|
Sada je: čet 25 lip, 2026 11:21 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 4x23 - To the Death
To the Death (Do smrti)Sezona: 4 Epizoda: 23 Datum premijere: 13.5.1996. Prikazano na HRT-u: 3.3.2009. Scenaristi: Ira Steven Behr & Robert Hewitt Wolfe Redatelj: LeVar Burton Stardate: 49904.2 (2372) Gostujući Glumci: * Brian Thompson - Toman'torax * Scott Haven - Virak'kara * Jeffrey Combs - Weyoun * Clarence Williams III - Omet'iklan Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra) Nakon što jem'hadarski brodovi napadnu postaju, Sisko se na Defiantu zajedno s Worfom, Dax, Odom i O'Brienom uputi u Gama kvadrant kako bi ih slijedio. Posada nailazi na teško oštećeni ratni brod Jem'Hadara, koji je poslao poziv u pomoć. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: ST Minutae
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| uto 03 ožu, 2009 3:12 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 4x23 - To the Death
Odlicna epizoda uz referencu na disaster i ikonijance tu se prvi put pojavljuje weyoun (cetvrti klon) , na kraju je ubijen ali weyouni su kao feniksi koji se uvijek nanovo rode Zanimljivo mi je to da svaki weyoun vjerojatno nema sva sjecanja predhodnika s obzirom da vjerojatno prije misije se uzimaju sjecanja od zivuceg weyouna Weyoun je super lik , zna lagat i citat lazi , zna kako pricat i vrsit dobru diplomaciju ali isto tako ima karaktera pa mu je vojnicko paradiranje i ceremonije jem haddara ponekad dosadno Prica između oda i weyouna je bila jako zanimljiva , izgleda da svi vide osnivace kao bogove Jem haddari su zanimljiva bica , imaju veliku inteligenciju ali i ne cijene zivot , stroga su njihova pravila , imaju svoju verziju casti i nje se jako drze Ne spavaju , ne jedu , nemaju dva spola , ne rađaju se , i zive jako malo (znaci ne gube nit vrijeme za tjelesni razvitak) , jem haddar prvi postuje svoje ljude ali mu nije tesko ubit nekoga Zapravo nije cudo sta su tako razdrazljivi Iako ponekad imaju svojih momenata pozitive pa je tako jadzia svog priju jem haddara dovoljno zainteresirala da pokaze malo znatizelje i pita je koliko ima godina Ocito da i jem haddari imaju razlicite karaktere a u tim karakterima tu i tamo koju znatizeljnu crtu , koja nije agresivna Worf inace redovito pije sok od sljive , danas mi je bas to upalo u oko Inace dominij nije stabilan ponekad , iako nikada nije uspilo ga nista totalka destabilizirat , pa postoji vec 2 tisuce godina 10
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 03 ožu, 2009 3:12 am |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: 4x23 - To the Death
Ye sasvim solidna epizoda. Ocijena 8 od mene. Odlično je prikazala razliku između ljudi i Jem-hadara, a i njihovu filozofiju življenja. No ono što je zanimljivo je to da je baš ova epizoda jako malo kako bi neki rekli u Trek štihu, s obzirom da bi Trek epizode trebale biti pasivne i "dubokoumne". 
_________________
|
| uto 03 ožu, 2009 3:20 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: 4x23 - To the Death
9 ocjena stvarno ovim Jem-hadarima se neisplati zivjet ,nije cudno sto su stalno neke pobune . Worf protiv onog lika ,Worf bi satro ,govor od Braena 
_________________
|
| uto 03 ožu, 2009 1:45 pm |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: 4x23 - To the Death
Odlična epizoda. Ikonijanci, Weyoun, zajednička misija Fedsa i Jem'Hadara... ma milina za gledati. Sisko je bio odličan. Pokazao je tko je gazda i tko je Prvi. Zanimljivo kako Vorte imaju njegov psiho-profil kao obaveznu literaturu.  Zakon mi je bila i scena kada Worf naručuje sok od šljiva XL.  I kada pilji u Juliana dok se ovaj ne makne sa njegovog mjesta.  Saznadosmo puno o Jem'Hadarima, njihovom životu, vjerovanju, pa i običajima (nazvao bi ih tako iako je možda malo i apsurdno govoriti o običajima vrste kojoj je prosječni životni vijek desetak godina). A baš su mi bili pomalo smiješni s onim naoštravanjem pred bitku. I onda još Miles provali ono.  Super mi je bio i razgovor između onog Jem'Hadara i Jadzie, pa kad mu kaže da je prestala brojati godine nakon 300.  A ovaj, ne izgledaš tako staro. LOL
_________________

|
| uto 03 ožu, 2009 2:40 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 4x23 - To the Death
Ocjena 8. Ok epizoda. Naučili smo nešto više o Jem'Hadarima.
|
| uto 03 ožu, 2009 4:19 pm |
|
 |
|
dr.med.
Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm Postovi: 2843 Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: ST: XI Opis Stanja: opis radnje XD Koje si vrste?: trill
|
 Re: 4x23 - To the Death
ocijena 9 jako mi se sviđa.... ta sposobnost da se nadiđu vlastiti sukobi kad se obojema stranama igra oko glave....tužan trenutak mi je bio kad sam vidio postaju uništenu i quarka zabrinutog kako traži brata... pa kad je sazno da je dobro reko je: Uh, kad ga nadem ubit ću ga 
_________________ "In that book which is my memory, on the first page of the chapter that is the day when I first met you, appear the words, 'Here begins a new life'."
|
| uto 03 ožu, 2009 7:33 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 4x23 - To the Death
Čisti cener. Sisko je totalni car u ovoj epizodi. Prvi je i glavni gazda u ovoj misiji i ne dira ga ništa, ni Weyounove igrice, ni Omet'iklanove prijetnje. Fino je ukomponiran "species development" Jem'Hadara i spominjanje Ikonijanaca i njihovih portala. Scena izlaska Defianta iz crvotočine i pogled na "osakaćenu" postaju ledi krv u žilama. Najs work! Iznenadila me malo izjava jednog od Jem'hadara, koji je čim je ugledao Oda rekao da je on izdajica. Inače bi respect trebao biti puno veći, jer je Odo mjenjolik, bez obzira što je trenutno na suprotnoj strani i ne smatra se ni Osnivačem ni bogom. Kasnije je ipak to ublažio rekavši da on ne želi i ne može suditi bogu za napuštanje raja. Kasnije izjave generala Martoka da su Jem'Hadari zla bića, bez kodeksa i časti, koja samo ubijaju, u koliziji je sa onim što smo vidjeli ovdje. Istina je da je kod Jem'Hadara dosta toga umjetno usađeno. Ovisni su o ketracelu da bi ih se moglo kontrolirati, Osnivači su im bogovi jer su ih stvorili i to je "order of things". Međutim, Jem'Hadari su jako inteligentni i sami su stvorili taj kodeks kojim zahvaljuju Osnivačima što su ih stvorili. Krvav je način provođenja u djelo tog kodeksa, no ipak je njima najveća čast dati život za Foundere, a još veća čast je pobijediti za Foundere. Dakle, po ideji da je pobjeda najvažnija i najveća čast su jako sličnoi Klingoncima, samo što Klingosi nisu tako brutalni i neće baš sve podrediti pobjedi. Omet'iklan je npr. ubio svog Drugog zbog neposluha ("Obedience brings victiory and Victory is life."), tuče s Worfom, dok Klingonci ne bi išli do takve krajnosti (ubili bi kolegu ako se ne bi potukao jer bi ga smatrali kuakvicom  ). Omet'iklanov monolog prije odlaska u bitku bio je odličan, nabrijavajući: "I am First Omet'iklan, and I am dead. As of this moment, we are all dead. We go into battle to reclaim our lives. This we do gladly, for we are Jem'Hadar. Remember, victory is life."Uf, trnci me prođu kad se sjetim. Suikotreki je napisao/la: No ono što je zanimljivo je to da je baš ova epizoda jako malo kako bi neki rekli u Trek štihu, s obzirom da bi Trek epizode trebale biti pasivne i "dubokoumne".  Ova epizoda je itekako u Trek štihu i još je bolje što je aktivna, dinamična, a usto i itekako dubokoumna. Da mi je samo znati koji je biser dao peticu? Možda "osoba C" sabotira? 
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| sri 04 ožu, 2009 1:37 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 4x23 - To the Death
Mene je zadivilo to da jem haddari ponekad uistinu iznenade , naprimjer ako bas zele mogu i potisnut svoju agresiju i s vremena na vrijeme biti znatizeljni, naprimjer ona scena sa jadziom i njezinim partnerom je bila gotovo nevina , nitko nebi rekao da se radi o ubojici sa 8 godina , koji bi tu istu jadziu , ubio bez prigovora 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 04 ožu, 2009 2:41 am |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 4x23 - To the Death
...neka bude 10...
...kako je Worf gledao Juliana kad je sjedio na njegovom mjestu... LOL
...WOW, 3. vrh polina na postaji je uništen... Jem'Hadari su nered napravili...
Sisko i ekipa kreću u lov na odbjegle brodove, no naiđu na poluuništeni Jem'Hadarski brod, te odluče spasiti posadu...
Weyoun razgovara s problemom odmetnutih Jem'Hadara...
...ekipa ima brifing o taktici uništenja ikonijanskog portala...
Jem'Hadari cijelo vrijeme spominju kako su superiorniji...
...he he... DAX je prestao brojiti godine nakon 300... 
...zar Jem'Hadari nisu trebali izvaditi stare cijevčice kad su dobili nove s 'bijelim'... ??
...Worf se dograbio s jednim Jem'Hadarom... teško je bilo odoljeti... 
...bila je zanimljiva borba u ziguratu... ...portal je uništen...
...no očekivao sam puno veći otpor pobunjenika...
...i kraj je bio dobar...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pet 06 ožu, 2009 1:43 am |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 4x23 - To the Death
Mr.bobo je napisao/la: ...zar Jem'Hadari nisu trebali izvaditi stare cijevčice kad su dobili nove s 'bijelim'... ?? U epki "The abandoned" se vidi mehanizam i pumpica za ubrizgavanje ketracela. Stanu dvije ampule u to čudo.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| pet 06 ožu, 2009 5:51 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 4x23 - To the Death
TerNek je napisao/la: Mr.bobo je napisao/la: ...zar Jem'Hadari nisu trebali izvaditi stare cijevčice kad su dobili nove s 'bijelim'... ?? U epki "The abandoned" se vidi mehanizam i pumpica za ubrizgavanje ketracela. Stanu dvije ampule u to čudo. ...aaa... kad su našli onog malog , kasnije nasilnog...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pet 06 ožu, 2009 6:57 pm |
|
 |
|
Fi'ta Gul
Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm Postovi: 6485 Lokacija: Cardassia Prime
|
 Re: 4x23 - To the Death
Mr.bobo je napisao/la: TerNek je napisao/la: Mr.bobo je napisao/la: ...zar Jem'Hadari nisu trebali izvaditi stare cijevčice kad su dobili nove s 'bijelim'... ?? U epki "The abandoned" se vidi mehanizam i pumpica za ubrizgavanje ketracela. Stanu dvije ampule u to čudo. ...aaa... kad su našli onog malog , kasnije nasilnog...
Jest, upravo tako.
_________________ William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."
|
| sub 07 ožu, 2009 7:08 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 4x23 - To the Death
Zamislite da borg nađe ove ikonijanske portale , bili bi nezaustavljivi Hmm , pa kako to da ih nisu nasli 
_________________ Surviving the new decade
|
| ned 08 ožu, 2009 1:21 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 4x23 - To the Death
Borgu ne trebaju, on ima transwarp tunele, slična stvar. Borg bi bio savršen kad bi asimilirao znanje za proizvodnju neutronija. 
|
| ned 08 ožu, 2009 1:24 am |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|