| Autor/ica |
Poruka |
|
Environmentalist
Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am Postovi: 2488 Lokacija: Zagreb, Croatia
|
 Zabranjeni planet
Netko je od vas gledao već odavno kultni film Forbbiden Planet iz 1957.? Scenarij je pisan prema Šekijevoj Oluji, a to je prvi film u kojem glumi Leslie Nielsen. Imam ga na kazeti jer je davnih dana, još u 80ima bio na TVZ. Odmah iza na kazeti je Flash Gordon.
Meni je film pregenijalan. Puno se bavi i ljudskom podsvijesti - zapravo, pohlepom ljudskih bića (ili nekih humanoida) koji u želji da budu napredni i postignu savršenstvo stradaju i bivaju zbrisani s površine kao žrtve vlatite tehnologije - ipak i unatoč svemu u podsvijesti svih nas je ono nešto životinjsko i agresivno koje ne ovladava tehnologijom.
Odličan mi je Robby The Robot, koji se malo pojavljuje i u prvim Gremlinima
trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=8y4crGU7dkg
_________________ Dif-tor heh smusma!
|
| sri 11 tra, 2007 4:25 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
pa prije par mjeseci gledali smo taj film na nasoj filmskoj nedjeljnoj veceru u klubu. Film je definitvno klasik.
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| sri 11 tra, 2007 5:21 pm |
|
 |
|
Environmentalist
Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am Postovi: 2488 Lokacija: Zagreb, Croatia
|
to mi je drago čuti. taj film je obavezan dio SF kulture. nešto kao abeceda, pod F. 
_________________ Dif-tor heh smusma!
|
| sri 11 tra, 2007 5:41 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
modesty blaise je napisao/la: to mi je drago čuti. taj film je obavezan dio SF kulture. nešto kao abeceda, pod F. 
e ... po meni je i cilj tih nedjeljnih filmskih veceri da se clanovi nauce toj SF kulturi ili SF abecedi 
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| sri 11 tra, 2007 5:43 pm |
|
 |
|
Dai-zvizda
Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm Postovi: 3972 Lokacija: U polju kukuruza Naj Serija: ENT Opis Stanja: Sranje
|
"..Film je definitvno klasik..."
Zanimljivo ka da je 1957 snimljen...
Mudrim zakljucima nikad kraja.. jel tak i u klubu...zborite 
_________________

Tehnika Pucanstvu !
|
| sri 11 tra, 2007 6:47 pm |
|
 |
|
Lieutenant
Pridružen/a: sri 17 sij, 2007 9:50 pm Postovi: 173
|
film sam gledo par puta. dobar je.
|
| sri 11 tra, 2007 9:19 pm |
|
 |
|
Commander
Pridružen/a: uto 22 kol, 2006 10:26 pm Postovi: 363 Lokacija: ROMULUS. ROMULAN STAR EMPIRE
|
ma film je sasvim ok.... 
_________________ http://nosgoth.dogoo.us/index.htm forum koji je samo za ljubitečje fantastike,ljubitelje magije i metala..... i koji su visoko tolerantni na druge religije...
|
| sri 11 tra, 2007 9:24 pm |
|
 |
|
Inquisitor
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am Postovi: 7828 Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
|
buco je napisao/la: "..Film je definitvno klasik..." Zanimljivo ka da je 1957 snimljen... Mudrim zakljucima nikad kraja.. jel tak i u klubu...zborite 
ne kuzim
jel ti zelis reci da nije klasik ili da je klasik zato jer je star?
_________________ Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.

|
| sri 11 tra, 2007 11:48 pm |
|
 |
|
Dai-zvizda
Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm Postovi: 3972 Lokacija: U polju kukuruza Naj Serija: ENT Opis Stanja: Sranje
|
Ne nego ne kuzin jel vama klasik jer je star il je "klasik" ..sto god to znacilo...valjda star a dobar..ka vino...!? 
_________________

Tehnika Pucanstvu !
|
| čet 12 tra, 2007 8:21 pm |
|
 |
|
Environmentalist
Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am Postovi: 2488 Lokacija: Zagreb, Croatia
|
Star Wars su klasik. Novijeg su datuma od Zabranjenog planeta. Što misliš je l zato jer su stari ili zato što su zbog nečeg važni za filmsku industriju i opću kulturu? 
_________________ Dif-tor heh smusma!
|
| sub 14 tra, 2007 3:40 am |
|
 |
|
Cadet 1st year
Pridružen/a: pon 21 svi, 2007 5:21 pm Postovi: 11 Lokacija: Sunčev sustav, Zemlja, Euroazija, Europa, Balkanski poluotok, Hrvatska frakcija, Zagreb, trnje...
|
 Re: Zabranjeni planet
modesty blaise je napisao/la: Netko je od vas gledao već odavno kultni film Forbbiden Planet iz 1957.? Scenarij je pisan prema Šekijevoj Oluji, a to je prvi film u kojem glumi Leslie Nielsen. Imam ga na kazeti jer je davnih dana, još u 80ima bio na TVZ. Odmah iza na kazeti je Flash Gordon. Meni je film pregenijalan. Puno se bavi i ljudskom podsvijesti - zapravo, pohlepom ljudskih bića (ili nekih humanoida) koji u želji da budu napredni i postignu savršenstvo stradaju i bivaju zbrisani s površine kao žrtve vlatite tehnologije - ipak i unatoč svemu u podsvijesti svih nas je ono nešto životinjsko i agresivno koje ne ovladava tehnologijom. Odličan mi je Robby The Robot, koji se malo pojavljuje i u prvim Gremlinima trailer: http://www.youtube.com/watch?v=8y4crGU7dkg
film je zakon...
|
| pon 21 svi, 2007 6:00 pm |
|
 |
|
Environmentalist
Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am Postovi: 2488 Lokacija: Zagreb, Croatia
|
baš.baš. 
_________________ Dif-tor heh smusma!
|
| uto 22 svi, 2007 6:24 pm |
|
 |
|