Sada je: sub 27 lip, 2026 11:14 pm.




Započni novu temu Odgovori  [ 271 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sljedeća
 DS9 
Autor/ica Poruka
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
 DS9
Samo da Mariju dignem tlak tema je DS9! :lol:

_________________
slika


pet 26 svi, 2006 12:06 pm
Profil ICQ Web stranica
Mister 47
Mister 47
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 5:38 pm
Postovi: 1609
Lokacija: Philadelphia, PA
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: IV
Post 
DS9 je super. Nisam znao ni da postoji dok mi sestra to nije rekla i dok se nije počeo na telki prikazivati.
Originalna zamisao, stanica stoji na mjestu i tehnologija je kardasijanska, a ne federacijska, svakako osvježenje nakon silnih voyages... :D

_________________
slika
Živi dugo i berićetno.


pet 26 svi, 2006 12:16 pm
Profil Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: ned 23 tra, 2006 5:35 pm
Postovi: 358
Lokacija: Vulcan
Post 
prvih nekoliko epizoda su mi bili katastrofa dok se nisam priviko na to da ds9 stoji na mjestu, da se ne miće, al poslje je bilo zanimljivo, dobro je što su uzeli worfa iz TNG-a.

_________________
http://s5.gladiatus.com/game/c.php?uid=141511


pet 26 svi, 2006 2:34 pm
Profil
Mister 47
Mister 47
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 5:38 pm
Postovi: 1609
Lokacija: Philadelphia, PA
Spol: Muški
Naj Serija: ENT
Naj Film: ST: IV
Post 
damirbbb je napisao/la:
prvih nekoliko epizoda su mi bili katastrofa dok se nisam priviko na to da ds9 stoji na mjestu, da se ne miće, al poslje je bilo zanimljivo, dobro je što su uzeli worfa iz TNG-a.


I Milesa... :D

_________________
slika
Živi dugo i berićetno.


pet 26 svi, 2006 6:16 pm
Profil Web stranica
Commander
Commander
Avatar

Pridružen/a: ned 23 tra, 2006 5:35 pm
Postovi: 358
Lokacija: Vulcan
Post 
naravno i milesa, bez njih ne bi bilo kao što je bilo :D

_________________
http://s5.gladiatus.com/game/c.php?uid=141511


pet 26 svi, 2006 8:14 pm
Profil
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
DS9 mi je najbolja serija ST sage. Upravo zbog statičnosti mjesta radnje, gospoda su se potrudila nadoknaditi taj nedostatak kvalitetom priča i po mom mišljenju su to napravili više nego dobro.
Jedna stvar mi je zapela za oko. Zašto je Miles u odnosu na TNG degradiran? Na Enterpriseu su ga svi zvali chief, ali jasno se vidjelo da ima čin poručnika (dva puna čvarčića), dok je na DS-u imao čin nadnarednika odnosno chief petty officer (zelena pločica), što je nazadovanje za dva čina. Tijekom obje serije nisam vidio previše razloga za degradaciju (osim traženja žene ubijenog orionskog mafijaša), štoviše, tek su mu u DS-u dali značaj jednog od glavnih likova i svojim znanjem, sposobnostima i malim čudima koja je stvarao zaslužio je napredovati, a ne degradaciju. I sam njegov položaj na postaji je u rangu šefa stroja na brodu, dakle uredno je mogao postali i lt. commander.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 26 svi, 2006 8:47 pm
Profil ICQ Web stranica
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Post 
pa to sa Milesovim cinovima je velika misterija... koliko sam cuo mijenjali su mu cin svako malo (ja osobno nisam zamjecivao takve stvari... meni se mora zumirati na to i napraviti dupla epizoda o tome da bi ja zamjetio takve stvari :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


pet 26 svi, 2006 8:59 pm
Profil Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Strojari su u SF-u nekako posebno tretirani. Uvijek se puno od njih traži, a slabo im se odužuju za zasluge. Zanimljivo da je LaForge tijekom TNG-a dvaput promaknut i to se nigdje nije spomenulo, a u ST: Generations su napravili cijelu paradu u holodecku za Worfovo promaknuće.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 26 svi, 2006 9:13 pm
Profil ICQ Web stranica
Counselor
Counselor
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 1:12 am
Postovi: 3252
Lokacija: treći kamenčić od sunca :)
Post 
ds9 mi je uz tng najbolji...
dobra radnja cijelo vrijeme - bar meni (mislila sam da će biti dosadno kad su stalno na jednom mjestu, još sam se čudila kak je to svima super koji su mi pričali o ds9, ali iznenadili su me :) ). zanimljivi likovi - dax (i jadzia i ezri), odo!!, kira, miles...i sviđa mi se što je atmosfera malo mračnija, situacija je neizvjesnija nego inače u st-u, nema 'lako ćemo'...ovaj put sam se fakat zapitala hoće li federacija pobijediti...

_________________
njanjanja


pet 26 svi, 2006 9:34 pm
Profil
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 11:39 pm
Postovi: 1007
Lokacija: stara ružma
Post Re: DS9
Shadowmaster je napisao/la:
Samo da Mariju dignem tlak tema je DS9! :lol:
pa nemam ja nis protiv DS9a :?:
samo nisam JA htio otvorit temu -da ne bi bilo kak samo ja otvaram teme o serijama -a zna se da imam neki svoj stil koji se ne svida svima...


evo mog osobnog iskustva i misljenja...

DS9 je meni jako dobar i stoji mi iza TNGa :)
to je jedina trek serija koja je drugacija... tj. vuce na tzv "sapunicu"
tj. nemre se gledat napreskokce (ak se zeli stvarno dozivjet čar serije)

DS9 je meni poseban po tome koliko je paznje posvetio sporednim likovima! Gul Dukat!(naaajzesci) Garak! Baba Winn, Rom, Nog....
koji su mi (nekad( cak i zanimljiviji od glavnih.
eto po tome je on meni specijalan, ima fakat dobre, originalne i razradene likove i ima ih puno



...ja sam se poceo droksat DS9om kad smo ga dobili na kazetama u klubu (do 4. sezone)
-i đubrad mi je uvijek dala da posudim samo 4epizode tjedno
-pa sam jedan dan(noc) bio hi, a ostatak tjedna u apstinencijskoj krizi hraneci se i muceci vlastitom mastom...
-onda sam nabavio 7. sezonu na cd-ovima (uuu...fensiŠmensi onda)
i kao pravi ovisnik reko: "...ma pogledat cu samo prvu minutu da vidim koja je kvaliteta snimke, a onda cu cekati dok ne pogledam sve prije toga... mogu prestati kad god pozelim..."
..aa haa...
....pogledo sam tih 26 epizoda u dan i pol....
nemojte to radit... -spojlo sam si sve.... (al sam uzivo :) )

_________________
"Tko je zreo, brže truli!"
To find what you seek in the road of life, the best proverb of all is that which says: "Leave no stone unturned."
Have no fear, Batsla is here...


pet 26 svi, 2006 10:22 pm
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: DS9
....pogledo sam tih 26 epizoda u dan i pol....
nemojte to radit... -spojlo sam si sve.... (al sam uzivo :) )[/quote]

Kad sam nabavio cijelu seriju, i ja sam je "proždro" gotovo istim tempom. Nisam si mogao pomoći, jednostavno mi je toliko predobra. Baš ta dubina cijele priče je fascinantna.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 26 svi, 2006 11:02 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
likovi, atmosfera, likovi, dobre price, likovi, dominiski rat (radi atmosfere), likovi, mislim da moram spomenuti atmosferu, likovi, ...

ja sam ds9 lud (i postajem sve luđi, a moju ludost se moze opisati eksponencijalnom funkcijom)
samo moram izdrzati do kraja skole prije nego si nabavim ds9 je mislim da bi zaboravio otic na nastavu (btw, jos samo 10, slovima deset dana!!!)

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 31 svi, 2006 8:29 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Imam cijeli DS. Koliko plaćaš da ga imaš sutra? :twisted:

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 31 svi, 2006 9:08 pm
Profil ICQ Web stranica
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 
TerNek je napisao/la:
Imam cijeli DS. Koliko plaćaš da ga imaš sutra? :twisted:


koliko trazis?

da ga dobijem sutra mislim da bi platio (između ostalog) svojim "akademskim uspjehom". :lol:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 31 svi, 2006 10:27 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post 
Šalim se. Ta mi je serija posebno draga i nedam je od sebe, a ne bih htio biti sukrivac za tvoju akademsku propast. A i nema šanse da trekkeru naplatim posudbu serije. To je opće dobro koje služi za unarpjeđivanje našeg znanja, bio bi kriminal uzet lovu za to.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


sri 31 svi, 2006 10:40 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 271 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan