Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
vi to stvarno nazivate Star Trekom??? ....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF
_________________
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm Postovi: 2843 Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: ST: XI Opis Stanja: opis radnje XD Koje si vrste?: trill
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
žao mi je što ti moram reći...ali star trek je sf...ššššššššššššššššššššššššš
a sad ja mislim da je star trek jer ima one kvalitete st-a.... detalji...tipa...proglašavam opću naredbu 13...evakuiramo se.... ono što sam imao najveći dojam u svim st-serijama...i ono što ih je razlikovalo od drugih su ti detalji... pokušaj da se stvarno stvori jedan drugi svijet koji stavrno postoji.... biljke , životinje, predmeti, medicina, sve se imenuje, sve se objašnjava.....ja osobno imam dojam da se stara ekipa nije raspala.... da još uvijek hrabro istražuju galaktku.. i d ajoš uvijek plove svemirom....
_________________ "In that book which is my memory, on the first page of the chapter that is the day when I first met you, appear the words, 'Here begins a new life'."
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cvicek je napisao/la:
Uhura i Spock - bilo je i početkom TOSa poneka scena koja bi dala naslutiti da bi između njih dvoje moglo nešto biti.
Yap, evo
_________________ Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.
blaženi Alojzije Stepinac
Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Kako mi dizete zivce svi vi zagrizeni trekiji koji vodite razgovore na razini tijedzera koji je pogledao dvije epizode. Iako se timetravel razlicito obradjivalo u razlicitim epizodama mislim da se ovaj film oslanja na jednu. Procitao sam svih 9 stranica rasprave i nitko niti jednom nije spomenuo TNG Parallels gdje se zbog anomalije (točnije ispravljanja) u jednoj tocki/sjecistu multi-x-vremenski pravaca nadje 'milijardu' enterprisea medju kojim i jedan s ocajnim Rikerom kao kapetanom koji se ne zeli vratiti u svoju stvarnost gdje je Borg rasturio Federaciju Za McGayvera koji se hvata za FC: E je ostao u 'vremenskom mjehuriću' kada je Borg otišao u prošlost i vidjeli su kako se 'njihov timeline pretvara u alternativni' te su krenuli u temporalni prolaz to spriječiti jer svakog najviše brine njegova sadašnjost. I da saznam da sam u drugom timelineu dobio na lotu, ipak bih igrao loto i u ovom u kojem sam siromašni forumaš a ne producent ST Svatko u principu želi ili sačuvati svoju realnost - 'svoj timeline' ili promijeniti. A sad nesto o ovom 'novom' timelineu (btw na memory alpha se vec pojavljuju biografije s dodatkom 'alternativnog timelinea' s podacima iz filma): - ljut sam, ali film je dobar, pa se ne mogu ljutiti - citiram svog frenda po izlasku iz kina. Nakon toga smo nas trojica sat vremena raspravljali o filmu u kaficu gdje smo bili jedini gosti. i usput se dodirnuli terminatora, povratka u buducnost i sl. problema timetravela-a. budimo realni nisu sve epizode niti filmovi imali neku pricu (TOS u svakoj drugoj epizodi u nepoznatom svemiru naleti na Zemlju u doba kauboja ili sl.). ali filing filma je ST - likovi, odnosi, nacin rjesavanja problema - i to je ono bitno. i k tome sve to na oku ugodan nacin (osim ocitih reklama i manjih greskica). ali to je sf koji mi volimo i ne moze uvijek biti 100% znanstveno dokaziv a opet da nam bude zabavan. iskreno nadao sam se da ce na kraju svi oni propast kroz singularnost u 24. st, na vrijeme rijesiti supernovu i spasiti Romul i tako se vratiti u nama poznat timeline (a mi bi i dalje imali nove glumce dokazane da su sposobni preuzeti istrazivanje svemira). jos se nadam da ce to biti zadaca starog Spoka u drugom dijelu. Mozda doleti i ona temporalna policija. Pa sve vrate u normalu, a mi cemo i dalje imati nova lica, neke stvari su nam objasnjene (nadimak Bones...). U VOY je bilo vise takvih epizoda koje su prikazivale neki alternativni timeline, pa bi se poslje opet sve nastavilo po starom. Nisam citao Countdown (ako netko ima cijeli scan nek se javi), ali po par slikica na forumu - 'novi Data' moze funkcionirati u novim filmovima, ali svakom pravom trekiju to vise nije to - on bi bio kopija, klon - a nas 'jedan jedini i neunistivi' je zrtvovao sebe za Picarda. i to nitko ne moze promijeniti. niti JJ Abrams. I to je ono sto zamjeram filmu - 're-boot'. I nadam se da ce se ici na 'spravljanje' timelinea s jedne strane, ali da 'nove pustolovine Kirka' nece biti traljave poput ENT.
_________________ ________________________________________________________ Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cmd Data je napisao/la:
vi to stvarno nazivate Star Trekom??? ....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ne znam koliko vas je primjetilo Kirkom motocikl bez Osovina kakve danas poznajemo.
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lt Joker je napisao/la:
Procitao sam svih 9 stranica rasprave i nitko niti jednom nije spomenuo TNG Parallels gdje se zbog anomalije (točnije ispravljanja) u jednoj tocki/sjecistu multi-x-vremenski pravaca nadje 'milijardu' enterprisea
Spominjalo se je, možda ne u ovoj temi, ali spominjalo se je
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Suikotreki je napisao/la:
Cmd Data je napisao/la:
vi to stvarno nazivate Star Trekom??? ....film je odličan SF..ali ST...jako odmice od pravog ST-a i previse lici na neki SF
Hmmm a Star Trek nije SF?
Ne, Star Trek je prema novopodrumskoj definiciji melodrama s elementima mjuzikla.
_________________ Doslo, dakle, sto mu drago u ovim zalosnim vremenima, mi necemo nikada sagnuti glavu pred zlom koje se siri, pred laznim duhom vremena, koje je protivno Bogu... I ja vam dovikujem na domaku oluje koja prijeti citavom svijetu: Ohrabrite se i budite jaki u vjeri, koju ocevi vasi ispovijedaju vec 1.300 godina.
blaženi Alojzije Stepinac
Krist je došao na svijet da nas oslobodi od grijeha i lažne draži planiranja života bez Boga. On to nije učinio snažnim proglasima, već osobnom borbom protiv napasnika, sve do križa.
Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lt Joker je napisao/la:
'nove pustolovine Kirka' nece biti traljave poput ENT.
Šta traljave poput ENT-a...ovo ne razumijem
_________________
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cmd Data je napisao/la:
Lt Joker je napisao/la:
'nove pustolovine Kirka' nece biti traljave poput ENT.
Šta traljave poput ENT-a...ovo ne razumijem
Sam naziv "nove pustolovine" Kirka dovoljno govori... U Ent-u su barem jedne i prve pustolovine... ne ponavlja se već viđeno...
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
da, puno je vise bilo smisla da se pojavi tamo neki Archer koji ce 'naletiti' na Kligonce, Ferengije i sto ti ja znam koje sve naprednije rase, ratuje s Xindima koji se nikada 'kasnije' ne spominju, nego sto sad eventualno mozemo upoznavati detalje 30 godisnje karijere najodlikovanijeg i najspominjanijeg kapetana Flote,
hocete mi reci da je o Kirku receno sve sto ima i treba u TOS? da vas ne zanimaju Kirkove avanture (sukobi s Kligoncima i Romulancima) snimljeni modernim cudima tehnike?
da budemo jasni; Nitko, ali bas nitko nije niti do koljena Williamu Shatneru kao Kirku (osim možda sam WS kao Denny Crane ) ALI morate priznati: prikaz Kirkovog svladavanja Kobayashi Maru, porijeklo nadimka Bones, prvi sraz Kirkovog temperamenta i Spockove logike - neprocjenjivo.
za sve ostalo tu je Brendan Braga
_________________ ________________________________________________________ Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.
Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
nemojmo raspravljati o serijama. ENT je snimljen, ne svidja mi se ali ga prihvacam kao dio kanona.
ajmo vidit sto valja, a sto ne u ovom filmu. objektivno po mogucnosti i bez 'cascenja'.
ja sam se izjasnio o tome sto smatram da bi trebalo napraviti sa sljedecim filmom.
mozda se sa serijama pretjeralo - masovna proizvodnja, slabija kvaliteta. ja bih osobno recimo ostavio VOY u Gammi. Zasto onaj nasilni povratak kuci. Neka ljudi putuju, vide galaksiju. ...where no man has gone before.
_________________ ________________________________________________________ Welcome Hu'man - and remember: my house, is my house.
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.