|
Sada je: sub 27 lip, 2026 10:50 am.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
| Autor/ica |
Poruka |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Oz je napisao/la: Super, baš si "doživio" film: A da ne spominjem zvučne efekte koje nisi čuo... A ti ne razlikuješ TS verziju od CAM verzije. Da te uputim... TS ima zaseban izvor zvuka, nije kao CAM gdje kamera kojom je snimano hvata zvuk iz kina pa čuješ svakakve ljude u kinu što pričaju... A ovaj TS je dosta gledljiv. Pogledaj samplove.  Oz je napisao/la: Idi vidi, pa se sam uvjeri. Dosjei su razdvojeni, npr. James T. Kirk i James T. Kirk - Alternate Timeline. Isto vrijedi za Vulkan, za koji piše ne da je definitivno uništen, nego uništen u alternativnom timelineu. To je sad podnošljivo kada je u pitanju samo jedan film. A što će biti kada počnu snimati novu seriju koja će se nadovezivati na ovaj film. Postojat će dvije memory-alphe. Memory-alpha i Memory-alphaAlternateReality.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| pon 18 svi, 2009 8:06 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lore je napisao/la: A ti ne razlikuješ TS verziju od CAM verzije. Da te uputim... TS ima zaseban izvor zvuka, nije kao CAM gdje kamera kojom je snimano hvata zvuk iz kina pa čuješ svakakve ljude u kinu što pričaju... A ovaj TS je dosta gledljiv. Pogledaj samplove. A neš ti razlike  Ovakav film se što se mene tiče, ne isplati gledati na nikakvim TSovima i CAMovima.... nisam siguran ni da li bi i screener išao gledati... I da, slažem se s Ozom glede vrijeđanja po forumu... ok je pljuvanje po filmu/seriji, ali ne i po ostalim forumašima
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pon 18 svi, 2009 8:12 pm |
|
 |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cvicek je napisao/la: A neš ti razlike  Ovakav film se što se mene tiče, ne isplati gledati na nikakvim TSovima i CAMovima.... nisam siguran ni da li bi i screener išao gledati... Nemamo svi Cinestare 
_________________
|
| pon 18 svi, 2009 8:15 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ja osobno bih radije pričekao da izađe koliko toliko gledljiva verzija, a ne si upropastiti gledanje najboljeg filma ove godine sa nekakvim cam smećem... Uostalom, nije ZG jedini grad koji ima kina u kojima se ST11 prikazuje, onaj tko hoće može potrošiti za put do kina i nazad...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pon 18 svi, 2009 8:17 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lore je napisao/la: A ti ne razlikuješ TS verziju od CAM verzije. Da te uputim... TS ima zaseban izvor zvuka, nije kao CAM gdje kamera kojom je snimano hvata zvuk iz kina pa čuješ svakakve ljude u kinu što pričaju... Hvala na lekciji, ja sam inače internetski kreten, newbie, šta sve ne i nikad nisam čio za CAM i Telesync... Screenshot koji sam postao sam napravio sam iz DEViSE-ove TS verzije, koja je čine se, nešto lošija od ove CHLS, al praktički isto sra**, drugo pakovanje.  Evo, usporedi ovo s prvim screencapom koji si postao. Ja bih osobno radije čekao R5 ili DVD-rip, nego si kvario gušt s ovakvim g*vnom. Ali opet, ljudi su nestrpljivi, i to razumijem. Lore je napisao/la: To je sad podnošljivo kada je u pitanju samo jedan film. A što će biti kada počnu snimati novu seriju koja će se nadovezivati na ovaj film. Postojat će dvije memory-alphe. Memory-alpha i Memory-alphaAlternateReality. Pa ne vidim šta bi tu trebalo bit tako skandalozno...
|
| pon 18 svi, 2009 8:21 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ni meni nije skroz leglo to s alternativnim svemirom / rušenjem orginalnog vremenskog pravca,... ili šta već je posrijedi... ali sve dugo je odlično.... opet nakon više godina imamo novi Trek film, i ovaj ulijeva nadu da se Trek ponovno vrača, do prije koju godinu bilo je pitanje da li će se više uopče snimiti ikakav trek... neki izgubljeni u prošlosti bi radije da se ne snimi nijedan novi film/serija pa da ponavljaju kako je TNG (ili koji već) bio vrhunac treka.... možda su sad jalni što je film tako dobro prošao kod publike  Neke sitnice liče na SW - ali to samo po sebi nije loše - jer SW filmovi su vrhunski po specijalnim efektima, ludim rasama i sl... i bilo je lijepo vidjeti aliene u novom filmu koji se uvjerljivošću mogu mjeriti sa SWom koji je po tom pitanju uvijek nadmašivao Trek... (fora je i Scottijev pajdaš, i ona doktorica, i lik koji je sjedio u baru između Kirka i Uhure.... Bit će još godinama rasprave da li je uništen "stari" trek svemir ili je ovo paralelni vremenski pravac i sl. Putovanje kroz vrijeme je ipak SF - i film je i s time uspio utoliko što se opet o tome raspravlja - o vrstama putovanja kroz vrijeme, da li se stvara novi svemir ili uništava postojeći timeline i sl...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pon 18 svi, 2009 9:50 pm |
|
 |
|
Ensign
Pridružen/a: uto 28 tra, 2009 11:14 pm Postovi: 80
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ljudi nemojte skidat film nego laganini do kina.Ako već morate skidat onda daj bar dvd rip ili r5.Ovak loše verzije nema smisla gledati.
_________________ Building the future and keeping the past alive are one in the same thing.
|
| pon 18 svi, 2009 11:33 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Solid Snake je napisao/la: Ljudi nemojte skidat film nego laganini do kina.Ako već morate skidat onda daj bar dvd rip ili r5.Ovak loše verzije nema smisla gledati. Mislim da se za ovaj film isplati sjest u auto i otić u najbliži grad s kinom, ako ga već tvoje mjesto nema.
|
| pon 18 svi, 2009 11:35 pm |
|
 |
|
Imperial Fleet Commander
Pridružen/a: uto 23 svi, 2006 8:29 pm Postovi: 2067 Lokacija: Agud Aser, Andoria Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: First Contact Opis Stanja: </3
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
_Oz je napisao/la: Mislim da se za ovaj film isplati sjest u auto i otić u najbliži grad s kinom, ako ga već tvoje mjesto nema. Ili potrošit 200kn na autobusnu kartu do Zagreba 
_________________
|
| uto 19 svi, 2009 8:16 am |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Alokin je napisao/la: _Oz je napisao/la: Mislim da se za ovaj film isplati sjest u auto i otić u najbliži grad s kinom, ako ga već tvoje mjesto nema. Ili potrošit 200kn na autobusnu kartu do Zagreba  Okej, znam da su teška vremena, ali meni ne bi bilo žao tih 200 Kn, Star Trek je u kinima jednom u sto godina. Al opet, nekim ljudima 200 Kn znači jako puno ovih dana...
|
| uto 19 svi, 2009 2:25 pm |
|
 |
|
Admiral
Pridružen/a: ned 25 lip, 2006 8:24 pm Postovi: 901 Lokacija: Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TOS Naj Film: ST: XI Koje si vrste?: Nisam :P
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Ima tu dobrih stvari napisanih, svaka cast liku koji je pisao mora da je ST freak of nature. Vecinu stvari sam primjetio, no nisam razbijao glavu time, ovaj lik ocito je. Evo jedne od vecih gresaka koje sam tek sada kada sam procitao dobio onaj "gle fakat" efekt. Moreover, the distress call states something about a "lightning storm in space". This is very important, because Kirk recalls a similar description from reports about the loss of the Kelvin and he warns Captain Pike that they are running into a trap. But why should there be an anomaly at Vulcan at all? Nero has just begun to drill the whole and still kept the "Red Matter" in his vessel. The way it is described it sounds as if the Narada has emerged from another time again, like the ship did when it appeared in front of the Kelvin 25 years earlier. So the Narada has time travel capability? No, because otherwise Nero wouldn't have to wait 25 years. And so the description of the anomaly at Vulcan, which is a big point of the plot, winds up as a major error.
_________________

"This is usually the part where people start screaming."
|
| uto 19 svi, 2009 7:35 pm |
|
 |
|
bubica
Pridružen/a: pon 13 lis, 2008 12:48 pm Postovi: 10381 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Opis Stanja: kujasto Koje si vrste?: govedo
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lucius je napisao/la: Ima tu dobrih stvari napisanih, svaka cast liku koji je pisao mora da je ST freak of nature. Vecinu stvari sam primjetio, no nisam razbijao glavu time, ovaj lik ocito je.
Evo jedne od vecih gresaka koje sam tek sada kada sam procitao dobio onaj "gle fakat" efekt. E pa u tom "gle fakat" efektu i jeste problem. Što više analiziraš, to više sitnica češ iskopat, ali koji je smisao? Npr. Kelvinov shuttle-bay je iznad mosta, a kad kapetan Robau ide u shuttle, turbo lift vozi prema dolje. To je totalni apsurd, kojeg ja nisam ni bio svjestan dok nisam pročitao na netu. Činjenica je da je film turbo zanimljiv, likovi su snažni, glumci su dobri i ja sam uživao u svakoj sekundi. Čemu svo to analiziranje? Na koncu konca to je samo film, ne novo poglavlje svetog pisma il neš...
|
| sri 20 svi, 2009 12:11 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Cvicek je napisao/la: Ni meni nije skroz leglo to s alternativnim svemirom / rušenjem orginalnog vremenskog pravca,... ili šta već je posrijedi... ali sve dugo je odlično.... opet nakon više godina imamo novi Trek film, i ovaj ulijeva nadu da se Trek ponovno vrača, do prije koju godinu bilo je pitanje da li će se više uopče snimiti ikakav trek... neki izgubljeni u prošlosti bi radije da se ne snimi nijedan novi film/serija pa da ponavljaju kako je TNG (ili koji već) bio vrhunac treka.... možda su sad jalni što je film tako dobro prošao kod publike  Ja bi htio da se snimi novi Trek, ali pravi Star Trek. Nebi htio neku seriju, koja ima Star Trek u imenu, tipa Smallville ili Supernatural gdje nitko nije stariji od 25 i svi su superkul, a po novom filmu, izgleda da cemo to dobiti
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| sri 20 svi, 2009 3:49 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
...ja dao filmu 8... ...dobar je, ali ima nekih nelogičnosti... ..ne što se tiće vremenskog pravca... to mi je skroz ok, već radi same priče...
...moram detaljan post napraviti oko toga svega... ...dojmovi su se slegli...
...i da, sreća moja šta sam ga gledao u Cinestaru na najboljim mjestima... tako da je doživljaj bio vrhunski...
Ant i Deajnira .... hvala...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| čet 21 svi, 2009 2:26 am |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: Star Trek XI - komentari nakon premijere *spoileri*
Lucius je napisao/la: Moreover, the distress call states something about a "lightning storm in space". This is very important, because Kirk recalls a similar description from reports about the loss of the Kelvin and he warns Captain Pike that they are running into a trap. But why should there be an anomaly at Vulcan at all? Nero has just begun to drill the whole and still kept the "Red Matter" in his vessel. The way it is described it sounds as if the Narada has emerged from another time again, like the ship did when it appeared in front of the Kelvin 25 years earlier. So the Narada has time travel capability? No, because otherwise Nero wouldn't have to wait 25 years. And so the description of the anomaly at Vulcan, which is a big point of the plot, winds up as a major error. konkretno, ovaj drugi lightining storm se odnosi na Spockov brod koji je upravo nedavno pristigao. ono sto ovdje eventualno moze biti nelogicno je zasto su Fedsi taj lightining storm povezali sa Vulkanom, ali moguce je da je Spock dosao negdje u blizini vulkanskog sustava pa su zato tu neobicnu pojavu povezali sa neobicnim "seizmickim aktivnostima" na planetu (kao eventulano moguce objasnjenje)
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| čet 21 svi, 2009 12:01 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|