Sada je: čet 25 lip, 2026 9:53 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 6x19 - In the Pale Moonlight 

Ocjene:
10 79%  79%  [ 11 ]
9 7%  7%  [ 1 ]
8 0%  0%  [ 0 ]
7 7%  7%  [ 1 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 7%  7%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 14

 6x19 - In the Pale Moonlight 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 6x19 - In the Pale Moonlight
In the Pale Moonlight
(Na blijedoj mjesečini)


Sezona: 6
Epizoda: 19
Datum premijere: 15.04.1998.
Prikazano na HRT-u: 12.05.2009.
slika
Scenaristi: Peter Allan Fields
Redatelj: Victor Lobl

Stardate: 51721.3 (2374)

Gostujući Glumci:
* Andrew J. Robinson as Garak
* Jeffrey Combs as Weyoun
* Casey Biggs as Damar (hologram)
* Howard Shangraw as Grathon Tolar

And:
* Stephen McHattie as Vreenak

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST centra)
Pregledavajući popis žrtava Sisko shvaća da su Romulanci, potpisnici mirovnog pakta s Dominijem, jedina nada Saveznika ukoliko žele pobijediti u ratu. Siguran da će Dominij napraviti invaziju na Romul prije ili kasnije, Sisko povjerava Garaku da diskretno nabavi dokaze koji će uvući Romulance u rat. Sisko uskoro saznaje da su mnogi Kardasijanci htjeli pomoći Garaku, no da su ubijeni dan nakon razgovora s njim. Stoga Garak predlaže Sisku da stvore lažne dokaze o nadolazećoj invaziji Dominija na Romul.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: In the Pale Moonlight

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 12 svi, 2009 12:56 am
Profil ICQ
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10

Vrhunska DS9 epizoda sa velikim i malim moralnim pitanjima o sredstvu i cilju koji opravdava to sredstvo. Sisko uz pomoć Garaka ide uvući Romulance u rat na svojoj strani protiv Dominija. Garak ima svoj skriveni plan koji sigurno prolazi ako zakaže onaj zajednički koji planira sa Siskom. Garak je još jednom dokazao da je majstor velikih igara, beskrupulozan u svom cilju da padne Dominij. Lako se nosi sa nekolicinom ubijenih da bi spasio Alphu kvasrant, dok Sisko te iste posljedice preispituje više puta u samoći bez da ikome priča o tome. Sisko da bi vidio svjetlu stazu, mora da hoda kroz sjene. A Garak je manje više stalno u sjeni dok treži svjetlo na kraju svoje staze.
Ova epizoda je dokazala i to da svatko ima svoju cijenu, bravo Quark.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 12 svi, 2009 1:49 am
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Uistinu je odlicna epizoda :) , evo i zasto
Sisko shvaca da mora romulance uvuc u rat nakon sto je i betazed pao i shvaca da mora igrat prljavo ali unatoc svoj logici igranja prljavo mu njegova ljudska svijest ne dopusta tako nesto
Ide kontra sebe kontra svega sto voli ,laze , podmicuje i vjeruje da je sve to s dobrim ciljem , iako zapravo na neki nacin zeli preko garaka oslobodit sebe odgovonosti ali ipak nemoze
Vreenak je s razlogom bio bjesan jer je to bila lazna informacija a toliko je puno mogla ucinit , toliko puno zivota oduzet
Na kraju je garak izvrsio misiju egzekutora i ubio vreenaka , tragedija u svemu ovome je to sto je zlocin mozda bio jedini laksi nacin da se pobijedi i tako romulanci su usli u rat na osnovu lazi , mozda i bolje jer siskovi argumenti o okruzenju su imali smisla , prosvjetljeni ljudi su u ovoj epizodi nestali ali ne zbog zlobe nego zbog potrebe koju cak nit savjest nije mogla zaustavit da obavi svoje i spasi masu zivota oduzimajuci jedan romulanski :(
10

_________________
Surviving the new decade


uto 12 svi, 2009 2:01 am
Profil
Defender of Earth
Avatar

Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am
Postovi: 3611
Lokacija: Trešnjevka,Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Ponfo miran
Koje si vrste?: Andorian
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Ocijena 10... ali prvotno zbog toga što je ovo jedan od nastavaka koji pokazuje da Federacija i ljudi u Federaciji nije i nisu savršena/i i ubermoralna/i... da će se članovi Federacije i Starfleeta bez problema ponašati kao svi oni koje smatraju kao barbari ako su stjerani u kut i nemaju više izbora...
Pa smo tako vidjeli da Sisko može biti i "dobar" Ferengi, i dobar Kardasijanac, a za sam vrhunac i dobar Romulanac...
I ono što mu je Garak na kraju rekao je apsolutno točno.
Jedan mrtvi kriminalac senator i grizodušje starfleet časnika je niska cijena za platit kako bi se spasio Alpha kvadrant i milijarde života...

_________________
Image


uto 12 svi, 2009 9:56 am
Profil
nešt po svom izboru
Avatar

Pridružen/a: ned 08 vel, 2009 12:42 pm
Postovi: 1210
Lokacija: Sector001
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Dezurni krivac za sve
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Odlična epizoda...stvano super...pokazuje da ipak i u toj postenoj Federaciji ima takvih stvari....sto je naravno normalno za covjeka..
..Ocjena 9...zasto?? zbog toga sto Sisko prepricava u 1. licu..to mi se nikako nije svidjelo i po meni su malo zasrali s time...

_________________
slika
Citat:
25. Archer je osnovao federaciju....zato svi jezik za zube kad krenete nest srat po ENT.u i Archeru


uto 12 svi, 2009 2:09 pm
Profil Web stranica
MINDFVCK

Pridružen/a: sri 08 tra, 2009 6:22 pm
Postovi: 7444
Koje si vrste?: Sprdator
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10

Moralna dilema, trilema. Važno za radnju serije. Ovo što Sisko priča u prvom licu mi je super.


uto 12 svi, 2009 3:26 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: uto 09 pro, 2008 11:31 pm
Postovi: 2424
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Asimiliran !
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10 ocjena
Zato mi je DS9 druga najbolja serija ,ovo Picard nikad nebi mogo napravit vec s moralom Dominija bi zauzela cijelu Federaciju !
Garak apsultno zakon lik majstor svojih vjestina !

_________________
Image


uto 12 svi, 2009 4:14 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Cmd Data je napisao/la:
Odlična epizoda...stvano super...pokazuje da ipak i u toj postenoj Federaciji ima takvih stvari....sto je naravno normalno za covjeka..
..Ocjena 9...zasto?? zbog toga sto Sisko prepricava u 1. licu..to mi se nikako nije svidjelo i po meni su malo zasrali s time...


Pa u tom i je fora... pokazuje Siskovu unutarnju dilemu

Meni Sisko ide na zivce, ali u ovoj epizodi je odlican

I monolog na kraju mi je odlican, pogotovo zadnji dio:
"I can live with it. Computer... erase that entire personal log."

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 12 svi, 2009 5:44 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
MacGyver je napisao/la:
Pa u tom i je fora... pokazuje Siskovu unutarnju dilemu

Meni Sisko ide na zivce, ali u ovoj epizodi je odlican

I monolog na kraju mi je odlican, pogotovo zadnji dio:
"I can live with it. Computer... erase that entire personal log."

Jel to znači da daješ 10-ku?

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 12 svi, 2009 6:55 pm
Profil ICQ
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
BrickTop je napisao/la:
MacGyver je napisao/la:
Pa u tom i je fora... pokazuje Siskovu unutarnju dilemu

Meni Sisko ide na zivce, ali u ovoj epizodi je odlican

I monolog na kraju mi je odlican, pogotovo zadnji dio:
"I can live with it. Computer... erase that entire personal log."

Jel to znači da daješ 10-ku?


Da, vec sam je dao... sta ti ne vidis tko je glasao?


I jos jedna stvar koja je dobra u epizodi, je to sta epka cijelo vrijeme navodi na to da je Sisko zeznuo i da su sad Romulanci protiv njih

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


uto 12 svi, 2009 7:23 pm
Profil
anarho trekkie
Avatar

Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am
Postovi: 14375
Lokacija: Zagreb, Južna Europa
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: IV
Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija
Koje si vrste?: hewmon
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10

Meni jedna od 10 najboljih epizoda Treka.

slika

IT IS A FAKE!!!!!!!

Samo ta jedna jedina slika toliko toga govori...

_________________
Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.

slika


sri 13 svi, 2009 12:09 am
Profil
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Ovo me podsjeca na vrijeme kad su svi citirali there are four lights :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 13 svi, 2009 12:14 am
Profil
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
...evo da se i ja pridružim... 10 bez dileme...
...jedna od najboljih DS9 epizoda, ako ne i najbolja...

...Sisko je prešao preko svojih moralnih načela...
(podsjeća malo na Archera u 3. sezoni)

...osjetio je da federacija polako gubi tlo pod nogama...

...pa je smislio plan... a koga će upitati za pripomoć nego Garaka... koji je jednostavno bio briljantan...

...on je uvijek dva koraka ispred svih... kad su rekli da je brod od Vreenaka uništen, rekao sam 'Garak' !! i tako je bilo...

...on ništa ne prepušta slučaju...

...no kad je Sisko ljut došao k njemu, i kad mu je otkrio plan u potpunosti... te da je nekoliko života i grižnja savjesti zbog moralnih načela jako dobra pogodba za spas Alpha kvadranta... Sisko se ipak morao složiti s njime...

...i na kraju Sisko izbriše cijeli zapis...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


sri 13 svi, 2009 10:45 am
Profil ICQ Web stranica
Overlord
Overlord
Avatar

Pridružen/a: pet 23 sij, 2009 5:53 pm
Postovi: 9995
Lokacija: Cardassia Prime, USS Dragonstar NX-80000
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Future planning and having fun
Koje si vrste?: Lantean/Cardassian
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
10 - meni zakon epizoda (među 10 najboljih) :biggrinlove: :thumbs2:
:lolsmjeh: Sisko se ne može sjetit koji je stardate :lolsmjeh:
Osjeća krivnju zato što je prekršio svoja moralna načela i zato to želi objasnit u personal logu :thumbs2:
Svaki petak dobiva popis poginulih časnika, i to mu je već polako dopiz***o te pokušava smislit način kako da Romulance uvuče u rat - potpuno ga razumijem :thumbs2:
Kad je Sisko saznao da je pao Betazed, odlučio je da pod svaku cijenu mora Romulance uvest u rat pa makar to bilo i na prljavi način.
Pošto Romulanci neće povjerovat Siskovoj priči da ih Dominij planira napast, on mora nabavit dokaze, a pošto ih nema morat će ih sam napravit, što njemu nije moguće, ali zato se sjetio da Garaku jest :thumbs2:
Garak legenda uvijek smisli odličan plan :thumbs2:
Snimka koju su napravili je strašno uvjerljiva :thumbs2:
Grathon Tolar je ubo Quarka - svako malo ga netko želi ubit :lolsmjeh:
Sisko se mora cijenkat sa Quarkom :lolsmjeh:, ali je to jako dobro izveo :thumbs2:, a tu je i Quark dokazao da svatko ima svoju cijenu :thumbs2:
Vreenak je došao na stanicu, i strašno je arogantan prema Sisku :thumbs3: , a vidi se da to ovaj teško podnosi (vjerojatno bi mu najrađe odbrusio ili ga opalio šakom) :lolsmjeh:
:shocked: Vreenak je skužio da je snimka krivotvorena (čudno s obzirom na to da je izgledala strašno uvjerljivo) i sad je Sisko u kari do asa, jer je dobio još jednog neprijatelja (Romulance) :thumbs3:
Srećom Garak se pobrinuo da Vreenak pogine, i sve je to uspio iscenirat kao da je to djelo od Dominija :thumbs2: , a Romulanci su povjerovali i objavili rat Dominiju.
Sisko se zbog toga strašno naljutio na Garaka, ali je Garak dobro rekao da jedna prijevara te ubojstvo kriminalca i jednog Romulanca nisu ništa strašno, ako garantiraju spas čitavog kvadranta :thumbs2:
Sisko je ipak na kraju dobro postupio, jer je poslušao Garaka i time možda spasio čitav Alpha kvadrant unatoč nekim sitnim kršenjima moralnih načela :thumbs2:

I meni najbolji citati :thumbs2:

Citat:
Vreenak: "It's a FAAAAAKE!"

Garak: "That's why you came to me, isn't it captain? Because you knew I could do those things that you weren't capable of doing. Well, it worked. And you'll get what you wanted: a war between the Romulans and the Dominion. And if your conscience is bothering you, you should soothe it with the knowledge that you may have just saved the entire Alpha Quadrant, and all it cost was the life of one Romulan senator, one criminal... and the self-respect of one Starfleet officer. I don't know about you, but I'd call that a bargain."

Sisko: "So... I lied. I cheated. I bribed men to cover the crimes of other men. I am an accessory to murder. But the most damning thing of all... I think I can live with it. And if I had to do it all over again, I would. Garak was right about one thing, a guilty conscience is a small price to pay for the safety of the Alpha Quadrant. So I will learn to live with it. Because I can live with it. I can live with it... Computer, erase that entire personal log."

_________________
“Truth is truth. How you deal with it is up to you.” – Camina Drummer

slika

ST battles audio/video tribute!


sub 16 svi, 2009 2:41 pm
Profil YIM Web stranica
The Traveler
The Traveler
Avatar

Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm
Postovi: 1198
Lokacija: In the Pale Moonlight
Naj Serija: TNG
Post Re: 6x19 - In the Pale Moonlight
Tko li je dao jedan ovoj epizodi?

_________________
Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold.
Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
slika


čet 27 kol, 2009 10:18 pm
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan