| Autor/ica |
Poruka |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 5x19 - The First Duty
"The First Duty" (Prva Dužnost)Sezona: 5 Epizoda: 19 Datum premijere: 30.03.1992. Prikazano na HRT-u: 23.06.2008. Scenarist Ronald D. Moore i Naren Shankar Redatelj: Paul Lynch Gostujući Glumci:Wil Wheaton - Wesley Crusher Ray Walston - Boothby Ed Lauter - natporučnik Albert Jacqueline Brookes - admiralica Brand Richard Fancy - kapetan Satelk Shannon Fill - Sito Richard Rothenberg - kadet Walker Brandt - Hajar Robert Duncan McNeill - Nicholas Locarno Stardate: 45703.9 (2368) Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra) Na putu prema Akademiji Zvjezdane flote, gdje Picard treba održati svečani govor u povodu početka nove akademske godine, posada Enterprisea saznaje za tešku nesreću čiji je sudionik bio i Wesley Crusher. Svih pet brodova koji su tamo sudjelovali su uništeni, teleportirati na sigurno su se uspjeli Wesley, vođa njegove eskadrile i još dva člana posade. Peti član njihovog tima, Joshua Albert, je poginuo na mjestu. Detaljnije informacije: Memory AlphaKompletan scenarij: The First Duty
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| pon 23 lip, 2008 8:38 pm |
|
 |
|
Make it so
Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm Postovi: 8181 Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Tom paris ima blizanca Dobra epizoda m wesley iritira ovaj put cak i mene , iako ga i mogu na neki nacin razumijet , tj tu njegovu odanost razumijet Pojavljuje se i boothby 
_________________ Surviving the new decade
|
| pon 23 lip, 2008 10:13 pm |
|
 |
|
Environmentalist
Pridružen/a: pon 09 tra, 2007 12:50 am Postovi: 2488 Lokacija: Zagreb, Croatia
|
 Re: 5x19 - The First Duty
epizoda onak onak ali tom paris, mlad i mršav 
_________________ Dif-tor heh smusma!
|
| uto 24 lip, 2008 12:48 am |
|
 |
|
Egzobiolog
Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am Postovi: 19665 Lokacija: Planet Vulcan Naj Serija: ENT Naj Film: Insurrection Opis Stanja: Always positive Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
|
 Re: 5x19 - The First Duty
...bezveze mi je malo to s budućim Tomom Parisom... ...hmm...
...pa epizoda o događajima na akademiji mi je tako tako... ...samo je jedna super stvar bila...
...ISTINA...
...nema laži u Star Treku...
...zato dajem 6...
_________________
[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]
|
| sri 25 lip, 2008 1:25 am |
|
 |
|
the Red Viper
Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am Postovi: 11340 Spol: Muški Naj Film: First Contact Opis Stanja: ε > 0
|
 Re: 5x19 - The First Duty
"The first duty of every Starfleet officer is to the truth, whether it's scientific truth or historical truth or personal truth! It is the guiding principle on which Starfleet is based! If you can't find it within yourself to stand up and tell the truth, you don't deserve to wear that uniform!" he, he, picard rap! (po meni svaka epka koja je dio picard rapa dobiva ocjenu vise.) (jos jedna ocjena vise je zato sto je epku napisao Ron Moore.) dakle, 7! 
_________________ "Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.
|
| sri 25 lip, 2008 2:48 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm Postovi: 4913 Lokacija: Maksimir, Zagreb Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Koje si vrste?: BORG
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Isto picard rap... 
_________________
|
| sub 28 lip, 2008 11:21 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: čet 06 tra, 2006 9:40 pm Postovi: 1166 Lokacija: Zg
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Jako dobra epizoda, ponajvise zbog stava o istini, dao bi joj 8 ali sam zabunom dao devet , ma dobro zbog istine nek ostane 
_________________ Hvala Daso : “Shvatio sam da čovjek drugoga čovjeka smije gledati s visine samo kada mu pomaže da se pridigne.”
|
| ned 29 lip, 2008 10:45 am |
|
 |
|
Über Trekkie
Pridružen/a: pet 07 srp, 2006 6:44 pm Postovi: 1636 Lokacija: Zagreb
|
 Re: 5x19 - The First Duty
9, dobra epizoda, zanimljiva, vise kao krimic...
Ali ne mogu vjerovat koja je Wesley pyzd@... Mislim ima Picard pravo, ono o istini, al ipak postoji i odanost prema prijateljima... Istina da nije bilo lijepo od ovih sta su to zataskivali, ali kad vec jesu, onda se Wesley trebo drzat toga, a ako nije mogao, trebao je to odmah reci, a ne na kraju kad su se vec izvukli. Ne mogu vjerovat koji kreten... trebali su njega izbacit s Akademije jer je zabio prijateljima noz u ledja
_________________ "He learned to play it safe. And he never, ever got noticed by anyone."
|
| ned 29 lip, 2008 1:44 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Na ovu epizodu me podsjeća VOY epizoda Fair Trade kad je Neelix bio u dilemi, treba li izdati prijatelja ili reći istinu. Zatražio je savjet od Toma Parisa. On mu je rekao da si je upropastio život što nije rekao istinu. Pri tome se vjerojatno mislilo na ovu epizodu jer Tom Paris je lik baziran na ovome. I Paris i Locharno su izbačeni s akademije. Jedino nisu mogli ovog u VOY-u nazvati Nicholas Locarno zbog te neke holivudske politike o copyrightu. Kad je Robert Duncan Mcneill bio na VOY audiciji, oni su mu rekli da izgradi isti karakter kao što je to napravio u ovoj epizodi. Jedina razlika između Parisa i Locarna koja je istaknuta u VOY-u je ta što je Paris skrivio smrt trojice kadeta na akademiji, a u ovoj epizodi je Locarno odgovoran za jedna život.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| uto 26 kol, 2008 9:38 pm |
|
 |
|
The Traveler
Pridružen/a: sub 05 sij, 2008 1:38 pm Postovi: 1198 Lokacija: In the Pale Moonlight Naj Serija: TNG
|
 Re: 5x19 - The First Duty
MacGyver je napisao/la: Ali ne mogu vjerovat koja je Wesley pyzd@... Mislim ima Picard pravo, ono o istini, al ipak postoji i odanost prema prijateljima... Istina da nije bilo lijepo od ovih sta su to zataskivali, ali kad vec jesu, onda se Wesley trebo drzat toga, a ako nije mogao, trebao je to odmah reci, a ne na kraju kad su se vec izvukli. Ne mogu vjerovat koji kreten... trebali su njega izbacit s Akademije jer je zabio prijateljima noz u ledja Bila je žestoka rasprava među scenaristima, na čijoj će Wesley strani biti. Ron More je rekao: Radi se o budućnosti, radi se o zvjezdanoj floti... jednostavno mora reći istinu. Ne znam koliko ima istine u tome, ali u extrasima su rekli da se ova epizoda pušta redovito na nekoj američkoj zrakoplovnoj akademiji.
_________________ Picard: With first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably. Sisko: There's an old saying: Fortune favors the bold. Odo: There's no room in justice for loyalty, friendship or love.
|
| ned 11 sij, 2009 1:36 pm |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Pa u takvoj budućnosti, u Federaciji i ZF istina je ono najvažnije i najbitnije. Pogotovo kada se tu radi i o smrtnom slučaju. Kakav bi bio časnik Flote da može lagati o nečem tako bitnom? Još k tome i optužiti tog jadnika da je on kriv...
_________________

|
| ned 11 sij, 2009 8:29 pm |
|
 |
|
anarho trekkie
Pridružen/a: ned 16 tra, 2006 1:52 am Postovi: 14375 Lokacija: Zagreb, Južna Europa Spol: Muški Naj Serija: DS9 Naj Film: ST: IV Opis Stanja: Ljubav, znanost i anarhija Koje si vrste?: hewmon
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Jel mi to malo kasnimo s komentiranjem ove epizode?  Da, Wesley se je trebao unaprijed odlučiti da li će se pridružiti zataškavanju ili ne, a ne ovako - nije se izvukao a još si je uništio i ugled time što je lagao nadređenima... Na trenutke je svo to moraliziranje bilo naporno... Lore je napisao/la: Ne znam koliko ima istine u tome, ali u extrasima su rekli da se ova epizoda pušta redovito na nekoj američkoj zrakoplovnoj akademiji. Interesting 
_________________ Cvicek I Crveni, First of His Name, Grandmaster of USS Croatia forum, Winner of Sferakon GoT Quiz, Red Bat of the Night, Nirham, Breaker of Presidents, Anarhotrekkie, Mamafat, and Father of Brainfarts.
|
| pon 12 sij, 2009 3:59 am |
|
 |
|
Goddess in green
Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am Postovi: 4415 Spol: Ženski Naj Serija: VOY Naj Film: Nemesis Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Ocjena 8. Wesley upao u nevolju.
|
| uto 20 lis, 2009 9:23 pm |
|
 |
|
PARTIJA
Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am Postovi: 1695 Spol: Muški Naj Serija: DS9 Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Jako dobra epizoda po mom mišljenju...Pokazuje kako arogantni i presamopouzdani postanu najistaknutiji članovi akademije...Ovaj put su to skupo platili...
I da, totalna je glupost što je isti glumac kasnije glumio Parisa...
Ocjena 9.
|
| sri 10 ožu, 2010 5:02 pm |
|
 |
|
Kingslayer
Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm Postovi: 5995 Lokacija: Dorne Spol: Muški Naj Serija: TNG Naj Film: First Contact Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
|
 Re: 5x19 - The First Duty
Fora mi je to postojanje elitnih akademika  akademaca...  Iako, stvarno su ispali umišljena džubrad. Malo gledamo mladog Parisa u TNG-u. A dosta su slični...  Picardova propovijed je bila dobra. Jako dobra epizoda.
_________________

|
| sri 10 ožu, 2010 8:32 pm |
|
 |
|