Sada je: čet 25 lip, 2026 8:41 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 4x15 - Sons of Mogh 

ocjena
Anketa je završila: sub 21 ožu, 2009 1:58 am.
10 0%  0%  [ 0 ]
9 11%  11%  [ 1 ]
8 11%  11%  [ 1 ]
7 56%  56%  [ 5 ]
6 11%  11%  [ 1 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 11%  11%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 9

 4x15 - Sons of Mogh 
Autor/ica Poruka
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post 4x15 - Sons of Mogh
Sons Of Mogh
(Moghovi sinovi)


Sezona: 4
Epizoda: 15
Datum premijere: 12.2.1996.
Prikazano na HRT-u: 19.02. 2009

slika


Scenaristi: Ronald D. Moore

Redatelj: David Livingston

Stardate: 49556.2

Gostujući Glumci:

Tony Todd - Kurn
Robert Doqui - Noggra
Dell Yount - Tilikia
D. Elliot Woods - klingonski časnik

Kratak sadržaj: preuzeto iz ST centra

Worfov brat Kurn neočekivano dolazi i pitajući Worfa da ga ubije. Objašnjava mu da otkako je Worf protiv Klingonskog Carstva na strani Federacije, Kurn i njegova obitelj prognani su iz domovine. Izgubivši sve, svoju čast može povratiti preko Mauk-to'Vora, rituala smrti, kojeg može izvesti jedino Worf. Worf nerado ipak odlučuje poštivati želju svog brata i kobno ubada Kurna. Odo i Dax silom upadaju na vrijeme da teleportiraju Kurna u ambulantu.


Detaljnije informacije:memory-alpha

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 19 vel, 2009 1:58 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Nema vise kurna u star treku :/
Klingoncima je ocito smrt ritual zivota i zapravo su cesto kukavice , nikako ratnici , znam da je kurnu tesko palo bit odbacen od svojih i biti "necastan" ali svejedno je samoubojstvo i trazenje od worfa da ga ubije , slabo rijesenje za situaciju iz koje se moze izac
Worf je pokazao svoju slabost prema obicajima u zelji da ispuni bratovu zelju zamalo je postao ubojica , malo me ovo podsjeca na TNG epizodu gdje worf trazi od rikera da ga ubije ali ovaj to odbija , samo ode worf nije odbio ispunit zelju kurnu na pocetku , kasnije nakon sto je dax sve sprijecila , worfa je uhvatila griznja savjesti i ljudsko gledanje
Sisko je sa pravom bio bjesan jer ipak neke kulturne razlike idu predaleko i nedopustive su , kompromisno mie rijesenje okey, iako to znaci ad nema vise kurna u seriji
Ovaj pokusaj klingonske nepotebne eutanazije mi je bezvezan :(

9
Iako mislim da bi tema bila bolja da worf sam sebe zaustavi usred obreda , pa da ga kurn optuzi da nije klingonac 8)

_________________
Surviving the new decade


čet 19 vel, 2009 2:51 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Jadzia i Worf se malo fajtaju u holodecku.
Kurn dolazi na postaju i od Worfa traži mauk-to 'Vor

Klingonci imaju odličan dizajn bodeža... baš mi se sviđaju...

Worf nije uspio ubiti Kurna, Jadzia se ispriječila..
Sisko je bio lud kad je to čuo...

Klingonci su nekaj fantazirali s minama oko bajoranskog područja, no ekipa ih prokuži i Defaintom sve to raznese...

...na kraju Kurnu izbrišu pamčenje i promijene identitet...
...a bolje imati brata koji te ne poznaje, neko nikakvog brata uopće...


...ok epizoda... 6

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 19 vel, 2009 2:53 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Da , stvarno im je propalo to sa minama :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


čet 19 vel, 2009 3:00 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
captain je napisao/la:
Da , stvarno im je propalo to sa minama :mrgreen:


...a neznam kaj se događa s klingoncima... no postali su bezvezni...
...ratuju na nekakve podmukle i nelogične načine...
...dobivaju po nodu redovito...
...bore se ko curice...

...njah, klingonci nis ko što su nekad bili... :thumbs3:

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 19 vel, 2009 3:12 am
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Osli na kvasinu :mrgreen:

Klingonci su nekakav paradox , smatraju se casnima a nemaju u sebe nista casno , ratnici a skoro ih svaki ozbiljniji napor od strane fedsa pobijedi 8)

_________________
Surviving the new decade


čet 19 vel, 2009 3:16 am
Profil
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Opet ocjena 7. Ne sviđa mi se baš kako je to sve završilo sa worfovim bratom ali ipak.


čet 19 vel, 2009 12:34 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
7 ocjena

_________________
Image


čet 19 vel, 2009 1:35 pm
Profil
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Ocjena 7, jer epzoda nije loš, ali nije mi baš ni nešto posebno dobra. Malo mi je glup taj Klingonski ritual, jer nema nikakve koristi ak netko počini samoubojstvo zbog progonstva :thumbs3: Ja bih rađe onda stao uz Federaciju i pokorio one koji su me prognali (to mi se čini puno časnije od kukavičkog suicida).

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 19 vel, 2009 1:40 pm
Profil YIM Web stranica
Felis Minor
Avatar

Pridružen/a: pet 19 ruj, 2008 8:03 pm
Postovi: 2937
Lokacija: Heterotopija <3
Opis Stanja: namjerila se kosa na brus
Koje si vrste?: Galipotanka u tuđini
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Ovo sa samoubojstvom... moguće je da su Klingonci nekakva verzija Rimskog carstva. Rimljani su samoubojstvo smatrali časnom smrću.
Zapravo, cijeli taj koncept časti podsjeća me na rimsku virtus.
Ne vidim ništa bezveze u suicidu zbog progonstva, pa Sokrat je radije popio kukutu nego otišao iz Atene.
Osim toga, Klingonci su jako vezani uz svoje korijene, rasu, obitelj, dom itd. Moguće je da im život jednostavno prestane biti život kad bez toga ostanu.
Zapravo, Kurnova želja za samoubojstvom sve mi je logičnija!

_________________
Miruj u njih. Kako znadu rade,
a da znadu, bilo bi ih sram;
želi radje, grudi kad ohlade,
da ne bude tako nam.


Hugo Badalić, Otkud pjesan?


čet 19 vel, 2009 5:59 pm
Profil Web stranica
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
ocjena 8 :thumbs2:

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


čet 19 vel, 2009 6:07 pm
Profil Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Točkica je napisao/la:
Ovo sa samoubojstvom... moguće je da su Klingonci nekakva verzija Rimskog carstva. Rimljani su samoubojstvo smatrali časnom smrću.
Zapravo, cijeli taj koncept časti podsjeća me na rimsku virtus.
Ne vidim ništa bezveze u suicidu zbog progonstva, pa Sokrat je radije popio kukutu nego otišao iz Atene.
Osim toga, Klingonci su jako vezani uz svoje korijene, rasu, obitelj, dom itd. Moguće je da im život jednostavno prestane biti život kad bez toga ostanu.
Zapravo, Kurnova želja za samoubojstvom sve mi je logičnija!


Istina, ali se Kardasijanci ne bi tako ponijeli. Oni bi se borili za svoja prava i to je još jedan u nizu razloga zbog kojeg su mi najdraža rasa :thumbs2:

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


čet 19 vel, 2009 6:43 pm
Profil YIM Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Tockice to su kulturni paradoxi a ne logicnosti :wink:

_________________
Surviving the new decade


čet 19 vel, 2009 6:45 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Sovereign je napisao/la:
Ocjena 7, jer epzoda nije loš, ali nije mi baš ni nešto posebno dobra. Malo mi je glup taj Klingonski ritual, jer nema nikakve koristi ak netko počini samoubojstvo zbog progonstva :thumbs3: Ja bih rađe onda stao uz Federaciju i pokorio one koji su me prognali (to mi se čini puno časnije od kukavičkog suicida).


osobi je unisten zivot totalno ,nema buducnosti nikakve .
ljudi cine samoubojstva i za manje stvari tipa .ostavila ga cura #-o

_________________
Image


čet 19 vel, 2009 7:15 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 4x15 - Sons of Mogh
Početak s Worfom i Jadziom u holodecku je bio fora, iskre pršte na sve strane. :mrgreen: Klingonci opet dokazuju koliko su zatucani i meni neshvatljivi. Mislim, Kurn je izgubio čast po ko zna koji put već i gotovo, ubij me... kraj, nema više smisla živit. Gluposti. Ti klingonski običaji mi nikada neće uć u glavu. Pa ono, bori se, radi nešto, povrati obiteljsku čast. :mrgreen: A ovo da su Klingonci nečasni, pokvareni, nikakvi ratnici, babe... to trubim već dugo vremena. Rijetki su Klingonci baš pravi Klingonci. :) Epizoda mi je nekako i tužna na kraju, Worf opet ostao sam. Ajd Jadzia je tu, al opet... bez obitelji.

4 od 1 je napisao/la:
osobi je unisten zivot totalno ,nema buducnosti nikakve .
ljudi cine samoubojstva i za manje stvari tipa .ostavila ga cura #-o


Takva samoubojstva nisu nikakav običaj/ritual ili nešto slično kao što je ovo kod Klingonaca. :wink:

_________________
slika


uto 24 vel, 2009 12:36 am
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan