Sada je: čet 25 lip, 2026 1:00 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Sljedeća
 Trek pitanja 
Autor/ica Poruka
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: Trek pitanja
Miki je napisao/la:
Your technobabble makes my head hurt. :cry:

Da se poštuju zakoni fizike, SF bi bio znatno dosadniji. Eto.


Onda SF ne bi bio SF, nego bi bio... hmmm... :-k SR? :zubo:

333

_________________
slika


uto 13 tra, 2010 11:17 pm
Profil Web stranica
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
Kolko ja znam, uvijek je bio "phaser"... :neznam:

Impulsni je uvijek bio impulsni (ne brkati sa "potisnicima")...


uto 13 tra, 2010 11:17 pm
Profil Web stranica
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Trek pitanja
_Oz je napisao/la:
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s

Pa mnogo puta smo vidjeli kako brodovi pucaju međusobno jedne na druge u warp-u.

_________________
Image


uto 13 tra, 2010 11:18 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
_Oz je napisao/la:
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s

točno tamo gdje vidimo da brod puca iz warpa recimo picard je izvodeći picardov manevar u jednom filmum puknuo u trenutku kad je ugasio warp. bilo je kao da oba broda pucaju u romule


uto 13 tra, 2010 11:19 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
Suikotreki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s

Pa mnogo puta smo vidjeli kako brodovi pucaju međusobno jedne na druge u warp-u.

Da, okej... To je sve unutar podprostora. Ja pitam za primjer pucanja iz podprostora u prostor.

JEAN-LUC PICARD 2 je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s

točno tamo gdje vidimo da brod puca iz warpa recimo picard je izvodeći picardov manevar u jednom filmum puknuo u trenutku kad je ugasio warp. bilo je kao da oba broda pucaju u romule

Znači izašli su is subspacea u normalni svemir i pucali... :-s

U čemu je problem?


uto 13 tra, 2010 11:21 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
_Oz je napisao/la:
Kolko ja znam, uvijek je bio "phaser"... :neznam:

Impulsni je uvijek bio impulsni (ne brkati sa "potisnicima")...


ne brkam sa potisnicima gledaj sam ako mi nevjeruješ!!! :samoub:


uto 13 tra, 2010 11:21 pm
Profil
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
_Oz je napisao/la:
Suikotreki je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s

Pa mnogo puta smo vidjeli kako brodovi pucaju međusobno jedne na druge u warp-u.

Da, okej... To je sve unutar podprostora. Ja pitam za primjer pucanja iz podprostora u prostor.

JEAN-LUC PICARD 2 je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Hm, a gdje smo mi točno vidjeli brod koji puca iz subspacea u normalni prostor? :-s

točno tamo gdje vidimo da brod puca iz warpa recimo picard je izvodeći picardov manevar u jednom filmum puknuo u trenutku kad je ugasio warp. bilo je kao da oba broda pucaju u romule

Znači izašli su is subspacea u normalni svemir i pucali... :-s

U čemu je problem?



prije izlaska iz warpa je puknuo. inače bi izgledalo kao da samo jedna kopija brota puca a to bi enterprise odmah razotkrilo.


uto 13 tra, 2010 11:22 pm
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: Trek pitanja
JEAN-LUC PICARD 2 je napisao/la:
_Oz je napisao/la:
Kolko ja znam, uvijek je bio "phaser"... :neznam:

Impulsni je uvijek bio impulsni (ne brkati sa "potisnicima")...


ne brkam sa potisnicima gledaj sam ako mi nevjeruješ!!! :samoub:

Ma to ima više veze s samim TOS-om nego s ičim drugim.
Tad ni oni sami nisu znali kako će nazvat taj pogon, a i nije da su u to vrijeme davali važnost na dosljednost.
Tako da su se iz nastavka u nastavak komprimitirali s nedosljednošču.

_________________
Image


uto 13 tra, 2010 11:24 pm
Profil
bubica
bubica
Avatar

Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm
Postovi: 10381
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: kujasto
Koje si vrste?: govedo
Post Re: Trek pitanja
Citat:
prije izlaska iz warpa je puknuo. inače bi izgledalo kao da samo jedna kopija brota puca a to bi enterprise odmah razotkrilo.

OK, čestitam, našo si 347. slučaj kršenja zakona fizike u Star Treku! :thumbs2: :zubo: :lolsmjeh:


uto 13 tra, 2010 11:25 pm
Profil Web stranica
Lieutenant Junior Grade
Lieutenant Junior Grade

Pridružen/a: ned 11 tra, 2010 11:05 pm
Postovi: 124
Lokacija: Far far away from administrators of this forum
Post Re: Trek pitanja
nemaš argumenata
spisatelj ostao bez teksta


347.! a gdje se oni nalaze


uto 13 tra, 2010 11:27 pm
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: Trek pitanja
@JEAN-LUC

...da napravio je taj manevar...
...vjerojatno je to propust scenarista ili onih koji su radili specijalne efekte... jer u pravilu se ne može opaliti ako si u warpu...
...nije ni TNG bez mana... ;)

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


uto 04 svi, 2010 12:08 pm
Profil ICQ Web stranica
Founder

Pridružen/a: sri 07 sij, 2009 10:13 pm
Postovi: 3683
Koje si vrste?: er
Post Re: Trek pitanja
Kako se napravi da možeš izgovarati neke riječi svojeg jezika a nećeš da UP prevodi? Kao npr. Klingonci kad citiraju Kahlessa ili sl.


sri 05 svi, 2010 12:21 am
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: Trek pitanja
PrincMatias je napisao/la:
Kako se napravi da možeš izgovarati neke riječi svojeg jezika a nećeš da UP prevodi? Kao npr. Klingonci kad citiraju Kahlessa ili sl.

UP ne prevodi psovke.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 05 svi, 2010 12:28 am
Profil ICQ Web stranica
Ensign
Ensign
Avatar

Pridružen/a: ned 02 svi, 2010 4:51 pm
Postovi: 68
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Post Re: Trek pitanja
Mr.bobo je napisao/la:
@JEAN-LUC

...da napravio je taj manevar...
...vjerojatno je to propust scenarista ili onih koji su radili specijalne efekte... jer u pravilu se ne može opaliti ako si u warpu...
...nije ni TNG bez mana... ;)


Ako je tako, imali su više propusta. U VOY-u se Prometheus rastavio u warpu, i izrešetao Nebula class brod fazorima.

Nisam mogao nać bolji filmić.

Ant je napisao/la:
PrincMatias je napisao/la:
Kako se napravi da možeš izgovarati neke riječi svojeg jezika a nećeš da UP prevodi? Kao npr. Klingonci kad citiraju Kahlessa ili sl.

UP ne prevodi psovke.

Ali kako ne prevodi Klingonske pjesme, molitve itd.

_________________
slika


sri 05 svi, 2010 8:09 am
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: Trek pitanja
Marcijan je napisao/la:
Mr.bobo je napisao/la:
@JEAN-LUC

...da napravio je taj manevar...
...vjerojatno je to propust scenarista ili onih koji su radili specijalne efekte... jer u pravilu se ne može opaliti ako si u warpu...
...nije ni TNG bez mana... ;)


Ako je tako, imali su više propusta. U VOY-u se Prometheus rastavio u warpu, i izrešetao Nebula class brod fazorima.
Koliko znam, u Entu je rečeno da se ne može pucati u warpu, možda je to kasnije apgrejdano, nisam baš ni obraćao pozornost.

A što se Prometheusa tiče, to je borba unutar warpa, pa ne ulazi u kategoriju pucanje iz warpa u normalan svemir.
Warp mjehur oko svakog od brodova tu možda i ne igra ulogu... mjehur samo drži materiju u warpu, ali između jednog i drugog broda je i dalje podprostor...
Nisam siguran,... pretpostavljam :)

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 05 svi, 2010 2:35 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 359 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan