| Autor/ica |
Poruka |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
^ Točno tako! Ronald D. Moore je jednom rekao da je ST kanon postao toliko ogroman, da se pretvorio u pravo opterećenje za scenariste.
A vraćanje u originalni timeline bi bilo debilizam iz više razloga, prvo zbog ne-fanovske publike koja bi bila zbunjena razlikama između filmova i serija (npr. u filmovima nema Vulkana, ima Romulusa, a u serijama obrnuto), drugo, potratila bi se ogromna kreativna sloboda koja je stvorena ovim kvazi rebootanjem.
|
| ned 27 ruj, 2009 2:06 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
_________________ It is smaller on the outside!
|
| pet 02 lis, 2009 6:21 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ahem, aren't you forgetting something? 
|
| pet 02 lis, 2009 6:24 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
da... da... muzika mi je bila isto super... šalim se... hvala Oz... 
_________________ It is smaller on the outside!
|
| pet 02 lis, 2009 6:25 pm |
|
 |
|
Fiktorolog
Pridružen/a: sub 25 tra, 2009 10:11 pm Postovi: 1283 Lokacija: where the wild things are Spol: Ženski Naj Serija: TOS Naj Film: ST: IV Opis Stanja: andy warhol <3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
|
| pet 02 lis, 2009 6:25 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
ja sam skroz pukla od smijanja kad je komjuter zatražio da ponovi što je rekao... 
_________________ It is smaller on the outside!
|
| pet 02 lis, 2009 6:26 pm |
|
 |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
redhair je napisao/la: Mimi Sky je napisao/la: Chekovov naglasak...  Našle se dvije 
_________________
|
| pet 02 lis, 2009 6:53 pm |
|
 |
|
Fiktorolog
Pridružen/a: sub 25 tra, 2009 10:11 pm Postovi: 1283 Lokacija: where the wild things are Spol: Ženski Naj Serija: TOS Naj Film: ST: IV Opis Stanja: andy warhol <3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
|
| pet 02 lis, 2009 7:04 pm |
|
 |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
_________________
|
| pet 02 lis, 2009 7:07 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Kaptan Kurk! Kaptan Kurk! 
_________________ It is smaller on the outside!
|
| pet 02 lis, 2009 11:02 pm |
|
 |
|
Fiktorolog
Pridružen/a: sub 25 tra, 2009 10:11 pm Postovi: 1283 Lokacija: where the wild things are Spol: Ženski Naj Serija: TOS Naj Film: ST: IV Opis Stanja: andy warhol <3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
|
| pet 02 lis, 2009 11:04 pm |
|
 |
|
Fire and Blood
Pridružen/a: sub 07 ožu, 2009 6:25 pm Postovi: 4100 Lokacija: On the lost moon of Poosh Opis Stanja: jet lagno.... Koje si vrste?: Time Lord
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ma... onaj govor na početku sam puštala dvaput jer prvi put nisam ništa razumila od smijeha... 
_________________ It is smaller on the outside!
|
| pet 02 lis, 2009 11:05 pm |
|
 |
|
Fiktorolog
Pridružen/a: sub 25 tra, 2009 10:11 pm Postovi: 1283 Lokacija: where the wild things are Spol: Ženski Naj Serija: TOS Naj Film: ST: IV Opis Stanja: andy warhol <3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
|
| pet 02 lis, 2009 11:07 pm |
|
 |
|
Jedi Hamsta – Tribl v2.0.
Pridružen/a: pon 26 sij, 2009 7:16 pm Postovi: 7805 Spol: Ženski Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ma George Kirk rula. 
_________________ She's got a date at midnight with Nosferatu.
|
| ned 04 lis, 2009 12:12 am |
|
 |
|
Trekker
Pridružen/a: ned 10 svi, 2009 2:08 pm Postovi: 9 Lokacija: Zadar
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Pustimo ove šiparice njihovom maštarenju tko je i koliko sladak i može li izgovoriti pravilno sve suglasnike i samoglasnike.
Ant, slažem se da je ENT popucao po šavovima i da - ako se namjerava snimati 'prošlost' - je najbolje odbaciti kanon i stari timeline. Ali što muči dosta trekija jest: zašto se nije išlo/ ili niti ne razmišlja ići s novom serijom u budućnosti pa čak i 100 godina nakon VOY?
Oz, mislim da si pobrkao lončiće oko zbunjenosti: ako ostane ova situacija iz filma, a ljudi navučeni na ST budu gledali stare serije - tada tek im neće ništa biti jasno - jer je to drugi timeline (što će se btw kužiti jedino kad se sjete ponovo pogledati - što? - wait for it - ST:XI)!!
Kao što rekoh, budućnost, where no one has gone before, pa ako treba i izvan galaksije (btw svemir je velik).
A ako ćemo odbaciti kanon u potpunosti - pa onda nisu trebali sastavljati istu ekipu: umjesto Chekova su mogli staviti Muju iz Tuzle ili umjesto Uhure neku Irenu iz Ukrajine.... A ako je kanon problem scenaristima (jer moraju prvo proučit ST pa sporije pišu), možda da kažemo NASA-im inžinjerima odbace poznate zakone fizike pa će im biti lakše osvajati svemir.
Ima tu puno 'ako'. I meni se film svidio, ali realno to nije 100% ono što je većina trekija očekivala.
_________________ ________________________________________________________ Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.
|
| pon 05 lis, 2009 5:15 pm |
|
 |
|