Sada je: sri 24 lip, 2026 5:11 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 1x18 - Home Soil 

Ocjena:
10 0%  0%  [ 0 ]
9 22%  22%  [ 4 ]
8 50%  50%  [ 9 ]
7 17%  17%  [ 3 ]
6 6%  6%  [ 1 ]
5 6%  6%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 18

 1x18 - Home Soil 
Autor/ica Poruka
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 1x18 - Home Soil
"Home Soil"
(Domaće tlo)

Sezona: 1
Epizoda: 18
Prvi put prikazana: 22. 2. 1988.
Prikazana na HRT-u: 28. 1. 2008.

slika

Scenaristi: Robert Sabaroff, Karl Guers, Ralph Sanchez, Robert Sabaroff

Redatelj: Corey Allen

Stardate: 41463.9 (2364)

Gostujuci glumci:
Walter Gotell - Kurt Mandl
Elizabeth Lindsey - Louisa Kim
Gerard Prendergast - Bjorn Bensen

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Na zahtjev Federacije, Enterprise posjeti planet Velara III gdje skupina teraformera radi na pretvorbi prividno pustog planeta u planet moguć za naseljavanje. No na nesreću, jedan od treaformera biva ubijen tijekom njihova posjeta u bizarnoj nesreći u hidrauličnoj komori.


Detaljnije informacije:
link

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pon 28 sij, 2008 9:57 pm
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 1x18 - Home Soil
...poprilično zanimljiva epizoda s pronalaženjem novog oblika života...
...ocijena 8

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 29 sij, 2008 12:03 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 1x18 - Home Soil
Dobra epizoda
sedmicu joj dajem ja ruzna vreca vode :lol:

_________________
Surviving the new decade


uto 29 sij, 2008 12:15 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 1x18 - Home Soil
8 od mene, konačno epizoda kroz koju se upozorava ljude da ne idu maleni ispod zvijezda.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 29 sij, 2008 2:21 am
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 1x18 - Home Soil
iako nema nekih fora i specijalnih zanimljivosti (osim mozda Datinog izmicanja laseru) ova epizoda ima odlicnu ideju koja je dobro pretvorena u pricu

malci rasturaju :)

epizodi dajem 8

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


uto 29 sij, 2008 2:57 am
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 1x18 - Home Soil
Osmica i od mene.
Epizoda nije spektakularna, ali je zanimljiva i poučna. Teraformiranje mi je zanimljiva ideja, jer će jednog dana možda i zaživjeti. No tu se javlja problem koji smo vidjeli u epizodi. Nađeš planet i zaključiš da na njemu nema života, a još ima toliko toga za istražiti i definirati što je život zapravo i kakvi oblici života postoje. Dobro su i rekli alienčići da smo arogantne vreće vode i nek se hjumoni lagano vrate za kojih 300-tinjak godina.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 29 sij, 2008 3:44 am
Profil ICQ Web stranica
Environmentalist
Environmentalist
Avatar

Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am
Postovi: 2488
Lokacija: Zagreb, Croatia
Post Re: 1x18 - Home Soil
moram priznati da mi se svidjela ova epizoda i da je u potpunosti - logična :mrgreen: i ova bića na bazi silicija su logična (jedino nelogično su mi oni povećani kristali ako su bića od silicija, a silicij ima tetraedarsku orjentaciju i to kako uništiti na tako lak način bića od silicija ako silicij ima talište više od 1600 C i zašto u epizodi govore da su bića električki vodljiva zbog natrija, a silicij i germanij - koji je ako se ne varam također bio spomenut kao sastavni dio, mogu funkcionirati kao poluvodići :mrgreen: ). pretpostavlja se da je nešto tako moguće i da postoji i jako dobro je ubačeno u star trek. jedino mi je za oko zapalo što su ovdje bili izrazito pozitivni i izrazito negativni likovi tako da je kraj epizode bio predvidljiv i nije bilo napeto i puno iščekivanja. i konačno, pouka epizode da se ne igramo bogova tamo gdje ne trebamo. imamo svoj svijet i bolje da se bavimo njime i poboljšavamo ga nego da unakazimo već postojeće svjetove, kulture (bakterija, izvanzemaljaca) i civilizacije. svaki svijet/planet funkcionira onako kakvi su uvjeti na njemu. ako promjenimo nešto od toga taj svijet neće biti taj svijet. i eto konačno je teraformiranje etiketirano kao sebičan čin 'naše civilizacije' koja sve želi prilagoditi sebi i lakše joj je to učiniti nego se posvetiti shvaćanju kako funkcioniraju drugi ekosistemi.

evo ovdje link i za slučajno mjenjanje ekosistema na našoj dragoj Zemlji:
http://www.net.hr/znanost/page/2008/01/28/0355006.html

zbog dosadašnjih epizoda dajem 9. desetka je ipak tu mač. :mrgreen:

p.s. ispričavam se na detaljnoj analizi - profesionalna deformacija :mrgreen: :wink: :lol: nastojala sam skratiti.

_________________
Dif-tor heh smusma!


uto 29 sij, 2008 9:27 am
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: pet 23 stu, 2007 12:48 pm
Postovi: 763
Lokacija: Galaksija Pivska pjena, pod šankom
Post Re: 1x18 - Home Soil
devetka od mene...
Konačno jedna epizoda koja pokazuje zašto je TNG to što volimo...

_________________

Confusion wil be my Epitaph!


uto 29 sij, 2008 10:26 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post Re: 1x18 - Home Soil
Picard je napisao/la:
devetka od mene...
Konačno jedna epizoda koja pokazuje zašto je TNG to što volimo...

slazem se

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


uto 29 sij, 2008 1:06 pm
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 1x18 - Home Soil
modesty blaise je napisao/la:
p.s. ispričavam se na detaljnoj analizi - profesionalna deformacija :mrgreen: :wink: :lol: nastojala sam skratiti.

Ma samo navali, nikad ne škodi naučiti nešto novo. :thumbs2:
Meni je ova analiza, kao propalom kemičaru, vrlo zanimljiva.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 29 sij, 2008 1:13 pm
Profil ICQ Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: pon 10 tra, 2006 9:00 am
Postovi: 581
Lokacija: Zagreb
Post Re: 1x18 - Home Soil
7
dobra je epizoda.

Malo me priča podsjeća na TOS1x27 The Devil in the Dark, ali samo malo :)

_________________
- žena u bijeloj kutiji TM
Thei'khaiell ssuin hw'aenevha


uto 29 sij, 2008 1:29 pm
Profil ICQ
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post Re: 1x18 - Home Soil
Zanimljiva i dobra epizoda. Ocjena 8.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


uto 29 sij, 2008 5:52 pm
Profil Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post Re: 1x18 - Home Soil
9 - odlična epizoda. mali alieni koje smo jedva priznali kao živa bića nam pokazuju kako smo sebični i arogantni. epka sa zanimljivom radnjom i dobrom poantom.

_________________
njanjanja


uto 29 sij, 2008 8:36 pm
Profil
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Post Re: 1x18 - Home Soil
Natprosjecna epizoda. Volim kad se pokazuju i nehumaniodne vrste. Cisto zasluzena osmica.

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


sri 30 sij, 2008 3:08 am
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 1x18 - Home Soil
Isto dajem osmicu. Teraformerska postaja mi izgleda sterilno, a život na njoj osamljeno. I to je relativno dobar prikaz teraformera koji negostoljubiv ambijent pretvaraju u nešto ljepše. I dobra ideja da živo biće ne mora nužno imati dvije noge i dvije ruke. Zanimljivi i snažni mali fakeri; čim tako utječu na tehnologiju. :thumbs2:


sub 19 ruj, 2009 2:08 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan