
Re: 1x18 - Dramatis Personae
Nesuglasice Kire i Siska oko valerijanskog broda dobar su uvod u problem koji će zadesiti senior staff.
Već je Jadzijina nekarakteristična snenost i nonšalantnost dala naslutiti da se nešto događa, a nakon Odovih problema i Mustafinog trkeljanja o raskolu na postaji, postalo je jasno da će biti frke.Odove grimase i pinokijevsko klataranje udovima kad ga neki šok zadesi ostat će isti kroz cijelu seriju i totalno će me živcirati svaki puta kad ih vidim.
Zanimljiv je prvi verbalni
skirmish Kire i Siska pod alienskim utjecajem. Sisko je već puštao mozak na pašu i crtkarao shemu sata koji će napraviti, ali je u sekundi zarežao na Kiru dajući joj do znanja tko je zapovjednik. Car!
Tzv. „mission recorder“ iliti „crna kutija“ klingonskog broda koju su tražili mi nekako ne spada u tadašnje vrijeme. Zastarjela je, previše TOS-ovska, no Klingonci su poznati po dugovječnosti upotrebe određene tehnologije.
Kad je počeo
coup d'etat u OPS-u, puk'o sam od smijeha kad je Milivoj flisnuo Jadziu. To mi je bilo totalno neočekivano.
Odo je u ovoj epizodi, zahvaljujući svojoj otpornosti bio DS9-ovski Holmes pa je dobro prokljuvio što se točno događa i izvaljao Mustafu da skemija rješenje problema i ukloni telepatsku matricu iz glava „zaraćenih strana“.
Jedinu veću zamjerku uočio sam prilikom izbacivanja matrice u svemir kad je Odo uključio dekompresiju skladišta. Po svoj logici, jedino je Odo trebao ostati na svom mjestu jer se jedini držao za konzolu koja ima čvrsto uporište, dok su svi ostali, koji su se držali za sanduke, zajedno s njima trebali završiti u svemiru.
Budući da mi je cijela priča inače za devetku, eto joj zbog nelogičnosti osmica.
Mr.bobo je napisao/la:
Shema da gomila bestjelesnih bića upravljaju svim 'glavnim časnicima' mi je jaaako nategnuta... i ne sviđa mi se način na koji je to prikazano...
Meni je to puno lošije izvedeno u TNG eki 5x15
"Power play". Prisjeti se kako je tamo bilo bezveze.
Mr.bobo je napisao/la:
Hm... čudan mi je Julianov način lječenja... uopće nije ni pokušavao s oživljavanjem klingonca... samo je proglasio smrt...
Pa Klingonci su puno jači od ljudi. Kad je mrtav, onda je zbilja mrtav. Kasnije je Mustafa i pojasnio da su opekline bile preteške da bi mu se pomoglo jer je vjerojatno pogođen disruptorom izbliza.