
Re: Umro Arthur C. Clarke
Lil'Mee je napisao/la:
čitala sam njegove misterije svijeta još kao mala...fascinirale su me
I ja sam ih citao kao mali .... jedva sam cekao da zavrsi skola (5.-6. razred), i onda sam otisao po Misterije Svijeta u knjiznicu, i po vecu kolicinu Marti Misterija do Tresnjevackog i Remize

Koliko cujem, imao je i televizijsku emisiju koja je pratila teme iz knjige, ali nisam imao prilike da ju pogledam.
Gledao sam neku kratku seriju koja je snimljena naknadno, ali mislim da nije imala direktne veze s knjigom.
U to doba me se jos dojmio i Saganov "Kozmos".
Steta sta tada nisam mogao nabaviti vise takvih knjiga.... a gutao sam ih...
Sad imam hrpetinu raznoraznih knjiga (i Misterije Svijeta od nekog drugog autora), ali nikako da ista od toga pocnem citati, nemam vise onaj djecacki intuzijazam za to, ili kako da to vec opisem....