Sada je: sri 24 lip, 2026 3:48 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 5x03 - Ensign Ro 

Ocjene
10 13%  13%  [ 2 ]
9 19%  19%  [ 3 ]
8 38%  38%  [ 6 ]
7 25%  25%  [ 4 ]
6 6%  6%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 16

 5x03 - Ensign Ro 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 5x03 - Ensign Ro
"Ensign Ro"
(Zastavnica Ro)


Sezona: 5
Epizoda: 03
Datum premijere: 07.10.1991.
Prikazano na HRT-u: 29.05.2008.
slika
Scenaristi: Rick Berman & Michael Piller
Redatelj: Les Landau
Gostujući Glumci:
* Michelle Forbes as Ro Laren
* Scott Marlowe as Keeve Falor
* Frank Collison as Dolak
* Jeffrey Hayenga as Orta
* Harley Venton as Collins
* Ken Thorley as Mot
* Cliff Potts as Admiral Kennelly
Stardate: 45076.3 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Nakon terorističkog napada na federacijsku koloniju Solarion IV, Enterpriseova posada prima poruku od osobe koja tvrdi da predstavlja Bajorce - rasu koja se bori da vrati svoj matični planet koji je pod okupacijom Kardasijanaca. On preuzima odgovornost za teroristički napad. Picard odmah razgovara s admiralom Kennellyem o tom napadu. Admiral mu daje naredbe da pronađe Ortu, vojnog vođu Bajoraca, te da mu ponudi amnestiju u zamjenu za sklapanje mira sa Kardasijancima. Na Picardovo iznenađenje, Kennelly na Enterprise šalje novu časnicu - zastavnicu Ro Laren, koja treba pomoći Picardu u izvršavanju ove misije. Ro, Bajorka koju je Kennelly oslobodiio iz zatvora da pomogne u ovoj krizi, ne dobiva veliku dobrodošlicu. Uz njezinu pomoć, Picard se nalazi sa Keeveom, članom Bajorskog pokreta otpora, koji mu odaje Ortinu lokaciju. No, tada otkriva da je Ro nestala. Picard i izvidni tim je pronalaze u Ortinom skrovištu, gdje ih Ortini suradnici zarobljuju. Ro govori Picardu da je samo željela pomoći sa pregovorima, a bijesni Picard biva iznenađen kad mu Orta kaže da Bajorci nisu napali Solarion IV. Orta mu još govori da ga iskorištava netko tko želi eliminirati Bajorce.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Ensign Ro

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 29 svi, 2008 4:03 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
9
And the DS9 main races are coming on the air
Pojavili su se napokon bajoranci i moram priznat da su najbolje razrađena rasa u svojoj prvoj epizodi (sjecate se kako je borg u svojoj bio drugaciji)
Admiral je bio pravi naivcina i nastavio nevjerojatnu seriju admiralske korumpiranosti u floti , to postaje pomalo i neobicno
Kako jedna tako prosvijetljena organizacija moze bit tako korumpirana
Sviđa mi se kako kardassianci postaju sve vise pandan romulancima u zavjerama i urotama
Danas je picard u paru sa ro bio posebno domisljat , kako li su samo zafrkali kardassiance sa onim praznim brodom , svaka cast :thumbs2:
Da i guinan je opet bila u svom elementu :thumbs2: :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


čet 29 svi, 2008 4:08 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
aaa... admiral Cain...
moram epku pogledati u vecernjem terminu (popodne mi je podmuklo promaknula!)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 29 svi, 2008 7:42 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Jel itko primjetio da Kira i Ro nemaju isti nos? Kaj je moguce da svi Bazoranci nemaju iste noseve? :mrgreen:

_________________
slika


pet 30 svi, 2008 1:51 am
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Mr.Moto je genijalan, šteta što taj lik nije više razvijen. Ima tu zabavnog potencijala.

Jeeeeee, još jedan zanimljiv lik Ro Laren ! Picard i Riker nisu bili oduševljeni njzinim dolaskom, no nakon što je Guinan odigrala ključnu ulogu , stvari su počele sjedati na svoje mjesto.

Pogreška HRT titla, na plenati se teleportirao Worf, a pisalo je La Forge.

Od ove epizode počinje uvod u DS9…

Još jedna izvrsna predstava Picarda koji je ponovo diplomatski blistao… i nasmijao se na zahtjev za nošenje naušnice Ro.

…zanimljiva epizoda…10…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pet 30 svi, 2008 11:18 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
8, dobra epizoda, al dvije cudne stvari...

Prvo, Ro je rekla da jako puno Bajoranaca prihvaca ime-prezime umjesto obrnuto, kako je uobicajeno za njih. U DS9 to nikad nije spomenuto, svi imaju prezime-ime

Drugo, netko je rekao da su Bajoranci protjerani sa svog svjeta, ali u DS9 je prikazano da su Bajoranci zivjeli i na njemu, ali kao robovi

Jos dvije stvari gdje DS9 krsi kanon...

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sub 31 svi, 2008 12:33 am
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
8
Ro Laren, intrigantan lik sa zanimljivim dosjeom.

Zanimljiva pića o visoko korumpiranim Admiralima unutar flote, Picard je opet na dijelu da razotkrije i spusti na dno jednog od takvih.

Riker me nervirao sa onakvim stavom prema Leren, moš si mislit, nije joj dopustio da nosi svoje ukrase. (zašto nije Worfu zabranio da nosi obiteljski grb)

Guinen je se dokazala kao bolja savjetnica od Troi. Da nije ona uredno intervenirala tko zna koliko dugo bi Admiral kihao i koga bi sve zarazio.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 01 lip, 2008 10:26 am
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
MacGyver je napisao/la:
8, dobra epizoda, al dvije cudne stvari...

Prvo, Ro je rekla da jako puno Bajoranaca prihvaca ime-prezime umjesto obrnuto, kako je uobicajeno za njih. U DS9 to nikad nije spomenuto, svi imaju prezime-ime

Drugo, netko je rekao da su Bajoranci protjerani sa svog svjeta, ali u DS9 je prikazano da su Bajoranci zivjeli i na njemu, ali kao robovi

Jos dvije stvari gdje DS9 krsi kanon...

Prvo se vjerojatno često događa malo dalje od Bajora gdje ostali nisu upoznati ili manje mare za bajorske običaje. U DS9 nije bio takav slučaj jer su Fedsi došli na postaju u orbiti Bajora pa su prije bar neke osnovne stvari istražili i nisu radili bar takve greške. (Zamisli da je Sisko odmah počeo forsati "Nerys" onako nabrijanoj Kiri, odmah bi mu skočila za vrat. :lol: )

Drugo, logično je da je puno Bajoranaca živjelo na okupiranom Bajoru, no dosta ih je živjelo na drugim planetima, neki u radnim logorima, a oni koji su uspjeli pobjeći, u izbjegličkim kampovima. Dakle, ovi koji su uspjeli pobjeći su doslovno protjerani sa svog matičnog planeta okupacijom, neljudskim tretmanom i životnim uvjetima. :wink:
To je «normalna» pojava kad su ratovi u pitanju. Dakle, ne vidim kršenje kanona u vezi Bajoranaca, pitanje je samo shvaćanja riječi kojima je njihova situacija opisana.

Štoviše, neke stvari o Bajorancima su dobro postavljene otpočetka, kaže se da su imali razvijenu kulturu, umjetnost i filozofiju dok još ljudi nisu ni hodali uspravno. Toga će se scenaristi držati kroz DS9.

Ro je baš fora. Ne sekiraju je previše Rikerove litanije i ne libi se svojim dugim i oštrim jezikom skresati ljudima što ih ide. Zanimljiva je i Guinan kako se odmah zagrijala da joj postane frendica.

Admiral Kennelly je đubretar kakvih smo još susreli. Glumi nekakvog šerifa i igra za svoje interese kao da je šef Starfleeta. Još kad je i ovako naivan, posebno je opasan.

Zanimljiva mi je bila informacija o kardasijskim brodovima kad su se pojavili uz granicu. Worf ih je identificirao kao Galor klasu tipa 3, a Picard kaže da su to njihovi najbolji brodovi. Za kratko vrijeme tron će preuzeti Keldon klasa (štoviše, po podacima sa DITL-a, Keldon klasa u pogonu je od 2365., što je 3 godine ranije od vremena radnje ove epizode pa bi se moralo znati za Keldon jer špijuni sigurno ne spavaju, no po kanonu prvi puta vidimo Keldon 2371., dakle 3 godine kasnije, u DS9 epizodi "The die is cast").

Na kraju je Picard dobro napravio nagovorivši Ro da ostane u Starfleetu i na brodu. Bit će zanimljivo.
Kad sve odvagnem, epizodi jedna sedmica. Recimo da je dosta solidna, ali ništa spektakularno.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


ned 01 lip, 2008 11:08 am
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
9... epizoda me jednostavno osvojila dobrom pricom .... ro je jednostavno fora lik i odlicno osvježenje za TNG... bas bi bilo fora da je prihvatila glumiti u DS9-u... ali sto je tu je...

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


ned 08 lip, 2008 12:51 pm
Profil Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Chaky je napisao/la:
... epizoda me jednostavno osvojila dobrom pricom ...


Mene gdjica Ro !?! :mrgreen: ](*,)
dajem zato cistu 8 , samo zbog nje !!!!!!! :oops:

Pozdrav

G.Garbo 44

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


ned 08 lip, 2008 6:04 pm
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Ocjena 6. Prvo pojavljivanje bajoranaca.


čet 29 lis, 2009 1:52 am
Profil
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Avatar

Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm
Postovi: 7805
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Presmiješno je kad se Picard šiša. Kako mu Moto pomiče glavu. :lolsmjeh: Volim epizode s urotama. 8-[

_________________
She's got a date at midnight with Nosferatu.


sub 31 lis, 2009 4:16 pm
Profil
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
10


ned 01 stu, 2009 1:55 pm
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Dobra epizoda, odlična priča i za promjenu jedan zanimljivi sporedni lik.

Množina za Bajorance je ovdje "Bajora", a u DS9 "Bajorans". :lol:

Ocjena 8.


uto 02 ožu, 2010 10:09 pm
Profil
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: 5x03 - Ensign Ro
Shadowmaster je napisao/la:
Jel itko primjetio da Kira i Ro nemaju isti nos? Kaj je moguce da svi Bazoranci nemaju iste noseve? :mrgreen:

Kaj je moguće da svi ljudi nemaju iste noseve? :lol:

Super epka, no Ro me malkice iživcirala...7

_________________
Image


uto 02 ožu, 2010 10:48 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan