Sada je: sub 27 lip, 2026 12:49 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 389 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Sljedeća
 Star Trek XI 

Ocjene filma:
10 38%  38%  [ 18 ]
9 19%  19%  [ 9 ]
8 13%  13%  [ 6 ]
7 13%  13%  [ 6 ]
6 4%  4%  [ 2 ]
5 2%  2%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 11%  11%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 47

 Star Trek XI 
Autor/ica Poruka
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
vi to stvarno nazivate Star Trekom???
....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF :thumbs3:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


ned 10 svi, 2009 11:31 am
Profil Web stranica
dr.med.
dr.med.
Avatar

Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm
Postovi: 2843
Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: VOY
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: opis radnje XD
Koje si vrste?: trill
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
žao mi je što ti moram reći...ali star trek je sf...ššššššššššššššššššššššššš :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$

a sad ja mislim da je star trek jer ima one kvalitete st-a.... detalji...tipa...proglašavam opću naredbu 13...evakuiramo se.... ono što sam imao najveći dojam u svim st-serijama...i ono što ih je razlikovalo od drugih su ti detalji... pokušaj da se stvarno stvori jedan drugi svijet koji stavrno postoji.... biljke
, životinje, predmeti, medicina, sve se imenuje, sve se objašnjava.....ja osobno imam dojam da se stara ekipa nije raspala.... da još uvijek hrabro istražuju galaktku.. i d ajoš uvijek plove svemirom....

_________________
"In that book which is my memory,
on the first page of the chapter that is the day when I first met you,
appear the words, 'Here begins a new life'."


ned 10 svi, 2009 1:19 pm
Profil Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 05 ruj, 2007 7:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Earth
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cmd Data je napisao/la:
vi to stvarno nazivate Star Trekom???
....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF :thumbs3:



daj mi neki jako dobar argument zasto ga ne bi zvao Star Trekom!

_________________
slika


ned 10 svi, 2009 1:20 pm
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cvicek je napisao/la:
Uhura i Spock - bilo je i početkom TOSa poneka scena koja bi dala naslutiti da bi između njih dvoje moglo nešto biti.


Yap, evo :D


_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


ned 10 svi, 2009 1:31 pm
Profil Web stranica
Trekker

Pridružen/a: ned 10 svi, 2009 2:08 pm
Postovi: 9
Lokacija: Zadar
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Kako mi dizete zivce svi vi zagrizeni trekiji koji vodite razgovore na razini tijedzera koji je pogledao dvije epizode. Iako se timetravel razlicito obradjivalo u razlicitim epizodama mislim da se ovaj film oslanja na jednu.
Procitao sam svih 9 stranica rasprave i nitko niti jednom nije spomenuo TNG Parallels gdje se zbog anomalije (točnije ispravljanja) u jednoj tocki/sjecistu multi-x-vremenski pravaca nadje 'milijardu' enterprisea medju kojim i jedan s ocajnim Rikerom kao kapetanom koji se ne zeli vratiti u svoju stvarnost gdje je Borg rasturio Federaciju slika =D>
Za McGayvera koji se hvata za FC: E je ostao u 'vremenskom mjehuriću' kada je Borg otišao u prošlost i vidjeli su kako se 'njihov timeline pretvara u alternativni' te su krenuli u temporalni prolaz to spriječiti jer svakog najviše brine njegova sadašnjost. I da saznam da sam u drugom timelineu dobio na lotu, ipak bih igrao loto i u ovom [-o< u kojem sam siromašni forumaš a ne producent ST :sesir2: Svatko u principu želi ili sačuvati svoju realnost - 'svoj timeline' ili promijeniti.
A sad nesto o ovom 'novom' timelineu (btw na memory alpha se vec pojavljuju biografije s dodatkom 'alternativnog timelinea' s podacima iz filma):
- ljut sam, ali film je dobar, pa se ne mogu ljutiti - citiram svog frenda po izlasku iz kina. Nakon toga smo nas trojica sat vremena raspravljali o filmu u kaficu gdje smo bili jedini gosti. i usput se dodirnuli terminatora, povratka u buducnost i sl. problema timetravela-a.
budimo realni nisu sve epizode niti filmovi imali neku pricu (TOS u svakoj drugoj epizodi u nepoznatom svemiru naleti na Zemlju u doba kauboja ili sl.).
ali filing filma je ST - likovi, odnosi, nacin rjesavanja problema - i to je ono bitno. i k tome sve to na oku ugodan nacin (osim ocitih reklama i manjih greskica). ali to je sf koji mi volimo i ne moze uvijek biti 100% znanstveno dokaziv a opet da nam bude zabavan.
iskreno nadao sam se da ce na kraju svi oni propast kroz singularnost u 24. st, na vrijeme rijesiti supernovu i spasiti Romul i tako se vratiti u nama poznat timeline (a mi bi i dalje imali nove glumce dokazane da su sposobni preuzeti istrazivanje svemira). jos se nadam da ce to biti zadaca starog Spoka u drugom dijelu. Mozda doleti i ona temporalna policija. Pa sve vrate u normalu, a mi cemo i dalje imati nova lica, neke stvari su nam objasnjene (nadimak Bones...). U VOY je bilo vise takvih epizoda koje su prikazivale neki alternativni timeline, pa bi se poslje opet sve nastavilo po starom.
Nisam citao Countdown (ako netko ima cijeli scan nek se javi), ali po par slikica na forumu - 'novi Data' moze funkcionirati u novim filmovima, ali svakom pravom trekiju to vise nije to - on bi bio kopija, klon - a nas 'jedan jedini i neunistivi' je zrtvovao sebe za Picarda. i to nitko ne moze promijeniti. niti JJ Abrams. I to je ono sto zamjeram filmu - 're-boot'. I nadam se da ce se ici na 'spravljanje' timelinea s jedne strane, ali da 'nove pustolovine Kirka' nece biti traljave poput ENT.

_________________
________________________________________________________
Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.


ned 10 svi, 2009 2:57 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cmd Data je napisao/la:
vi to stvarno nazivate Star Trekom???
....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF :thumbs3:

Hmmm a Star Trek nije SF? :-s :-s

_________________
Image


ned 10 svi, 2009 2:59 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ne znam koliko vas je primjetilo Kirkom motocikl bez Osovina kakve danas poznajemo.

slika

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


ned 10 svi, 2009 3:14 pm
Profil ICQ
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lt Joker je napisao/la:
Procitao sam svih 9 stranica rasprave i nitko niti jednom nije spomenuo TNG Parallels gdje se zbog anomalije (točnije ispravljanja) u jednoj tocki/sjecistu multi-x-vremenski pravaca nadje 'milijardu' enterprisea
Spominjalo se je, možda ne u ovoj temi, ali spominjalo se je :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


ned 10 svi, 2009 3:22 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 14 svi, 2006 4:06 pm
Postovi: 1939
Spol: Muški
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Suikotreki je napisao/la:
Cmd Data je napisao/la:
vi to stvarno nazivate Star Trekom???
....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF :thumbs3:

Hmmm a Star Trek nije SF? :-s :-s


Ne, Star Trek je prema novopodrumskoj definiciji melodrama s elementima mjuzikla. :zubo: :zubo:

_________________
Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.

blaženi Alojzije Stepinac

Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.

Benedikt XVI


ned 10 svi, 2009 3:58 pm
Profil Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: sri 05 ruj, 2007 7:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Earth
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Miroslav je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
Cmd Data je napisao/la:
vi to stvarno nazivate Star Trekom???
....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF :thumbs3:

Hmmm a Star Trek nije SF? :-s :-s


Ne, Star Trek je prema novopodrumskoj definiciji melodrama s elementima mjuzikla. :zubo: :zubo:


:lolsmjeh: ](*,) :lolsmjeh: ](*,)

a gle mozda bi neki htjeli da to star trek i je...ljudi su razliciti :mrgreen:

_________________
slika


ned 10 svi, 2009 4:01 pm
Profil ICQ
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lt Joker je napisao/la:
'nove pustolovine Kirka' nece biti traljave poput ENT.


Šta traljave poput ENT-a...ovo ne razumijem

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


ned 10 svi, 2009 4:30 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cmd Data je napisao/la:
Lt Joker je napisao/la:
'nove pustolovine Kirka' nece biti traljave poput ENT.


Šta traljave poput ENT-a...ovo ne razumijem

Sam naziv "nove pustolovine" Kirka dovoljno govori...
U Ent-u su barem jedne i prve pustolovine... ne ponavlja se već viđeno...

_________________
Image


ned 10 svi, 2009 6:03 pm
Profil
Trekker

Pridružen/a: ned 10 svi, 2009 2:08 pm
Postovi: 9
Lokacija: Zadar
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
da, puno je vise bilo smisla da se pojavi tamo neki Archer koji ce 'naletiti' na Kligonce, Ferengije i sto ti ja znam koje sve naprednije rase, ratuje s Xindima koji se nikada 'kasnije' ne spominju, nego sto sad eventualno mozemo upoznavati detalje 30 godisnje karijere najodlikovanijeg i najspominjanijeg kapetana Flote,

hocete mi reci da je o Kirku receno sve sto ima i treba u TOS? da vas ne zanimaju Kirkove avanture (sukobi s Kligoncima i Romulancima) snimljeni modernim cudima tehnike?

da budemo jasni; Nitko, ali bas nitko nije niti do koljena Williamu Shatneru kao Kirku (osim možda sam WS kao Denny Crane =D> )
ALI morate priznati: prikaz Kirkovog svladavanja Kobayashi Maru, porijeklo nadimka Bones, prvi sraz Kirkovog temperamenta i Spockove logike - neprocjenjivo.

za sve ostalo tu je Brendan Braga :lolsmjeh:

_________________
________________________________________________________
Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.


ned 10 svi, 2009 8:10 pm
Profil
Trekker

Pridružen/a: ned 10 svi, 2009 2:08 pm
Postovi: 9
Lokacija: Zadar
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
nemojmo raspravljati o serijama. ENT je snimljen, ne svidja mi se ali ga prihvacam kao dio kanona.

ajmo vidit sto valja, a sto ne u ovom filmu. objektivno po mogucnosti i bez 'cascenja'.

ja sam se izjasnio o tome sto smatram da bi trebalo napraviti sa sljedecim filmom.

mozda se sa serijama pretjeralo - masovna proizvodnja, slabija kvaliteta. ja bih osobno recimo ostavio VOY u Gammi. Zasto onaj nasilni povratak kuci. Neka ljudi putuju, vide galaksiju. ...where no man has gone before.

_________________
________________________________________________________
Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.


ned 10 svi, 2009 8:17 pm
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Gamma je nazalost ostala neistrazena zbog koncepta koji je ima DS9 , tj vise rata manje exploring space i slicnih stvari 8)

_________________
Surviving the new decade


ned 10 svi, 2009 8:19 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 389 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan