Sada je: sri 24 lip, 2026 8:14 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
 5x06 - The Game 

Ocjena:
10 8%  8%  [ 1 ]
9 8%  8%  [ 1 ]
8 42%  42%  [ 5 ]
7 17%  17%  [ 2 ]
6 17%  17%  [ 2 ]
5 8%  8%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 12

 5x06 - The Game 
Autor/ica Poruka
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post 5x06 - The Game
"The Game"
(Igra)


Sezona: 5
Epizoda: 06
Datum premijere: 28.10.1991.
Prikazano na HRT-u: 03.06.2008.
slika
Scenaristi: Susan Sackett, Fred Bronson & Brannon Braga
Redatelj: Corey Allen
Gostujući Glumci:
* Ashley Judd as Robin Lefler
* Katherine Moffat as Etana Jol
* Colm Meaney as Miles O'Brien
* Patti Yasutake as Alyssa Ogawa
* And Wil Wheaton as "Wesley Crusher"
Stardate: 45208.2 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Za vrijeme romantičnog odmora, Rikerova pratilja Etana Jol mu poklanja zanimljiv dar. Upoznaje ga sa elektroničkom igrom koja igrača nagrađuje osjećajem ugode kad izvrši svoj zadatak. Nakon povratka na Enterprise, Riker pokazuje igru Troi. U isto vrijeme, posada želi dobrodošlicu Wesleyu Crusheru, koji je došao na odmor iz Akademije Zvjezdane flote. Troi igru daje doktorici Crusher, a Wesley upoznaje mladu zastavnicu, Robin Lefler, i oboje osjete međusobnu privlačnost. Uskoro, dogovaraju se za večeru. Nešto kasnije, dr. Crusher poziva Datu u bolnicu da joj pomogne u vezi nekog problema. Data dolazi u bolnicu, a Riker, Beverly i Troi ga deaktiviraju i ostavljaju na jednom od stolova za pregled.


Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: The Game

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 03 lip, 2008 5:43 pm
Profil ICQ Web stranica
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x06 - The Game
8
Meni se svidjela epizoda
Ovo je jedna od onih krsi kanon epizoda ali dobro mozda kitarians i ktarians nisu ista rasa , neznam bas to u detalje
Uglavnom smislili su zanimljiv plan osvajanja federacije ali zahvaljujuci wesleyu , robin i na kraju dati su ipak sprijeceni u svojoj namjeri
Smijesno je bilo kad je njihova kapetanica zaprijetila da ce pucat :lolsmjeh: a ima slabiji brod

Robinina pravila su jaka :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2008 5:51 pm
Profil
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x06 - The Game
9
Creepy epizoda, čak ni Svizac nije bio previše iritantan. A našao si je i lijepu curu (mora se priznat da je Robin prava ljepotica), ali iznenadio me je to što što se Riker pohvatao sa onakvom rugobom (Riker, možeš ti to bolje).
Troi ima zanimljive rituale sa čokoladom, tko zna kakve je još experimente izvodila.

Zanimljiv način asimiliranja posade, broda, pa skoro i cijele civilizacije.
Jedna stvar mi nije jasna, kako se tako napredan i sofisticiran uređaj da lako replicirati.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 03 lip, 2008 5:58 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x06 - The Game
neznam , i ja se pitam kako top da su svi imali jedan tako napredan uređaj :?

da i danas je izjavljena kultna recenica od troi: chocholate is a serious thing :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


uto 03 lip, 2008 6:10 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x06 - The Game
evo, ja dam 6.
ali i sad kako razmisljam i to mi se cini malo puno...

uglavnom, jedna manje neozbiljna epizoda, a takve bas i nevolim previse.
no dobro, nije samo u tome stvar.

ima i epizoda previse technobabblea i takvih stvari. podsjeca na Voyager
Wesley je cak bio i ok. tek me tu i tamo njegova faca malo iziritirala (dovoljno je da se sjetim onih ranijih epizoda)
ona Robin je s druge strane bila i vise nego dobra :mrgreen:

i malo mi je bezveze i fora da se cijela posada uspjela u tako malo vremena zakacit na tu igru. mislim, ok, ajde... ali veliki je to brod i sad bi bas trebali provoditi to neko opako mjerenje, ali ne... tisucu strucnih i ozbiljnih ljudi uspije postat ovisno o nekakvoj igrici. malo mi to bas i ne prolazi. ak je Wesley usio tako dugo ne isprobati igru a on bi kao trebao biti na odmoru sto se onda moze ocekivati od posade koja bi trebala raditi svoj posao?

no dobro. bilo je i par fora detalja, recimo ovo sto je Brick spomenuo dok je Troi jela cokoladu, a Riker ju gleda ko da je skrenula :D

btw, Wesley spomene na jednom mjestu kako mu na akademiji antropologiju predaje profesor(ica) Novakovich, a moja profa iz bio logije se zove Novaković :D

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


uto 03 lip, 2008 6:12 pm
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x06 - The Game
Slažem se nelogičnostima, no epizoda me se dojmila još od mlađih dana kao i mlada Dama Robin, šteta što je više nismo vidjeli u Treku.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 03 lip, 2008 8:19 pm
Profil ICQ
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x06 - The Game
BrickTop je napisao/la:
Slažem se nelogičnostima, no epizoda me se dojmila još od mlađih dana kao i mlada Dama Robin, šteta što je više nismo vidjeli u Treku.

Pa ne znam koliko je presofisticiran taj uređaj. Jedini posao mu je da preko vizualnih podražaja stimulira određeni centar u moždanoj kori. Sam uređaj je u biti manje bitan, creative staff ga je nekako skemijao tek toliko da ga imaju na glavi, a da nema nekoliko kila. Bitna je pozadina Igre, odnosno svrha zbog koje je Ktarijanci dilaju.

Šteta je za mladu damu Ashley Judd što se više ne pojavljuje u Treku, no ipak ju je Trek lansirao u glumačke visine.

Inače, epizodi sedmica.
Vraća se mali Svizac, no na sreću samo na kratko. Ashley Judd je zbilja slatkica, nema što. Nemam prigovora na dizajn tog naglavnjaka sa Igrom, nego mi je bezveze kako svi nasjedaju na tu igru kao obični blesavi žutokljunci. To je jednostavno nevjerojatno. Školovani Starfleet officeri kuže da neki ljudi imaju skalameriju na glavi i slaboumno bleje u igru i nitko ne reagira nego svi, koji nisu već nasjeli kad im je netko od njihovih bližnjih stavio to čudo na glavu, idu isprobati što ima zanimljivo u toj maloumnosti i upadaju u zamku.
Zanimljivo je kako su ovdje Ktarijanci prikazani kao lukavci koji žele osvajati na podao način, a u Voyageru nije bilo ni spomena tome. (op. a. – muž Samanthe Wildman je Ktarianac i nju nitko ništa ne pita, a u epizodi «Drumhead» je admiralica Satie htjela bolničara Simona Tarsesa razapeti samo zato što mu je djed neprijatelj, Romulanac.) Ovakav pokušaj preuzimanja kontrole nad brodovima i bazama Starfleeta jednako je neprijateljski čin kao i razne romulanske podlosti.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 03 lip, 2008 8:26 pm
Profil ICQ Web stranica
Historiotrekolog
Historiotrekolog
Avatar

Pridružen/a: pet 07 tra, 2006 12:30 am
Postovi: 6010
Lokacija: Budrovačka Republika Pemija
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: ST: IV
Koje si vrste?: Vulcan
Post Re: 5x06 - The Game
TerNek je napisao/la:
Šteta je za mladu damu Ashley Judd što se više ne pojavljuje u Treku, no ipak ju je Trek lansirao u glumačke visine.

Ma samo zbog nje bi dao epizodi 10-tku.

_________________
"Slušajte čovjeka. Stručnjak je za povijest, pogotovo velikih civilizacija, kao što je bio Rim..."
Al' šta? ZECOVI SPAVAJU!
slika


uto 03 lip, 2008 9:05 pm
Profil Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x06 - The Game
T'Grel je napisao/la:
Ma samo zbog nje bi dao epizodi 10-tku.


Dijelimo mišljenje, BTW, dobro došao na PDF. :hallo:

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


uto 03 lip, 2008 9:07 pm
Profil ICQ
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x06 - The Game
Zaboravit spmenih situaciju na mostu, Data se obraća Geodiju i govori kako se znanstvene ekipe ne mogu složit oko senzora (ako se ne varam), a Geordi odgovori neka bace novčić. Data to shvati doslovno i kažem; idem odmah reciplirati novčić.

A tu je i 47, Ogawa u turboliftu govori Svizcu da je ona na 47. levelu igre.

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 04 lip, 2008 2:06 pm
Profil ICQ
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x06 - The Game
BrickTop je napisao/la:
A tu je i 47, Ogawa u turboliftu govori Svizcu da je ona na 47. levelu igre.

e, taj dio je bio presmjesan!
kak zenska onim napusenim glasom kaze cetrdeset sedam :lolsmjeh:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


sri 04 lip, 2008 2:08 pm
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x06 - The Game
A ova stvarno izgleda napušeno :lolsmjeh:
slika

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 04 lip, 2008 2:12 pm
Profil ICQ
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x06 - The Game
@brick LOL


Riker donosi neku bedastu igru na brod…
Deana ima neki ludi rutual s čokoladom…
Jeeee… Wesley dolazi u posjetu…
Igra djeluje na posadu… negativno…

Malo mi je bedasto da na Enterprise prevozi sve znanstvenike i istraživače koji bi proučavali Feniksovo jato… zar ne bi bilo bolje da se oni bave kartiranjem novog područja, a da još jedan brod prevozio istraživače…
…ovako je samo kaos na brodu bio…

…Jeee… Wesley uz pomoć Robin i Date spašava brod…

…ocjena 8…

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 05 lip, 2008 11:23 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x06 - The Game
Pretpostavljam da nije dosao Data da bi Wesly sigurno pobjedio igru jer je on nadmočno iritantan... :)

_________________
slika


pet 06 lip, 2008 2:37 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x06 - The Game
Mr.bobo je napisao/la:
Malo mi je bedasto da na Enterprise prevozi sve znanstvenike i istraživače koji bi proučavali Feniksovo jato… zar ne bi bilo bolje da se oni bave kartiranjem novog područja, a da još jedan brod prevozio istraživače…
…ovako je samo kaos na brodu bio…

Pa nije li ovako svrsishodnije? I onako je moto serije "... to explore strange new worlds...", znači treba detaljnije istražiti, ne samo kartirati područja svemira. Enterprise ima preko nekoliko znanstvenih odjela, dosta stručnjaka u posadi i vrlo moćne senzore i istraživačku opremu, a ima i kapacitete da uz svoju posadu smjesti još nekoliko tisuća ljudi. Čini se logično da svemu tome dodaju još određeni broj raznih stručnjaka i obave sve jednim potezom i kako treba, umjesto da šalju lošiji i slabije opremljeni brod i da se tako napravi dupla potrošnja resursa i dupli posao za jednu stvar, ako je Enterpriseu već zadatak istražiti taj star cluster.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


pet 06 lip, 2008 5:10 pm
Profil ICQ Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan