Sada je: pet 29 ožu, 2024 8:55 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 Kojim brodom biste voljeli zapovijedati? 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
 Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Da vam netko ponudi mjesto zapovjednika na brodu po vašem izboru, kakav brod biste odabrali?

Neki od kapitalnih brodova, sa preko tisuću članova posade ili neku manju letjelicu sa nekoliko stotina podređenih? Ili možda nešto manje i od toga, u rangu Chakotayevog broda na kojem biste imali priliku pobliže se upoznati sa svim članovima posade.

Biste li radije zapovjedali brodom nakrcanim fazorima i torpedima ili preferirate brzinu i pokretljivost? Koliku biste važnosti pridavali razini konfora na brodu?

Čini li vam se privlačnijim brod koji bi preuzimao diplomatske ili misije prvog kontakta, brod koji bi se bavio istraživanjem dubokog svemira ili možda brod koji bi večinu vremena provodio na borbenim misijama?

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 11 lip, 2011 7:13 pm
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade
Avatar

Pridružen/a: pet 01 lis, 2010 3:33 pm
Postovi: 118
Spol: Ženski
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: Vulkanka
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Ne mogu se sjetiti ni da mi o zivotu ovisi kako se zove epizoda, ali dosla je doktorica-biologinja-kapetanica bioloskog broda....
da skratim brod se bavio kako mu ime kaze istrazivanjem biljaka na drugim planetima.... nisam veliki frek za biljke ali takav brod bi bio idealan... zivotinje, arheologija izvanzemaljskih kultura... zanimljivo...

Manja posada, topla obiteljska atmosfera i ugodno radno okruzenje i sredjen moderan brod. ekonomicno upotrebljavanje resursa.
Naravno veliki trud oko popunjavanja svih pozicija, znaci pazljivo odabrana posada

_________________
Zivi dugo i uspjesno


sub 11 lip, 2011 8:32 pm
Profil
Cadet 2nd year
Cadet 2nd year
Avatar

Pridružen/a: uto 07 lip, 2011 9:03 pm
Postovi: 21
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Borg
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Ja bih zapovijedala Voyagerom i otišla bi na misije koje bi godinama trajale i svakaj bi istraživali. To mi je zabavno. Rtovi i sl. me ne zanimaju.

Pa bi prve kontakte na tim misijama obavljala i tak.

_________________
slika


sub 11 lip, 2011 10:39 pm
Profil
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Ja bih letjela onim bajoranskim brodom na solarni vjetar, ali ako baš govorimo o zapovijedanju brodom na kojemu se ima kome zapovijedati, a zanemarimo li brod ksindskih akvatila koji je bojni brod, a ratovanjem se ne bih bavila, ali krasno izgleda, meduzanski jer, nažalost, imam tijelo te galipotanski o kojemu možemo samo nagađati, voljela bih zapovijedati nekim andorijanskim brodom jer je zasigurno pristojno klimatiziran.
Najviše bi mi se sviđalo istraživati duboki svemir, a udobnost bi mi bila važna jer je očito riječ o duljim misijama.

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


sub 11 lip, 2011 11:23 pm
Profil Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Voyager je fora brod, premda bih ja volio mozda cak i nesto manje. recimo ona Nova klasa mi izgleda idealno.

moderan brod, a opet relativno malen. mozes se zbliziti s posadom i slicno. nebi mi se nikada dalo zapovijedati nekim tisucama ljudi. los sam s imenima, nikad ne bih nikoga zapamtio. :zubo:

plus, volio bih biti ukljucen u operiranje broda, u rjesavanje prolema i slicno, ne samo izdavati zapovjedi vec biti ukljucen i u njihovom provođenju.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sub 11 lip, 2011 11:33 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Red veličine Voyagera mi je ok, ali nešto sa više taktičkom primjenom. Neka takva "korveta", ili džepni razarač za posebne misije. Jako jako brz i okretan, sa štitovima koji imaju manji kapacitet ali se brže pune, za brze hit & run napade.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 12 lip, 2011 1:29 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Nesto tipa bird of preya mozda, onaj tip kakvog smo viđali u tngu?

S takvim brodom u posjedu dalo bi se i postati "privatnik".
Istina, takvih stvari nismo bas previse viđali u treku, ali moglo bi biti zabavno.
Nesto u stilu placenika/krijumcara u trek svemiru.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 12 lip, 2011 2:18 am
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm
Postovi: 2054
Lokacija: Uncanny Valley
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: h+
Koje si vrste?: Da
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
E, da, točno to. Nešto dovoljno samostalno da može biti samostalno, a dovoljno malo da to može biti zanimljivo, sa dovoljnom veličinom i posadom da može odraditi različite misije.

_________________
MAKE LOVE, NOT SPAM!


ned 12 lip, 2011 2:29 am
Profil
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Fora su mi bili teretnjaci u ENT dobu, nekak me podsjećaju na one kamiondžije na ledu, samo šta ove napadaju Nausikanci i slična gamad. Da nema gusara, valjda bi se opredjelio za teretnjake jer je tamo najobiteljskija atmosfera. Doduše, klepanjem sve većih brodova teretnjaci su izumrli, tak da bi to bio kratak posao. Stoljeće i pol maksimalno.


ned 12 lip, 2011 1:56 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9989
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
:-k pretpostavljam da sam ja vaš fleet leader onda s obzirom da bi najrađe zapovijedao kapitalnim brodovima tipa Sovereign, Galaxy, Prometheus, Nebula... :mrgreen:

Prvenstveno zato što su takvi brodovi najsigurniji i najbolje opremljeni, a isto tako i najbolje naoružani. Drugi razlog je što bi imao samo par viših časnika s kojima bi bio blizak, a samim time što takvi brodovi imaju puno posade koja se izmjenjuje imao bi mogućnosti upoznat puno drugih ljudi/vanzemaljaca...

Što se tiče odnosa naoružanje/brzina, e tu bi htio da je omjer malo više u korist naoružanja i jačine štitova/oklopa, jer kaj ti vrijedi pokretljivost ak nemaš dobre štitove i oklop. Tu bi dao hint na epizodu DS9-a ''Valiant'', jer je onaj battleship je žestoko ownao Defiant klasu. A vjerujem da bi bio u mogućnosti skinut do pet Defianta iliti dvije Galaxy klase. Jedino se protiv Sovereigna nebi baš dobro proveo :mrgreen: No, smatram da ako je brod dobro naoružan i oklopljen da to ne znači da je po defaultu manje pokretljiv/brz (uzmimo za primjer Prometheusa i Sovereigna).

E da, nadam se da mogu navest i alienske brodove kojim bi zapovijedao, a to bi bili Negh'Var, taj Dominion battleship kojeg sam spomenuo maloprije, Keldon također, D'deridex, Norexan i uglavnom tim velikim flagshipovima :mrgreen:

S obzirom da sam već napisao kako sam za veći arsenal, a manju brzinu mislim da se podrazumijeva da bi prvenstveno išao na prve linije obrane i taktičke misije, no ni istraživanja nebi isključio.

Da ja to sve lijepo skratim moj idealni brod sam već osmislio, a taj je itekako dobro opremljen, naoružan, a i ima dobre manevarske sposobnosti - ukratko to je jedan od onih brodova koji odnosi pobjedu u svakoj bitki i koji uvijek predvodi ostale brodove :thumbs2:

I za kraj moram napomenut kako vjerojatno nebi mogao odmah doć na zapovjedno mjesto takvog broda pa bi se zadovoljio sa Defiantom za početak koji ima solidno naoružanje, oklop i manevarske sposobnosti :mrgreen:

@Ant: Kad govorimo o BOP-u iz TNG-a to nije obična B'Rel klasa, već je to naprednija K'Vort klasa koja je bolje naoružana i ima jači oklop, i štitove ;)

_________________
You shouldn't like things because people tell you you're supposed to.

slika

ST battles audio/video tribute!


ned 12 lip, 2011 5:22 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Ja bi zapovida sa nekim brodom iz sovereign klase 8)

Istina da onda postajes meta i veca je odgovornost ali imas i vise resursa i bolje manevarske i oruzane sposobnosti ..plus vjerojatno na te brodove stavljaju najbolju posadu pa bi i to bia plus 8)

_________________
Surviving the new decade


pon 13 lip, 2011 12:19 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
captain je napisao/la:
..plus vjerojatno na te brodove stavljaju najbolju posadu pa bi i to bia plus 8)


Hmmm... Ja bi bas rekao da imas vece sanse da izaberes dobru posadu od stotinjak ljudi neko kad pokusas naci tisucu dobrih ljudi.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pon 13 lip, 2011 12:25 am
Profil ICQ Web stranica
Number One
Number One
Avatar

Pridružen/a: ned 07 lip, 2009 7:32 pm
Postovi: 6198
Naj Serija: TOS
Naj Film: ST: XI
Koje si vrste?: Wraith
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Romulan war bird, D'deridex klasa

Image Image Image

Galaxy klasa naspram D'deridex klase tj. obrnuto 8-[ (malo čudno izgleda s boka, no prešla bih preko toga)...
Image

Nema ljepšeg broda u Treku za mene... :zaljubljen:

_________________
Image


pet 12 kol, 2011 1:28 pm
Profil
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
To bi bio Sovereign class.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


sri 14 ruj, 2011 8:14 pm
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: uto 17 sij, 2012 10:34 pm
Postovi: 953
Lokacija: Winterpyke
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ENT pobedjuje TNG al' za dlaku,pm odlucivali :)
Koje si vrste?: Romulan
Post Re: Kojim brodom biste voljeli zapovijedati?
Norexan... :mrgreen:
slika

_________________
slika
"Pitas me sta je to istina? Istina nije nista drugo do nedostatak maste!"-Elim Garak
Znate li sta je to iluzija? Iluzija je kad pamet zaje*va glupost!-by JA


sri 18 sij, 2012 1:00 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan