Sada je: sri 24 lip, 2026 2:51 pm.




Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 12 post(ov)a ] 
 II. dio, Skupina A -> Defiant klasa i Borg Cube 

Koja je klasa najbolja?
Ambassador klasa 21%  21%  [ 3 ]
Kraljicin brod 0%  0%  [ 0 ]
Borg Cube 29%  29%  [ 4 ]
Defiant klasa 50%  50%  [ 7 ]
Promellian battlecruiser 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 14

 II. dio, Skupina A -> Defiant klasa i Borg Cube 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Citiraj (i odgovori)
Post II. dio, Skupina A -> Defiant klasa i Borg Cube
Ambassador klasa

slika

TNG razdoblje, federacijski brod

Dužina: 526 m
Širina: 310 m
Visina: 120 m
Posada: 700
Maksimalna brzina: warp 9.5
Ofenzivni sustavi: deset fazorskih emitera, dva lansera fotonskih torpeda
Defenzivni sustavi: sustav štitova
Najpoznatiji predstavnik: USS Enterprise-C

slika

Prvo pojavljivanje: TNG 3×15, Yesterday's Enterprise

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Kraljicin brod

slika

TNG razdoblje, Borgov brod

Ovaj brod služi za prijevoz borgovske kraljice u situacijama kada ona napušta svoju bazu, iz cega se može spekulirati da je to jedinstveni brod u kolektivu. Sam brod je oktaedarskog oblika, a za razliku od ostalih borgovih brodova kod njega cijela unutrašnjost nije ispunjena tako nego su prisutne praznine. Ovaj brod je dobro naoružan te posjeduje napredne defenzivne sustave kako bi pružio sigurnost za borgovsku kraljicu koja se njime služi. Kao i svi ostali borgovski brodovi, i on je sposoban za putovanje transwarp brzinama.

Prvo pojavljivanje: VOY 5×15, Dakr Frontier Part I

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Borg Cube

slika

TNG razdoblje, Borgov brod

Dužina: 3036 m
Širina: 3036 m
Širina: 3036
Posada: 64000 radilica
Ofenzivni sustavi: cutting beams, tractor beams, plasma beams, fazorski emiteri lanseri torpeda
Defenzivni sustavi: visokoenergetsko podprostorno polje, regenerirajuci trup, elektromagnetsko polje koje ometa teleportere

slika

Prvo pojavljivanje: TNG 2×16, Q Who

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Defiant klasa

slika

TNG razdoblje, federacijski brod

Dužina: 171 m
Širina: 134 m
Visina: 30 m
Broj paluba: 4
Maksimalna brzina: warp 9.5
Posada: 50
Ofenzivni sustavi: 2 standardna fazorska emitera, 4 pulsna fazorska topa, 2 prednja i 2 stražnja lansera fotonskih i kvantnih torpeda
Defenzivni sustavi: sustav štitova, ablativni oklop, protopip Defiant bio je opremljen i cloacking device-om
U službi od: 2371.
Najpoznatiji predstavnik: USS Defiant

slika

Prvo pojavljivanje: DS9 3×01, The Search

Memory Alpha link
_____________________________________________________________



Promellian battlecruiser

slika

pred ENT razdoblje, promellianski brod

Izgradeni u 14. stoljecu, brodovi ove klase pripadali su rasi Promelliana i bili su korišteni u ratu protiv Mentharana koji je rezultirao uništenjem obiju civilizacija. Sama borbena krstarica velik je brod dužine od odprilike 600 metara kao izvor napajanja koristili su Langov kružni fuzijski motor, neefikasan u okvirima 24. stoljeca, ali ucinkovit u svoje doba.

Prvo pojavljivanje: TNG 3×06, Booby Trap

Memory Alpha link

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


pet 13 srp, 2007 9:15 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Bez prave konkurencije u ovoj skupini, Defiant.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 13 srp, 2007 10:00 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Dai-zvizda
Dai-zvizda
Avatar

Pridružen/a: čet 08 vel, 2007 4:44 pm
Postovi: 3972
Lokacija: U polju kukuruza
Naj Serija: ENT
Opis Stanja: Sranje
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Pa neznan bas , Jem'Hadari su ga "rasturili" u prvoj misliji ...........kasnije su se upleli scenaristi i stvari popravili naravno ....mos mislit na ciju korist . :P

Pozdrav

Snenaristicka 1

_________________
slika

Tehnika Pucanstvu !


pet 13 srp, 2007 11:48 pm
Prijavi post
Profil
Über Trekker
Über Trekker
Avatar

Pridružen/a: čet 22 lip, 2006 11:50 pm
Postovi: 3227
Lokacija: Zagreb
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Defiant...mali ali pali..zakon brodić...bilo bi ga fora imat u garaži :wink: :lol:

_________________
slika


pet 13 srp, 2007 11:57 pm
Prijavi post
Profil ICQ
Inquisitor
Inquisitor
Avatar

Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 11:54 am
Postovi: 7828
Lokacija: R. Trešnjevka, Zagreb
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
ambasador... a sto cu... padam na klasicni starfleet dizajn :)

_________________
Cptn. Picard: Mutiny!? On a Federation starship? That's... that's shocking, it's... it's unthinkable.
slika
slika


sub 14 srp, 2007 6:02 am
Prijavi post
Profil Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm
Postovi: 1636
Lokacija: Zagreb
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Ponovo Borg Kocka

_________________
"He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."


sub 14 srp, 2007 3:25 pm
Prijavi post
Profil
Njegova Debela Eminencija
Njegova Debela Eminencija
Avatar

Pridružen/a: uto 11 tra, 2006 11:35 pm
Postovi: 1131
Lokacija: Elsewhen
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Defo buraz, Defo. :mrgreen:
Koliko god bio mali udobniji je od kocke.

_________________
"Telling truth is just an excuse for a lack of imagination."Garak, DS9


ned 15 srp, 2007 1:26 pm
Prijavi post
Profil Web stranica
Admiral
Admiral
Avatar

Pridružen/a: čet 17 kol, 2006 11:19 pm
Postovi: 982
Lokacija: BiH
Naj Serija: TNG
Naj Film: Nemesis
Koje si vrste?: Human
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Defiant.

_________________
slika
Live now, make now always the most precious time. Now will never come again.


pon 16 srp, 2007 1:47 pm
Prijavi post
Profil Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
Ambasador klasa

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 16 srp, 2007 2:18 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
buco je napisao/la:
Pa neznan bas , Jem'Hadari su ga "rasturili" u prvoj misliji ...........kasnije su se upleli scenaristi i stvari popravili naravno ....mos mislit na ciju korist . :P

Pozdrav

Snenaristicka 1

Pa rasturili su i USS Oddysey galaxy klase koji je kao veća pojava. Nije ovo rasprava o scenarističkim intervencijama.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pon 16 srp, 2007 6:02 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Lieutenant Commander
Lieutenant Commander
Avatar

Pridružen/a: pon 16 srp, 2007 12:45 pm
Postovi: 245
Lokacija: The one and only: Osijek
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A
TerNek je napisao/la:
Bez prave konkurencije u ovoj skupini, Defiant.



definitivno defiant

_________________
slika


pon 16 srp, 2007 8:53 pm
Prijavi post
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Citiraj (i odgovori)
Post Re: II. dio, Skupina A -> Defiant klasa i Borg Cube
evo, moj glas za prolaz kockice.

Ambasador klasa mi nikad nije pasala.

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


ned 12 kol, 2007 2:41 pm
Prijavi post
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 12 post(ov)a ] 
Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan