Sada je: sri 24 lip, 2026 3:46 am.




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
 5x07 - Unification I 

Ocjene
10 18%  18%  [ 2 ]
9 9%  9%  [ 1 ]
8 9%  9%  [ 1 ]
7 64%  64%  [ 7 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
1 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 11

 5x07 - Unification I 
Autor/ica Poruka
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post 5x07 - Unification I
"Unification I"
(Unifikacija, Part I)


Sezona: 5
Epizoda: 07
Datum premijere: 04.11.1991.
Prikazano na HRT-u: 04.06.2008.
slika
Scenaristi: Rick Berman and Michael Piller
Redatelj: Les Landau
Gostujući Glumci:
* Joanna Miles as Perrin
* Stephen Root as K'Vada
* Graham Jarvis as Klim Dokachin
* Malachi Throne as Pardek
* Norman Large as Neral
* Daniel Roebuck as Jaron
* Erick Avari as B'iJik
* Karen Hensel as Brackett
* Mark Lenard as Sarek
Special Guest Star
* Leonard Nimoy as Spock

Stardate: 45236.4 (2368)

Kratak sadržaj: (preuzeto sa ST Centra)
Kapetana Picarda uznemiruje vijest da je legendarni Vulkanac, veleposlanik Spock, otišao na neodobrenu misiju na Romulus. Zbog toga, Picard odmah putuje na Vulkan kako bi razgovarao sa Spockovim ocem Sarekom, bliskim prijateljem s kojim je godinu dana prije podijelio spoj umova. Sarekova žena Perrin obavještava Picarda da je njezin muž ozbiljno bolestan, i povjerava Picardu da odnos između Spocka i Sareka nije bio dobar. Unatoč Sarekovoj bolesti, Picard uspijeva razgovarati s njim, i saznaje da bi Spock mogao biti u kontaktu sa romulanskim senatorom Pardekom. Sarek moli Picarda da prenese njegovu ljubav prema sinu. Na Enterpriseu, Riker i La Forge istražuju nekoliko metalnih ostataka vulkanskog broda, koje su pronašli na olupini ferengijskog broda. Nakon što od Vulkanaca ne saznaju ništa, pretpostavljaju da su Ferengiji ukrali te ostatke.

Detaljnije informacije: Memory Alpha

Kompletan scenarij: Unification I

Background Information:

Citat:
Although not the first episode of Star Trek to air after the death of Gene Roddenberry ("The Game" aired 4 days after his death), this episode memorialized Roddenberry with a simple title card which read: "Gene Roddenberry 1921-1991."

slika

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


sri 04 lip, 2008 5:30 pm
Profil ICQ
Make it so
Make it so
Avatar

Pridružen/a: uto 08 sij, 2008 10:38 pm
Postovi: 8181
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Post Re: 5x07 - Unification I
10
Meni jedna od drazih epizoda
Picard i data kao romulanci su bas slatki :lolsmjeh: , posebno je smijesno kad data bulji u picarda a ovaj nemoze spavat
Prvi put vidimo romulus i mogu rec da izgleda nesto razlicito od romulusa u buducnosti , neznam ali mi nesto fali ili je viska

Sarek je preminuo ali prije toga je skupio ono malo mirnoce sto je imao i razgovarao s picardom , izgleda da je njegov odnos sa spockom , poprilicno bolan za njega

Klingonci su bili jako nezahvalni i cast ih je poprilicno iznevjerila , no svejedno picard je sa svojom odlucnoscu uspio dobit brod na koristenje
Onaj klingonac s broda je isto bio dosta grintuljav , skoro pa da se bojao ici do romulusa a ono kako nisu oni u misiji za spasavanje i ako sta zagusti da su sami data i picard je bilo , cisto vađenje iz problema

Riker je otkrio misteriju nestanka vulkanskog broda a onaj zakdorn je ba sbio zanimljiv , kralj u svom dvoristu lol :mrgreen:

_________________
Surviving the new decade


sri 04 lip, 2008 5:39 pm
Profil
the Red Viper
Avatar

Pridružen/a: sub 20 svi, 2006 1:38 am
Postovi: 11340
Spol: Muški
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: ε > 0
Post Re: 5x07 - Unification I
sedmica od mene.

malo previse razvucena radnja.
cijelo vrijeme cekamo Spocka i kad se ovaj pojavi epizoda je gotova.
mogli su se malo manje natezati s onim klingoncima.
dobar je bio onaj upravitelj smetlista.
u biti, cijeli dio sa Entepriseom i Rikerom je bio OK.
e, bilo je dobro i ono kad je Data buljio u Picarda a ovaj je pokusavao spavat :lol:

_________________
"Pipci! Oni ulaze svuda!", Mirna.


čet 05 lip, 2008 5:35 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x07 - Unification I
Spock je prešao ka romulancima… zanimljivo je to što bi se oni mogli pomiriti... …
Data i Picard su fora izgledali kao romulanci…
Riker je u međuvremenu raznio brod… LOL

Čudno: orhideje rastu na Romulu…
... 7 ...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


čet 05 lip, 2008 11:28 pm
Profil ICQ Web stranica
Über Trekkie
Über Trekkie
Avatar

Pridružen/a: sri 05 tra, 2006 4:14 pm
Postovi: 4913
Lokacija: Maksimir, Zagreb
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Koje si vrste?: BORG
Post Re: 5x07 - Unification I
Ma Vulkanci i Romulanci su zapravo ista rasa samo kaj im je religija i logika drugacija, nesto slicno kao Oraji i Einčenti.. :)

_________________
slika


pet 06 lip, 2008 2:32 pm
Profil ICQ Web stranica
Egzobiolog
Egzobiolog
Avatar

Pridružen/a: čet 11 svi, 2006 12:52 am
Postovi: 19665
Lokacija: Planet Vulcan
Naj Serija: ENT
Naj Film: Insurrection
Opis Stanja: Always positive
Koje si vrste?: 1/2 Vulcan;1/2 Human
Post Re: 5x07 - Unification I
Shadowmaster je napisao/la:
Ma Vulkanci i Romulanci su zapravo ista rasa samo kaj im je religija i logika drugacija, nesto slicno kao Oraji i Einčenti.. :)


...ma znam da su se davno odvojili..
...već je bilo takvih primjera... na jednom planetu, na više planete... itd...

...nego je zanimljiva ideja da se ujedine, ili sklope savez... ili nešto slično...

_________________
slika[url=http://img218.imageshack.us/i/cvijee.gif/]


pon 09 lip, 2008 5:01 pm
Profil ICQ Web stranica
Fi'ta Gul
Fi'ta Gul
Avatar

Pridružen/a: pet 19 svi, 2006 2:09 pm
Postovi: 6485
Lokacija: Cardassia Prime
Post Re: 5x07 - Unification I
Sedmica je maksimum koji mogu dati ovoj epizodi.
Odmah je bilo jasno da Spock sigurno nije izdajnički prebjegao, nego je nešto drugo u pozadini.
Šteta za Sareka da se toliko mučio. Zanimljivo je kako Vulkanci cijeli život posvećuju zakopavanju emocija što dublje, a na kraju kontrola ipak toliuko popusti da ih one ubiju.

Procedura oko sređivanja B-o-P-a za prijevoz na Romul je ipak malo pretjerana za Klingonce. Koliko god buljooki Gowron pokušavao preinačiti povijest i tvrditi da je došao na vlast bez pomoći Fedsa, mogao je saveznicima odmah dati što traže. Ovako se samo bezveze popunjava vrijeme epizode.

Zakdornac na depou je bio fora. Kako se samo ponašao kao savršeni šerif u svom dvorištu, da bi samo malo kasnije izbečio oči kad je vidio da mu fale brodovi. :lol:

Zanimljivo je i što se spominje USS Tripoli, no nitko se nije sjetio spomenuti da je to brod čija je posada našla i uključila Datu na Omicron Theti.

Picard i Data baš su smiješni kao Romulanci. Data mi je djelovao tako umjetno da je čudo što ih odmah nisu skužili i strpali u ćuzu.
Tek u zadnjih nekoliko sekundi bila je najjača scena, pojava Spocka. MOgli su ovu epizodu riješiti i sa puno manje razvlačenja.

_________________
William T. Riker: "Fate. Protects fools, little children and ships named Enterprise."


uto 10 lip, 2008 10:04 am
Profil ICQ Web stranica
So Say We All
Avatar

Pridružen/a: pon 12 vel, 2007 9:20 am
Postovi: 4808
Lokacija: Between the thighs of Helen
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Naj Film: ST: XI
Opis Stanja: Neću više da mislim na ........
Post Re: 5x07 - Unification I
7
Priča koja obećava dobar završetak.
Klingonci kao veliki :wtf: sad hoće ovi Fedosi.
Riker kao veliki pijano majstor
Opet Klingonci sa svojim šalama na račun Datine kamuflaže u Rimljanina.
Opet Klingonci kao veliki ratnici/kukavice
Rimljani kojima grad izgleda kao jedan od Zemaljskih u Mračnom Srednjem Vijeku
Te na kraju pojava Spocka (očekivao sam da kaže "Fascinating")

_________________
slika

[Prikaz] Spoiler:
Ovo što si sad stisnuo/la su bila moja jajca, sudeći po tvom osmjehu na licu vidim da ti se svidjelo


čet 12 lip, 2008 1:21 am
Profil ICQ
Goddess in green
Goddess in green
Avatar

Pridružen/a: pet 30 sij, 2009 3:37 am
Postovi: 4415
Spol: Ženski
Naj Serija: VOY
Naj Film: Nemesis
Opis Stanja: .........poslije VOY-a....TOS je najviše COOL..
Post Re: 5x07 - Unification I
Ocjena 7. Data mi izgleda ljepše kao romulanac, nego kao čovjek. :zubo:


čet 29 lis, 2009 1:47 am
Profil
PARTIJA

Pridružen/a: pon 11 sij, 2010 12:13 am
Postovi: 1695
Spol: Muški
Naj Serija: DS9
Opis Stanja: Dok život juri, ja ću lagano...
Post Re: 5x07 - Unification I
Ocjena 8.

Ajde nek mi netko objasni ako slučajno pročita ovo: na početku su spazili Spocka na Romulusu pomoću senzora velikog dosega, i to na sred ulice vizualni prikaz koji se može zumirati da se točno vidi svaki detalj!

ako Feds mogu tako detaljno pratiti Romulus, kako onda da tako malo znaju o njima?


čet 04 ožu, 2010 2:55 pm
Profil
Kingslayer
Kingslayer
Avatar

Pridružen/a: sri 24 svi, 2006 7:39 pm
Postovi: 5995
Lokacija: Dorne
Spol: Muški
Naj Serija: TNG
Naj Film: First Contact
Opis Stanja: Krivo neshvaćeno...
Post Re: 5x07 - Unification I
Odlična epizoda... Data i Picard kao Romulanci... Spock! :vulcan:

_________________
slika


pet 05 ožu, 2010 2:45 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
HR (CRO) by Ančica Sečan