|
Sada je: sri 24 lip, 2026 4:04 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Romulanci
Cmd Data je napisao/la: A postoje uopće koji drugi? Lol Da, postoje... http://ufpcroatia.com/link.php?kat=brodovi/romulanci
_________________
|
| ned 15 vel, 2009 3:39 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Romulanci
RAI'TARA je napisao/la: Da još spomenem, nemaju svi romulanci greben na čelu u obliku slova V. Neki su ga uklonili kirurški, a kod nekih je prirodno to da ga nemaju ( recesivna osobina možda ). U novom Star Trek filmu (XI), neće imat grebene uopće (kao što ih nisu imali ni u TOS-u).
|
| ned 15 vel, 2009 4:02 pm |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: Romulanci
ka dsmo vec kod grebena, to je i na neki nacin logicno, buduci potjecu od Vulkanaca, a vulkanci nemaju niakve grebene.
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| ned 15 vel, 2009 4:28 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: Romulanci
Ant je napisao/la: ka dsmo vec kod grebena, to je i na neki nacin logicno, buduci potjecu od Vulkanaca, a vulkanci nemaju niakve grebene. ali problem je što u ENT-u imaju grebene.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| ned 15 vel, 2009 4:29 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Romulanci
_Oz je napisao/la: RAI'TARA je napisao/la: Da još spomenem, nemaju svi romulanci greben na čelu u obliku slova V. Neki su ga uklonili kirurški, a kod nekih je prirodno to da ga nemaju ( recesivna osobina možda ). U novom Star Trek filmu (XI), neće imat grebene uopće (kao što ih nisu imali ni u TOS-u). Krivo, imaju grebene, samo ne onakve kakve imaju oni viđeni u ENT-u, TNG-u, DS9-u, VOY-u i u zadnja dva filma.
U TOS-u su indentični izgledom, vulkancima. U novom filmu ne sliče ni jednima ni drugima.
Što se tiče toga dali je logično da imaju grebene ako potječu od vulkanaca.
Zašto nebi bilo. Oni su različita vrsta koja je nastala od Vulkanaca, ako su različite vrste, moraju se razlikovati.
|
| pon 16 vel, 2009 1:49 am |
|
 |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Romulanci
RAI'TARA je napisao/la: Što se tiče toga dali je logično da imaju grebene ako potječu od vulkanaca.
Zašto nebi bilo. Oni su različita vrsta koja je nastala od Vulkanaca, ako su različite vrste, moraju se razlikovati. Ovisi jesu obje vrste evoluirale na Vulkanu... (400. post... yaaaay  )
_________________
|
| pon 16 vel, 2009 1:27 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Romulanci
Alokin je napisao/la: RAI'TARA je napisao/la: Što se tiče toga dali je logično da imaju grebene ako potječu od vulkanaca.
Zašto nebi bilo. Oni su različita vrsta koja je nastala od Vulkanaca, ako su različite vrste, moraju se razlikovati. Ovisi jesu obje vrste evoluirale na Vulkanu... (400. post... yaaaay  ) Nema veze gdje vrsta evoluira. Gepard i Lav su mačke, različite vrste mačaka, imaju zajedničkog pretka, a razvile su se u africi, pod sličnim uvjetima. 
|
| uto 17 vel, 2009 1:39 am |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Romulanci
Ja osobno mislim da je cijela ta zbrka sa romulanskim "V" grebenima totalno nepotrebno izazvana. U TOS-u su Romulanci i bili zamišljeni kao anti-Vulkanci, tj. kao vulkanski "zli blizanci." A sama činjenica da Vulkanci i Romulanci izgledaju identično naglašena je u epizodi "Balance of terror," kako bi se izvukla drama iz nepovjerenja prema Spocku koje nastaje kada ljudi Romulance prvi puta ugledaju. Zbog čega su u TNG-u uvedeni ti grebeni, meni nikad nije bilo jasno (podsjetnik - u filmu "The Undiscovered Country" koji je snimljen dok je TNG bio u IV. sezoni, Romulanski ambasador nije imao nikakve čeone grebene).
|
| uto 17 vel, 2009 1:49 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Romulanci
_Oz je napisao/la: Ja osobno mislim da je cijela ta zbrka sa romulanskim "V" grebenima totalno nepotrebno izazvana. U TOS-u su Romulanci i bili zamišljeni kao anti-Vulkanci, tj. kao vulkanski "zli blizanci." A sama činjenica da Vulkanci i Romulanci izgledaju identično naglašena je u epizodi "Balance of terror," kako bi se izvukla drama iz nepovjerenja prema Spocku koje nastaje kada ljudi Romulance prvi puta ugledaju. Zbog čega su u TNG-u uvedeni ti grebeni, meni nikad nije bilo jasno (podsjetnik - u filmu "The Undiscovered Country" koji je snimljen dok je TNG bio u IV. sezoni, Romulanski ambasador nije imao nikakve čeone grebene). Da, to sa grebenima nije bilo potrebno, ali učinjeno je. Što znači da većina romulanaca ima grebene. 
|
| uto 17 vel, 2009 1:52 am |
|
 |
|
Lieutenant Commander
Pridružen/a: pet 16 sij, 2009 12:01 pm Postovi: 218 Lokacija: ..nekoć Gama, sada druga galaxija.. Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: II Opis Stanja: ..daleko. Koje si vrste?: ..vorta?
|
 Re: Romulanci
RAI'TARA je napisao/la: Nema veze gdje vrsta evoluira. Gepard i Lav su mačke, različite vrste mačaka, imaju zajedničkog pretka, a razvile su se u africi, pod sličnim uvjetima.[/b]  ..i to da klingonac more dat krv (il se radi o nekin krvnin tjelešcima) romulancu, doklen vulkanac ne. ..bit će zanimljivo doživit bezgrebenske, tetovirane i čelave romulance u ST-XI (il je takov samo Eric Bana).
_________________

Soap Trek Deep Place Nine
|
| ned 22 vel, 2009 7:03 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Romulanci
..smooth operator.. je napisao/la: ..bit će zanimljivo doživit bezgrebenske, tetovirane i čelave romulance u ST-XI (il je takov samo Eric Bana). Mislim da je cijela njegova bagra takva, iako u prequel stripu ("Countdown") svi imaju kosu, a romulanski senatori imaju čak i one trademark frizure na špic (i također nemaju nikakve V-grebene).
|
| pon 23 vel, 2009 2:42 am |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: Romulanci
Suikotreki je napisao/la: Romulanci su mi dobri zbog jedne stvari... Što kod njih nema dvoličja kao u Federaciji. Oni otvoreno prikazuju svoje interese, ne skrivaju ih i sve će učiniti da ih i ostvare. Za razliku od Federacije koja svoje interese skriva kroz moralnost i toleranciju... ali koja će sama odbaciti svoja načela ako bude ugrožena i čije će organizacije činiti puno gore i podmuklije stvari nego što to može Tal' Shiar ili Obsidian Order. Tpičan primjer su Federacijsko službeno mišljenje o Section 31 i njegovoj funkciji... Pa ne znam dal bi se mogao složiti sa tobom. Oni možda nisu dvolični, oni su višelični.  Govore jedno, rade drugo... spletkare itd. Ali su mi baš zbog toga zanimljivi. 
_________________

|
| pon 23 vel, 2009 4:18 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Romulanci
Točkica je napisao/la: Čini mi se da su oni preponosni i prenepovjerljivi da bi ušli u Federaciju, ali njihovi bi odnosi s Federacijom poslije Dominijskog rata trebali biti puno bolji nego prije istog, po mom mišljenju. Ne bi se oni samo tako mogli odreći svoga carstva, osvojeni planeti bi dobili više autonomije, što njima ne bi odgovaralo. A i oni su kao rasa poprilično ksenofobni, ne bi se mogli prilagoditi na neke stvari... Realnija je šansa da uništena Kardasija uđe u Federaciju... oni i nemaju pono alternativa.
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| ned 08 ožu, 2009 5:19 am |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Romulanci
Cvicek je napisao/la: Točkica je napisao/la: Čini mi se da su oni preponosni i prenepovjerljivi da bi ušli u Federaciju, ali njihovi bi odnosi s Federacijom poslije Dominijskog rata trebali biti puno bolji nego prije istog, po mom mišljenju. Ne bi se oni samo tako mogli odreći svoga carstva, osvojeni planeti bi dobili više autonomije, što njima ne bi odgovaralo. A i oni su kao rasa poprilično ksenofobni, ne bi se mogli prilagoditi na neke stvari... Realnija je šansa da uništena Kardasija uđe u Federaciju... oni i nemaju pono alternativa. Da Kardasija je bila potpuna uništena na kraju Dominion rata. Ako civilne vlasti preuzmu vlast... što je definitivno moguće politika će mi se strmoglavo preokrenuti, što bi moglo značiti približavanje Federaciji. Jedino ne znam dali bi to Bajoranima odgovaralo... a mislim da oni imaju jak glas u Federaciji upravo zbog crvotočine. A pak što se tiče Romulanaca... mislim iako su i oni puno toga izgubili za vrijeme Dominion rata... simnjam da će prevladat tolerantnija strana. Onolko kolko znam Tal'Shiar je potpuno uništen, njihov senat se razdvojio na dvije frakcije... tako da bi oni više mogli biti zauzeti unutarnjim problemima nego se bavit Federacijom... A pak s druge strane Federacija tu može izabrat korist davanjem potpore onoj frakciji koja bi bila privrženija Federaciji...
_________________
|
| ned 08 ožu, 2009 10:40 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Romulanci
Federacija ne bi davala potporu ni jednoj strani, zbog prime directivea, nemješanja u unutrašnje stvari drugih rasa...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| ned 08 ožu, 2009 2:55 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|