| Autor/ica |
Poruka |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 6x19 - In the Pale Moonlight
In the Pale Moonlight (Na blijedoj mjesečini)Sezona: 6 Epizoda: 19 Datum premijere: 15.04.1998. Prikazano na HRT-u: 12.05.2009. Scenaristi: Peter Allan Fields Redatelj: Victor Lobl Stardate: 51721.3 (2374) Gostujući Glumci: * Andrew J. Robinson as Garak * Jeffrey Combs as Weyoun * Casey Biggs as Damar (hologram) * Howard Shangraw as Grathon Tolar And: * Stephen McHattie as Vreenak Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra) Pregledavajući popis žrtava Sisko shvaća da su Romulanci, potpisnici mirovnog pakta s Dominijem, jedina nada Saveznika ukoliko žele pobijediti u ratu. Siguran da će Dominij napraviti invaziju na Romul prije ili kasnije, Sisko povjerava Garaku da diskretno nabavi dokaze koji će uvući Romulance u rat. Sisko uskoro saznaje da su mnogi Kardasijanci htjeli pomoći Garaku, no da su ubijeni dan nakon razgovora s njim. Stoga Garak predlaže Sisku da stvore lažne dokaze o nadolazećoj invaziji Dominija na Romul. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: In the Pale Moonlight
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 12 svi, 2009 12:56 am |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10
Vrhunska DS9 epizoda sa velikim i malim moralnim pitanjima o sredstvu i cilju koji opravdava to sredstvo. Sisko uz pomoć Garaka ide uvući Romulance u rat na svojoj strani protiv Dominija. Garak ima svoj skriveni plan koji sigurno prolazi ako zakaže onaj zajednički koji planira sa Siskom. Garak je još jednom dokazao da je majstor velikih igara, beskrupulozan u svom cilju da padne Dominij. Lako se nosi sa nekolicinom ubijenih da bi spasio Alphu kvasrant, dok Sisko te iste posljedice preispituje više puta u samoći bez da ikome priča o tome. Sisko da bi vidio svjetlu stazu, mora da hoda kroz sjene. A Garak je manje više stalno u sjeni dok treži svjetlo na kraju svoje staze. Ova epizoda je dokazala i to da svatko ima svoju cijenu, bravo Quark.
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 12 svi, 2009 1:49 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Uistinu je odlicna epizoda  , evo i zasto Sisko shvaca da mora romulance uvuc u rat nakon sto je i betazed pao i shvaca da mora igrat prljavo ali unatoc svoj logici igranja prljavo mu njegova ljudska svijest ne dopusta tako nesto Ide kontra sebe kontra svega sto voli ,laze , podmicuje i vjeruje da je sve to s dobrim ciljem , iako zapravo na neki nacin zeli preko garaka oslobodit sebe odgovonosti ali ipak nemoze Vreenak je s razlogom bio bjesan jer je to bila lazna informacija a toliko je puno mogla ucinit , toliko puno zivota oduzet Na kraju je garak izvrsio misiju egzekutora i ubio vreenaka , tragedija u svemu ovome je to sto je zlocin mozda bio jedini laksi nacin da se pobijedi i tako romulanci su usli u rat na osnovu lazi , mozda i bolje jer siskovi argumenti o okruzenju su imali smisla , prosvjetljeni ljudi su u ovoj epizodi nestali ali ne zbog zlobe nego zbog potrebe koju cak nit savjest nije mogla zaustavit da obavi svoje i spasi masu zivota oduzimajuci jedan romulanski 10
_________________ Surviving the new decade
|
| uto 12 svi, 2009 2:01 am |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Ocijena 10... ali prvotno zbog toga što je ovo jedan od nastavaka koji pokazuje da Federacija i ljudi u Federaciji nije i nisu savršena/i i ubermoralna/i... da će se članovi Federacije i Starfleeta bez problema ponašati kao svi oni koje smatraju kao barbari ako su stjerani u kut i nemaju više izbora... Pa smo tako vidjeli da Sisko može biti i "dobar" Ferengi, i dobar Kardasijanac, a za sam vrhunac i dobar Romulanac... I ono što mu je Garak na kraju rekao je apsolutno točno. Jedan mrtvi kriminalac senator i grizodušje starfleet časnika je niska cijena za platit kako bi se spasio Alpha kvadrant i milijarde života...
_________________
|
| uto 12 svi, 2009 9:56 am |
|
 |
|
nešt po svom izboru
Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm Postovi: 1210 Lokacija: Sector001 Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Odlična epizoda...stvano super...pokazuje da ipak i u toj postenoj Federaciji ima takvih stvari....sto je naravno normalno za covjeka.. ..Ocjena 9...zasto?? zbog toga sto Sisko prepricava u 1. licu..to mi se nikako nije svidjelo i po meni su malo zasrali s time...
_________________

Citat: 25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru
|
| uto 12 svi, 2009 2:09 pm |
|
 |
|
MINDFVCK
Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm Postovi: 7444 Koje si vrste?: Sprdator
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10
Moralna dilema, trilema. Važno za radnju serije. Ovo što Sisko priča u prvom licu mi je super.
|
| uto 12 svi, 2009 3:26 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm Postovi: 2424 Lokacija: OSIJEK Spol: Muški Naj Serija: ENT Opis Stanja: Asimiliran !
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10 ocjena Zato mi je DS9 druga najbolja serija ,ovo Picard nikad nebi mogo napravit vec s moralom Dominija bi zauzela cijelu Federaciju ! Garak apsultno zakon lik majstor svojih vjestina !
_________________
|
| uto 12 svi, 2009 4:14 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Cmd Data je napisao/la: Odlična epizoda...stvano super...pokazuje da ipak i u toj postenoj Federaciji ima takvih stvari....sto je naravno normalno za covjeka.. ..Ocjena 9...zasto?? zbog toga sto Sisko prepricava u 1. licu..to mi se nikako nije svidjelo i po meni su malo zasrali s time... Pa u tom i je fora... pokazuje Siskovu unutarnju dilemu Meni Sisko ide na zivce, ali u ovoj epizodi je odlican I monolog na kraju mi je odlican, pogotovo zadnji dio: "I can live with it. Computer... erase that entire personal log."
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| uto 12 svi, 2009 5:44 pm |
|
 |
|
So Say We All
Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am Postovi: 4808 Lokacija: Between the thighs of Helen Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: XI Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
MacGyver je napisao/la: Pa u tom i je fora... pokazuje Siskovu unutarnju dilemu
Meni Sisko ide na zivce, ali u ovoj epizodi je odlican
I monolog na kraju mi je odlican, pogotovo zadnji dio: "I can live with it. Computer... erase that entire personal log." Jel to znači da daješ 10-ku?
_________________
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo
|
| uto 12 svi, 2009 6:55 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
BrickTop je napisao/la: MacGyver je napisao/la: Pa u tom i je fora... pokazuje Siskovu unutarnju dilemu
Meni Sisko ide na zivce, ali u ovoj epizodi je odlican
I monolog na kraju mi je odlican, pogotovo zadnji dio: "I can live with it. Computer... erase that entire personal log." Jel to znači da daješ 10-ku? Da, vec sam je dao... sta ti ne vidis tko je glasao? I jos jedna stvar koja je dobra u epizodi, je to sta epka cijelo vrijeme navodi na to da je Sisko zeznuo i da su sad Romulanci protiv njih
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| uto 12 svi, 2009 7:23 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10 Meni jedna od 10 najboljih epizoda Treka. IT IS A FAKE!!!!!!!Samo ta jedna jedina slika toliko toga govori...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| sri 13 svi, 2009 12:09 am |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Ovo me podsjeca na vrijeme kad su svi citirali there are four lights 
_________________ Surviving the new decade
|
| sri 13 svi, 2009 12:14 am |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
...evo da se i ja pridružim... 10 bez dileme... ...jedna od najboljih DS9 epizoda, ako ne i najbolja...
...Sisko je prešao preko svojih moralnih načela... (podsjeća malo na Archera u 3. sezoni)
...osjetio je da federacija polako gubi tlo pod nogama...
...pa je smislio plan... a koga će upitati za pripomoć nego Garaka... koji je jednostavno bio briljantan...
...on je uvijek dva koraka ispred svih... kad su rekli da je brod od Vreenaka uništen, rekao sam 'Garak' !! i tako je bilo...
...on ništa ne prepušta slučaju...
...no kad je Sisko ljut došao k njemu, i kad mu je otkrio plan u potpunosti... te da je nekoliko života i grižnja savjesti zbog moralnih načela jako dobra pogodba za spas Alpha kvadranta... Sisko se ipak morao složiti s njime...
...i na kraju Sisko izbriše cijeli zapis...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| sri 13 svi, 2009 10:45 am |
|
 |
|
Overlord
Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm Postovi: 9995 Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: First Contact Opis Stanja: Future planning and having fun Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10 - meni zakon epizoda (među 10 najboljih)  Sisko se ne može sjetit koji je stardate  Osjeća krivnju zato što je prekršio svoja moralna načela i zato to želi objasnit u personal logu  Svaki petak dobiva popis poginulih časnika, i to mu je već polako dopiz***o te pokušava smislit način kako da Romulance uvuče u rat - potpuno ga razumijem  Kad je Sisko saznao da je pao Betazed, odlučio je da pod svaku cijenu mora Romulance uvest u rat pa makar to bilo i na prljavi način. Pošto Romulanci neće povjerovat Siskovoj priči da ih Dominij planira napast, on mora nabavit dokaze, a pošto ih nema morat će ih sam napravit, što njemu nije moguće, ali zato se sjetio da Garaku jest  Garak legenda uvijek smisli odličan plan  Snimka koju su napravili je strašno uvjerljiva  Grathon Tolar je ubo Quarka - svako malo ga netko želi ubit  Sisko se mora cijenkat sa Quarkom , ali je to jako dobro izveo , a tu je i Quark dokazao da svatko ima svoju cijenu Vreenak je došao na stanicu, i strašno je arogantan prema Sisku , a vidi se da to ovaj teško podnosi (vjerojatno bi mu najrađe odbrusio ili ga opalio šakom)  Vreenak je skužio da je snimka krivotvorena (čudno s obzirom na to da je izgledala strašno uvjerljivo) i sad je Sisko u kari do asa, jer je dobio još jednog neprijatelja (Romulance)  Srećom Garak se pobrinuo da Vreenak pogine, i sve je to uspio iscenirat kao da je to djelo od Dominija , a Romulanci su povjerovali i objavili rat Dominiju. Sisko se zbog toga strašno naljutio na Garaka, ali je Garak dobro rekao da jedna prijevara te ubojstvo kriminalca i jednog Romulanca nisu ništa strašno, ako garantiraju spas čitavog kvadranta  Sisko je ipak na kraju dobro postupio, jer je poslušao Garaka i time možda spasio čitav Alpha kvadrant unatoč nekim sitnim kršenjima moralnih načela 
I meni najbolji citati 
Citat: Vreenak: "It's a FAAAAAKE!"
Garak: "That's why you came to me, isn't it captain? Because you knew I could do those things that you weren't capable of doing. Well, it worked. And you'll get what you wanted: a war between the Romulans and the Dominion. And if your conscience is bothering you, you should soothe it with the knowledge that you may have just saved the entire Alpha Quadrant, and all it cost was the life of one Romulan senator, one criminal... and the self-respect of one Starfleet officer. I don't know about you, but I'd call that a bargain."
Sisko: "So... I lied. I cheated. I bribed men to cover the crimes of other men. I am an accessory to murder. But the most damning thing of all... I think I can live with it. And if I had to do it all over again, I would. Garak was right about one thing, a guilty conscience is a small price to pay for the safety of the Alpha Quadrant. So I will learn to live with it. Because I can live with it. I can live with it... Computer, erase that entire personal log."
_________________ “Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

ST battles audio/video tribute!
|
| sub 16 svi, 2009 2:41 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Tko li je dao jedan ovoj epizodi?
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| čet 27 kol, 2009 10:18 pm |
|
 |
|