|
Sada je: sri 24 lip, 2026 11:43 pm.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sub 20 lip, 2009 1:04 pm Postovi: 2054 Lokacija: Uncanny Valley Spol: Muški Naj Serija: DS9 Opis Stanja: h+ Koje si vrste?: Da
|
 Re: Trek pitanja
also, there is no god.
_________________ MAKE LOVE, NOT SPAM!
|
| pet 04 pro, 2009 1:54 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Trek pitanja
Hm, da, moram priznati da babel fish iz Autostopera ima bolje objašnjenje rada prevoditelja, nego bilo koje dano u treku...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pet 04 pro, 2009 1:54 am |
|
 |
|
Cadet 4th year
Pridružen/a: pet 20 stu, 2009 12:27 am Postovi: 41 Lokacija: Holodek 1 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: Trek pitanja
okej,al navel sam primjer klingonskog, kak ne skuže klingonski sa svim tim bubama u uhu, a jedan od najvažnijih jezika? kaj ak recimo susretnu se 2 vrste, npr. federacija na nekom naseljenom planetu u Delti po prvi put,konkretno voyager. voyager ima univerzalnog prevoditelja, a ta druga vrsta je na razni ko mi, tek su zmislili kak poslat ljudove na mjesec, ne pada im jos na pamet univ. prevoditelj, nemaju tehnologiju i dojde uss voyager,on ima univerzalni prevoditelj i on kuži tu novu vrstu,a kak ta nova vrsta kuži kaj ovi njima govore s obzirom da oni nemaju prevoditelja? a kolko sam skužil, univ. prevoditelj služi samo kao slušni aparat, nemres sad ti prek njega govorit drugi jezik,ak ti sugovornik također nema prevoditelja? Ili sam ja u zabludi? 
_________________ http://www.youtube.com/watch?v=E7IUR_fFypI istinita priča o bicima iz dalekog svemira...
|
| pet 04 pro, 2009 2:40 am |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Trek pitanja
Izgleda da univerzalni prevoditelj djeluje dvosmjerno  ... tj. da je dovoljno da ga ima jedna strana pa da se opet svi razumiju... No, izvan "in-universea", su smislili prevoditelje da olakšaju snimanje serije, a i ne bi bilo fora da svaku epizodu susretnu novu rasu i svaki puta muku muće s sporazumjevanjem  Mene je recimo ponekad (kad sam primjetio), zasmetalo da čak i kad im se unište prevoditelji na nekom primitivnom planetu, likovi se i dalje normalno na engleskom sporazumjevaju s vanzemaljcima...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pet 04 pro, 2009 2:54 am |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Trek pitanja
Cvicek je napisao/la: Mene je recimo ponekad (kad sam primjetio), zasmetalo da čak i kad im se unište prevoditelji na nekom primitivnom planetu, likovi se i dalje normalno na engleskom sporazumjevaju s vanzemaljcima... Da, iako je tako recimo u TOS-u i TNG-u... dok su u VOY-u a pogotovo u ENT-u se pozabavili i s tim "problemom"... te tamo čujemo više alienskih jezika, a manje engleskog...
_________________
|
| pet 04 pro, 2009 11:40 am |
|
 |
|
MINDFVCK
Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm Postovi: 7444 Koje si vrste?: Sprdator
|
 Re: Trek pitanja
Ma taj univerzalni prevoditelj je diskriminatoran. Kad Klingonac priča o časti i slavi, onda funkcionira, čim Klingonac na svojem krene pas mater ovo ono, samo čujemo klačdrač ptah klak 
|
| pon 07 pro, 2009 11:56 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Trek pitanja
Miki je napisao/la: Ma taj univerzalni prevoditelj je diskriminatoran. Kad Klingonac priča o časti i slavi, onda funkcionira, čim Klingonac na svojem krene pas mater ovo ono, samo čujemo klačdrač ptah klak  Koja je ono bila epka DS9-a kad onaj Meksikanac na samrti priča Španjolski? Nebi li mi trebali čuti Engleski? I nebi li mi trebali čuti riječ "fool" svaki put kad neki Klingonac kaže "pe'taq?" 
|
| pon 07 pro, 2009 11:59 pm |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Moguće je i to da je univerzalni prevoditelj, ujedno i skener, koji skenira mozgove svih u dometu. I na račun toga zna kad nešto prevesti, a kad ne. 
|
| uto 08 pro, 2009 12:01 am |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Trek pitanja
RAI'TARA je napisao/la: Moguće je i to da je univerzalni prevoditelj, ujedno i skener, koji skenira mozgove svih u dometu. I na račun toga zna kad nešto prevesti, a kad ne.  Mislim da je ipak rečeno u nekim epizodama da on analizira sintaksu. Al ovo sa skeniranjem mozga meni zvuči malo prenategnuto. To bi značilo da je ta naprava praktički čita misli.
|
| uto 08 pro, 2009 12:03 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
A u star treku smo vidjeli i čudnije tehnologije. Tako da je moguće da skenira mozak, moždane valove. Jedino bi to objasnilo neke stvari u star treku.
Recimo univerzalni prevoditelj iz TOS-a, čitao je misli onog energetskog bića. 
|
| uto 08 pro, 2009 12:10 am |
|
 |
|
MINDFVCK
Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm Postovi: 7444 Koje si vrste?: Sprdator
|
 Re: Trek pitanja
Možda slično pitanje glede shvaćanja tuđinaca jest tuđinska tehnologija. Bezbrojne su epizode u kojima naši junaci dođu pred tuđinsku tehnologiju, ni ne znaju abecedu na tom sučelju, ponekad ni ne znaju što čini što, al eto bez problema obaraju force fieldove, uzrokuju warp proboje i repliciraju burek sa mesom. Samo tipkaju po prvi-put-vidim-ovakvu-tehnologiju stroju i evo ga. Mission accomplished.
|
| uto 08 pro, 2009 12:15 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Da to je i meni uvijek čudno. To su trebali bolje objasniti. 
|
| uto 08 pro, 2009 12:38 am |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Trek pitanja
Miki je napisao/la: Možda slično pitanje glede shvaćanja tuđinaca jest tuđinska tehnologija. Bezbrojne su epizode u kojima naši junaci dođu pred tuđinsku tehnologiju, ni ne znaju abecedu na tom sučelju, ponekad ni ne znaju što čini što, al eto bez problema obaraju force fieldove, uzrokuju warp proboje i repliciraju burek sa mesom. Samo tipkaju po prvi-put-vidim-ovakvu-tehnologiju stroju i evo ga. Mission accomplished. RAI'TARA je napisao/la: Da to je i meni uvijek čudno. To su trebali bolje objasniti.  A ne znam, možda zbog trikordera... koji automatski "učita" šta što radi i sve automatski prevodi. 
_________________
|
| pet 25 pro, 2009 8:32 pm |
|
 |
|
MINDFVCK
Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm Postovi: 7444 Koje si vrste?: Sprdator
|
 Re: Trek pitanja
Znaju to činiti i bez 3kordera. Primjer: kad je B'Ellana bježala od Vedianaca, ili kad je Janewayica prevela cijelu nirijansku tehnologiju na engleski.
|
| sub 26 pro, 2009 1:27 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: Trek pitanja
Miki je napisao/la: Znaju to činiti i bez 3kordera. Primjer: kad je B'Ellana bježala od Vedianaca, ili kad je Janewayica prevela cijelu nirijansku tehnologiju na engleski. To sa Nirijancima je objašnjeno. Presnimili su cijelu Voyagerovu bazu podataka, pa tako i engleski jezik.
|
| ned 27 pro, 2009 3:33 am |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|