| Autor/ica |
Poruka |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 5x25 - The Inner Light
"The Inner Light" (Unutarnje svjetlo)Sezona: 5 Epizoda: 25 Datum premijere:01.06.1992. Prikazano na HRT-u: 03.07.2008. Scenaristi: Morgan Gendel and Peter Allan Fields Redatelj Morgan Gendel Gostujući Glumci: * Margot Rose as Eline * Richard Riehle as Batai * Scott Jaeck as Ressik Administrator * Jennifer Nash as Meribor * Patti Yasutake as Alyssa Ogawa * Daniel Stewart as Young Batai Stardate: 45944.1 (2368) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra) Nesofisticirana tuđinska sonda zauzima položaj ispred Enterprisea i ispušta zraku nukleonskih čestica koja uspijeva proći kroz štitove i pogoditi Picarda, koji pada u nesvijest. Uskoro se budi u nepoznatom okruženju, a oko njega se brine jedna privlačna žena - Eline. Govori mu da je njegovo ime Kamin i da su vjenčani već tri godine. Kaže mu i da je bio bolestan te da je vjerojatno zato izgubio dio pamćenja. Picard uskoro saznaje da se planet zove Kataan, i da je kovač po zanatu. Još se više zbunjuje nakon što primijeti da Elina nosi repliku tuđinske sonde kao nakit. Ona mu govori da joj je on dao tu ogrlicu kao dar. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: The Inner Light
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| pet 04 srp, 2008 11:16 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
9 Jako dobra epizoda Picard je u 25 minuta prozivio cijeli jedan zivot
Zanimljiva ta sonda koja odasilje podatke o jednoj rasi putem mecijeg mozga pa ta osoba koja bude u kontaktu s sondom prozivi događaje koji su se uistinu zbivali na izumrlom planetu
Picard je bio dio te rase cak je i nakon nekoliko godina zaboravio tko je , imao djecu i na kraju svega saznao istinu , tesko mus ei bilo vratit u realu nakon svega prozivljenog
_________________ Surviving the new decade
|
| pet 04 srp, 2008 11:40 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
10+++ Ono što je za neke Darmok, za mene je The Inner Light. Ovo mi je najbolja TNG epizoda i u samom je vrhu svih Trek epizoda. Nevjerovatno iskustvo je doživio Picard, proživjeti drugi život za pola sata. Kako je se samo dobro uklopio u njihovu sredinu, no ipak je neka iskra u njemu tinjala kao dio nekog drugog "stvarnoga" svijeta. A svemu tome kad se pridoda završna scena i sviranje frule, jednostavno ostajem bez daha.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| pet 04 srp, 2008 11:44 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
10+ Ono što je za mene Darmok, to je isto i za mene The Inner Light. Jedna od najboljih TNG epizoda.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| sub 05 srp, 2008 11:23 am |
|
 |
|
Valkyrie
Pridružen/a: čet 06 ožu, 2008 7:38 pm Postovi: 2711 Lokacija: mental asylum Spol: Ženski Naj Serija: TNG Naj Film: ST: XI Opis Stanja: foundation and empire
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
meni je ovo odlična epizoda,10  stvarno jedna od najboljih,svaka minuta epizode je fantastična  zanimljivo je čime se ova rasa služila kako bi netko svjedočio njihovom postojanju,picard je u kratkom vremenu proživio velik dio života koji je bio potpuno drugačiji od stvarnog.
_________________ No one ever creates anything great without a dash of madness. (Aristotle)
|
| sub 05 srp, 2008 8:20 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
Zasadili su mladicu… zasadili su drvo… koje se baš i nije promijenilo kroz godine… …u početku Picard se ponašao vrlo iritantno… tipično onako kad upadne u nekontroliranu situaciju… ono, tipa… 'ja sam Picard , kapetan broda, ja moram dobiti odgovore na sva moje pitanja'! … bljach… …kad je takav, onda mi se neda gledati epizoda više… …bolje da je sonda Rikera ulovila…
…Picard i frula su idealan spoj, užasno mi se sviđa melodija koju je svirao… …svidila mi se i sama koncepcija sonde… što omogućuje da proživiš život u zajednici… …i saznaš kakvi su bili , što su radili… …sviđaju mi se epizode o izbrisanim civilizacijama…
…i čudi me kako nitko još nije na sondu naletio i što je još čitava… …šteta što se to iskustvo samo jednom može ponoviti…
…dirljiva scena je kad Picardu umre ''žena''… …i na kraju mu sve priznaju , što je isto fora…
…kad se Picard vratio nazad… hmm… mora se puno toga prisjetiti, svih kodova broda itd…
…sad sam i ja podijeljenog mišljenja… …da je Riker bio umjesto Picarda bilo bi 10… no ovako nije… …iako je odlična epizoda… …9…
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| ned 06 srp, 2008 12:53 am |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
captain je napisao/la: Jako dobra epizoda
Zašto onda nije 10??
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| ned 06 srp, 2008 5:52 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
Jako dobra i odlicna su malo na razlicitim skalama Nije mi desetka , iako mogu dat 10 necu puno falit ali zasto da dam 10 ako je meni za 9  Jako dobra ali opet ima onih epizoda koje su mi bolje
_________________ Surviving the new decade
|
| ned 06 srp, 2008 5:54 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
...negdje sam zagubio snimku melodije kako Picard svira na fruli... ...tražio sam je doma , ali bezuspješno...
...ima netko to u kolekciji da mi pošalje?
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pon 07 srp, 2008 9:23 am |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
Mr.bobo je napisao/la: ...negdje sam zagubio snimku melodije kako Picard svira na fruli... ...tražio sam je doma , ali bezuspješno...
...ima netko to u kolekciji da mi pošalje? Evo ti s klavirskom pratnjom: http://www.youtube.com/watch?v=AE1Zo5Ljws0
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| pon 07 srp, 2008 2:01 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
BrickTop je napisao/la: 10+++ Ono što je za neke Darmok, za mene je The Inner Light. Ovo mi je najbolja TNG epizoda i u samom je vrhu svih Trek epizoda. Nevjerovatno iskustvo je doživio Picard, proživjeti drugi život za pola sata. Kako je se samo dobro uklopio u njihovu sredinu, no ipak je neka iskra u njemu tinjala kao dio nekog drugog "stvarnoga" svijeta. A svemu tome kad se pridoda završna scena i sviranje frule, jednostavno ostajem bez daha. Potpisujem. (Iako je su i Darmok i jos neke epizode isto toliko dobre) Damnit... sad sam ju poslusao i rastuzila me... Morat cu ju naci u MP3 obliku pa dodati na playlistu uz Enterprise klasicnu i mirror universe temu...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| čet 10 srp, 2008 6:22 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
Ova epizoda je slicna kao ona iz DS9 kad je O'Brian u mislima proveo 20 godina u zatvoru (iako je to sve trajalo jedno popodne ustvari) i kao Memorial iz Voyagera, kad Tom Paris i jos netko prozivljavaju neku bitku iz proslosti, i sve tri su odlicne (iako mi je Memorial najbolja)
E sad malo o epizodi... Ima nekoliko nelogicnih stvari, npr. kako civilizacija koja zivi u selima, bez auta i jedva moze poslat raketu u svemir moze napravit takvu sondu koja da nekome da prozivi tudji zivot... A i otkud njima uopce podatci o tom zivotu, jer kad je Picard usao u Kaminov zivot, ovi jos nisu ni znali da planet umire, kak su uopce zabiljezili sta se sve dogadjalo, i kak su to mogli snimiti?
I drugo, nije bas lijepo od njih da to naprave nekome, mogli su jednostavno poslat neke knjige i hrpu podataka o sebi... Istina je da na ovaj nacin vjerojatno bolje prenose stvari o svojoj civilizaciji, ali ipak nekome to to traje tridesetak godina... prvo se mora privikavati na njih i oprostiti se od svog proslog (pravog) zivota, a onda se ponovo mora privikavati na pravi zivot i vjerojatno ce mu faliti zena, djeca i prijatelji... to je skoro ko da su umrli
Ali unatoc ovim propustima, ne moze biti nista osim desetke
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| čet 10 srp, 2008 8:21 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
MacGyver je napisao/la: Ova epizoda je slicna kao ona iz DS9 kad je O'Brian u mislima proveo 20 godina u zatvoru (iako je to sve trajalo jedno popodne ustvari) i kao Memorial iz Voyagera, kad Tom Paris i jos netko prozivljavaju neku bitku iz proslosti, i sve tri su odlicne (iako mi je Memorial najbolja)
Nije ova epka slična tim dvijema, nego su te dvije slične njoj. MacGyver je napisao/la: Ali unatoc ovim propustima, ne moze biti nista osim desetke Zar ovakva epizoda i zaslužuje neku manju ocijenu, unatoc propustima. 
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| čet 10 srp, 2008 8:28 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm Postovi: 1166 Lokacija: Zg
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
Unatoc Brick-ovom lobiranju epka Inner Light, dobiva desetku. I je zbilja je odlicna epizoda, dojmila me se , Picard je ovako prozivio puni zivot sa obitelji, i sad ce valjda bolje shvacati ostale , obicne obiteljske ljude. ( i svog brata valjda ) 
_________________ Hvala Daso : “Shvatio sam da čovjek drugoga čovjeka smije gledati s visine samo kada mu pomaže da se pridigne.”
|
| ned 13 srp, 2008 1:07 am |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 5x25 - The Inner Light
nenadg je napisao/la: Unatoc Brick-ovom lobiranju epka Inner Light, dobiva desetku. I je zbilja je odlicna epizoda, dojmila me se , Picard je ovako prozivio puni zivot sa obitelji, i sad ce valjda bolje shvacati ostale , obicne obiteljske ljude. ( i svog brata valjda )  Ma koje lobiranje, ne znam o ćemu govoriš 
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| ned 13 srp, 2008 1:11 am |
|
 |
|