Sada je: sri 24 lip, 2026 5:06 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
 5x08 - Unification II 

Ocjene
10 23%  23%  [ 3 ]
9 31%  31%  [ 4 ]
8 38%  38%  [ 5 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 8%  8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 13

 5x08 - Unification II 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 5x08 - Unification II
"Unification II"
(Unifikacija, Part II)


Sezona: 5
Epizoda: 08
Datum premijere: 11.11.1991.
Prikazano na HRT-u: 05.06.2008.
slika
Scenaristi: Rick Berman and Michael Piller
Redatelj: Cliff Bole
Gostujući Glumci:
* Stephen Root as K’Vada
* Malachi Throne as Pardek
* Norman Large as Neral
* Daniel Roebuck as Jaron
* William Bastiani as Omag
* Susan Fallender as Romulan Woman
* and Denise Crosby as Sela
Special Guest Star
* Leonard Nimoy as Spock

Stardate: 45245.8 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
U jednoj pećini na Romulusu, Picard i Data napokon susreću Spocka, kojeg su došli pronaći. Spock u početku ne surađuje, kad ga Picard pita detalje njegove misije. No, napetost nestaje kad Spock sazna nesretnu vijest o Sarekovoj smrti. Picard mu prenosi očevu poruku da ga voli. Spock tada otkriva svoj cilj - ujediniti Romulane i Vulkance. To šokira Picarda, koji ne vjeruje u namjere romulanske vlade. Nakon tog saznanja, Data se vraća na klingonski brod i pokušava pristupiti računalnim sustavima na Romulusu.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Unification II

Background Information:

Citat:
In the scene where Spock, Data and Picard leave the Proconsul's office for the final time, sound technician Bill Gocke can accidentally be seen reflected in a glass ornament on the Proconsul's desk.

slika

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 05 lip, 2008 5:22 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x08 - Unification II
10 cista ko suza
Zanimljivo je bilo vidjet spocka u TNG i mogu rec da je jako dobro surađivao s datom
Mislim da je nekih 4 puta ponovio fasinating
Bas je ironicno kako data ima sve sto vulkanci zele a on sam zeli bit covjek dok spock zeli upravo suprotno , bit vulkanac
Iako koristi ljudske izraze i ponasa se ponekad emotivno
Selu su presli na zanimljiv nacin a data je ono sprstiam obavio kao pravi vulkanac
Malo je promasio rikerovu frizuru ali sto ces :mrgreen:
Prokonzul je bio lazljiv i sklon prevari kao dosta romulanaca :mrgreen:
(mogu rec da smo ode vidjeli i svijetliju stranu romulanskog drustva) 8)

_________________
Surviving the new decade


čet 05 lip, 2008 5:33 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x08 - Unification II
bolja od predhodne epizode, ovoj dajem devetku.

spletkarenje, romulanci, Spock, trebam li reci ista vise?

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 05 lip, 2008 5:36 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x08 - Unification II
Rasplet događaja… oko pomirdbe Vulkanaca i Romulanaca…
…do toga ipak ne dolazi… premalo je onih koji podržavaju takvu ideju…
…Data je dobru masku prostorije napravio i zavarao romulance… samo je Rikeru fulao zurku… :)


S : Volim pisati. Rijetko to imam priliku u svojem poslu.
Data: možda bi ste trebali promijeniti posao.

…LOL … potrgao sam se od smijeha na ovo…
…ocjena 8…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 05 lip, 2008 11:26 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x08 - Unification II
Data ima pravo , spisateljstvo je manje opasno po zivot od sudjelovanaj u romulanskim spletkama :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


čet 05 lip, 2008 11:56 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x08 - Unification II
Spock je primjetio da je picard logical and dispassionate :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pet 06 lip, 2008 12:05 am
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x08 - Unification II
Steta kaj nisam gledao reprizu, no Spock mi je bio dobar u ovoj epki... :)

_________________
slika


pet 06 lip, 2008 2:28 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x08 - Unification II
9
Vrlo dobra epizoda, prilično bolja od njenog prvog dijela.
Lijepo je vidjeti starog dobrog Spocka na djelu, budi nostalgiju na TOS. Zanimljivo je njegovo prisjećanje na događaje iz ST VI.
Fora je i razgovor Spocka i Date i usporedba Datinih težnji i odricanja sa težnjama i odricanjima Vulkanaca.

Nisam očekivao da će senator Pardek izdati unifikacijski pokret, iako je takvo što gotovo i logično kad se radi o gadovima Romulancima.

Zgodna stvar je započinjanje novog kontinuiteta pojavom prokonzula Nerala. 6 godina kasnije, pojavit će se i u epizodi DS9 „Inter arma enim silent leges“ i tada će već biti pretor, samo je mali bed što će ga tamo glumiti drugi glumac i bit će puno prestar u odnosu na sadašnju dob.

Ponovo se (zadnji puta) pojavljuje mrziteljica svega što nije romulansko, commanderica Sela. Totalno je blesava stvar što je, nakon što su napokon zarobljeni i sprema im se smaknuće kad više ne budu potrebni, ostavila Picarda, Spocka i Datu same u prostoriji bez straže, a prije toga im je i fino objasnila cijelu romulansku spletku sa holografskim Spockom. Budući da su već ranije provalili sigurnosni kod, nije im bilo teško reprogramirati simulaciju i zbuniti Selu i čuvara, koji je došao kasnije s njom, i pobjeći.
Nije ni čudo što joj je ovo zadnje pojavljivanje. Možda su je zbog bijega tako važnih zarobljenika i propasti plana smaknuli po kratkom postupku.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 11 lip, 2008 2:45 am
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x08 - Unification II
8
Zanimljiva priča se nastavlja.
Spock mi djeluje kao neki Misionar u Komunističkoj zemlji. Rimljani su konačno počeli shvaćati Logiku i otvarati se promjenama, to će kasnije doći do izražaja. Dati je dobro došao razgovor sa Spockom, kao i Spocku sa Datom.
Scena u Uredu kod Prokonzula je donekle smiješna (Sela se žali što mora raditi papirologiju). Onaj očajnički potez Rimljana da unište svoje ljude nikako nisam očekivao (Gadovi su stvarno spremni na sve)

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 12 lip, 2008 1:27 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x08 - Unification II
Debeli ferengi i worf koji piva klingonske opere a data i picard ko da su i sami vulkanci kao spock , fascinantno :mrgreen:

Ko ima AXN SF ROMANIA , moze gledat TNG nedjeljom od osam sati navecer a prikazuju se tri epizode , sve sto je potrebno je satelit okrenut prema intelsat/thoru i nac nekog tko vam to moze dekodirat :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


pon 19 lis, 2009 12:09 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x08 - Unification II
Ocjena 9. Lijepo je vidjeti Spocka.


pon 19 lis, 2009 12:38 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x08 - Unification II
TerNek je napisao/la:
Totalno je blesava stvar što je, nakon što su napokon zarobljeni i sprema im se smaknuće kad više ne budu potrebni, ostavila Picarda, Spocka i Datu same u prostoriji bez straže, a prije toga im je i fino objasnila cijelu romulansku spletku sa holografskim Spockom.


Da, to. To je tako idiotski dio epizode da ne mogu dati više od 8.


čet 04 ožu, 2010 2:58 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x08 - Unification II
Još bolji nastavak od prvog dijela. Ima više Spocka. Data i Spock su odličan tim. Maksimalna ocjena. :)

_________________
slika


pet 05 ožu, 2010 2:47 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan