|
Sada je: sub 27 lip, 2026 12:47 pm.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
Admiral
Pridružen/a: sri 04 lis, 2006 5:42 pm Postovi: 775 Lokacija: 7th Level Of Hell - For Violent and Wicked Ones Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Drowning In Hell, Burning In Heavens
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Dejanira je napisao/la: Vjerovao ili ne, nisu svi muskarci primitivne seljacine koje sve rjesavaju šakama Sto se tice akcije/romantike u filmu, meni je i jednog i drugog bilo taman... u potpunosti se slažem sa ovim! bilo je dosta i akcije i romantike ... to je nekako u ovo vrijeme i ključna stvar ... dati dovoljno za jedne i druge, izbalansirati. film je za desetku.
_________________
 The woods are lovely, dark and deep, But I have promises to keep, And miles to go before I sleep, And miles to go before I sleep...
|
| sub 16 svi, 2009 8:41 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Suikotreki je napisao/la: 4. put u kino... Ja bi drugi puuuut. Samo nikak nemogu naći ići s nekim, a glupo bi mi bilo sam ići gledat.  I sam razmišljap da odem još jednom pogledati, šteta šta se nismo dogovorili da odemo svi skupa...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sub 16 svi, 2009 8:55 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ja idem uskoro sa jednom kolegicom.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| sub 16 svi, 2009 8:56 pm |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Dejanira je napisao/la: Vjerovao ili ne, nisu svi muskarci primitivne seljacine koje sve rjesavaju šakama Sto se tice akcije/romantike u filmu, meni je i jednog i drugog bilo taman... Mislim, malo su pretjerali s onim cudovistem, ali ajd  Sto se tice tucnjava, meni je to puno zabavnije za gledat nego one romanticne djelove, pa nemam nist protiv sto je bilo tolko akcije I da, eto, nakon treceg gledanja filma cak mi je i Sarek postao relativno ok  A Pike mi je sve bolji i bolji I shvatila sam da svaki put kad gledam skuzim neke nove scene koje nisam prije vidjela Morat cu i 4. put u kino  Osim što se slažem manje više sa svime što si napisala, htio sam još dodati da paziš što želiš... 
_________________

|
| sub 16 svi, 2009 9:16 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Suikotreki je napisao/la: U svakom slučaju bolje ovo nego kak je u TNG-u... ovaj mu prijeti, vrijeđa ga... Piki pokušava sve to riječima sredit... pa ak je muško lijepo šaka u glavu i gotova priča!  Pa Piki je faca, vidli smo u Tapestryju kako je to rjesavao dok je bio mladji... Sta se tice novog STa, ona tucnjava u baru mi je bila super, ali ostale su mi bile bezveze, lose napravljene a i nepotrebne
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| ned 17 svi, 2009 12:28 am |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
MacGyver je napisao/la: ali ostale su mi bile bezveze, lose napravljene a i nepotrebne da, pa mislim, sa pomahnitalim romulancima se uvijek moglo sve rijesiti dijalogom i razgovorom, stvarno neznam sto im je trebala tucnjava... 
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| ned 17 svi, 2009 1:27 am |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ta cijela scena sa tučnjavom u bircu mi je super bila.  Inače, dao sam filmu 9. Mislim da je to OK. 
_________________

|
| ned 17 svi, 2009 1:35 am |
|
 |
|
Častoljupka
Pridružen/a: uto 27 sij, 2009 1:19 pm Postovi: 6422 Lokacija: Cloud Ruler Temple Naj Serija: ENT Naj Film: ST: XI
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Pogleć ti to. Jesu ove ocjene bile tu i prije? I ja dajem devetku. A što se tiče tučnjava po barovima, to su sam tak ubacili kak bi pokazali kako je jadan mladi Kirk bio, osamljen, traumatiziran i nezainteresiran za vlastitu sigurnost što je bilo izvanredno plodno tlo za pridruživanje Floti. Etogac. Works for me. 
_________________ You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling. This one appreciates the feeling of your human anus. Ant Nisam isprobavao tvoje tange, za ljubav Božju! _Oz Šta? Da budem glasniji? Jel ti ja ličim na surround sound? Sov
|
| ned 17 svi, 2009 7:49 pm |
|
 |
|
Ensign
Pridružen/a: uto 28 tra, 2009 11:14 pm Postovi: 80
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Predobar je film.Nemam riječi osim da jedva čekam slijedeči.Ocjena 9 
_________________ Building the future and keeping the past alive are one in the same thing.
|
| pon 18 svi, 2009 12:21 am |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Pogledo sam telesync verziju pa da malo komentiram...
Film kao film nije loš. Ne može se baš reći da je za one koji nisu nikad vidjeli trek prije. Zapravo mogu ga takvi gledati, ali sigurno neće povezati sve stvari kao što su Kobayashi Maru, Archerov Beagle... pa odnosi među likovima...
Svi likovi su savršeno skinuti. Onaj Pine je pljunuti Shatner. McCoy je predobro odglumljen. Chekov i Scotty malo slabije, ali ipak dost dobro. Uhura i Sulu nisu ništ posebno kad nisu ni bili razrađeni u originalnoj seriji. Bilo je zanimljivo vidjeti emotivnog Spocka isto toliko kao i ozbiljnog... Pike - fenomenalan. Nero je dobro odglumljen iako njegov lik nije nešto razrađen.
Akcije ima u dovoljnoj mjeri. Možda 25% filma. Opet bolje 25% akcije nego 25% prelijetanja preko maketa brodova kao u prvom star trek filmu.
Što se tiče Star Treka, film nije u Trek duhu kao gotovo nijedan ST film. Jer svi st filmovi su snimljani za širu masu zbog novca. Ne možete u ST filmu očekivati teme kao što su bile u Inner Light, Tapestry....
Što se kanona tiče, kanon je srušen. ST kakvog smo znali više ne postoji. Film se s pravom naziva reebot. Sve što je snimljeno prije nebitno je da bi se ostavilo prostora novim pričama i novim likovima.
Od uništenja USS Kelvina timeline se promijenio. Kirk je odrastao bez oca. Spockova majka je mrtva, a vidjeli smo je živu u TOS-u. Vulkan je uništen. Pike neće završiti na Talosu IV. Normalno da takvi događaji imaju veće posljedice, a to je nepostojanje TNGa DS9a i VOYa.
Svi vi koji pričate o tome da se stvorio novi timeline, tješite se... Čemu onda sve one timeline epizode u STu. Zašto su se Sisko i ekipa brinuli da ne promijene prošlost kad su se vratili u 23 st u epizodi Trials and Tribbleations. Zašto nisu rekli: Tko ga jebe... Idemo mi tu radit šta hoćemo... Ako nešt zajebemo stvorit će se novi timeline, a naš će nastavit postojat...
Zaključak: ST kanon je mrtav. ST je reebotan. Što će se dogoditi sa stranicama kao što su memory-alpha. Hoće li u svakoj novoj epizodi snimljene serije pisati "radnja je smještena u alternate timelineu..." malo jadno....
Ako su neki spremni dati ST kanon za razvoj novog Star Treka, tj. ako im je bitno samo da imaju kakav-takav Star Trek... što im ja mogu... oni su ti koji imaju problem... Više se i ne smatram nekim trekijem...
A što se tiče ovakvih kao T'Grel... stvarno trebaš biti degen da bi tvrdio da ENT nije trek, a ovaj novi film jest.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| pon 18 svi, 2009 11:43 am |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lore je napisao/la: Pogledo sam telesync verziju pa da malo komentiram... Super, baš si "doživio" film: Umijesto ovoga:  Ti si gledao ovo:  A da ne spominjem zvučne efekte koje nisi čuo... Lore je napisao/la: Što se kanona tiče, kanon je srušen. ST kakvog smo znali više ne postoji. Film se s pravom naziva reebot. Sve što je snimljeno prije nebitno je da bi se ostavilo prostora novim pričama i novim likovima.
Svi vi koji pričate o tome da se stvorio novi timeline, tješite se...
Zaključak: ST kanon je mrtav. ST je reebotan. Što će se dogoditi sa stranicama kao što su memory-alpha. Idi vidi, pa se sam uvjeri. Dosjei su razdvojeni, npr. James T. Kirk i James T. Kirk - Alternate Timeline. Isto vrijedi za Vulkan, za koji piše ne da je definitivno uništen, nego uništen u alternativnom timelineu. Lore je napisao/la: Ako su neki spremni dati ST kanon za razvoj novog Star Treka, tj. ako im je bitno samo da imaju kakav-takav Star Trek... što im ja mogu... oni su ti koji imaju problem...  Lore je napisao/la: A što se tiče ovakvih kao T'Grel... stvarno trebaš biti degen da bi tvrdio da ENT nije trek, a ovaj novi film jest. Lakše sa epitetima tipa "degen."
|
| pon 18 svi, 2009 12:08 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
_Oz je napisao/la: Lore je napisao/la: Pogledo sam telesync verziju pa da malo komentiram... Super, baš si "doživio" film: Umijesto ovoga:  Ti si gledao ovo:  A da ne spominjem zvučne efekte koje nisi čuo... Svejedno je vidio sve bitne stvari, kao rusenje kanona _Oz je napisao/la: Lore je napisao/la: A što se tiče ovakvih kao T'Grel... stvarno trebaš biti degen da bi tvrdio da ENT nije trek, a ovaj novi film jest. Lakše sa epitetima tipa "degen." LOL... budala, degen... jel ima neka rijec na koju se ti nebi uvrijedio? :
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| pon 18 svi, 2009 12:42 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
MacGyver je napisao/la: LOL... budala, degen... jel ima neka rijec na koju se ti nebi uvrijedio? : Ne brini za mene, ja se ne dam tako lako uvrijedit. Htio sam samo reć da "epiteti" nisu potrebni. Nismo osnovnoškolci da se tako častimo svaki put kad se ne slažemo s nečim. Osim toga, zapitaj se da li je u redu govorit ljudima da su budale samo zato jer im se sviđa film koji se tebi ne sviđa. BTW, u manjini si, većini trekija koji su bili fanovi prije nego što smo se mi uopće rodili film je odličan. Mislim da ova anketa dovoljno govori: http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=90455A 95% na RottenTomatoes i 8.5 na iMDb-u također valjda nešto znači.
|
| pon 18 svi, 2009 12:55 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
_Oz je napisao/la: MacGyver je napisao/la: LOL... budala, degen... jel ima neka rijec na koju se ti nebi uvrijedio? : Ne brini za mene, ja se ne dam tako lako uvrijedit. Htio sam samo reć da "epiteti" nisu potrebni. Nismo osnovnoškolci da se tako častimo svaki put kad se ne slažemo s nečim. Osim toga, zapitaj se da li je u redu govorit ljudima da su budale samo zato jer im se sviđa film koji se tebi ne sviđa. Nebi bilo potrebno recimo da nekoga posaljem u 3pm ili tako nesto, ali budala i degen su skoro nikakve uvrede koje se koriste u svakodnevnom govoru... I nisam rekao da ste budale jer vam se svidja film, nego zato jer uporno tvrdite da film stvara alternativni timeline, kad ustvari ne stvara. Po svemu sto smo do sad vidjeli u Star Treku (npr. First Contact, Tribbles and Trible-ations, Past Tense...) takav dogadjaj nebi stvorio alternativni timeline, nego bi unistio postojeci, a napravio novi, koji nema veze sa starim
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| pon 18 svi, 2009 7:43 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
MacGyver je napisao/la: Nebi bilo potrebno recimo da nekoga posaljem u 3pm ili tako nesto, ali budala i degen su skoro nikakve uvrede koje se koriste u svakodnevnom govoru... OK, jedna stvar je kako ti razgovaraš sa svojim prijateljima privatno (ono tipa: "koji si ti debil," "baš si zemljak," itd.) al na internetskim forumima ipak ima jedan netiquette koji valja poštivat. Vrijeđat sadržaj je po meni u redu doduše, što znači da je okej nazivat T'Grelove fix ideje debilizmima, ali nazivat ga degenom zbog tih debilizama, to je nešto drugo. MacGyver je napisao/la: I nisam rekao da ste budale jer vam se svidja film, nego zato jer uporno tvrdite da film stvara alternativni timeline, kad ustvari ne stvara. Po svemu sto smo do sad vidjeli u Star Treku (npr. First Contact, Tribbles and Trible-ations, Past Tense...) takav dogadjaj nebi stvorio alternativni timeline, nego bi unistio postojeci, a napravio novi, koji nema veze sa starim Službena verzija je da se stvorio alternativni tajmlajn, a rečeno je i u filmu. Pogledaj na Memory-alphi. http://memory-alpha.org/en/wiki/Alternate_reality
|
| pon 18 svi, 2009 8:03 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|