46 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x25 - In Theory 

Ocjena:
10 21%  21%  [ 3 ]
9 14%  14%  [ 2 ]
8 7%  7%  [ 1 ]
7 21%  21%  [ 3 ]
6 21%  21%  [ 3 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 7%  7%  [ 1 ]
1 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 4x25 - In Theory 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post 4x25 - In Theory
"In Theory"
(Teoretski)


Sezona: 4
Epizoda: 25
Datum premijere: 03. 06. 1991.
Prikazano na HRT-u: 23. 05. 2008.

slika

Scenarij: Joe Menosky and Ronald D. Moore

Redatelj: Patrick Stewart

Gostujući Glumci:
Michele Scarabelli as Jenna D'Sora
Rosalind Chao as Keiko O'Brien
Colm Meaney as Miles O'Brien
Pamela Winslow as McKnight
Whoopi Goldberg as Guinan
Majel Barrett as the computer voice

Stardate: 44932.3 (2367)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa STcentra)
Časnica Jenna D'Sora, poslije prekida sa svojim dečkom, odjednom počne prema svome prijatelju Dati pokazivati romantične osjećaje. Nakon strastvenog poljupca između njih dvoje, zbunjeni android traži savjete od svojih prijatelja, te odluči da nastavi sa vezom.

Detaljnije informacije: Memory Alpha - In Theory

Kompletan scenarij: In Theory

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pet 23 svi, 2008 7:00 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x25 - In Theory
Damn, mislio sam da nakon ove epizode ide Time's Arrow, a sad sam vidio na Memory Alphi da je ustvari sad Redemption, a tek za godinu dana Time's Arrow :(

Nist, idem sad gledat ovo pa vam javim kak je bilo

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pet 23 svi, 2008 7:02 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x25 - In Theory
Smijesna epizoda , data opet se previse trudio i izgubio bit svega , guinan i troy nisu bile dobre savjetnice a picard ga je lijepo odeba da prostin :lolsmjeh:

_________________
Surviving the new decade


pet 23 svi, 2008 7:45 pm
Profil
Valkyrie
Avatar

Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm
Postovi: 2711
Lokacija: mental asylum
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: foundation and empire
Post Re: 4x25 - In Theory
a jadan data.muca.tolko se trudio da jenna bude sretna i onda ga ona na kraju odje**.stvarno mi ga je bilo žao.

_________________
No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)


pet 23 svi, 2008 7:59 pm
Profil
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: 4x25 - In Theory
predobra :lolsmjeh: evo odma 10
najbolje scene su mi kad je išao od člana do člana posade pitati ih za savjet. worfov savjet je za 5, ali pikardova izjava za 10 :thumbs2: 'Kad naučim nešto o ženama, javit ću ti!'. baš mi je bilo žao date kad ga je nogirala, ali dobro, obrisao je taj program. vjerojatno ju je otjeralo to što se toliko trudio sve učiniti savršenim kako su ga savjetovali i kako je pročitao, a nju je upravo privuklo to kakav jeste, a ne njegova nova gluma.

_________________
Dif-tor heh smusma!


pet 23 svi, 2008 8:37 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x25 - In Theory
Data ima curu , Data ima curu… baš je fora bio… njegovo ponašanje je bilo presmiješno…
…zadatak u koji su upali i riješili ga je bio ok… samo se kapetan nije trebao gurati u šatl…
…sigurno na brodu ima bolji pilot…

…7…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


ned 25 svi, 2008 12:50 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x25 - In Theory
8, dobra epizoda, Datine reakcije su bile prilicno smjesne, a i Worfov savjet i Picardov odheb :mrgreen:

I najjace mi je bilo ono na kraju

- "Are we no longer... a couple?"
- "No, we're not."
- "Then I will delete the appropriate program."

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


ned 25 svi, 2008 8:25 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 4x25 - In Theory
joj, e, desetka!!!

predobra epizoda!
presmjesna!
ma jedna od dvije Datine najbolje epizode! (za nasmijati se, mislim)
definitivno jedna od boljih TNG epki...

i sad bas sam neki dan cuo da trek nije humoristican i da nema epki u kojima se covjek moze bas nasmijati. e, sta se onda nisam sjetio ove epizode?!

(hm... da... nisam dovoljni treki... hm... da... :mrgreen: )

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 26 svi, 2008 2:34 am
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 4x25 - In Theory
Hmmmm... paa kad smo kod TNGa i humora po meni je cijela ta serija jedan veliki humoristicki prilog , sad ....znate vec .

Koliko znam nije to bas prvo Datino iskustvo s curama na brodu i zaljubljivanje paa ... mi se cini kao da su scenaristi zaboravili da ga vec strpali u u tu "ugodnu" i po njega zbunjujucu poziciju , samo sto je prvi put bio djelovao puno "izravnije "...na opce zadovoljstvo , njega i kolegice ..! :mrgreen:

Mislim da je ova epizoda malo promasila cilj , da tako kazem ,jer vjerojatno su racunali s tim da su gledatelji zboravili sto su vec prikazali ranije kad su Datine "ljubavne veze" u igri.

Da nije vec to obradjeno ranije na potpuno drugi nacin , ista stvar , bila bi to dobra epizoda no .... nije fer jednom ovako drugi put onako pa makar se radilo o racunalu zvanom Data !!!!!

Pozdrav

Potprogramska 44

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 26 svi, 2008 10:37 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x25 - In Theory
Al ono prvi put je bio samo sex za jednu noc, a sad se radilo o pravoj vezi


I jos jedna stvar koja mi bas nije jasna, ne samo za ovu epizodu nego i opcenito, zasto se Data moze sexati, jesti i piti?

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pon 26 svi, 2008 10:40 am
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 4x25 - In Theory
McGreyer je napisao/la:
jos jedna stvar koja mi bas nije jasna, ne samo za ovu epizodu nego i opcenito, zasto se Data moze sexati, jesti i piti?


Valjda jer je napredan android , a "otac" je zelio pravu repliku djeteta , pa eto napravio ga da bude na sliku i priliku covjeku ako se dobro sjecam jer je objasnjenje davano kroy citavu seriju o nastanku Date i Lorea ?

Mcgreyer je napisao/la:
Al ono prvi put je bio samo sex za jednu noc, a sad se radilo o pravoj vezi


Ak si gledao slucajno cijeli TNG , ja jesam par puta , Data je nosao onu "sliku" svoje prve drage i cuvao je s najvrijednijim stvarima , tasko bas i ne stoji da je to bilo za jednu noc , bar ne za njega . :?

A za nju , paaa... kako je okarakterizirana u seriji vjerojatno i je .... :mrgreen:

Pozdrav

Izgubljenih snova [algoritama] 10

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 26 svi, 2008 11:04 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 4x25 - In Theory
buco je napisao/la:

Mcgreyer je napisao/la:
Al ono prvi put je bio samo sex za jednu noc, a sad se radilo o pravoj vezi


Ak si gledao slucajno cijeli TNG , ja jesam par puta , Data je nosao onu "sliku" svoje prve drage i cuvao je s najvrijednijim stvarima , tasko bas i ne stoji da je to bilo za jednu noc , bar ne za njega . :?

A za nju , paaa... kako je okarakterizirana u seriji vjerojatno i je .... :mrgreen:

Pozdrav

Izgubljenih snova [algoritama] 10


Da istina je da je Dati to nesta znacilo, ali to nije bila veza, nije ju trebalo odrzavati, nije bilo svadja i svih stvari kojih ima u normalnoj vezi, mislim da su scenaristi ovdje htjeli prikazati kako se Data snalazi u pravoj vezi

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


pon 26 svi, 2008 11:14 am
Profil
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 4x25 - In Theory
Pa u pocetku ni u "pravoj" vezi nema svadjanja i "problema" koje treba rjesavati one dodju s vremenom .
Sad ona prva veza je bila takva kakva je bila , ali je ipak bila veza .
Makar ona znacila nesto samo Dati a kolegici je bila , ako se ne varam , dio njenog avanturistickog nacina zivljenja , no zar nije tako baziran i ne mali broj veza u stvarnosti ? Gdje je jedan oisnik o vezi , tragicno zaljubljen , a drugom to bas i nije razlog veze .

Kao sto je gdjici Jar bilo zanimljivo da spozna Datu i vidi "kako je to s androidom.." .
Slicno je i ova druga veza pocela . i ova je htjela da vidi kako je to s androidom ..doduse nije bas zurila da obavi neke testove ! :mrgreen:

Jedino se u pocetku, prva veza , Data nije zurio pitat za savjete "strucnjaka" !
Jar mu je to sasvim dobro objasnila i sama Tasa... treba imat srece ! :lol:

Pozdrav

H. Lutrije 66

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pon 26 svi, 2008 11:28 am
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post Re: 4x25 - In Theory
Aaa, odlična epizoda. Ocjena 10. Poljubac je bio vrhunac.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


pon 26 svi, 2008 8:14 pm
Profil Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 4x25 - In Theory
6

Data epizoda, ljubavna priča ne toliko dobro ispričana, monotona radnja. Jedino za pohvaliti je Guinen i njeni savjeti.

Edit

Skoro sam zaboravio dio priče sa poremećajem u podprostoru, Picardovo manevriranje, spašavanje u zadnji trenutak, stoga ocjena više.

7

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 27 svi, 2008 9:29 pm
Profil ICQ
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan