|
Sada je: sri 24 lip, 2026 4:41 pm.
|
Neodgovoreni postovi | Aktivne teme
Skupština 2009., druga perspektiva
| Autor/ica |
Poruka |
|
mindfrelling bloodsucker
Pridružen/a: sri 07 svi, 2008 8:02 pm Postovi: 6900 Lokacija: preselila kod Trapa u Dorne :D Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: manipulative and psychotic
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Jesam ja propustila dio skupstine kad je netko rekao "govorite sada ili zauvijek sutite"? Mislim, ako Cvicek, ja, li bilo tko drugi nije nesto rekao na skupstini, vise uopce ne smije reci? u udruzi pred svima, na forumu pred svima... koja je razlika?  a ja baš misla da ce se nakon ove skupstine moci pisati dojmovi po forumu  edit: i da, sto se tice spornog kupovanja mirtinih glasova... nakon sto su joj pojedinci napravili to sto su napravili, ja bi joj prva dala tih 25 kn... iako sam znala da ce glasat "protiv" osobe za koju sam ja glasala...  samo ne znam sta bi ja tim postupkom "kupila" 
_________________ "Dobar kršćanin se treba čuvati od matematičara i svih onih koji izriču prazna proročanstva. Opasnost već postoji da su matematičari sklopili ugovor s Nečastivim da potamane duh i sputaju čovjeka u okove Pakla."
Sv. Augustin (354-430)
|
| pon 23 stu, 2009 3:30 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sub 05 ruj, 2009 10:29 pm Postovi: 1419 Opis Stanja: Oprosti mi Boze jer sam Dalmatinac
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
E iman ja jedno pitanje, vise onako neka hipotetska situacija. Mislin da je spomenuto u ovoj temi da clanarina vridi od 1.1. do 1.1. naredne godine. Buduci da je veci dio godine za nama, zanima me jel moguce da se netko uclani do kraja tekuce godine za nekih deset kuna npr. pa da glasa? Znan da je skupstina i da su izbori gotovi, ali evo... reka san da je hipotetska situacija. Uostalom, zanima me to sto kad se netko odluci pred kraj godine uclanit, glupo je da plati cilu clanarinu za mjesec dana ili koliko vec. 
_________________ How peaceful life would be without love, Adso. How safe, how tranquil... and how dull.
|
| pon 23 stu, 2009 3:44 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Dejanira je napisala post bolje nego što bih ga ja napisao, tako da nemam više potrebe komentirati post prije njezinog  @Mr.Good, Mislim da je po novome da se članarina plača za kalendarsku godinu. I mislim da se može platiti najmanje za pola godine...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pon 23 stu, 2009 3:48 pm |
|
 |
|
dr.med.
Pridružen/a: pon 09 srp, 2007 11:31 pm Postovi: 2843 Lokacija: svemir, mlijecna staza, alfa kvadrant, sektor001, Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: VOY Naj Film: ST: XI Opis Stanja: opis radnje XD Koje si vrste?: trill
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
kad se učlanjuješ, plaqtiš pola članarine za pola godine, ili punu članarinu za cijelu godinu, i članarina ti vrijedi od datuma plaćaja pa godinu dana.... tipa od 27.11.2009.-27.11.2010
_________________ "In that book which is my memory, on the first page of the chapter that is the day when I first met you, appear the words, 'Here begins a new life'."
|
| pon 23 stu, 2009 4:32 pm |
|
 |
|
Defender of Earth
Pridružen/a: sub 10 stu, 2007 1:20 am Postovi: 3611 Lokacija: Trešnjevka,Zagreb Spol: Muški Naj Serija: ENT Naj Film: First Contact Opis Stanja: Ponfo miran Koje si vrste?: Andorian
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Hrčak je napisao/la: Meni se nekak čini da se je već znao rezultat i prije glasovanja. To mi nekak nije u redu.  Ja nisam znala za koga će 80% ljudi glasat.  Manemoj... a eto baš je bilo očito od samog početka za kog će tko glasati... Ta polarizacija je već podosta dugo prije skupštine trajala i bila je otvorena. I baš zato što se je znalo su se neki ponjeli tako kako jesu... Jer se ovdje planski išlo na to da Dašo pobjedi... Sad zašto je to tako, to više znaju oni koji su duže u udruzi... Samo da kažem za kraj... nije problem ovdje što je Dašo postao predsjednik... već način na koji je postao... A i sam priznajem da se sve to moglo izbjeći samo da se prije reguliralo točno kako spada u vezi članarina... i da se neke informacije nisu prešučivale...
_________________
|
| pon 23 stu, 2009 5:01 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm Postovi: 3541 Lokacija: Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: tempus fugit Koje si vrste?: wtf
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
i kaj ima, u-drugari kak ste mi 
_________________ quote: "They say time is the fire in which we burn".
|
| pon 23 stu, 2009 6:26 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm Postovi: 4913 Lokacija: Maksimir, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Koje si vrste?: BORG
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
PRAVILNIK O ČLANARINAMA UDRUGE LJUBITELJA ZVJEZDANIH STAZA “U.S.S. CROATIA”
Kod: Članak 1.
Pravilnik o članarinama ( u daljnenjem tekstu: Pravilnik ) Udruge ljubitelja Zvjezdanih staza “U.S.S. Croatia” ( u daljnjem tekstu: Udruga ) regulira način prikupljanja članarine, modele uplate članarine, te prava i obveze koji iz toga proizlaze.
Članak 2.
Obveza plačanja članarine proizlazi iz prava i obveza članova Udruge propisanih Statutom.
Članak 3.
Svaki član udruge dužan je najkasnije do 1. ožujka uplatiti članarinu za tekuču godinu. Zbog postojanja posebnih razloga može se članu produžiti rok za uplatu članarine za još 3 (slovima: tri) kalendarska mjeseca tj. njaviše 90 dana.
Članak 4. Za članove koji iz bilo kojih razloga nisu bili u mogučnosti uplatiti iznos članarine u zadanom roku, te za nove članove, članarine će se naplačivati po sljedečem rasporedu: - za članove koji trebaju uplatiti članarinu u prvom tromjesečju godine, iznos članarine je 100,00 kn za tekuču godinu, - za članove koji trebaju uplatiti članarinu u drugom tromjesečju godine, iznos članarine je 50,00 kn za tekuču godinu, - za članove koji trebaju uplatiti članarinu u trečem tromjesečju godine, iznos članarine je 100, 00 kn, no članarina vrijedi za tekuču i sljedeču kalendarsku godinu.
Članak 5.
Ukoliko član u više od 3 ( slovima: tri ) kalendarska mjeseca ne uplati članarinu od određenog datuma prestaje mu članstvo u Udruzi.
Članak 6.
Prestankom članstva u Udruzi, Članu se uskračuju sva prava koja ima kao član Udruge: a) korištenje arhive Udruge, b) korištenje ostale imovine Udruge, c) predstavljanje Udruge, d) i ostala prava koja proizlaze iz članskih prava.
Članak 7.
Ukoliko se osoba, kojoj je članstvo prestalo zbog neplačanja članarine, želi ponovno učlaniti, dužna je platiti članarinu u visini od 100,00 kuna bez ikakvih nadoknadi, odnosno prema 4. članku ovog pravilnika.
Članak 8.
Članu, se trajno može zabraniti ponovno učlanjenje u Udrugu ukoliko je prije prestanka članstva, Udruzi nanio štetu koju nije naknadio. Odluku donosi Skupština udruge, na prijedlog predsjednika Udruge, na svom redovnom ili izvanrednom zasjedanju, potrebnom večinom glasova.
Članak 9.
Ukoliko pojedinac znatno pridonosi razvitku Udruge ili svojim djelovanjem omogučava pozitivnu reklamu Udruzi, Skupština Udruge, na prijedlog predsjednika udruge, može tog pojedinca osloboditi plačanja članarine uslijed statuta počasnog člana ili potpomažujučeg koji mu se tom prilikom dodjeljuje. Odluku donosi skupština Udruge, na prijedlog predsjednika Udruge, na svom redovnom ili izvanrednom zasjedanju, potrebnom večinom glasova.
Članak 10.
Ukoliko pojedini član zbog objektivnih razloga ( služenje vojnog roka, dulji boravak izvan zemlje i slično ), nije u mogučnosti biti redovitim članom Udruga sa svim pravima i obvezama koji iz tog proizlaze, može mu na prijedlog predsjednika Udruge, članstvo staviti u mirovanje na određeno vrijeme, tijekom kojeg nije dužan uplatiti članarinu. Nakon prestanka razloga za mirovanje, članu se njegov status redovnog i punopravnog člana Udruge trenutno vraća uz obvezu uplate članarine.
Članak 11.
Članarinu je moguče uplatiti na dva načina. Ukoliko se članarina plati odjednom iznos članarine je 100,00 kn. Ukoliko se članarina naplačuje polugodišnje tj. dvije uplate po šest mjeseci iznos članarine je 50,00 kn za pola godine, tj. ukupno 100,00 kn.
Članak 12.
Odluku o visini članarine u skladu sa stautom donodi Skupština Udruge na točno propisan način.
Članak 13.
Članarinu prikuplja tajnik udruge, ili neka druga osoba koja ga zamjenjuje u njegovoj odsutnosti. Za svaku uplatu, tajnik je dužan članu izdati potvrdu o uplačenoj članarini sa naznačenim periodom za koji je članarina uplaćena. Ukoliko član uplatu članarine izvrši putem posebne uplatnice, virmana ili opće uplatnice na žiro račun Udruge, dužan je kopiju uplatnog sredstva s vidljivim datumom uplate poslati poštom na adresu Udruge.
Članak 14.
Ovaj pravilnik stupa na snagu danom donošenja.
U Zagrebu, 09. Studenog 2008. Predsjednica Udruge Tihana Knaffl Koliko ja vidim po ovome je Mirtina clanarina vrijedila jos 3 extra mjeseca... citaj clanak 5! i članak 3!
_________________
|
| pon 23 stu, 2009 6:56 pm |
|
 |
|
Historiotrekolog
Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am Postovi: 6010 Lokacija: Budrovačka Republika Pemija Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Koje si vrste?: Vulcan
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
El Zvonko je napisao/la: i kaj ima, u-drugari kak ste mi  Vidi našeg Zvonkeca... boli ga kifla za sve. On je sad član vulgaris i sve mu je ok. Jel tak?  Shadowmaster je napisao/la: Koliko ja vidim po ovome je Mirtina clanarina vrijedila jos 3 extra mjeseca... citaj clanak 5! i članak 3! Onda glasanje nije bilo regularno.
_________________ "Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..." Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
|
| pon 23 stu, 2009 7:05 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm Postovi: 4913 Lokacija: Maksimir, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Koje si vrste?: BORG
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Dašo kaže da nigdje ne piše za članarinu od 25 kn...
_________________
|
| pon 23 stu, 2009 7:12 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 6:25 pm Postovi: 3541 Lokacija: Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: tempus fugit Koje si vrste?: wtf
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
T'Grel je napisao/la: El Zvonko je napisao/la: i kaj ima, u-drugari kak ste mi  Vidi našeg Zvonkeca... boli ga kifla za sve. On je sad član vulgaris i sve mu je ok. Jel tak?  tak je 
_________________ quote: "They say time is the fire in which we burn".
|
| pon 23 stu, 2009 7:17 pm |
|
 |
|
Historiotrekolog
Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am Postovi: 6010 Lokacija: Budrovačka Republika Pemija Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Koje si vrste?: Vulcan
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Shadowmaster je napisao/la: Dašo kaže da nigdje ne piše za članarinu od 25 kn... Svaki zakon, pravilnik i sl. se može tumačit kako kome paše ali činjenica je da skupštinu moramo tj. morali smo odradit po zakonu tj. po pravilima kako se to radi. Zamislite da su na skupštini bili predstavnici Grada. Pa šta bi rekli? Dobro da nismo imali nikoga takvog na skupštini jer ne bi bilo dobro. Skupština mora biti po pravilima jer, kao što sam već rekao, zapisnik i ostalo ide na Grad, a to nije šala.
_________________ "Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..." Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
|
| pon 23 stu, 2009 7:19 pm |
|
 |
|
Historiotrekolog
Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am Postovi: 6010 Lokacija: Budrovačka Republika Pemija Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: ST: IV Koje si vrste?: Vulcan
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
El Zvonko je napisao/la: T'Grel je napisao/la: El Zvonko je napisao/la: i kaj ima, u-drugari kak ste mi  Vidi našeg Zvonkeca... boli ga kifla za sve. On je sad član vulgaris i sve mu je ok. Jel tak?  tak je  I vidim uživaš u tome. Svaka čast!  Samo tako naprijed. 
_________________ "Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..." Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
|
| pon 23 stu, 2009 7:19 pm |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Shadowmaster je napisao/la: Prestankom članstva u Udruzi, Članu se uskračuju sva prava koja ima kao član Udruge:
c) predstavljanje Udruge,
...ako ja ne produžim članstvo u udruzi... ...zar to znaći da više ne smijem nositi uniformu i udružni combadge... ?? ...više ne smijem govoriti o udruzi ništa...??
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| pon 23 stu, 2009 7:31 pm |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sub 05 ruj, 2009 10:29 pm Postovi: 1419 Opis Stanja: Oprosti mi Boze jer sam Dalmatinac
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Pa valjda mozes, ali isto ka sta i ja mogu nositi uniformu i pricati o udruzi. Ne mozes pricati i predstavljati udrugu jer nisi vise clan. Udruga nije neko tajno drustvo da je ne smijes vise spominjat. 
_________________ How peaceful life would be without love, Adso. How safe, how tranquil... and how dull.
|
| pon 23 stu, 2009 7:48 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: Skupština 2009., druga perspektiva
Shadowmaster je napisao/la: Kod: Članak 3.
Svaki član udruge dužan je najkasnije do 1. ožujka uplatiti članarinu za tekuču godinu. Zbog postojanja posebnih razloga može se članu produžiti rok za uplatu članarine za još 3 (slovima: tri) kalendarska mjeseca tj. njaviše 90 dana.
Članak 5.
Ukoliko član u više od 3 ( slovima: tri ) kalendarska mjeseca ne uplati članarinu od određenog datuma prestaje mu članstvo u Udruzi. Koliko ja vidim po ovome je Mirtina clanarina vrijedila jos 3 extra mjeseca... citaj clanak 5! i članak 3! Da, po tome tako ispada.. Kao član nadzornog odbora dobio sam popis članstva i njoj je članarina vrijedila do kraja 8/2009, pa plus 3 mjeseca zakonskog roka ispada da joj članarina ističe tek za nekoliko dana. Damnit.. Po ovome ispada (a a neka me Zvonko, Maher ili tko se više kuži u te stvari od mene razuvjeri ako sam u krivu) ispada da i bez onog "zamrzavanja" i bez nedovoljnog roka za obavijest o skupštini, i nesređivanja popisa članova prije skupštine, sređivanja za podružnicu, neslanja obavijesti emailom, nedozvoljavanja iznošenja mišljenja pod "razno", nedozvoljavanja skupštini da odluči tko smije a tko ne smije glasati, i bez "prvi krug možeš glasati, drugi ne",.... još na kraju ispada i da je ona imala puno pravo da glasa na skupštini Jesam li išta zaboravio?  Iznenađen sam količinom nepravilnosti koje su se dogodile u tih 2 i pol sata...
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pon 23 stu, 2009 9:16 pm |
|
 |
|
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|