
Re: 7x22 - Tacking Into the Wind
Ovo mi je naprosto jedna od najgenijalnijih star trek epizoda u cijeloj seriji , jednostavno za anale star treka , u ama bas svemu
Obrađeno je puno tema i pocet cu redom , vidljivo je da osnivacica postaje pomalo sve vise zla i da nemari nit za svoje nit za kardassiance , cak je rekla da bi ubila weyouna kad bi postrojenje za kloniranje radilo a sada se vec pocela koristit kardassiancima kao zivim stitom , na neki je nacin u ovoj epizodi otpoceo genocid nad kardassiancima
Julian i obrien pokusavaju nac lijek za oda a ne uspijevaju , eto sada su smislili zamku za odjel 31 a hoce li upalit vidjet cete sutra

I sada prije nego sto se dotaknem ironije sa damarom i kirom opet , najgenijalniji trenutak epizode , nesto o cemu brojni fanovi serije stalno raspravljaju i pricaju , ono o klingonskoj casti i ponosu
Sisko i cijela ekipa je uvidjela da gowron ne postupa kako teba , martok je sve trpio pa i nije htio uradit ono sta mu je worf predlozio a stvar je dosla toliko do ruba case da je cak i sisko bio spreman na sve samo da se stvar sa losim odlukama gowrona rijesi (odmah na pocetku je to sisko trazio ) a sve je promijenilo jedno malo druzenje kod quarka , na neki nacin dalo priliku worfu da skine s trona osobu koju je i on postavio kad je ubio durasa , a to je bio razgovor sa ezri
Ezri je totalno pogodila u zivac i rekla sve ono sto su mnogi mislili i cesto pisali , klingonsko carstvo je korumpirano i zaostalo , nema vise casnih ljudi i sve je postalo vise divlje nego casno i ponosno , i zapravo je tu worf jos nekakav najcasniji klingonac u svemu , u svakoj rijeci je kazala istinu
Worfa je to natjeralo da izazove gowrona i ubije ga u borbi

, ta scena je uistinu legendarna , worf ponovno kroji sudbinu carstva , ali kao i prije i ovaj put se pokazao kao uistinu najcasniji klingonac u trek svemiru , umjesto da postane vođa carstva , dao je tu privilegiju i odgovornost martoku i na taj nacin promijenio sve ono lose sto je carstvo tistilo godinama
Da ironija bude veca tamo gdje odo mijenja oblike i gdje je cak oponasao osnivacicu , na mjestu gdje kira prvi put nije iritantna u nekim stvarima , a pogotovo u vezi oda i bolesti , za koju zna da je jaca nego sto je odo prikazuje , tj zeli njoj prikazat ,tamo damar pocinje shvacat sto znaci izgubit nekoga , ubili su mu obitelj i na neki nacin je to njega promijenilo , nije mi to vise onaj damar koji ubija ziyal i onaj damar koji je propalitet ,nekako u nekim stvarima podsjeca na garaka koji je ubio puno nevinih a sada na neki nacin brine za oda i kiru kao da su mu prijatelji , sprijateljio se sa neprijateljem , damar je toliko kaznjen da mislim kako cak i kira mu vise ne gleda oci kao ubojici ziyal nego kao osobu kojoj se sve vratilo sto je zlo cinio , a na kraju je da spasi oda ubio i najboljeg prijatelja , jedna od najkompleksnijih epizoda uopce i hvala bogu bez dukata i adami kai winn , jos jednom cu rec steta sto su dukata upropastili jer mogao je i on bit zajedno sa damarom vođa pobune a ovako je damar pobrao svu patnicku slavu i postao junak , tj legenda
10